• Uwaga!

  KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

  W BIBLIOTECE SZKOLNEJsmiley

        W październiku biblioteka szkolna prowadzi sprzedaż ciekawych, wartościowych książek dla dzieci. Dochód ze sprzedaży wzbogaci księgozbiór naszej biblioteki.

        Zachęcamy do obejrzenia naszej ofertysmiley

 • Degustacja soku marchewkowego

  "Na marchewki urodziny
  Wszystkie zeszły się jarzyny.”
  A marchewka gości wita
  I o zdrowie grzecznie pyta."

  To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, zorganizowaliśmy klasie „O” B „ Święto Marchewki”.

  W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje i mieli piękne opaski z marchewką. Wszyscy bawiliśmy się wspólnie przy piosence w marchewkowe wygibasy, dzieciaki układały marchewkowe puzzle, była degustacja soku zrobionego przez  przedszkolaków w sokowirówce oraz  wzniesienie toastu z  Soku  z Marchewki. Uwieńczeniem święta była wycieczka do sklepu warzywnego gdzie Pani Ewa, właścicielka sklepu, opowiedziała o uprawie marchewki i śmiesznych przygodach.

   To był zdrowy i wesoły dzień marchewkowy w naszej klasie.

 • Mistrzostwa Powiatowe Szkół Podstawowych w Biegach Sztafetowych Chłopców i Dziewcząt

  W dniu 2 października rozegrano Mistrzostwa Powiatowe Szkół Podstawowych w Biegach Sztafetowych Chłopców i Dziewcząt. W kategorii dziewcząt startowały: SP Pęgów, SP3 Trzebnica, SP2 Oborniki Śląskie, SP2 Trzebnica i SP Zawonia. W kategorii chłopców startowały: SP3 Trzebnica, SP Żmigród, SP Pęgów, SP3 Oborniki Śląskie, SP Zawonia i SP2 Trzebnica. W zawodach startowało 115 dzieci.

  Najlepsi zawodnicy i zawodniczki zawodów:
  Aleksandra Sadło SP 3 Trzebnica opiekun, Małgorzata Lichwa SP Pęgów, Agata Antolak SP 2 Oborniki Śląskie
  Oliwier Szczygielski SP Pęgów, Aleksander Jakubik SP Żmigród, Jakub Gadaszewski SP3 Trzebnica.

 • Wspólnie pod jabłonką

  „Jesienią, jesienią sady się rumienią,

  Czerwone jabłuszka pomiędzy zielenią.”

  Dzieci z klasy „0”A obchodziły 1.10.2015 roku „Święto jabłka”.  W czwartek wszystkie dzieci ubrane były na czerwono, a na głowach miały opaski z czerwonym jabłuszkiem.  Dzieci ubrane w czerwone stroje wśród „jabłuszkowej” scenografii rozpoczęły dzień przystępując do zabaw, konkursów, quizów z wykorzystaniem jabłek. Najciekawszą zabawą okazało się układanie puzzli, z których powstawały piękne jabłuszka. Wielkie emocje wzbudziła zabawa polegająca na rozpoznawaniu owoców poprzez dotyk, smak i zapach. Ponadto dzieci nauczyły się wiersza „Jabłuszko rumiane”. Przedszkolaki wykleiły z bibuły czerwone jabłuszka, które zawisły na jabłoni, która bardzo zdobi naszą klasę. Po godzinach wspólnej zabawy wszyscy chętnie zjadali upieczone przez mamy szarlotki, popijając pysznym kompotem. Dzieci spisały się wspaniale na tych zajęciach. O udanej  imprezie świadczyły uśmiechy na dziecięcych twarzach. To był bardzo jabłkowy i wesoły dzień, który zakończył się pamiątkowym zdjęciem.

  Dziękuję bardzo mamom, które aktywnie włączyły się w przygotowanie poczęstunku.

  A.    Tiuchty

       

 • Dzień Chłopaka w IF

  Dnia 30.09.2015r. w klasie I F obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia, wręczyły upominki- puzzle oraz samodzielnie wykonane laurki. 

  M. Strzykalska

      

 • Świętujemy Dzień Chłopca

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego

  Witamy serdecznie chłopaka każdego.

  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

  Innych przyjemności już nawet nie zliczę.

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy w życiu przedszkola: o Dniu Mamy, Dniu Taty, Dniu Babci czy o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w klasie „0”A odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopca. Dziewczynki wraz z panią wręczyły chłopcom prezenty ufundowane przez rodziców, złożyły życzenia oraz zaśpiewały „Sto lat”. Dla wszystkich dzieci przygotowano słodki poczęstunek. Dzień ten minął w miłej i radosnej atmosferze.

