• V POWIATOWY KONKURS ,,ŚCIEŻKAMI ŻYCIA ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ.”

  20 XI 2014 r. w naszej szkole odbył się V Powiatowy Konkurs „ Ścieżkami życia św. Jadwigi dla klas IV- VI . W konkursie wzięło udział 15 uczniów  z 12 szkół naszego powiatu. Reprezentowali oni 4 gminy: Żmigród, Zawonia, Oborniki Śl. Trzebnica.

  Uczniowie   w ciągu 60 minut mieli za zadanie rozwiązać test, który zawierał 31 różnorodnych pytań dotyczących życia i działalności księżnej św. Jadwigi. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą o życiu św. Jadwigi i doskonale sobie poradzili z testem.

  Laureatami   naszej   szkoły zostali:

  I     miejsce  Karol Spychała  kl. VI b-   opiekun p. Ewa Dudek

  V   miejsce -  Kinga Nietreba   kl.  IV b- opiekun p. Joanna Sobkowiak

  Serdecznie gratulujemy!!!!

  Ewa Dudek

 • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

  ,,Św. Jadwiga Śl. -Patronka miasta Trzebnicy ”

  W dniach 14 X- 3 XI  w  naszej szkole  odbył się konkurs : ,,Św. Jadwiga patronka miasta Trzebnicy ” dla uczniów klas 0 -VI, zorganizowany przez panie katechetki  E. Dudek  oraz  J. Sobkowiak.

  Konkurs był przygotowaniem do przeżywania uroczystości ku czci Patronki naszego miasta. Uczniowie, którzy mają talenty plastyczne, mogli wykazać się swoimi pomysłami.

  Spośród zgłoszonych 25  prac uczniów jury  wybrało prace następujące uczniów:

   

  W kategorii kl. 0-III

  I miejsce- Hanna Kucharska kl. III c

  II miejsce- Julia Darowska kl. II c

  III miejsce- Bartosz Grzegorczyk kl. II a

   Wyróżnienie- Patrycja Pyt kl. III a

   

  W kategorii kl. IV-VI

  I  miejsce- Oliwia Łysoń kl. IV c

  II miejsce- Oriana Mackiewicz kl. IV d

  III  miejsce- Julia Dusza kl. IV c    

  Gratulujemy!!!

   Ewa Dudek

 • Wycieczka do Radia Wrocław

  W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy 3b wspólnie z wychowawcą, panią Moniką Lech rozpoczęli pracę nad projektem pt.: „Szkolne Radio”. Myślą przewodnią towarzyszącą naszym zmaganiom było uruchomienie szkolnego radia, które brać uczniowska będzie wspólnie tworzyć. Decyzje zapadły, chęci nie zabrakło i tak oto w pocie czoła, a niekiedy i we łzach rozpaczy powstał prawdziwy Biznes-Plan. Ów plan uzyskał aprobatę Pani Dyrektor, Pani Wice-Dyrektor, a nawet samego Pana Burmistrza! i tym samym wraz z nadejściem września 2014 roku uczniowie - już jako czwartoklasiści - przystąpili do realizacji projektu. 
  Po intensywnej pracy wstępnej, (ale czysto teoretycznej) gromadząc wiedzę, buszując po internecie, korzystając z książek i wymiany myśli dnia 21.11.2014 roku wybrali się do prawdziwego radia, by od strony praktycznej zobaczyć jak działa radio, w jaki sposób powstają audycje radiowe. Po to, by zaczerpnąwszy aury towarzyszącej temu ciekawemu miejscu z zapałem i nowymi pomysłami rozpocząć nadawanie prawdziwych audycji radiowych.
  Wizyta w Radiu Wrocław sprawiła wszystkim uczestnikom wycieczki prawdziwą radość. Dzieci obejrzały salę widowiskową, muzeum radia, a także „reżyserkę” - czyli studio nagrań. Nasi młodzi adepci sztuki radiowej mieli mnóstwo pytań do pana redaktora, który cierpliwie udzielał wyczerpujących odpowiedzi. 
  W radosnych nastrojach, pełni entuzjazmu przystąpią teraz do nagrywania swojej pierwszej audycji, której emisję zaplanowano na 5 grudnia. 
  Życzymy im zatem „głuchego mikrofonu”!
   
  Przygotowała: Monika Lech
 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

  20 listopada 2014 r. (czwartek) w  Szkole Podstawowej  nr 2 w Trzebnicy   zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka, wszyscy wychowawcy  klas  podjęli podczas lekcji ciekawe  inicjatywy , które  były  okazją do rozmów i dyskusji  o prawach dziecka i jego potrzebach nie tylko edukacyjnych.

           Wychowawcy klas I-III przeprowadzili  pogadankę na temat praw dziecka, a  uczniowie  wykonali  prace plastyczne  oraz  plakaty  ilustrujące wybrane prawa dziecka.

