• Zbiórka żołędzi i kasztanów

  Tegoroczna zbiórka żołędzi i kasztanów zakończona.

  Udało nam się zebrać 639,7 kilogramów.

   

   

  W pierwszej kategorii wiekowej klas 0- II pierwsza trójka wygląda następująco:

              I miejsce – klasa I C (4,6 kg/os)

             II miejsce- Klasa II D (3.33 kg/os)

            III miejsce- klasa II A (3,16 kg/os)

   Kategoria druga klasy III - VI:

           I miejsce – klasa VI A (3,1 kg/os)

          II miejsce - klasa IV C (1,83  kg/os)

         III miejsce - klasa IV D  (1,24 kg/ os)

   Gratulujemy!!!!  Nagrody wkrótce.

  Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję w imieniu swoim i Koła Łowieckiego „Leśnik”.

  K. Proksza

 • MARZYCIELSKA POCZTA

  W październiku 2014 roku dzieci z klasy „0” B włączyły się po raz  kolejny do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na pisaniu listów, wysyłaniu kartek do chorych dzieci z całej Polski. Tym razem napisaliśmy list do naszych rówieśników: Dominiki z Kościana  i Krystiana z miejscowości Radymno.  Dzieci z zaangażowaniem i radością wykonały prace plastyczne dla nowych kolegów. Na kartkach powstały piękne kwiaty, serca, słoneczka. Naszym nowym kolegom wysłaliśmy także zakładki do książki oraz kolorowanki.  Będziemy kontynuować naszą akcje pisania listów, bo otwierając swoje serca dajemy nie tylko radość innym, ale  stajemy się wrażliwszymi i lepszymi ludźmi.

   wychowawca M. Strzykalska

 • Konkurs czytelniczy pt ,, Czy znasz przysłowia polskie ?”

  Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie wykazać się znajomością przysłów polskich.

  Konkurs odbędzie się 19.11.2014 r. w bibliotece szkolnej         

  od godziny 13:00 do godziny 14:00

  Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe.

  Zapisy w bibliotece szkolnej do 13.11.2014 r.

  serdecznie zapraszam ;)

 • Dzień Języka Angielskiego

  Dnia 7 października 2014 r. w Naszej Szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego,  zorganizowany przez panie Aleksandrę Bartkiewicz i Agatę Bednarz.

  W przygotowaniu przedsięwzięcia udział wzięli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, których zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnych o poszczególnych krajach anglojęzycznych i flag do dekoracji sali gimnastycznej oraz nazw klas w języku angielskim. Zwieńczeniem projektu była impreza „Dzień Angielski”, kiedy to reprezentanci klas szóstych przedstawili prezentacje multimedialne na temat Wielkiej Brytanii (Marta Chołodecka i Weronika Kuczma – 6 „a”) , USA (Paulina Szewczyk i Kacper Wesołowski – 6 „c”) i Australii (Oliwia Cwynar i Ewelina Pindel – 6 „b”). Po każdym z pokazów miał miejsce quiz tematycznie dotyczący przedstawianego kraju, a na pytania odpowiadali reprezentanci klas piątych. Laureatem konkursu o Wielkiej Brytanii został Damian Dąbrowski (5c), Australii – Karolina Olbert (5b), a USA – Jakub Marcjoniak(5b) i Oliwer Oleniarz(5c). Nagrodą dla zwycięzców był słodki upominek, którego producentem jest USA, a zgromadzeni goście poczęstowani zostali cukierkami w kolorach flag krajów anglojęzycznych. W klasyfikacji generalnej klas piątych zwyciężyła 5 „c”. Gratulujemy!

   Dzień Języka Angielskiego miał na celu zaznajomienie uczniów z kulturą krajów anglojęzycznych i wzmocnienie ich motywacji w nauce języka.

 • Wycieczka klas 4..2 października odbyła się wycieczka integracyjna klas czwartych do Wioski Indiańskiej.

 • Marta Chołodecka z Pucharem Polski!

  Wielki sukces Marty Chołodeckiej z klasy 6 a. Marta uczestniczyła w zawodach Pucharu Polski w Nordick Walking w sezonie 2013/14, który zakończył się 4 października w Gdańsku. Marta zdobyła 430 punktów, które dały jej zwycięstwo w Pucharze Polski Dziewcząt Szkół Podstawowych na dystansie 5 kilometrów ( do 13 lat). Zwyciężczyni startowała w 6 zawodach: Trzebnica 4 miejsce 60 punktów, Polanica Zdrój 2 miejsce 80 punktów, Pakość 2 miejsce 80 punktów, Osielsko 1 miejsce 100 punktów, Hajnówka 1 miejsce 100 punktów, Śrem 1 miejsce 10 punktów. Gratulujemy wspaniałej postawy i życzymy dalszych sukcesów.

