• PISANKA WIELKANOCNA

  Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych dzieci z klas „0” A i „0” B wzięty udział w konkursie plastycznym pt. „PISANKA WIELKANOCNA”. Celem konkursu  było rozwijanie zainteresowań plastycznych, rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej oraz kultywowanie tradycji związanych ze świętami.  Jury oceniając estetykę, pomysłowość i samodzielność wykonania prac przyznało następujące miejsca:

  I miejsce:

  Alina Chudy,  Daria Dusza, Magda Hejduk,  Dominika Pierzchała, Weronika Sielska, Amelia Zając, Miłosz Śmichowicz, Julita Grochala, Julia Panyło, Maja Pisula.

  II miejsce:

  Tymon Stelmaszczyk, Maria Janicka, Zuzanna Smółka, Dominik Zięba, Jakub Kotyla, Karolina Jaremko, Julia Panyło, Wiktor Radosz, Bartosz Kucharski, Radosław Domagała, Kacper Rakicki, Patrycja Jasińska, Aleksandra Olejnik, Piotr Adamczuk, Arkadiusz Majewski, Wojciech Koryciak.

  III miejsce:

  Zuzanna Pituła, Julia Kaczmarek, Marcin Darowski, Mikołaj Tarasiewicz, Miłosz Durbajło, Maja Barwińska, Jagoda Czapczyńska, Hanna Witas, Vannessa Kapa, Zuzanna Marcinek, Nina Długosz, Oliwia Bajewska.

  Wszystkim małym twórcom gratulujemy!

 • 31.03.2015

  Akcje Szkolnego Koła Caritas

 • WYCIECZKA DO AFRYKARIUM

  Dnia 27.03.2014 r. dzieci z klas „0” A i”0” B wraz z wychowczyniami: M. Łabandą  i M. Strzykalską udały się na wycieczkę do wrocławskiego Afrykarium, obiektu prezentującego życiodajne wody Afryki. Zwiedziliśmy kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Podziwialiśmy rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki,. Oglądaliśmy rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne żyjące w głębinach Kanału Mozambickiego Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się  pingwiny przylądkowe (tońce) i kotiki afrykańskie występujące na Wybrzeżu Szkieletów w Namibii a  także mieszkańcy rzeki Kongo krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń, bogatsi w nowe wiadomości i doświadczenia.

  M. Strzykalska

 • Mistrzostwa Gminy w Minisiatkówce

  Dnia 25 marca 2015r. w Szkole Podstawowej nr3 w Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini Piłkę Siatkową dziewcząt i chłopców  klas czwartych.

  Rywalizowały 2 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców.

  Nasze dziewczęta w składzie: Gańko Aleksandra, Nietreba Kinga, Żelazik Oliwia, Błaszczyk Kinga, Górczyńska Alicja (rez.), Derkacz Aleksandra (rez.), Gajewska Monika (rez.), Schulz Kinga (rez.) zajęły I miejsce i tym samym zakwalifikowały się do finału powiatowego, który odbędzie się 22 kwietnia 2015r. w Obornikach Śląskich.

  Natomiast chłopcy w składzie: Kapinos Filip, Kalinowski Filip, Hermanowicz Mateusz, Jędrzejczyk Bartłomiej, Tomasiak Michał, Smorąg Kacper, Grzegorczyk Hubert pomimo zaciętej walki zajęli III miejsce.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a dziewczętom życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek.

   

  Opiekunowie: Halina Bolisęga, Krzysztof Adamczyk.

 • Misjonarka z Kamerunu w naszej szkole

  19 marca 2015 r. gościliśmy w naszej szkole  siostrę misjonarkę Tadeuszę Frąckiewicz  z Kamerunu. Siostra misjonarka należy do zgromadzenia św. Dominika, pracuje na misjach już 16 lat. W spotkaniu udział wzięli uczniowie kl. V a i Via, którzy mogli posłuchać o życiu swoich rówieśników  w Kamerunie oraz obejrzeć bardzo bogata prezentację multimedialną. Spotkanie to było żywą lekcją z Afryką .Było spotkaniem z człowiekiem z pasją. Siostra na misjach prowadzi szkołę dla dzieci i młodzieży. W czasie urlopu siostra spotyka się w Polsce z różnymi grupami, którzy są zainteresowani misjami, którzy pomogą  w dziele misyjnym. Potrzeby są  ogromne, brakuje  środków czystości, lekarstw, zeszytów. Ludzie przychodzą i proszą, licząc że siostra im pomoże. Misjonarka zachęcała dzieci, aby potrafiły cieszyć się z życia i były wdzięczne swoim rodzicom za wszystko co im zawdzięczają. Na pamiątkę otrzymaliśmy od siostry dwa piękne prace dzieci na papirusie.

