• SZANOWNI RODZICE

  Począwszy od ubiegłego tygodnia do końca grudnia 2015 r. nasza szkoła będzie otrzymywała jabłka z trzebnickich sadów (program związany z wprowadzeniem rosyjskiego embarga). Pierwsza dostawa została zamówiona orientacyjnie i nie wszyscy zainteresowani otrzymali owoce za co serdecznie przepraszam.

  Kolejna dostawa będzie dwukrotnie większa by każdy rodzic mógł otrzymać jabłka w ilości: 13 kg na jednego ucznia.

  Owoce wydawane będą osobom dorosłym

  26 listopada w godz. 11.30-16.00

  u panów konserwatorów.

  Osoba odbierająca jabłka zobowiązana jest podpisać listę oraz wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę do której uczęszcza.

           Przewidywane terminy kolejnych dostaw: 3 grudnia, 10 grudnia, 17 grudnia i 21 grudnia

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

 • Gazetka Święta Genowefa

       GENOWEFA TORRES MORALES -

         patronka osób niepełnosprawnych

            ŚWIĘTA GENOWEFA TORRES MORALES jest barwną postacią, o ciekawym życiorysie. W życiu wiele przeszła… Mimo nieprzyjemnych doświadczeń, nie zatraciła tego co najważniejsze. Niewątpliwie stanowi dla nas wzór do naśladowania. Dlatego ważne jest to, by o niej mówić.

         Uczniowie naszej szkoły zapoznali się ze szczegółowym życiorysem św. Genowefy. Korzystając z informacji jakimi dysponowali stworzyli portrety.

      Ilona Rudkiewicz

 • IVc i ich przygoda z krokusami

  W poniedziałkowe przedpołudnie klasa 4c wybrała się przed szkołę, by posadzić krokusy. Była to dla nich ważna lekcja,  a zarazem świetna zabawa. Radość potęgował fakt, iż podjęte działania przyczyniają się do jeszcze piękniejszego wyglądu naszej szkoły smiley