   

     

 • WYCIECZKA DO KROŚNIC

  3 października uczniowie klasy III b byli na wycieczce w Krośnicach. Najpierw udali się do Galerii Ziemi, w której znajduje się zbiór ponad 1500 minerałów i skamieniałości. Zebrał je pan Janusz Talaga, eksponaty pochodzą z niemal wszystkich kontynentów. Właściciel kolekcji prezentował uczniom minerały oraz różne formy krystalizacji. Dzieci zobaczyły pokaz obróbki  kamieni szlachetnych  i półszlachetnych. Wśród zgromadzonych skamieniałości mogły obejrzeć między innymi skamieniałe drewno, a także skamieniałości jurajskie sprzed 160 mln lat.

  Po zwiedzeniu muzeum klasa udała się na Stację Kolejki Wąskotorowej, gdzie czekała kolejna atrakcja- przejażdżka kolejką. Jadąc w wagoniku dzieci podziwiały piękne widoki, gdyż trasa przebiegała na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Krośnicach.  Po przejażdżce każdy uczestnik sfotografował się  w lokomotywie „Tomcio” w czapce zawiadowcy stacji.  Dodatkową atrakcją było zwiedzenie parowozu „Tosia”.

  Dzieci wróciły do domu zadowolone i pełne wrażeń.

  J.Michalak

 • UWAGA!

  Zbiórka żołędzi i kasztanów!

  NAGRODA:

  Ciekawe spotkanie z myśliwym i słodka niespodzianka dla klasy, która zbierze największą ilość w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie

  Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach klas 0-II i III-VI.

   

  Kiedy przynosimy ?

  Druga zmiana - 16.10. (czwartek)

  Pierwsza zmiana -17.10.(piątek) do godz.9:00

  Żołędzie i kasztany składamy w wyznaczonym miejscu.    

  Klub Młodego Europejczyka

  opiekun: K.Proksza

 • Wycieczka klas "0" A i "0" B do BAZYLIKI

   

  Dnia 09.10.2014 r. dzieci z klasy „0” A i „0” B wraz z wychowawcami: M. Łabandą i M. Strzykalską udały się do Bazyliki pw. św. Jadwigi i św. Bartłomieja, gdzie brat Marcin Wojtczak SDS oprowadził nas po krypcie św. Bartłomieja, kaplicy św. Jadwigi i zakrystii. Przy grobie św. Jadwigi brat opowiedział dzieciom o życiu księżnej. Następnie zapaliliśmy znicz i odmówiliśmy modlitwę pod Krzyżem Katyńskim i przy pomniku Jana Pawła II, jednego z pierwszych na Dolnym Śląsku.
  M. Strzykalska

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  Dnia 09.10.2014 r. w ramach realizowanego cyklu „Poznajemy ciekawe zawody” odbyło się spotkanie dzieci z klasy „0” B z  policjantem: post. Małgorzatą Tarasiewicz. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy,  zademonstrował  różne akcesoria policyjne. Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziły kajdanki,  pałka policyjna a szczególną radość sprawiło przymierzanie czapki policyjnej. Dzieci utrwaliły zasady przechodzenia przez jezdnię, rozmawialiśmy także o różnych sytuacjach, w których możemy prosić policjanta o pomoc. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wiele dzieci przejawiało chęć zastania policjantem w przyszłości. Zajęcia te  zapewne wpłyną  na kreowanie pozytywnego wizerunku Policji.

  M. Strzykalska

 • ZAJĘCIA INTEGRACYJNE DLA DZIECI I RODZICÓW W KLASIE "0" B

  W dniach 06.10.2014 r. i 07.10.2014.r. w klasie „0” B odbyły się zajęcia integracyjne z udziałem dzieci i rodziców. Celem tych zajęć było budowanie poczucia bezpieczeństwa dzieci, pokonywanie nieśmiałości i poczucia niepewności, integrowanie grupy dzieci i rodziców w celu lepszego poznania się,  a także nawiązanie pozytywnych relacji pomiędzy rodzicami, dziećmi i wychowawcą. Zajęcia miały na celu także kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania w grupie rówieśniczej. Na zajęciach  panowała miła i przyjazna atmosfera, było wiele śmiechu i radości. Były zabawy ruchowe, zabawy ze śpiewem, zabawy z chustą Klanzy i wiele innych. Na zakończenie zajęć dzieci i rodzice otrzymali medale.

