• Uwaga!

  Od poniedziałku, 3.11 będzie obowiązywał nowy plan lekcji.

  Informacje o zmianach w rozkładzie zajęć lekcyjnych przekażemy bezpośrednio uczniom oraz za pośrednictwem szkolnej strony internetowej- zakładka: plan lekcji.

 • SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

  W dniu 28.10.2014 r. w klasie „0” B  gościliśmy Panią stomatolog, Judytę  Łukaniec.   Pani stomatolog przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, opowiedziała dzieciom, jak należy prawidłowo szczotkować zęby, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są dzieciom znane i nie boją się chodzić do dentysty na wizyty kontrolne. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań.

   M. Strzykalska

 • ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

  W dniach 06.10.2014 r. i 10.10.2014.r. w klasie „0” A odbyły się zajęcia integracyjne  naszej klasy wraz z rodzicami. Celem tych zajęć było budowanie poczucia bezpieczeństwa dzieci, pokonywanie poczucia niepewności i nieśmiałości, a także nawiązanie pozytywnych relacji pomiędzy rodzicami, dziećmi i wychowawcą, a przede wszystkim integrowanie grupy dzieci i rodziców w celu lepszego poznania się,. Zajęcia miały na celu także kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania w grupie rówieśniczej. Na zajęciach panowała miła i przyjazna atmosfera, było wiele śmiechu i radości. Były zabawy ruchowo-muzyczne, zabawy z chustą Klanzy i wiele innych. Na zakończenie zajęć dzieci i rodzice otrzymali medale.

  Małgorzata Łabanda, wychowawca klasy „0” A

 • Spotkanie z leśniczym

  10 października gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Grzelaka leśniczego z Nadleśnictwa Oborniki Śląskie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III a, III b i III c, którzy na wcześniejszych zajęciach lekcyjnych realizowali tematykę związaną z ekosystemem leśnym. Pan leśniczy przeprowadził pogadankę na temat rodzajów lasów, ich warstwowej budowy oraz zwierząt leśnych. Podsumowaniem był Quiz, który dotyczył znajomości drzew.

  Następnie nasz gość opowiedział o pracy leśnika, zaprezentował przy tym niektóre narzędzia wykorzystywane w jego pracy. Na koniec uczniowie mogli samodzielnie spróbować oznakować pień drzewa.

  Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości pani Agnieszki Pałys, która zaprosiła pana leśniczego do naszej szkoły.

  J.Michalak

 • Najmłodsi w bibliotece szkolnej.

  Wycieczki do biblioteki zawsze są dla dzieci ogromną frajdą. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby "zaprzyjaźnić" dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze. Dnia 27.10.2014 r.dzieci z klasy „0” B wraz z wychowawcą M. Strzykalską udały się do biblioteki szkolnej, gdzie zapoznały się z księgozbiorem, zasadami zachowania się w bibliotece, regulaminem wypożyczania książek. Pani Ewa Chlebowska opowiedziała dzieciom o pracy bibliotekarza. Każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.  Na koniec spotkania nasi najmłodsi czytelnicy samodzielnie wypożyczyli pierwsze książeczki.

   M. Strzykalska

  Dnia 27.10.2014r. w ramach projektu edukacji czytelniczej „Poczytaj mi przyjacielu”

  klasa 0 „A” wraz z wychowawcą wybrała się w odwiedziny do szkolnej biblioteki. Tam Pani Ewa Chlebowska opowiedziała dzieciom o pracy bibliotekarza, o tym jak zachowywać się w bibliotece i czytelni oraz jak wypożyczać książki. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem, oglądały książeczki dla najmłodszych i zadawały mnóstwo pytań Pani Ewie.

  Na pewno wizyta w bibliotece zachęciła dzieci do częstego odwiedzania jej i do „zaprzyjaźnienia” się z książkami.

  Małgorzata Łabanda – wychowawca klasy 0 „A”

 • Dzień Papieski 2014 - "Świętymi bądźcie".

  10 października 2014 odbył się w naszej  ojczyźnie, a także w naszej szkole

  Dzień Papieski pod hasłem "Świętymi bądźcie"

  Uczniowie, członkowie Szkolnego Koła Caritas oraz dzieci  kl. IIIc przygotowali montaż słowno-muzyczny o  papieżu św. Janie Pawle II pt. Jan Paweł II - ,,Świętymi bądźcie”. Bogate teksty i piosenki o Janie Pawle II dostarczyły  uczniom bogatych przeżyć duchowych, pozwoliły przypomnieć sceny  z życia  św. Jana Pawła II, wielkiego Polaka. Na korytarzu szkolnym przygotowano specjalną dekorację ku czci św. Jana Pawła II.

  W tym dniu Szkolne Koło Caritas przygotowało także ,, Słodki Dzień Papieski”.  W holu, na parterze, w czasie przerw wolontariusze sprzedawali ciasta i babeczki. Przy każdym kawałku ciasta widniała karteczka z cytatem,  myślą Jana Pawła II.