           Również w klasach  IV-VI  odbyły się rozmowy na temat praw dziecka, a wytypowani uczniowie  przygotowali  w swoich klasach gazetkę klasową na temat Konwencji Praw Dziecka. Dodatkową propozycją  było wyłonienie przez wychowawców  wspólnie z uczniami w swojej klasie jednej osoby, która wyróżnia się życzliwością, empatią i poszanowaniem w stosunku do innych. Wskazane osoby zostały  wyróżnione na forum klasy.        

           Ponadto odbyła się krótka audycja przez radiowęzeł na temat  Konwencji Praw Dziecka, która ma  za zadanie stworzyć warunki do bezpiecznego  i godnego życia  oraz  rozwoju każdego dziecka. Na koniec audycji nawiązano do praw i obowiązków ucznia, które  w pewien sposób łączą  się z prawami dziecka, ale nakładają  na każdego ucznia także obowiązek respektowania  praw  drugiego człowieka . Każdy uczeń zna  i przestrzega prawa i obowiązki  panujące w szkole.

  W  holu szkoły przygotowano również wystawę poświęconą Prawom Dziecka.

  Przygotowały: Joanna Kuczma, Jolanta Rainczuk.

 • DNI KULTURY ZDROWOTNEJ

  W miesiącu październiku obchodzone były w naszej szkole Dni Kultury Zdrowotnej pod hasłem „ZDROWO ŻYJEMY ŚWIAT PODBIJEMY”. Dzieci z klas 0 i I  w oparciu  o zajęcia przeprowadzone przez wychowawców wykonywały prace plastyczne na temat: Higieny Osobistej. Natomiast uczniowie klas II i III zajęli się tematyką spędzania czasu wolnego. W  swoich pracach zachęcali koleżanki i kolegów do zabaw na świeżym powietrzu, zamiast gry na komputerze.

  Dodatkowym elementem były „Aktywne Przerwy”, przeprowadzone w dniach od 27. 10.- 31.10.2014r. przez klasy I, II i III. Uczniowie uczący się na pierwszą zmianę mogli wykazać się swoją aktywnością zawsze po trzeciej godzinie lekcyjnej. Natomiast dzieci z drugiej zmiany bawiły się po szóstej godzinie lekcyjnej. Miejscem „Aktywnych Przerw” było boisko wewnętrzne. W przeprowadzeniu zabaw pomagali uczniowie klasy VI b, której wychowawcą jest p. Edyta Łapińska.

  Prace plastyczne dzieci zostały umieszczone na tablicach w holu na parterze oraz drugim piętrze.

  Dziękujemy wychowawcom klas 0-III za zaangażowanie w  realizację projektu.

  Koordynatorki: J. Rainczuk, J. Michalak, D.Sikora

   

   

 • V Szkolny Konkurs „ Ścieżkami życia św.Jadwigi”

  5 XI 2014 r. w naszej szkole odbył się V Szkolny Konkurs „ Ścieżkami życia św. Jadwigi” dla klas IV- VI . W konkursie wzięło udział 16 uczniów, którzy  wykazali  się wiedzą na temat życia i działalności Św. Jadwigi Śląskiej, patronki naszego miasta Trzebnicy. Zadania nie były łatwe, jednak  uczniowie wykazali się dużą wiedzą i dobrze sobie poradzili.

  Laureatami naszej szkoły zostali:

  I     miejsce  Karol Spychała  kl. VI b

  II   miejsce -  Kinga Nietreba       kl.  IVb    

  III  miejsce   - Zofia Idzik   kl. V b

  Laureaci pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym, który odbędzie się 20 XI 2014 r. w naszej szkole.

  Życzymy powodzenia!      

  Oprac. Ewa Dudek

 • 17.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Warsztaty plastyczne.

 • 17.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Szkolna lekcja historii.

 • 17.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Krokus.

 • CIEKAWE SPOTKANIE

  W październiku gościliśmy pana Sławomira Ćwikłę przedstawiciela firmy Krepel Cassettes produkującej z drewna różnorodne ozdobne pudełka.

  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III b i II a, którzy na wcześniejszych zajęciach lekcyjnych realizowali tematykę związaną z ekosystemem leśnym oraz wykorzystywaniem drewna. Nasz gość przeprowadził pogadankę na temat rodzajów drewna i jego obróbki, wzbogaconą pokazem gotowych pudełek oraz ich elementów. Przedstawił także prezentacje multimedialną, która dotyczyła produkcji pudełek z drewna.

  Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i pytaniom nie było końca. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pięknie wykonane drewniane pudełko, które później ozdobiło na zajęciach lekcyjnych.