   

  Małgorzata Strzykalska

 • 08.10.2014

  Pedagog szkolny 

  Rozpoczynamy  5 edycję akcji

  ,, Nakrętki  dla Hospicjum ” 2014/2015

 • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO SADU

  W dniu 01.10.2014 r. klasa 0 A i 0 B wraz z wychowawcami:  M.Strzykalską  i M. Łabandą udały się na wycieczkę do Prywatnego Gospodarstwa Sadowniczego „Szymon Celmer” w Trzebnicy. Dzieci słuchały opowieści  Pani Kasi, która opowiadała o pracy sadownika, o tym jak sadzi się drzewa owocowe, kiedy dokonuje się zbiorów owoców, jak należy prawidłowo je zrywać i układać w skrzynkach. Odwiedziliśmy także sortownię, w której sortuje  się owoce przed sprzedażą. Dzieci były bardzo zaciekawione tematem, zadawały mnóstwo pytań. W prezencie dostaliśmy rumiane, pachnące jabłka, gruszki i orzechy. Mogliśmy także skosztować pysznego kompotu z jabłek.

  M. Strzykalska

 • DZIEŃ CHŁOPAKA- PRZEDSZKOLAKA

  Dnia 30.09.2014r. w klasie „0” B obchodziliśmy Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia, odśpiewały swoim kolegom „Sto Lat” a także wręczyły upominki- puzzle. Po licznych  zabawach i tańcach czekał na wszystkich słodki poczęstunek- batonik oraz sałatka owocowa, którą wspólnie przygotowaliśmy w przedszkolu. Było smacznie, zdrowo, wesoło i kolorowo.  

  M. Strzykalska

 • IV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 26.09.2014

  Przygotowania do Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęły się już w poniedziałek 22.09.2014. W szkole pojawiły się plakaty przypominające trudne przykłady z tabliczki mnożenia.

  W dniu 26.09.2014 dwunastu Egzaminatorów wyłonionych z uczniów klas IV – VIprzeprowadziło w naszej szkole Egzamin na  Mistrza Tabliczki Mnożenia.

  Do Egzaminu przystąpiło 80 uczniów, 10 nauczycieli i 2 gości. Osoby, które pomyślnie zdały Egzamin uzyskały tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia i otrzymały honorowe dyplomy.

  Najmłodszym zdobywcą tytułu Mistrza Tabliczki Mnożenia został uczeń klasy II c Michał Piotrowski.

  Wszystkim gratulujemy znajomości tabliczki mnożenia i odwagi!

 • V Turniej Orlika

  We wtorek 24.09.2014 o godzinie 11.00 na Orliku w Żmigrodzie, nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej eliminacji V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii chłopcy 10 – 11 lat. W meczu decydującym o awansie nasi uczniowie ulegli gospodarzom 3 - 0 i ostatnie zajęli II miejsce. Za rok kolejna edycja i zawodnicy z naszej szkoły stwierdzili, że chętnie się zrewanżują. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

   

   

   

   

  1.      Dąbrowski Damian

  2.      Grzegorczyk Hubert

  3.      Hermanowicz Mateusz

  4.      Kapinos Filip

  5.      Oliwier Szklarz

  6.      Śmiechowicz Maciej

  7.      Turkiewicz Marcel

  8.      Zawadzki Kamil

  9.      Żelichowski Miłosz

  Opiekun: Paweł Kubiak

 • "Opowiadania z Doliny Muminków" - konkurs plastyczny

  Z okazji 100 rocznicy urodzin Tove Jansson oraz przypadającej w 2015 roku 70 rocznicy pierwszej publikacji opowieści o Muminkach biblioteka szkolna organizuje konkurs plastyczny.

  1. "Opowiadania z Doliny Muminków" - konkurs plastyczny
  2. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków w wieku od 5 do 6 lat oraz uczniów klas I-III,
  3. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na temat Muminków, ich doliny oraz przygód,
  4. Prace powinny być wykonane malarską techniką plastyczną (farby, pastele, węgiel itp) na papierze,
  5. Format pracy: A4,
  6. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych: I kategoria - dzieci przedszkolne, II kategoria uczniowie klas I-III,
  7. Termin składania prac upływa z dniem 15 .10.2014 r. w bibliotece szkolnej.
  8. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody .
  9. Nagrodzone prace zostaną wystawione w Bibliotece.
strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29
  71 711-15-40

Galeria zdjęć