• Dnia 14.05.2015 r. odbyły się warsztaty logopedyczne dla rodziców dzieci z klasy „0” B. Podczas spotkania logopeda szkolny, pani J. Kuczma demonstrowała w jaki sposób skutecznie, pomysłowo i atrakcyjnie  można wspomagać rozwój mowy dzieci.

 • IX POWIATOWY KONKURS ,,ZNAM JANA PAWŁA II”

  14 maja w SP nr 2 w Trzebnicy odbył się IX Powiatowy Konkurs ,,Znam Jana Pawła II’’. Do konkursu przystąpiło 20. uczniów z 15 szkół naszego powiatu.

  Uczniowie zmierzyli się z testem dotyczącym życia, twórczości literackiej i Pontyfikatu św. Jana Pawła II. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, zdobywając dyplomy i nagrody książkowe.

  Nasi uczniowie w tym konkursie zajęli zaszczytne miejsca:

   I miejsce-Nikodem Warzocha kl. VI c

  II miejsce-Karol Spychała kl. VI b

  Kolejność miejsc w konkursie była następująca:

  I miejsce -SP nr 2 w Trzebnicy, II miejsce  ex aequo -SP nr 2 w Trzebnicy, SP nr 3 w Trzebnicy, SP nr 3 w Obornikach Śl., III miejsce SP w Urazie, IV miejsce  SP w Kuźniczysku, V miejsce –SP w Prusicach.

  Bardzo dziękujemy, jesteśmy z Was dumni. Życzymy wam dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy o  św. Janie Pawle II.

   Opiekun-katechetka Ewa Dudek

 • JESTEM BEZPIECZNY W DOMU, W SZKOLE I NA DRODZE

  W DOLNOŚLĄSKIM  KONKURSIE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 ZDOBYŁA III MIEJSCE.

   Dnia  5.05. 2015 r.  O godz. 9.00   w Gimnazjum nr 21 we Wrocławiu odbył sie Dolnośląski Konkurs pt."Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze" organizowany  przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Celem tego konkursu było przygotowanie uczniów do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia niebezpieczeństw i zagrożeń.

  W Dolnośląskim konkursie uczystniczyły 24 szkoły podstawowe .

           Etap rejonowy prezentowali naszą szkołę następujący uczniowie: Karol Spychała kl. VI b, Konrad Mostek kl. VI a, Bartosz Kotarba kl. VI a. Etap ten przeprowadzony został w formie pisemnej i zadań praktycznych, które opracowała Rejonowa Komisja Konkursowa z dziedziny:

            Bezpieczeństwo w ruchu drogowym,

            Pierwsza Pomoc,

            Zapobieganie Pożarom,

            Prewencja Ogólna.

           Na początku nasz trzyosobowy zespól pisał w osobnych salach test . Zdobyliśmy razem 54 punkty.

           Następnie zadania praktyczne nasi reprezentanci wykonywali  na  4 stacjach tematycznych  z wyżej wymienionych dziedzin. Nasi uczniowie musieli wykazać się nie lada znajomością i praktycznym przygotowaniem   w przypadku wystąpienia zagrożenia  w szkole, w domu i środowisku rówieśniczym. Musieli  przedstawić, wcześniej wylosowane  zadanie  przed Strażakami, Policjantami i Ratownikami Medycznymi.

  Chłopcy : Karol, Konrad i Bartosz  pracowali wspólnie jak zespół  nad zadaniem, protrafili  wspólpracować ze sobą i dzielić się wiadomościami i doświadczeniem.

           Na zakończenie  konkursu  zadanie z dziedziny :Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wytypowany przez zespół, uczeń miał do przejechania na rowerze  tor z licznymi  przeszkodami: Karol zdobył  największą liczbę za  przejazd  max. 20 punktów. Jako jedyny  z pośród wszystkich uczestników  przejechał bezbłędnie tor  przeszkód.  Razem drużyna zdobyła 113 punktów.

  I tym samym  nasza Szkoła  zdobyła III miejsce   w Dolnośląskim Konkursie  wśród 24 szkół podstawowych  na Dolnym Śląsku .   

           Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom : Karolowi, Konradowi i Bartkowi za miejsce na podium i godne reprezentowanie naszej szkoły. Uczniowie przygotowywali  sie intensywnie  ponad 2 miesiące do konkursu ucząc się w szkole na zajęciach , podczas dodatkowych zajęć  po lekcjach oraz w  domu, poświęcając swój cenny czas . Jesteśmy z Was dumni . Dziękujemy Wam.

  Opracowała Jolanta Rainczuk , Alina Grzeżułkowska.