  A.    Tiuchty

      

 • Wycieczka do sklepu warzywnego

  „Co lubimy”

  Lubimy jabłuszka i słodziutkie gruszki

  Na śliwki jesteśmy wielkie łakomczuszki.

  Marchewkę chrupiemy jak małe zajączki,

  Pomidory też zjadamy, gdy nam wpadną w rączki.

   

   

  W środę 30. września dzieci z klasy „0”A  wybrały się na wycieczkę do sklepu owocowo – warzywnego, aby zobaczyć jakie dary z sadu i z ogrodu można tam kupić. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą. Nazywały owoce i warzywa, które można nabyć w warzywniaku, określiły ich kształt i kolor. Dowiedziały się również, które owoce są krajowe a które egzotyczne. Poznały zawód sprzedawcy. Na zakończenie podziękowały sprzedawczyni za miłe przyjęcie i wręczyły upominek. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.

  A.    Tiuchty

   

 • Gość w oddziale przedszkolnym

  W czwartek 24.09.2015 roku do  klasy  „O”A i „O”B przybyła osoba pełniąca ważną i odpowiedzialną funkcję społeczną. Bardzo miłym gościem również  oczekiwanym z niecierpliwością przez wszystkie dzieci był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy starszy aspirant Piotr Dwojak. Tematem numer jeden była pogadanka dotycząca szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogą powiedzieć jak się nazywają, a komu nie?....Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z policjantem. Policjant przypomniał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz i ćwiczenia praktyczne, podczas których dzieci prezentowały najbezpieczniejszy sposób obrony przed groźnym psem. W nagrodę za wzorowe zachowanie dzieci otrzymały od policjanta odblaskowe słoniki.

  W podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci zaprezentowały wiersz „Ruch uliczny” oraz zaśpiewały piosenkę „Znaki nakazu, znaki zakazu”.

  A.    Tiuchty, A.    Jaworowska

      

 • Żywa lekcja historii i sztuki

       24 września 2015 klasy VIa, VIb i VIc wraz z wychowawczyniami wybrały się na niezwykłą lekcję historii i plastyki do Panoramy Racławickiej oraz  Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

    Pierwszy przystanek – Panorama – to przede wszystkim ukazanie historii poprzez malarstwo. Na płótnie o imponujących wymiarach 15x114m z niezwykłą dbałością o detale uwieczniono zwycięstwo Polaków, dowodzonych przez Tadeusza Kościuszkę, nad Rosjanami. Dzieło to ukazuje w dwojaki sposób niezwykłość narodu polskiego: pierwszy-historyczny, czyli walkę z najeźdźcą w czasach niewoli, oraz drugi – plastyczny, pokazujący geniusz samych twórców Panoramy (Jana Styki, Wojciecha Kossaka, Tadeusza Popiela, Włodzimierza Tetmajera i innych). Dzięki połączeniu tych dwóch elementów uczniowie mieli okazję znaleźć się w centrum samej bitwy, wczuć się w klimat epoki, poznać sylwetki najważniejszych bohaterów bitwy i zrozumieć, dlaczego akurat to zwycięstwo miało tak ogromne znaczenie dla Polaków.

    Kolejną atrakcją na trasie wycieczki było zwiedzanie Muzeum  Narodowego. Tu uczniowie mogli nie tylko podziwiać najcenniejsze dzieła polskich malarzy, ale i bliżej się z nimi zapoznać, gdyż, podzieleni na grupy, mieli w trakcie zwiedzania wykonać niełatwe zadania (opis wybranego obrazu, odszukanie dzieł o konkretnej tematyce  itp.).

    Pełni wrażeń, emocji i  przede wszystkim bogatsi o wiedzę wszyscy szczęśliwie wrócili do Trzebnicy, by już w szkolnych ławach uczyć się o niezwykłej historii narodu polskiego.

  J. Popiel

 • Wariant ubezpieczenia NNW

 • Jesienne Biegi Przełajowe

  23 września zostały rozegrane Jesienne Biegi Przełajowe na Orliku w Trzebnicy. W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy 3 miejsce. W rywalizacji dziewcząt klas czwartych 2 miejsce zdobyła Alina Antosik z klasy 4 a, zaś w rywalizacji chłopców klas szóstych 3 miejsce wywalczył Oliwier Szklarz. Zdobyliśmy kilka miejsc blisko podium: Kinga Nietreba 4, Jakub Baranowski 4, Kay Czułek 6.

                                                                                 Gratulujemy!

