• Spotkanie.

  12.12.2014 r. odbyło się spotkanie mikołajkowe dzieci z klas"0" z trzebnicką pisarką dla dzieci, Panią Wiesławą Kuciembą i Panem Jerzym Trelą.

 • OGŁOSZENIE

  INFORMACJA DOTYCZĄCA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W TRZEBNICY

  PODCZAS PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ

  DATA

  PROWADZĄCY ZAJĘCIA

  22 XII 2014

  GODZ. 6.30-16.00

  6.30-11.00  -- B. Lisowska

  11.00- 16.00   -- J.Rainczuk

  8.00 – 15.00   -M.Wolska

  23 XII 2014

  GODZ. 7.30-16.00

  7.30-10.30-- P.Grzelczak

  10.30-16.00-- R.Marszałek

  8.00 – 15.00   -M.Wolska

  24 XII 2014

  BRAK ZGŁOSZEŃ OD RODZICÓW

  29 XII 2014

  GODZ. 7.30-16.00

  7.30-16.00 –M.Strzykalska

  8.00 – 15.00   -M.Wolska

  30 XII 2014

  GODZ. 6.30-16.00

  6.30-12.30 – J. Kuczma

  12.30-16.00- A.Grzeżułkowska

  8.00 – 15.00   -M.Wolska

  31 XII 2014

  GODZ. 7.30-16.00

  7.30-16.00 – E. Chlebowska

  2 I 2015

  DZIEŃ ODPRACOWANY 20.09.2014

  (pielgrzymka Dużą Ścieżką Św.Jadwigi)

  5 I 2015

  GODZ. 6.30-16.30

  6.30-12.30 – D.Kustra

  12.30-16.30—J.Sobkowiak

 • 10.12.2014

   Sekretariat - nowe informacje.

 • Konkurs plastyczny

  Dnia 09.12.2014 roku odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Jesień- wszystkie barwy jesieni” zorganizowanego dla dzieci z klas „0” A i „0” B. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych, kreatywności, wrażliwości oraz umiejętności obserwowania przyrody. Jury w składzie: K. Wielgo, M. Strzykalska, M. Łabanda oceniając zgodność prac z tematem konkursu, estetykę i samodzielność wykonania przyznała następująco:  

  I miejsce: Radosław Domagała kl. „0” B, Magda Hejduk kl. „0” B, Amelia Zając kl. „0”A;     

  II miejsce: Nina Długosz kl. „0” B, Ola Olejnik kl. „0” B, Daria Dusza kl. „0” B, Bartosz Kucharski kl. „0” B, Dominika Pierzchała kl. „0” B, Wiktoria Pałys kl. „0” A, Miłosz Śmichowicz kl. „0” A, Julita Grochala kl.„0”A;

  III miejsce:  Piotr Adamczuk kl. „0” B, Marysia Janicka kl. „0” B, Patrycja Jasińska kl. „0” B, Julia Panyło kl. „0” A, Maja Pisula kl. „0”B;       

  IV miejsce: Jagoda Czapczyńska kl. „0”A, Kasia Kumor kl. „0” A, Wojtek Koryciak kl. „0” B, Julia Kaczmarek kl. „0” B, Jakub Kotyla kl. „0” A,  Weronika Sielska kl. „0” A.

  Wszystkim małym twórcom serdecznie gratulujemy!

  M. Strzykalska

 • Mikołajki

  Z workiem pełnym prezentów, prosto z Laponii 6 grudnia przybył do naszej  szkoły Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Uczniowie z klasy 2b z niecierpliwością czekali w swojej sali na tego wspaniałego gościa. Przyszedł do nich o godz.14.00. Po wysłuchaniu piosenki śpiewanej przez dzieci i udzieleniu odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów rozdał prezenty, które sprawiły wszystkim wielką radość. Dziękujemy Ci Mikołaju i bardzo Cię prosimy pamiętaj o  nas w następnym roku!!!

   

 • Czy warto oszczędzać?

  W dniach 2-4 grudnia gościliśmy w naszej szkole Panią Katarzynę Mocholę-Sosnowską, która jest pracownikiem banku PKO. Pani Kasia w sposób przystępny i ciekawy zaprezentowała uczniom klas 2-6 Szkolne Kasy Oszczędności czyli SKO. 