  D.Sikora,  J. Michalak

 • Ślubowanie klas I

  W dniu 20 października 2014 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas I. W tym roku do grona braci uczniowskiej dołączyła rekordowa liczba dzieci, bo  aż 116. W tym dwie klasy tworzą uczniowie najmłodsi - sześcioletni. Uroczystość odbyła się w Hali Sportowej „ZAPO”. W odświętnie udekorowanej hali zebrali się rodzice, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście oraz bardzo przejęci pierwszoklasiści. Oprawę tego święta stanowiła część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych: panią Jolantę Straszak, Edytę Smółkowską, Lucynę Sobczak, Iwonę Gajską i Monikę Lech. Uczniowie zaprezentowali się w licznych wierszach i piosenkach składających się na montaż słowno-muzyczny.  Świetności tym podniosłym chwilom dodał także występ  naszego chóru szkolnego pod dyrekcją pani Haliny Bolisęgi.   Po części artystycznej nastąpiła  uroczystość ślubowania. Aktu pasowania dokonały panie: dyr. Grażyna Kantecka i dyr. Lidia Piotrowska. Następnie pierwszaki złożyły zobowiązanie, które każdy uczeń osobiście przypieczętował odciskiem swego palca. Pierwszoklasiści zostali  w tym dniu obdarowani słodkimi prezentami przez gości z przedszkola, klasy szóste wręczyły młodszym kolegom pamiątkową tarczę z emblematami naszej szkoły, a rodzice podarowali swoim dzielnym dzieciom słodkie upominki. 

  Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci nie tylko pierwszoklasistów, ale także ich rodziców, wychowawczyń i dyrekcji szkoły.

  Monika Lech

 • Program „Skrzydła”

  Program „Skrzydła” prowadzony przez Caritas w Polsce, służy finansowemu i rozwojowemu wsparciu dzieci i młodzieży - uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, których edukacja jest zagrożona przez szczególnie trudną sytuację materialną oraz tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji losowej. Takich dzieci w naszym kraju jest wiele. Również w naszej szkole jedno z dzieci, znajdujące się w trudnej sytuacji, zostało objęte programem „Skrzydła”.
  Darczyńcą na rzecz programu „Skrzydła” może być osoba prawna lub osoba fizyczna. Pieniądze pozyskane w ten sposób przeznaczymy wsparcie w zakresie dwóch pakietów. Do wykorzystania jest 1470 zł. Cała kwota zostanie wykorzystana w ciągu roku szkolnego zgodnie z pakietem:

  1. Skrzydła na co dzień - dożywianie w szkole, wyprawka szkolna (książki, zeszyty, strój gimnastyczny, obuwie), odzież letnia i zimowa .
  2. Skrzydła na przyszłość - wyjścia szkolne (zorganizowane wyjścia kino, teatr, wycieczki szkolne); korepetycje, dojazdy do szkoły, wypoczynek letni lub zimowy - kolonie, obozy.

     Koordynatorem programu w naszej szkole jest Bożena Sadownik

 • 12.11.2014

  Szkolenie pocztów sztandarowych. w jednostce wojskowej we Wrocławiu Leśnicy.

 • 12.11.2014

  Taekwondo. W październiku odbyło się spotkanie z instruktorem Taekwondo. W zajęciach brały udział klasy 6a, 5a, 4c oraz klasy młodsze.

 • Lekcja w Lesie Bukowym

  Dnia 28 października uczniowie klasy 4d brali udział w terenowej lekcji przyrody w Lesie Bukowym- rozpoznawanie drzew, krzewów i roślin zielnych. Lekcja przeprowadzona została przez pana Andrzeja Grzelaka leśniczego z Nadleśnictwa Oborniki Śląskie. Przy okazji klasa miała też swój debiut filmowy, wzięła bowiem udział w filmie promocyjnym Nadleśnictwa Oborniki Śląskie. Wyjście w teren było też dobrą okazją do integracji zespołu klasowego. Za zgodą pana leśniczego wychowawca klasy pan Paweł Kubiak przygotował ognisko. Nie zabrakło też kiełbasek i dobrej zabawy.

  K. Proksza

 • 03.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Bezpieczna droga do szkoły.

 • JABŁKO ZAMIAST CHIPSA? DA SIĘ!

  Mój chłopczyku i dziewuszko, zamiast chipsa weź jabłuszko! Tymi min. słowami uczniowie klasy VI b z wychowawczynią Edytą Łapińską zapraszali uczniów klas starszych do częstowania się zdrową przekąską. Tego dnia podczas przerwy każdy uczeń został uraczony pysznym jabłkiem. Celem akcji było  promowanie zdrowego stylu odżywiania, o którym w ostatnich tygodnia dyskutowano w całym kraju. Szkoła wpisała się także w popularyzację polskich jabłek i sadownictwa. W czasie dwóch przerw rozdano 60 kg jabłek, a przy stoliku ustawiła się długa kolejka. Akcja możliwa była do przeprowadzenia dzięki panu Andrzejowi Abramczykowi, który nieodpłatnie przekazał szkole jabłka ze swojego sadu. Serdeczne podziękowania należą się również państwu Annie i Piotrowi Opałkom, którzy bezinteresownie umyli jabłka w kuchni.

 • Aktywnie Po Zdrowie

  Uczniowie klasy III b w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyli w ogólnopolskim programie Aktywnie Po Zdrowie. Za udział w konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem” zespól „Niedźwiadki” otrzymał  dyplom.

  J. Michalak

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29
  71 711-15-40

Galeria zdjęć