• 23.04.2014

  Z okazji Światowego Dnia Książki klasy „0” A i „0” B udały się na wycieczkę do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzebnicy. Pani Bibliotekarka  Nina Ostasiuk przybliżyła dzieciom zawód bibliotekarza, omówiła najważniejsze zadania jakie pełni placówka. Dzieci dowiedziały się  czym jest biblioteka, czym różni się od księgarni, jak należy zachowywać się w bibliotece. Podczas prezentacji multimedialnej zapoznaliśmy  się z historią powstania książki, budową książki. Udaliśmy się także na „spacer” po bibliotece, gdzie Pani bibliotekarka zapoznała nas z działami i księgozbiorem biblioteki. Dzieci zaciekawiły audiobooki i książki dźwiękowe a także pokaz czytnika i kart czytniczych. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książki.

  M. Strzykalska

 • W dniu 04 kwietnia, w ramach zajęć plastycznych uczniowie klasy I d, wykonywali jajeczka wielkanocne. Każdy z uczniów otrzymał  egzemplarz jajka styropianowego i przy pomocy różnokolorowych cekinów, perełek i szpileczek stworzył dzieło według własnego pomysłu. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i widać było, że praca ta sprawiła im ogromną radość. Zajęcia wprowadziły dzieci w klimat przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie pracowali  pod czujnym okiem wychowawcy p. Renaty Marszałek.

 • Certyfikat dla Szkoły

  Szkoła nasza otrzymała certyfikat za udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc”, którego głównym celem jest edukacja najmłodszych oraz zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

  W tym roku szkolnym 2013/2014 odbyła się III edycja akcjiktóra obchodzona jest w Polsce 8 listopada, jako  Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym jej organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia, a patronat honorowy objęli Rzecznik Praw Dziecka i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

  W projekcie udział wzięły wszystkie klasy z edukacji wczesnoszkolnej, a także klasa 0a i Ob.

  Podziękowania dla wychowawców klas 0-III za włączenie się do akcji.

  Koordynator  J. Michalak

 • Pomagamy dzieciom z Hospicjum- ,,Pola nadziei”

  Nadeszła już wiosna i pojawiły się żonkile posadzone przy szkole które ofiarowali uczniowie  jesienią.

  11.04.2014 r. przeprowadziliśmy akcję ,,Pola Nadziei’’ na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci”. Wolontariusze w żółtych koszulkach od rana już kwestowali przed szkołą i w szkole na przerwach. Ofiarowali, za symboliczny datek, świeżo ścięte żonkile, ulotki i żółte  balony z logo Fundacji.

  Atrakcją  dla dzieci było malowanie twarzy przez wolontariuszki Martę Chołodecką, Gabrielę Kalinowską i Alicję Syrko. Chętnych nie brakowało. Uczniowie dzięki takim akcjom maja okazję do niesienia bezinteresownej pomocy chorym dzieciom, swoim rówieśnikom, którzy borykają się z ciężką chorobą nowotworową. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serce na potrzeby chorych dzieci z wrocławskiego Hospicjum. Zaplombowane i oznaczone puszki zostaną przekazane do Fundacji.

  W akcję włączyli się uczniowie:

  K.Mostek, A.Syrko, M.Janicki, M.Hołodecka, E.Łapińska, A.Taranda, A.Kraska, M.Sitko, M.Dinh Tien,A.Dinh Tien, M.Gozdowska,G.Kalinowska, M.Banaś,M.Marcinko, O.Niebrzydowska, E.Marcinkowski,M.Bajewska, I.Gepner,M.Bakalarczyk, D.Józefiak, B.Kotarba, J.Szabla, P.Szewczyk, E.Górczyńska,A.Osik, W.Jakubik

  Wolontariuszom za przeprowadzenie akcji w imieniu Fundacji serdecznie dziękujemy.

  Wolontariusze wezmą jeszcze udział w akcji ,,Pola Nadziei’’ 24 maja od godz.14.00-18.00 w centrum handlowym,,Magnolia’’ we Wrocławiu. 

  Szczegóły dotyczące „Pól Nadziei” oraz „Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” znajdą Państwo na stronie internetowej fundacji.

 • Ważne informacje dla uczniów klas VI.

  Informacje dotyczące rekrutacji  uczniów do   klas pierwszych  do Gimnazjum  w roku szkolnym 2014/2015:

  - Powiatowego Gimnazjum Sportowo – Językowego  w Trzebnicy ul. Wojska Polskiego 17

  - Gimnazjum nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy ... /czytaj/

 • Konkurs Plastyczny ,,Żółty Żonkil symbolem Życia”

   Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym

  pt.,, Żółty Żonkil symbolem Życia”, organizowanym przez Fundację Wrocławskiego Hospicjum Dla Dzieci. Spośród  26 prac jury  wyłoniło 3 prace:

  Julii Jaworskiej  kl.IV a, Błażeja Zięby kl.II c, Dawida Kraski Kl. II c.

  Dziękujemy p. J. Majcher za  aktywny udział w konkursie uczniów  kl. II c. Wszystkie prace były piękne.