  SKO to największy, najstarszy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce program edukacji finansowej banku PKO. Zachęca najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Obecnie SKO to unikalne rozwiązanie w skali Europy, dostosowane do potrzeb polskich uczniów. 

  Dzięki wizycie Pani Katarzyny Mocholi - Sosnowskiej uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się min.: czym jest program SKO, czy warto gromadzić nawet niewielki sumy, w jaki sposób robić to najlepiej, co można oszczędzać i jakie korzyści daje nam oszczędzanie. 

  Najmłodsi zostali obdarowani drobnymi upominkami, a starszych Pani Kasia zaprosiła do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Wszystkich zachęciła do oszczędzania, które jak się okazało niesie ze sobą sporo profitów. 

  Lepiej zjeść ciastko dzisiaj czy po zgromadzeniu większej kwoty pieniędzy kupić ich sobie więcej? A może zamiast ciastka dziś warto uzbierać pieniądze na wymarzony rower w przyszłości? 

  Warto oszczędzać małe kwoty, bo jak mówi przysłowie: “Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka”. 2 zł dziś nie jest kwotą dużą, ale odkładane regularnie przekształci się w pokaźną sumę. Wszystko zależy od naszej determinacji i wolnej woli. 

  Warto oszczędzać! Takie przekonanie zasiała w nas Pani Kasia. Dziękujemy!

  Opracowała: Monika Lech

 • KOMUNIKAT

  SZANOWNI  RODZICE

  PROSIMY O DOKONANIE PRZEGLĄDU UBRAŃ POZOSTAWIONYCH PRZEZ DZIECI POZA INDYWIDUALNYMI SZAFKAMI. ZNALEZIONE CZĘŚCI GARDEROBY ZNAJDUJĄ SIĘ W POJEMNIKACH W KORYTARZU PIWNICY.

          PO 19 GRUDNIA 2014 R. WSZYSTKIE POZOSTAWIONE W SZKOLE UBRANIA ZOSTANĄ USUNIĘTE.

 • ANDRZEJKI

  Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb.

  W andrzejki, jak co roku, próbujemy trochę dla zabawy, a trochę serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszłości.

  Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa klasy „O”B i II A, która odbyła się 28 listopada. Było głośno i wesoło, a to wszystko, dlatego, że było wiele atrakcji. Podczas zabawy andrzejkowej, można było skorzystać z usług znamienitych wróżek- p. M. Strzykalskiej i D. Sikory. Zainteresowanie ich usługami było olbrzymie, gdyż gwarantowały spełnienie wszystkich marzeń - oczywiście z przymrużeniem oka. Nie zabrakło tradycyjnych zabaw z laniem wosku i ustawianiem butów. Wszystko po to, aby kultywować tradycję ludową i dać szansę na spełnienie ludowej pieśni: Andrzeju Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju, wolę swoją okaż, najmilszego pokaż. Andrzejkowe  wróżby przeplatane były zabawą taneczną, w której  dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili, co można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

  D.Sikora

 • WYCIECZKA EDUKACYJNO- KRAJOZNAWCZA KLAS V DO WROCŁAWIA

  26 listopada klasy piąte pojechały do Wrocławia. Zasadniczym celem wyprawy było AFRYKARIUM- najnowsza atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na skalę światową oceanarium. Kompleks przedstawia różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentują m.in. rafę koralową Morza Śródziemnego, hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich m.in. tunel, imitujący głębię oceanu. Jak zawsze podobały się też zwierzęta, od lat mieszkające w naszym wrocławskim ZOO. Niektóre z nich, np. tygrysa, żyrafy i słonie można było podziwiać na wybiegach.

       Druga część wycieczki poświęcona była historii i kulturze Wrocławia. Uczniowie poznali dzieje Wytwórni Filmów Fabularnych, podziwiali architekturę Hali Stulecia. W czasie spaceru w okolicach tej historycznej budowli zobaczyli też Iglicę i Pergolę.

       Owocem wyprawy będą zajęcia warsztatowe oraz gazetka, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Pluszowy miś to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów. Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś , wszystkim jest potrzebny Miś!”. Z okazji urodzin tej pluszowej zabawki  dzieci z klasy „0” B zaprosiły do wspólnego świętowania dzieci z Przedszkola Nr 1 w Trzebnicy. Wszystkie dzieci przyniosły swoje misiowe przytulanki. Dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia. Wszystkie dzieci i misie bawiły się przy znanych  piosenkach : „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”, „Mam ja misia”. Były także zabawy z chustą Klanzy i balonami. Na zakończenie wspaniałej zabawy dzieci otrzymały pamiątkowe medale z podobizną misia.