  Uczniowie Szkolnego Koła Caritas w tym dniu przeprowadzili słodki kiermasz, który był przeznaczony dla dzieci z Kamerunu na lekarstwa i zeszyty. Wszystkim rodzicom za pomoc serdecznie dziękujemy.

   Zebraliśmy 266,52 zł.

  Pieniądze zostaną wpłacone na konto misji prowadzonej przez s. misjonarkę.

  Opiekun Szkolnego Koła Caritas -Ewa Dudek

 • Dnia 20. 03.2015 r. w klasie „0” B odbyły się zajęcia ekologiczne z udziałem zaproszonego gościa, Pani Wiesławy Kucięby. Podczas zajęć rozmawialiśmy o konieczności segregowania śmieci, uczyliśmy się także jak segregować śmieci, co należy wrzucać do pojemników o różnych kolorach.  Dzieci otrzymały książeczki  pt. „Ekoludek czy wiesz, jak segregować śmieci?” autorstwa naszego gościa.

  M. Strzykalska

 • Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady o Janie Pawle II ,,Olimpus’’

  9 marca odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady  z Wiedzy o Janie Pawle II.

  Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z kl.IV-VI

  Największą ilość punktów  zdobyli następujący uczniowie:

  Filip Grucela VIa , Angelika Kraska V c, Karol Spychała VI b ,Maciej Runowski VI b, Nikodem Warzocha VIc, Gabriela Książkiewicz VI a, Weronika Kuczma VI a, Julisz Sopel VI b, Paweł Michalak V a, Katarzyna Bronowicka VI b, Filip Gajski V a, Alicja Taranda V c, Filip Kapinos IV d.

  Kolejny etap Ogólnopolski odbędzie się 30 marca        

  Gratulujemy i życzymy powodzenia !!!

  Ewa Dudek      

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny –,,Pasje Jana Pawła II’’.

  Do 12 marca uczniowie kl. I-VI  mogli wykonać prace plastyczne związane z osobą Jana Pawła II. Konkurs  ogłoszony został z okazji ogłoszenia przez  Sejm RP roku  2015   poświęconemu Janowi  Pawłowi  II.

  Ogólnopolski Konkursie zorganizowali:  Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK z Nowego Sącza, Fundacja DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA  z Warszawy oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania  2015OPOKA ze Starego Sącza.

  Cele: Duchowo – artystyczno – integracyjne.

  1. Przypomnienie dzieciom osoby Jana Pawła II, jego życia i nauczania.
  2. Włączenie się w idee Roku Św. Jana Pawła II, który jest inicjatywą sejmu RP
  3. Rozwijanie zdolności artystycznych dzieci
  4. Podniesienie rangi konkursu poprzez udział wielu podmiotów i mediów oraz integracja środowisk, którym bliska jest osoba Jana Pawła II.

            Do konkursu swoje prace zgłosiło 41 uczniów

  kl.I

  Tymon Gancarz,Jakub Świderski,Rafał Starościak,Martyna Pop, Zuzanna Janicka,Marcin Nowak,Oliwier Czarnik, Dominika Drab, Weronika Gurbiel, Łukasz Wieczorek,Tymon Lorek, Piotr Małys, Kuszaj Wiktoria, Aleks Michalski

  Kl.III

  Wiktoria Szatanik, Filip Szatanik, Damian Nalaskowski, Jakub Nowakowski, Nikola Dalach, Brajan Michalski