  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w maju. Trzymamy kciuki.

     

 • 14.04.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu „POCZYTAJ BRATKOWI”.

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

   POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI, NAUCZYCIELU...

  w dniach 23.04.-25.04.2014 r.

  W ramach akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom”

  codziennie, przez 3 dni, rozpoczniemy 2. godz. lekcyjną lekturą ciekawej  książki :)

  OPRÓCZ TEGO ODBĘDĄ SIĘ:

  23. 04.20014 r.(środa)-  Prezentacje przygotowane przez  uczniów kl. VI B pt.„ Historia książki”, ,, Jak powstaje książka”.

  25.04. 2014 r.(piątek) - Akcja  „UWOLNIJ KSIĄŻKĘ”- uczniowie przyniosą do szkoły własną , przeczytaną książkę, którą chcą się wymienić ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkoły. Książki, które będziemy chcieli „ uwolnić”  będzie też można zostawić na stole obok gazetki tematycznej, poświęconej książce w holu szkoły, na parterze.

 • Wycieczka do Planetarium

  04.04.2014 r. klasy „0”A i „0”B były na wycieczce w Planetarium we Wrocławiu znajdującego się przy Instytucie Astronomicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzieci uczestniczyły w lekcji edukacyjnej i pokazie multimedialnym pt. „Spacer po nocnym niebie”. Dzieci zapoznały się z planetami naszego układu słonecznego i uczyły się umiejętności umiejscowienia na sklepieniu niebieskim najważniejszych gwiazdozbiorów i galaktyk. Poznały kilka legend, z których dowiedziały się jak nadawano imiona niektórym gwiazdom i gwiazdozbiorom. Zobaczyły między innymi: Mały Wóz (Mała Niedźwiedzica), Duży Wóz (Duża Niedźwiedzica). Mogły również zaobserwować jak zmienia się nocne niebo w ciągu doby i roku. /zdjęcia/

  J.Tiuchty

 • Zdrowa przekąska

  W marcu uczniowie klasy II b uczestniczyli w zajęciach „Co należy jeść, aby być zdrowym?”. Podczas nich zapoznali się z podstawową zasadą, którą powinniśmy kierować się przy wyborze pożywienia...czytaj

 • Aktywne przerwy

  Jesienią i na wiosnę podczas przerw uczniowie wychodzą na zewnątrz, uczestniczą w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Kiedy na dworze jest zimno, czas najczęściej spędzamy w ciepłych pomieszczeniach. Zima nie powinna być jednak przeszkodą do bycia aktywnym fizycznie...czytaj

 • Finał Strefy Wrocławskiej w Mini Siatkówce

  2 kwietnia został rozegrany w Szkole Podstawowej nr 50 we Wrocławiu Finał Strefy Wrocławskiej w Mini Siatkówce Czwórek Dziewcząt. Po dobrej grze nasze dziewczęta zdobyły czwarte miejsce ulegając 1-2 w setach Szkole nr 97 z Wrocławia i Szkole Podstawowej z Milicza. Dziewczęta zakończyły rywalizację na tym etapie rozgrywek. Po drodze wygrały Mistrzostwo Gminy, Mistrzostwo Powiatu i były drugie w Mistrzostwach Międzypowiatowych, co dało awans do Finału Strefy Wrocławskiej. /zdjęcia/
  Szkołę reprezentowały: Patrycja Kluga, Matylda Kołodziejczyk, Dominika Horak, Maria Kluga, Julia Umańska, Julia Sobkowiak, Maria Marcinko, Zuzanna Płoszaj, Martyna Spalińska i Zuzanna Mąka.

   Gratulujemy!

 • Wieczór Baśniowy

  Ołowiany żołnierzyk, Calineczka, Mała Syrenka , Kaj i Gerda – to postacie baśniowe, które zna i lubi każde niemal dziecko. Właśnie bohaterom baśni poświęcony był 2 Wieczór Baśniowy, na który wszystkich chętnych uczniów zaprosiły panie polonistki . Wieczorem, w czwartek 20 marca o godzinie 18.30 szkołę, o tej porze zwykle pustą, wypełnił gwar i śmiech. To byli uczniowie, którzy zdecydowali się ten wieczór spędzić nieco inaczej. Przyszło 24 uczniów klas czwartych i jedna uczennica z klasy pierwszej z mamą. Wieczór wypełniły zabawy oparte o treść znanych baśni  oraz fragmenty filmów animowanych. Uczniowie zmierzyli się z  krzyżówkami, rebusami i zagadkami dotyczącymi baśni. Wcielili się w postacie baśniowe ,inscenizując fragmenty baśni. Wszyscy odgadywali tytuły przedstawianych utworów, ich autorów i bohaterów. Nie sprawiło to problemu żadnej drużynie. Wieczór Baśniowy jest jednym z elementów przygotowania uczniów do Powiatowego Konkursu Baśniowego, w którym corocznie uczestniczą czwartoklasiści. Dobrej zabawie z baśniami towarzyszył magiczny urok księżniczek i czarodziejów, śmiech i zabawa. Uczniowie bawili się i uczyli jednocześnie. Wszyscy wyszli ze szkoły zadowoleni, a często pytali, kiedy będzie następne takie spotkanie.