   M. Strzykalska

 • Dokarmiamy dziki

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy przystąpiła do Projektu „Dokarmiamy Dziki”. Akcja miała na celu zebranie przez uczniów żołędzi i kasztanów potrzebnych w okresie zimy na karmę dla zwierząt. Równocześnie ogłoszony został konkurs, zachęcający klasy do współzawodnictwa i odliczania ilości zbieranej przez uczniów karmy.
  Udział w akcji przerósł nasze oczekiwania - uczniowie niemal każdego dnia przynosili do szkoły kasztany i żołędzie, angażując do zbierania całe rodziny. Ogrom wspólnie spędzonego, rodzinnego czasu, zabawy, której sprzyjała piękna, jesienna pogoda, to dodatkowy atut tego edukacyjnego przedsięwzięcia, który nas, nauczycieli bardzo cieszył.

  W pierwszej kategorii wiekowej klasy 0- II wygrała klasa I C (4,6 kg/os)

  W drugiej kategorii klasy III – VI wygrała  klasa VI A (3,1 kg/os)

  GRATULACJE !!!

  W ramach nagrody Koło Łowieckie „Leśnik” ufundowało  wycieczkę do lasu dla zwycięskich klas. W programie było spotkanie z myśliwym, zwiedzanie koliby myśliwskiej i możliwość dokarmiania dzików. Cała impreza odbyła się w bardzo miłej atmosferze w Nowosielcach koło Obornik Śląskich. Odbyło się też wspólne ognisko z kiełbaskami, herbatką i domowym chlebem, a na koniec wręczenie dyplomów dla  zwycięskich klas.

   Czy WIESZ, ŻE ...

  » Kasztanowiec pochodzi z Półwyspu Bałkańskiego. Uprawę w Europie Środkowej rozpoczęto w Austrii w 1576 dokąd kasztanowiec zwyczajny został sprowadzony do ogrodów cesarza Maksymiliana II ze Stambułu.

  » Z botanicznego punktu widzenia żołędzie zaliczane są do orzechów.

  Lucyna Sobczak

 • V POWIATOWY KONKURS ,,ŚCIEŻKAMI ŻYCIA ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ.”

  20 XI 2014 r. w naszej szkole odbył się V Powiatowy Konkurs „ Ścieżkami życia św. Jadwigi dla klas IV- VI . W konkursie wzięło udział 15 uczniów  z 12 szkół naszego powiatu. Reprezentowali oni 4 gminy: Żmigród, Zawonia, Oborniki Śl. Trzebnica.

  Uczniowie   w ciągu 60 minut mieli za zadanie rozwiązać test, który zawierał 31 różnorodnych pytań dotyczących życia i działalności księżnej św. Jadwigi. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą o życiu św. Jadwigi i doskonale sobie poradzili z testem.

  Laureatami   naszej   szkoły zostali:

  I     miejsce  Karol Spychała  kl. VI b-   opiekun p. Ewa Dudek

  V   miejsce -  Kinga Nietreba   kl.  IV b- opiekun p. Joanna Sobkowiak

  Serdecznie gratulujemy!!!!

  Ewa Dudek

 • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

  ,,Św. Jadwiga Śl. -Patronka miasta Trzebnicy ”

  W dniach 14 X- 3 XI  w  naszej szkole  odbył się konkurs : ,,Św. Jadwiga patronka miasta Trzebnicy ” dla uczniów klas 0 -VI, zorganizowany przez panie katechetki  E. Dudek  oraz  J. Sobkowiak.

  Konkurs był przygotowaniem do przeżywania uroczystości ku czci Patronki naszego miasta. Uczniowie, którzy mają talenty plastyczne, mogli wykazać się swoimi pomysłami.

  Spośród zgłoszonych 25  prac uczniów jury  wybrało prace następujące uczniów:

   

  W kategorii kl. 0-III

  I miejsce- Hanna Kucharska kl. III c

  II miejsce- Julia Darowska kl. II c

  III miejsce- Bartosz Grzegorczyk kl. II d

   Wyróżnienie- Patrycja Pyt kl. III a

   

  W kategorii kl. IV-VI

  I  miejsce- Oliwia Łysoń kl. IV c

  II miejsce- Oriana Mackiewicz kl. IV d

  III  miejsce- Julia Dusza kl. IV c    

  Gratulujemy!!!