  Kl.IV

  Iga Kuczma,Kinga Krawczyk, Mateusz Hermanowicz,Kacper Lewandowski,Marcelina Obała,Kacper Smorąg,Alicja Pietrzyk,Monika Gajewska,Kinga Błaszczyk,Szymon Grzeliński, Julia Dusza

  Kl.V

  Adrianna Wapińska

  Kl.VI

  Weronika  Kuczma,Gabriela Książkiewicz,

  Prace wykonane przez rodzeństwo:

  Karol Spychała i Igor Spychała  oraz Dominik Łopąg i Piotr Łopąg

  Jury: W skład jury wchodzić będą profesorowie ASP w Krakowie, przedstawiciel Fundacji DNT i Wydawnictwa PROMYCZEK. Jury będzie oceniało prace w dwóch kategoriach wiekowych; od „0” do klasy III i od klasy IV do  VI

  Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i życzymy powodzenia

  Ewa Dudek 

 • Julia Kruszona z kl. IIa laureatką I miejsca

  … Przez odpowiednią literaturę dla dzieci

  kształtuje się smak przyszłego czytelnika, któremu

  toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej…

  Jan Brzechwa

  Dnia  18 marca 2015r. w Szkole Podstawowej w Zawoni odbył się XV Powiatowy Konkurs Interpretacji Poezji  Dziecięcej dla klas drugich, którego tematyką były ,,Wiersze autorstwa Jana Brzechwy’’.

  Chyba nie ma dziecka, które nie znałoby przynajmniej fragmentu któregoś z wierszy Jana Brzechwy. Nie tylko dzieci, ale również dorośli wiedzą, że nad rzeczką, opodal krzaczka, mieszkała Kaczka Dziwaczka, że na tapczanie siedział leń, a w kącie stała Samochwała i że to wszystko, to są rzeczy niesłychane... To, że dzieciom nie obce są wiersze J. Brzechwy udowodniła uczennica naszej szkoły Julia Kruszona z klasy IIa, która recytując wiersz „Czapla i Żuraw” została laureatką I miejsca.

 • 10 marca zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatowe w Minisiatkówce. Rywalizowało 5 drużyn dziewcząt i 7 drużyn chłopców. Dziewczęta zdobyły drugie miejsce, a chłopcy czwarte. Gratulujemy !

 • Szkolny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego

  12 marca bieżącego roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego, w którym udział wzięli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Z przyjemnością informujemy, że do dalszego etapu zakwalifikował się Karol Spychała (kl. 6b), Julia Krych (kl.4 c) oraz Gabriela Kalinowska (kl.6 a). Gratulacje!

 • DRZWI OTWARTE w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

  12 marca 2015r.     

  Rodziców i dzieci zapraszamy do zwiedzania szkoły w godzinach 1700- 1830

  Spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły:

  • klasy  „0”-  godz. 1700
  • klasy pierwsze-   godz. 1730

   

 • Powiatowy Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej

  Dnia  11 marca 2015r. w Czeszowie odbył się XV Konkurs Interpretacji Poezji  Dziecięcej o tematyce ,,Wiersze autorstwa Jana Brzechwy’’.

  Miło mi  poinformować, że  laureatką I miejsca została nasza uczennica  Kalina Krzemianowska z kl.I a. Gratuluję.

  Jolanta Straszak

   

   

 • Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej klas I-III

  5 marca odbył się Szkolny Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej klas I-III. Wzięło w nim udział 24 uczniów, którzy recytowali wiersze Jana Brzechwy,

  Oto wyniki:

  Klasa I

  I miejsce   -  Kalina Krzemianowska Ia

  II miejsce  - Hanna Białas Id, Celina Ferte Id

  III miejsce - Martyna Pop Ib, Kinga Poturaj Ia, Maja Rudnicka Ic

  Klasa II

  I miejsce     - Julia Kruszona IIa

  II miejsce    - Grzegorz Pakuła IIb, Magdalena  Matejek IIa

  III miejsce  - Oliwia Walenców IIc, Julia Grabowiecka IId

  Klasa III

  I miejsce    - Zuzanna Marciniak IIIb

  II miejsce  - Jakub Woźniak IIIa

  III miejsce - Maria Cieślawska IIIc, Hanna Kucharska IIIc

  Laureaci I miejsc będą reprezentować naszą szkołę w etapach powiatowych.