   B. Sadownik    

 • Festiwał Talentów

  Pierwszego dnia wiosny na scenie trzebnickiego CKiS byliśmy świadkami niezwykłych wystąpień. W tym dniu odbyła się III edycja Festiwalu Talentów. Uczniowie, którzy chcieli pokazać swoje zainteresowania, pasje, uzdolnienia mogli wejść na scenę i zaprezentować swoje umiejętności, swój talent. Obejrzeliśmy występy uczniów wszystkich klas szkoły od najmłodszych „zerówkowiczów” , po młodzież z klas szóstych. Na scenie wystąpiło 91 osób. Najczęściej oklaskiwaliśmy popisy taneczne uczniów obdarzonych poczuciem rytmu  oraz wokalne i instrumentalne. Ponadto mogliśmy podziwiać twórczość plastyczną, aktorską interpretację utworów poetyckich, uzdolnienia sportowe. Swoje i rodzinne zbiory filatelistyczne i numizmatyczne zaprezentowało dwoje uczniów. Wielkie uznanie wzbudził Filip Grucela, który pokazał modele czołgów i maleńką armię żołnierzy, którą sam skleja. Autorskie przedstawienie zaprezentowała grupa najstarszych Odyseuszy z klasy V a, którzy opracowali problem   „ Strachy na Lachy” pod kierunkiem pani Edyty Łapińskiej.  Każdy uczestnik otrzymał zasłużone brawa, o czym przypominał rozbawionej publiczności Hubert z planszami: „Brawa”, „Rakieta”. Po występie uczniów czekała słodka nagroda ufundowana przez Radę Rodziców.

  Nad przebiegiem imprezy czuwał pan Paweł Kubiak, który wraz z panią Bożena Sadownik prowadził tegoroczny Festiwal Talentów.

  Festiwal Talentów stwarza wszystkim uczniom okazję do zaprezentowania swoich talentów, osiągnięć innych niż te, którymi należy pochwalić się na lekcjach. Każdy może zgłosić swój udział, a bogactwo różnorodnych działań i wytworów świadczy o talentach i uzdolnieniach uczniów, ich pasji i mobilizacji na co dzień do działań twórczych. Jest wśród braci uczniowskiej bardzo wielu takich, których talenty nie zabłysną na lekcji polskiego czy przyrody, ale na scenie trzebnickiego CKi S możemy być świadkami ich nieprzeciętnych działań. Festiwal Talentów wspiera potencjał zdolnych, obdarzonych talentami uczniów. Wczesne rozpoznanie talentu ułatwi osiągnięcie sukcesu w dorosłym życiu, czego swoim wychowankom życzą wszyscy nauczyciele.

  B. Sadownik

 • V Powiatowy Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego

  25 marca w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Prusicach odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego, w którym udział wzięli również uczniowie naszej szkoły. Mamy przyjemność poinformować, że Magdalena Góral zajęła II miejsce, a Maja Gozdowska miejsce VI. Serdecznie gratulujemy!!!

 • Jak nauczyć dziecko sprzątania

  Porozrzucane po całym mieszkaniu góry piętrzących się zabawek to prawdziwy koszmar. Jeśli nie masz już siły na ciągłe sprzątnie po swoim dziecku, naucz je, jak samodzielnie dbać o porządek oraz pokaż, jak może ci pomóc w lekkich pracach domowych. Gwarantujemy, że wspólne sprzątanie może być świetną okazją do udanej zabawyczytaj

 • Szkolny Konkurs ,,Znam Jana Pawła II”

  Przygotowania dzieci do kanonizacji bł. Jana Pawła II

  Szkolne Eliminacje do Powiatowego Konkursu ,,Znam Jana Pawła II”

  27 marca odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs  ,,Znam Jana Pawła II”.

  26 uczniów  z klas IV, V i VI zmierzyło się z trudnym testem z życia i działalności bł. Jana Pawła II. Największą wiedzą  wykazało się 2 uczniów klas V: Filip Grucela  z kl. Va oraz Maciej Runowski  z kl. V b .Uczniowie ci przeszli do etapu powiatowego, który odbędzie się 24 kwietnia w SP2.

  Gratulujemy i życzymy dalszego sukcesu.

 • Ogólnopolski konkurs plastyczny o Janie Pawle II

  Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny „JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA”

  „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

  Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym o Janie Pawle II. Konkurs  był zorganizowany z okazji XIII Dnia Papieskiego. Organizatorem konkursu było Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

  Współorganizatorzy konkursu:

  Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

          Do konkursu zakwalifikowały się prace uczniów:

  1.Damian Nalaskowski - kl. II a

   2. Jagoda Jaszczyk  - kl. II a

  3. Gabriela Książkiewicz -kl. V a

  4. Zuzanna Mąka  - kl. V a

  5. Julita Grochala  -kl. IV a

  6. Jan Kwasek   -kl. II a

  7. Alicja Syrko   -kl. V a

  8.Kacper Zinczenko - kl II a

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29
  71 711-15-40

Galeria zdjęć