   

 • Dnia 12.05.2015 r. dzieci z klasy „0” B  udały się w odwiedziny do Przedszkola nr 1 w Trzebnicy, gdzie wspólnie z dziećmi z przedszkolnej „zerówki” aktywnie i miło spędziły czas. Były zabawy integracyjne, zręcznościowe, mecz piłki nożnej i wiele innych atrakcji. Było wiele zabawy i radości.

  M. Strzykalska

 • Konkurs Języka Niemieckiego

  Dziesięcioro uczniów klas szóstych postanowiło sprawdzić zdobywaną od sześciu lat wiedzę w języku niemieckim i wzięło udział w szkolnych eliminacjach Konkursu Języka Niemieckiego. Test sprawdzał znajomość zagadnień gramatycznych, leksykalnych a także wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.

  Dwoje uczniów NIKODEM WARZOCHA  z klasy VI c i ALICJA SYRKO z klasy VI a zdobyło największą ilość punktów i to oni reprezentowali szkołę na etapie powiatowym. I tu kolejny sukces. Nikodem zajął II miejsce, a Ala V.

  Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Ali i Nikodemowi życzę dalszych sukcesów i przyjemności w uczeniu się języka niemieckiego.

  Edyta Łapińska

 • 09.05.2015

  Sprawozdanie z realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej

  „Czyste powietrze wokół nas,,

 • SZKOLNY KONKURS ,,ZNAM JANA PAWŁA II”

  W dniu 30. 04 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs ,,Znam Jana Pawła II. Udział w nim  wzięło 15 uczniów kl. IV- VI.

   I miejsce ex aequo:

  Karol Spychała z klasy VIb i Nikodem Warzocha z klasy VIc

         II miejsce  Filip Grucela kl. VI a

        III miejsce Juliusz Sopel kl. VI b

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy.

  Uczniowie, którzy zajęli  I miejsce,  będą nas reprezentować w  Konkursie Powiatowym, który  odbędzie się 14 maja w naszej szkole.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia!

  Ewa Dudek i  Joanna Sobkowiak

 • Konkurs „Czytam i rozumiem”

  28 kwietnia 2015 r. odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu ,,Czytam i rozumiem". W konkursie, który  organizowała Szkoła Podstawowa  w Prusicach wzięła  udział Jagoda Jaszczyk - uczennica kl. III a.

  Uczennica zdobyła II miejsce tracąc tylko 1 punkt z maksymalnej liczby punktów. Jagoda nie tylko pięknie czyta, ale przede wszystkim „rozumie czytany tekst”. Gratulujemy!     

  Urszula Kupiec

 • SIATKARSKI SUKCES DZIEWCZĄT KLAS CZWARTYCH

  W poniedziałek 27 kwietnia 2015r. w SP3 w Obornikach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Mini Siatkówkę Dziewcząt klas czwartych.

  Mistrzyniami Powiatu zostały nasze Dziewczęta klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr  2  w Trzebnicy zajmując I miejsce.

  Skład mistrzowskiej drużyny: Aleksandra Gańko, Kinga Nietreba, Kinga Błaszczyk, Oliwia Żelezik i Julia Karpińska.

  W rozgrywkach wzięło udział sześć szkół podstawowych z powiatu trzebnickiego. Nasze dziewczęta zaprezentowały wysoką formę i okazały się najlepsze, wygrywając set po secie z każdą napotkaną drużyną.

  Kolejność miejsc  w zawodach przedstawiała się następująco: I miejsce SP nr2 w Trzebnicy, II miejsce SP w Powicku, III miejsce SP w Pęgowie, IV miejsce SP w Wiszni Małej, V miejsce SP nr3 w Obornikach Śląskich, VI miejsce SP w Zawoni.

  Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów w następnym roku szkolnym. Opiekun Halina Bolisęga.

 • Program „Nie pal przy mnie, proszę”

  Dnia 20 kwietnia  2015 r.  w Szkole Podstawowej  Nr 2 w Trzebnicy wręczono nagrody w związku z konkursem plastycznym ,,Bierne palenie szkodzi zdrowiu ”.

  Nagrody wręczały :

  • dr Renata Widłak -Stępień  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Trzebnicy
  •  Pani Iwona Durbajło - Pełnomocnik Burmistrza Gminy Trzebnica ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
  •   Pani Izabela Korpowska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Trzebnicy

  Nagrody odebrali :

  Maja Ogrodnik - za zajęcie I miejsca

  wyróżnienia w konkursie otrzymali:

  Zuzanna Marciniak,  Jakub Nowakowski ,  Dawid Pałys, Beniamin Bartoszek .