 • Wycieczka na skrzyżowanie

  W piątek 18.09.2015 roku dzieci z klasy „O”A i „O”B wybrały się na skrzyżowanie ulic niedaleko szkoły. Obserwowaliśmy z wielką uwagą ruch uliczny, nazywaliśmy poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyliśmy się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu  bez sygnalizacji świetlnej. Przechodziliśmy przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziliśmy. Poznaliśmy  wygląd i znaczenie ważnych znaków drogowych. Wielu z nas się to doskonale udawało. Ażeby było nas bardzo dobrze widać każde z dzieci miało założoną kamizelkę odblaskową, która nawet z daleka była bardzo dobrze widoczna. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych. Podczas naszej wycieczki mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną. Szczęśliwi i zadowoleni z siebie wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

  A. Tiuchty, A. Jaworowska

 • "O" A w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni w Lesie Bukowym.

  Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać  okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana  wycieczka klasy „O”A w  dniu 16.09.2015 roku do pobliskiego Lasu Bukowego. Była przechadzka po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą.

  A.    Tiuchty

     

 • Program "Skrzydła"

  Program „Skrzydła” prowadzony przez Caritas w Polsce, służy  wsparciu dzieci i młodzieży - uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, których edukacja jest zagrożona przez szczególnie trudną sytuację materialną oraz tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji losowej. Jego celem jest zwiększenie szans edukacyjnych dla najuboższych uczniów poprzez objęcie ich kompleksową opieką. Takich dzieci w naszym kraju jest wiele. Również w naszej szkole dwoje  dzieci, znajdujące się w trudnej sytuacji, zostało objęte programem „Skrzydła”.

  Darczyńcą na rzecz programu „Skrzydła” może być osoba prywatna lub firma, które poprzez deklaracje zobowiążą się do wsparcia finansowego ucznia przez okres przynajmniej jednego semestru szkolnego. Wsparcie akcji możliwe jest również poprzez jednorazowe wpłaty do Skarbonki Skrzydeł. Pieniądze pozyskane w ten sposób przeznaczymy  na wsparcie w zakresie dwóch pakietów. Do wykorzystania jest 1470 lub 1540 zł. Cała kwota zostanie wykorzystana w ciągu roku szkolnego zgodnie z pakietem:

  1.     Skrzydła na co dzień - dożywianie w szkole, wyprawka szkolna (książki, zeszyty, strój gimnastyczny, obuwie), odzież letnia i zimowa.

  2.     Skrzydła na przyszłość - wyjścia szkolne (zorganizowane wyjścia kino, teatr, wycieczki szkolne); korepetycje, dojazdy do szkoły, wypoczynek letni lub zimowy - kolonie, obozy.

    

  Koordynatorem programu w naszej szkole jest p. Daria Sikora

   

 • IX PIELGRZYMKA ,,DUŻĄ ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI Śl.’’

  W sobotę 12 września 2015 r. - 55  uczniów  z naszej szkoły wraz z nauczycielami  i rodzicami wzięło udział w IX pieszej pielgrzymce ,,Ścieżkami życia św. Jadwigi.Pielgrzymka rozpoczęła XXII Tydzień  Kultury Chrześcijańskiej. W czasie pielgrzymki uczniowie mogli iść, śladami naszej Patronki miasta i Śląska św. Jadwigi oraz poznać jej cnoty, które zostały zapisane na kamieniach kontemplacyjnych: „Wiara”, „Miłość", ,,Miłosierdzie”, „Sprawiedliwość’’, „Skromność’’, ,,Prostota”, „Męstwo”, „Roztropność”. Są to cnoty, które jak najbardziej są nadal godne naśladowania.

            E. Dudek

 • Niewielka zmiana w rozkładzie jazdy autobusów szkolnych

  Szanowni Rodzice!

  Informujemy Państwa, że od poniedziałku, 21.09 br. zmianie ulega godzina porannego kursu autobusu szkolnego. 

  Autobus będzie wyjeżdżał z Będkowa o godz. 7.00.

  Godzina przyjazdu do szkoły pozostaje bez zmian (7.25).

 • Nasza drużyna zajęła 3 miejsce

  W dniu 15 września rozegrano Eliminacje Gminne Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera. W rywalizacji uczestniczyło 6 zespołów. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Miłosz Żelichowski, Maciej Śmichowicz, Oliwier Szklarz, Oliwer Oleniasz, Paweł Michalak, Krzysztof Nurek i Damian Dąbrowski zdobyła 3 miejsce.

 • Uwaga! Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów szkolnych

  ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH

  ROK SZKOLNY 2015/ 2016   - obowiązuje od -21.09.2015r.