   Ewa Dudek

 • Wycieczka do Radia Wrocław

  W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy 3b wspólnie z wychowawcą, panią Moniką Lech rozpoczęli pracę nad projektem pt.: „Szkolne Radio”. Myślą przewodnią towarzyszącą naszym zmaganiom było uruchomienie szkolnego radia, które brać uczniowska będzie wspólnie tworzyć. Decyzje zapadły, chęci nie zabrakło i tak oto w pocie czoła, a niekiedy i we łzach rozpaczy powstał prawdziwy Biznes-Plan. Ów plan uzyskał aprobatę Pani Dyrektor, Pani Wice-Dyrektor, a nawet samego Pana Burmistrza! i tym samym wraz z nadejściem września 2014 roku uczniowie - już jako czwartoklasiści - przystąpili do realizacji projektu. 
  Po intensywnej pracy wstępnej, (ale czysto teoretycznej) gromadząc wiedzę, buszując po internecie, korzystając z książek i wymiany myśli dnia 21.11.2014 roku wybrali się do prawdziwego radia, by od strony praktycznej zobaczyć jak działa radio, w jaki sposób powstają audycje radiowe. Po to, by zaczerpnąwszy aury towarzyszącej temu ciekawemu miejscu z zapałem i nowymi pomysłami rozpocząć nadawanie prawdziwych audycji radiowych.
  Wizyta w Radiu Wrocław sprawiła wszystkim uczestnikom wycieczki prawdziwą radość. Dzieci obejrzały salę widowiskową, muzeum radia, a także „reżyserkę” - czyli studio nagrań. Nasi młodzi adepci sztuki radiowej mieli mnóstwo pytań do pana redaktora, który cierpliwie udzielał wyczerpujących odpowiedzi. 
  W radosnych nastrojach, pełni entuzjazmu przystąpią teraz do nagrywania swojej pierwszej audycji, której emisję zaplanowano na 5 grudnia. 
  Życzymy im zatem „głuchego mikrofonu”!
   
  Przygotowała: Monika Lech
 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

  20 listopada 2014 r. (czwartek) w  Szkole Podstawowej  nr 2 w Trzebnicy   zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka, wszyscy wychowawcy  klas  podjęli podczas lekcji ciekawe  inicjatywy , które  były  okazją do rozmów i dyskusji  o prawach dziecka i jego potrzebach nie tylko edukacyjnych.

           Wychowawcy klas I-III przeprowadzili  pogadankę na temat praw dziecka, a  uczniowie  wykonali  prace plastyczne  oraz  plakaty  ilustrujące wybrane prawa dziecka.

           Również w klasach  IV-VI  odbyły się rozmowy na temat praw dziecka, a wytypowani uczniowie  przygotowali  w swoich klasach gazetkę klasową na temat Konwencji Praw Dziecka. Dodatkową propozycją  było wyłonienie przez wychowawców  wspólnie z uczniami w swojej klasie jednej osoby, która wyróżnia się życzliwością, empatią i poszanowaniem w stosunku do innych. Wskazane osoby zostały  wyróżnione na forum klasy.        

           Ponadto odbyła się krótka audycja przez radiowęzeł na temat  Konwencji Praw Dziecka, która ma  za zadanie stworzyć warunki do bezpiecznego  i godnego życia  oraz  rozwoju każdego dziecka. Na koniec audycji nawiązano do praw i obowiązków ucznia, które  w pewien sposób łączą  się z prawami dziecka, ale nakładają  na każdego ucznia także obowiązek respektowania  praw  drugiego człowieka . Każdy uczeń zna  i przestrzega prawa i obowiązki  panujące w szkole.

  W  holu szkoły przygotowano również wystawę poświęconą Prawom Dziecka.

  Przygotowały: Joanna Kuczma, Jolanta Rainczuk.

 • DNI KULTURY ZDROWOTNEJ

  W miesiącu październiku obchodzone były w naszej szkole Dni Kultury Zdrowotnej pod hasłem „ZDROWO ŻYJEMY ŚWIAT PODBIJEMY”. Dzieci z klas 0 i I  w oparciu  o zajęcia przeprowadzone przez wychowawców wykonywały prace plastyczne na temat: Higieny Osobistej. Natomiast uczniowie klas II i III zajęli się tematyką spędzania czasu wolnego. W  swoich pracach zachęcali koleżanki i kolegów do zabaw na świeżym powietrzu, zamiast gry na komputerze.