  Za udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

  Opracowała Jolanta Rainczuk

 • 29.04.2015

  Moduł Rada Rodziców został zmodyfikowany

 • Wycieczka do Biblioteki Publicznej

  W ramach realizacji projektu czytelniczego „Książka naszym przyjacielem” dnia 24.04.2015 r. dzieci z klas „0” A i „0” B udały się do Biblioteki Publicznej w Trzebnicy. Dzieci dowiedziały się  czym jest biblioteka, czym różni się od księgarni, zwiedziliśmy dział dla dzieci. Przypomnieliśmy sobie również zasady zachowania się w bibliotece oraz zasady korzystania z książek. Podczas pobytu w Bibliotece mieliśmy także okazje uczestniczyć w ciekawym pokazie o Kosmosie, który przygotowała nam pani dr inż. Ewa Frączek. Dzieci były bardzo zaciekawione tematem, zadawały mnóstwo pytań. Po powrocie z wycieczki dzieci wykonały piękne prace pt. „W przestrzeni kosmicznej”, gdzie wykazały się nie tylko wiedzą, ale także wyobraźnią i pomysłowością.

   M. Strzykalska

 • Ogólnopolski konkurs plastyczny

  Uczeń klasy „0” B, Radosław Domagała zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym„ SYMBOLE WIELKANOCNE”  organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 35 w Sosnowcu.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  M. Strzykalska

 • Konkurs plastyczny pt. "Dzieci Afryki"

  Organizator: Parafia św. Bartłomieja Ap. i św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

  Konkurs dla dzieci klas I-III i IV-VI

  Temat prac plastycznych: "Dzieci Afryki"

  • Technika prac dowolna, rysunek kredką, tuszem, węglem malarstwo na papierze, collage (kolaż), witraż, wydzieranka - do wyboru przez uczestnika konkursu.
  • Format prac plastycznych A-4
  • Prace należy dostarczyć do 15 maja 2015 r.
  • Prace należy opisać na odwrocie:
   1. Imię i nazwisko dziecka, wiek
   2. Nazwa i adres szkoły,
   3. Imię, nazwisko i telefon opiekuna
   4. Tytuł pracy.

  Prace plastyczne proszę dostarczyć katechetom wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dzieci na wystawie pokonkursowej.

  Brak zgody eliminuje Uczestnika z udziału w konkursie.

  Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone  nie będą brane pod uwagę.

  Kwalifikacja prac

  Jury wybierze 6 prac ze szkoły

  Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas MISYJNO-PAPIESKIEGO DNIA DZIECKA W TRZEBNICY 5 CZERWCA 2015 r.

  Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej archidiecezji wraz z opiekunami na MISYJNO-PAPIESKI DZIEŃ DZIECKA

  5 CZERWCA 2015 R. PRZY OŁTARZU POLOWYM W TRZEBNICY.

  Ewa Dudek

 • 23.04.2015

  W sobotę 18 kwietnia zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Trzebnica w Nordick Walking. Szkołę reprezentowali : Marta Chołodecka, Aleksandra Bajor, Emilia Łapińska, Bartosz Kotarba, Maciej Janicki, Maciej Śmichowicz i Maciej Runowski. Uczniowie zaprezentowali dobrą formę zajmując 3 miejsce.

  Krzysztof Adamczyk

 • 23.04.2015

  Odyseja Umysłu 2014/2015

 • 23.04.2015

  Ogólnopolski program „Akademia Przyjaciół Pszczół”

 • V Festiwal Piosenki Religijno-Misyjnej

  16 kwietnia  uczniowie z kl. III :Jakub Woźniak kl.III a Jagoda Jaszczyk kl. III a Amelia Ćwikła kl.III b  Mikołaj Czarnocki kl.III b Anna Gajos kl.III c  Hanna Kucharska Kl.III c  wystąpili  w V MIĘDZYSZKOLNO-PARAFIALNYM  FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNO-MISYJNEJ PT. ,,DZIECI WSZYSTKICH KONTYNENTÓW CHWALCIE IMIĘ PANA W RYTMIE ALLELUJA…’’

  Nasi uczniowie pięknie zaśpiewali piosenkę  pt. ,,Każdy może być świętym”  i reprezentowali naszą szkołę wśród 25 szkół diecezji wrocławskiej.Za udział w festiwalu uczniowie  otrzymali  gromkie brawa, upominki i dyplomy za udział w konkursie .

  Referat Misyjny przyznał uczniom nagrodę wyróżnienie za piosenkę misyjną. Otrzymaliśmy ręcznie robiony obrazek misyjny, przywieziony przez misjonarza z Kamerunu.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  Ewa Dudek

 • SZKOLNY TURNIEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  20 kwietnia w naszej szkole odbył się szkolny turniej z języka angielskiego, w którym udział wzięli uczniowie klas szóstych. Z przyjemnością informujemy, że do dalszego etapu zakwalifikowali się: Karol Spychała (kl. 6 b)- 128 pkt. oraz Alicja Syrko (kl.6 a) -126 pkt. Gratulacje!

 • 16.04.2015

  Podsumowanie  akcji „Góra Grosza”

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29

Galeria zdjęć