  Życzymy im powodzenia.       

  Koordynatorki:  I.Gajska, J. Michalak

 • ,,Triduum Paschalne”

  Dnia 4 marca odbył się szkolny etap konkursu ,,Triduum Paschalne”.

  Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

  1.Filip Grucela kl. 6a

  2.Michał Skulimowski kl.4b

  Gratulujemy  i  życzymy powodzenia w kolejnym etapie, który odbędzie się 

  18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Nr 3  w Trzebnicy.

  Ewa Dudek

 • Podsumowanie projektu adaptacyjnego.

  Dnia 03.03. 2015 r. nastąpiło podsumowanie  projektu adaptacyjnego „Z uśmiechem do szkoły” skierowanego do dzieci 5 – 6 letnich, uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Głównym celem  projektu było wspomaganie dziecka w procesie adaptacji do warunków przedszkolnych poprzez umożliwienie mu poznania nowego otoczenia w poczuciu bezpieczeństwa. Dzieci za pomocą „buziek”- uśmiechniętych lub smutnych wyrażały swoje opinie na temat szkoły. Wspólnymi siłami nasi najmłodsi uczniowie zbudowali z klocków piękną kolorową szkołę potwierdzając, że potrafią  dobrze bawić się i współpracować.  Pozytywne wypowiedzi dzieci na temat szkoły, zajęć, zabaw, kolegów świadczą o tym, iż dzieci  dobrze i bezpiecznie czują się w naszej szkole.

 • Wyniki konkursu etapu szkolnego o UE

  Dnia 3 marca odbył się szkolny etap konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Miło mi poinformować, że do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

   

  1. Marta Chołodecka 6a
  2. Karol Spychała 6b
  3. Alicja Syrko 6a

  Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnym etapie, który odbędzie się 13 kwietnia w Szkole Podstawowej w Urazie.

  Katarzyna Proksza

 • Konkurs recytatorski „Poeci dzieciom”

  Dnia 18.02.2015 r. odbył się konkurs recytatorski „Poeci dzieciom” dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Konkurs miał na celu popularyzowanie poezji dziecięcej, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów przed publicznością oraz doskonalenie pamięci i mowy. Jury oceniało dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, interpretacje tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja konkursowa w składzie: I. Gajska, J. Majcher, M. Strzykalska, M. Łabanda po trudnej debacie przyznała następujące miejsca:

  I miejsce:

  Radosław Domagała

  Katarzyna Kumor

  II miejsce:

  Alina Chudy

  Maria Janicka

  Dominika Pierzchała

  Maja Pisula

  III miejsce:

  Magda Hejduk

  Mikołaj Tarasiewicz

  Amelia Zając

  IV miejsce:

  Piotr Adamczuk

  Karina Banaś

  Maja Barwińska

  Bartosz Kucharski

  Arkadiusz Majewski

  Zuzanna Marcinek

  Anna Mieczychowska

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  M. Strzykalska

 • Stypendia Burmistrza rozdane!

  Od kilku lat w Gminie Trzebnica przyznawane są stypendia burmistrza dla uczniów wyróżniających się w szkole najlepszymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami w różnych dziedzinach. Do grona nagrodzonych dołączył w tym roku Karol Spychała z klasy VI b. Karol od lat osiąga najwyższą średnią w klasie i jedną z wyższych w szkole. Jednocześnie bierze udział w licznych konkursach i zawodach sportowych, gdzie zajmuje często czołowe miejsca. Jego marzeniem jest zwiedzić Barcelonę. Gratulujemy Karolowi ogromnego sukcesu i życzmy spełnienia marzenia!

 • ANGELIKA KRASKA Z KL. V C LAUREATKĄ I. MIEJSCA

  W Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla klas V „ Z ORTOGRAFIĄ NA TY” , który odbył się 19 lutego w Prusicach, wzięli udział mistrzowie ortografii ze wszystkich szkół podstawowych 6 gmin naszego powiatu.

  Naszą szkołę reprezentowały : Angelika Kraska z kl. Vc i Alicja Bielecka z kl. Vb. Gratulujemy !

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29
  71 711-15-40

Galeria zdjęć