  Dodatkowym elementem były „Aktywne Przerwy”, przeprowadzone w dniach od 27. 10.- 31.10.2014r. przez klasy I, II i III. Uczniowie uczący się na pierwszą zmianę mogli wykazać się swoją aktywnością zawsze po trzeciej godzinie lekcyjnej. Natomiast dzieci z drugiej zmiany bawiły się po szóstej godzinie lekcyjnej. Miejscem „Aktywnych Przerw” było boisko wewnętrzne. W przeprowadzeniu zabaw pomagali uczniowie klasy VI b, której wychowawcą jest p. Edyta Łapińska.

  Prace plastyczne dzieci zostały umieszczone na tablicach w holu na parterze oraz drugim piętrze.

  Dziękujemy wychowawcom klas 0-III za zaangażowanie w  realizację projektu.

  Koordynatorki: J. Rainczuk, J. Michalak, D.Sikora

   

   

 • V Szkolny Konkurs „ Ścieżkami życia św.Jadwigi”

  5 XI 2014 r. w naszej szkole odbył się V Szkolny Konkurs „ Ścieżkami życia św. Jadwigi” dla klas IV- VI . W konkursie wzięło udział 16 uczniów, którzy  wykazali  się wiedzą na temat życia i działalności Św. Jadwigi Śląskiej, patronki naszego miasta Trzebnicy. Zadania nie były łatwe, jednak  uczniowie wykazali się dużą wiedzą i dobrze sobie poradzili.

  Laureatami naszej szkoły zostali:

  I     miejsce  Karol Spychała  kl. VI b

  II   miejsce -  Kinga Nietreba       kl.  IVb    

  III  miejsce   - Zofia Idzik   kl. V b

  Laureaci pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym, który odbędzie się 20 XI 2014 r. w naszej szkole.

  Życzymy powodzenia!      

  Oprac. Ewa Dudek

 • 75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  Odpowiadając na apel prezesa Instytutu Pamięci Narodowej pana Łukasza Kamińskiego

  27 września zorganizowaliśmy w naszej szkole  uroczystość upamiętniającą 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. To niezwykłe spotkanie zostało przygotowane we współpracy z  Urzędem Miejskim w Trzebnicy.

  Na zaproszenie burmistrza pana Marka Długozimy i pani dyr. Grażyny Kanteckiej do naszej szkoły przybyło wielu gości, w tym ostatni świadkowie tamtych wydarzeń i uczestnicy heroicznej walki o wolną Polskę, którzy mieszkają w gminie Trzebnica – prezes trzebnickiego obwodu ŚZŻAK kpt. Adam Kempa, prezes zarządu trzebnickiego Koła Sybiraków pan Lucjan Tać oraz por. Wojska Polskiego Adam Broniecki.

  Spotkanie rozpoczęło się od  wysłuchania hymnu Polskiego Państwa Podziemnego. Przybyłych gości przywitała  dyr. Grażyna Kantecka, a ze słowem wstępu do zebranych zwróciła się Krystyna Janowska. Częścią programu była m.in. zaimprowizowana konferencja prasowa. Uczniowie wcielili się w rolę dziennikarzy i ekspertów opowiadajacych o funkcjonowaniu Polskiego Państwa Podziemnego. Kolejnym punktem programu była prezentacja ukazująca dowódców Armii Krajowej. Niezwykle ważnym momentem uroczystości było wystąpienie świadka historii kpt. Adama Kempy, który podzielił się z zebranymi wspomnieniami. Tuż po jego wystąpieniu głos zabrał burmistrz Marek Długozima. Podziękował swojemu przedmówcy, a w ramach wdzięczności za zasługi na rzecz walki o wolność, wręczył kpt. Kempie symboliczną kotwicę – znak Polski Walczącej.

  Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polskiego Państwa Podziemnego oraz zapaleniem znicza pod tablicą pamiątkową patrona szkoły.

  W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy VIa – członkowie Klubu Historycznego oraz członkowie chóru szkolnego. Uczniów przygotowały panie Krystyna Janowska, Bożena Sadownik oraz Halina Bolisęga.

 • 17.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Warsztaty plastyczne.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29
  71 711-15-40

Galeria zdjęć