  Kiermasz stanowił pomoc charytatywną dla naszych adoptowanych dzieci z Kenii, z wioski Laare -Roneyowi i Feliście.  Zebraliśmy 343,1 zł. Pieniądze te pozwolą dzieciom chodzić do szkoły przez kolejne 2 miesiące.

  Św. Jan Paweł II powiedział :"Tros­ka o dziec­ko jest pier­wszym i pod­sta­wowym spraw­dzianem sto­sun­ku człowieka do człowieka."

  Było to nasze mało światełko do nieba dla św. Jana Pawła II.

  E. Dudek

   

 • Zbiórka żołędzi i kasztanów

  Tegoroczna zbiórka żołędzi i kasztanów zakończona.

  Udało nam się zebrać 639,7 kilogramów.

   

   

  W pierwszej kategorii wiekowej klas 0- II pierwsza trójka wygląda następująco:

              I miejsce – klasa I C (4,6 kg/os)

             II miejsce- Klasa II D (3.33 kg/os)

            III miejsce- klasa II A (3,16 kg/os)

   Kategoria druga klasy III - VI:

           I miejsce – klasa VI A (3,1 kg/os)

          II miejsce - klasa IV C (1,83  kg/os)

         III miejsce - klasa IV D  (1,24 kg/ os)

   Gratulujemy!!!!  Nagrody wkrótce.

  Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję w imieniu swoim i Koła Łowieckiego „Leśnik”.

  K. Proksza

 • MARZYCIELSKA POCZTA

  W październiku 2014 roku dzieci z klasy „0” B włączyły się po raz  kolejny do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na pisaniu listów, wysyłaniu kartek do chorych dzieci z całej Polski. Tym razem napisaliśmy list do naszych rówieśników: Dominiki z Kościana  i Krystiana z miejscowości Radymno.  Dzieci z zaangażowaniem i radością wykonały prace plastyczne dla nowych kolegów. Na kartkach powstały piękne kwiaty, serca, słoneczka. Naszym nowym kolegom wysłaliśmy także zakładki do książki oraz kolorowanki.  Będziemy kontynuować naszą akcje pisania listów, bo otwierając swoje serca dajemy nie tylko radość innym, ale  stajemy się wrażliwszymi i lepszymi ludźmi.

   wychowawca M. Strzykalska

 • Konkurs czytelniczy pt ,, Czy znasz przysłowia polskie ?”

  Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie wykazać się znajomością przysłów polskich.

  Konkurs odbędzie się 19.11.2014 r. w bibliotece szkolnej         

  od godziny 13:00 do godziny 14:00

  Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe.

  Zapisy w bibliotece szkolnej do 13.11.2014 r.

  serdecznie zapraszam ;)

 • Dzień Języka Angielskiego

  Dnia 7 października 2014 r. w Naszej Szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego,  zorganizowany przez panie Aleksandrę Bartkiewicz i Agatę Bednarz.

  W przygotowaniu przedsięwzięcia udział wzięli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, których zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnych o poszczególnych krajach anglojęzycznych i flag do dekoracji sali gimnastycznej oraz nazw klas w języku angielskim. Zwieńczeniem projektu była impreza „Dzień Angielski”, kiedy to reprezentanci klas szóstych przedstawili prezentacje multimedialne na temat Wielkiej Brytanii (Marta Chołodecka i Weronika Kuczma – 6 „a”) , USA (Paulina Szewczyk i Kacper Wesołowski – 6 „c”) i Australii (Oliwia Cwynar i Ewelina Pindel – 6 „b”). Po każdym z pokazów miał miejsce quiz tematycznie dotyczący przedstawianego kraju, a na pytania odpowiadali reprezentanci klas piątych. Laureatem konkursu o Wielkiej Brytanii został Damian Dąbrowski (5c), Australii – Karolina Olbert (5b), a USA – Jakub Marcjoniak(5b) i Oliwer Oleniarz(5c). Nagrodą dla zwycięzców był słodki upominek, którego producentem jest USA, a zgromadzeni goście poczęstowani zostali cukierkami w kolorach flag krajów anglojęzycznych. W klasyfikacji generalnej klas piątych zwyciężyła 5 „c”. Gratulujemy!

   Dzień Języka Angielskiego miał na celu zaznajomienie uczniów z kulturą krajów anglojęzycznych i wzmocnienie ich motywacji w nauce języka.

 • Wycieczka klas 4..2 października odbyła się wycieczka integracyjna klas czwartych do Wioski Indiańskiej.

 • Marta Chołodecka z Pucharem Polski!

  Wielki sukces Marty Chołodeckiej z klasy 6 a. Marta uczestniczyła w zawodach Pucharu Polski w Nordick Walking w sezonie 2013/14, który zakończył się 4 października w Gdańsku. Marta zdobyła 430 punktów, które dały jej zwycięstwo w Pucharze Polski Dziewcząt Szkół Podstawowych na dystansie 5 kilometrów ( do 13 lat). Zwyciężczyni startowała w 6 zawodach: Trzebnica 4 miejsce 60 punktów, Polanica Zdrój 2 miejsce 80 punktów, Pakość 2 miejsce 80 punktów, Osielsko 1 miejsce 100 punktów, Hajnówka 1 miejsce 100 punktów, Śrem 1 miejsce 10 punktów. Gratulujemy wspaniałej postawy i życzymy dalszych sukcesów.