   

   

  MIEJSCOWOŚĆ

  PRZYJAZD DO SZKOŁY

   

  GODZINA WYJAZDU Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI

   

   

  GODZINA PRZYJAZDU DO SZKOŁY

  Brochocin

  645

   

  710

   

  Taczów Mały

  650

  Taczów Wielki

  655

  Sulisławice

  720

  735

   

  Świątniki

  730

  Raszów

  735

  740

  Księginice

  655

   

  715

  Księginice SKR

  657

  Jaszyce

  700

  Kobylice

  735

  746

  Malczów

  715

  746

  Będkowo

  700

  725

   

   

  MIEJSCOWOŚĆ

   

    POWRÓT ZE SZKOŁY

   Księginice, Kobylice, Jaszyce, Cerekwica

   

  GODZINA WYJAZDU SPOD SZKOŁY

  GODZINA PRZYJAZDU DO POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI

  I kurs

  II kurs

  III kurs

  I kurs

   

  II kurs

  III kurs

  Księginice

   

  1240

   

   

  1350

   

  1445

   

   

   

   

  1245

  1405

  1500

  Jaszyce

  1408

  1505

  Kobylice

  1310

  1508

  Ligota

  -----------

  -------------

  1412

  1510

  Cerekwica

  -----------

  -------------

  1430

  1535

   

   

   

   

   

  MIEJSCOWOŚĆ

   

  POWRÓT ZE SZKOŁY

  Sulisławice, Świątniki

   

  GODZINA WYJAZDU SPOD SZKOŁY

  GODZINA PRZYJAZDU DO POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI

  Świątniki

   

   

  1340

   

   

   

  1535

   

  1355

  1540

  Sulisławice

  1400

  1544

  Cerekwica

  1405

  1550

   

   

   

   

  MIEJSCOWOŚĆ

   

  POWRÓT ZE SZKOŁY

  Raszów, Taczów Wielki i Mały, Brochocin

   

  GODZINA WYJAZDU SPOD SZKOŁY

  GODZINA PRZYJAZDU DO POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI

   

   

   

  I kurs

  II kurs

  III kurs

   

  I kurs

  II kurs

  III kurs

  Raszów

   

  1250

   

   

  1340

   

  1500

  1310

  1410

  1515

  Taczów Wielki

  1315

  1415

  1520

  Taczów Mały

  1320

  1420

  1525

  Brochocin

  1325

  1425

  1530

   

   

  GODZINA WYJAZDU SPOD SZKOŁY

  -Malczów

  -Droszów

  -Węgrzynów

  PRZYJAZD DO

  Malczowa

  PRZYJAZD DO

  Droszowa

  PRZYJAZD DO

  Węgrzynowa

  1245

  1250

  1300

  1330

  1440

  1505

  1518

  1500

   

   

  GODZINA WYJAZDU SPOD SZKOŁY

      - Będkowo

   

   

  PRZYJAZD DO BĘDKOWA

   

  1340

   

  1350

   

   

 •    5 września na trzebnickim Rynku odbyła się 4 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytano powieść Bolesława Prusa „Lalka”. Trzy lata temu akcję zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza”, w kolejnym roku rodacy czytali dzieła Aleksandra Fredry, a w zeszłym roku podczas trzeciej odsłony akcji „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.

     Jak co roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w tę czytelniczą imprezę m.in. poprzez publiczne odczytanie fragmentów książki. Czytali uczniowie klas VI: Paulina Jarosz, Alicja Bielecka, Weronika Czajkowska, Adrian Dyl, Aleksandra Zalewska, a potem jej mama, Agnieszka Zalewska i babcia, Ewa Kania oraz bibliotekarka, Ewa Bednarz.

     Akcji towarzyszył kiermasz książek, które można było ozdobić pamiatkową pieczęcią i zabrać do domu oraz zajęcia plastyczne dla najmłodszych.

                                                                                                                         Ewa Bednarz

  Narodowe Czytanie 2015

 • Informacja dla rodziców dzieci dojeżdżających

  Szanowni Państwo!

  Aby umożliwić Państwa dzieciom wcześniejszy powrót do domu informujemy, że od dn. 14.09 (poniedziałek) uczniowie dojeżdżający z miejscowości: Raszów, Taczów Mały, Taczów Wielki i Brochocin, którzy kończą zajęcia lekcyjne o godz. 12.35 będą wracali do domu autobusem o godzinie:

  Miejscowość

  Wyjazd spod szkoły

  Przyjazd do poszczególnych miejscowości

  Raszów

   

   

  1250

  1310

  Taczów Wielki

  1315

  Taczów Mały

  1320

  Brochocin

  1325

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29

Galeria zdjęć