   

     

 • WYCIECZKA DO KROŚNIC

  3 października uczniowie klasy III b byli na wycieczce w Krośnicach. Najpierw udali się do Galerii Ziemi, w której znajduje się zbiór ponad 1500 minerałów i skamieniałości. Zebrał je pan Janusz Talaga, eksponaty pochodzą z niemal wszystkich kontynentów. Właściciel kolekcji prezentował uczniom minerały oraz różne formy krystalizacji. Dzieci zobaczyły pokaz obróbki  kamieni szlachetnych  i półszlachetnych. Wśród zgromadzonych skamieniałości mogły obejrzeć między innymi skamieniałe drewno, a także skamieniałości jurajskie sprzed 160 mln lat.

  Po zwiedzeniu muzeum klasa udała się na Stację Kolejki Wąskotorowej, gdzie czekała kolejna atrakcja- przejażdżka kolejką. Jadąc w wagoniku dzieci podziwiały piękne widoki, gdyż trasa przebiegała na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Krośnicach.  Po przejażdżce każdy uczestnik sfotografował się  w lokomotywie „Tomcio” w czapce zawiadowcy stacji.  Dodatkową atrakcją było zwiedzenie parowozu „Tosia”.

  Dzieci wróciły do domu zadowolone i pełne wrażeń.

  J.Michalak

 • UWAGA!

  Zbiórka żołędzi i kasztanów!

  NAGRODA:

  Ciekawe spotkanie z myśliwym i słodka niespodzianka dla klasy, która zbierze największą ilość w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie

  Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach klas 0-II i III-VI.

   

  Kiedy przynosimy ?

  Druga zmiana - 16.10. (czwartek)

  Pierwsza zmiana -17.10.(piątek) do godz.9:00

  Żołędzie i kasztany składamy w wyznaczonym miejscu.    

  Klub Młodego Europejczyka

  opiekun: K.Proksza

 • Wycieczka klas "0" A i "0" B do BAZYLIKI

   

  Dnia 09.10.2014 r. dzieci z klasy „0” A i „0” B wraz z wychowawcami: M. Łabandą i M. Strzykalską udały się do Bazyliki pw. św. Jadwigi i św. Bartłomieja, gdzie brat Marcin Wojtczak SDS oprowadził nas po krypcie św. Bartłomieja, kaplicy św. Jadwigi i zakrystii. Przy grobie św. Jadwigi brat opowiedział dzieciom o życiu księżnej. Następnie zapaliliśmy znicz i odmówiliśmy modlitwę pod Krzyżem Katyńskim i przy pomniku Jana Pawła II, jednego z pierwszych na Dolnym Śląsku.
  M. Strzykalska

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  Dnia 09.10.2014 r. w ramach realizowanego cyklu „Poznajemy ciekawe zawody” odbyło się spotkanie dzieci z klasy „0” B z  policjantem: post. Małgorzatą Tarasiewicz. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy,  zademonstrował  różne akcesoria policyjne. Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziły kajdanki,  pałka policyjna a szczególną radość sprawiło przymierzanie czapki policyjnej. Dzieci utrwaliły zasady przechodzenia przez jezdnię, rozmawialiśmy także o różnych sytuacjach, w których możemy prosić policjanta o pomoc. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wiele dzieci przejawiało chęć zastania policjantem w przyszłości. Zajęcia te  zapewne wpłyną  na kreowanie pozytywnego wizerunku Policji.

  M. Strzykalska

 • ZAJĘCIA INTEGRACYJNE DLA DZIECI I RODZICÓW W KLASIE "0" B

  W dniach 06.10.2014 r. i 07.10.2014.r. w klasie „0” B odbyły się zajęcia integracyjne z udziałem dzieci i rodziców. Celem tych zajęć było budowanie poczucia bezpieczeństwa dzieci, pokonywanie nieśmiałości i poczucia niepewności, integrowanie grupy dzieci i rodziców w celu lepszego poznania się,  a także nawiązanie pozytywnych relacji pomiędzy rodzicami, dziećmi i wychowawcą. Zajęcia miały na celu także kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania w grupie rówieśniczej. Na zajęciach  panowała miła i przyjazna atmosfera, było wiele śmiechu i radości. Były zabawy ruchowe, zabawy ze śpiewem, zabawy z chustą Klanzy i wiele innych. Na zakończenie zajęć dzieci i rodzice otrzymali medale.

   

  Małgorzata Strzykalska

 • 08.10.2014

  Pedagog szkolny 

  Rozpoczynamy  5 edycję akcji

  ,, Nakrętki  dla Hospicjum ” 2014/2015

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29
  71 711-15-40

Galeria zdjęć