• TRIDUUM PASCHALNE

  KONKURS RELIGIJNY: „TRIDUUM PASCHALNE”

   dla kl. IV-VI

  ZAKRES TEMATYCZNY KONKURSU:/ w załączniku/
  Ewangelia według św. Łukasza „Męka śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa”

  Rozdziały: 22, 23, 24, oraz słowniczek do tego tekstu.
  Ewangelia ta znajduje się w Piśmie Świętym Nowego Testamentu, wydawnictwo Pallottinum. Biblia Tysiąclecia.

  FORMUŁA PYTAŃ KONKURSOWYCH– pytania otwarte,
  – pytania zamknięte,
  – prawda- fałsz,
  – uzupełnienie luk w tekście,
  – krzyżówka,
  – dopasowanie w pary,
  – wyjaśnienie słów ze słowniczka.

  Konkurs szkolny odbędzie się 4 marca w piątek

  Konkurs Powiatowy w SP n3 16 marca

         Zachęcamy do udziału w konkursie

  E. Dudek i  J. Bejm

  Załączniki:

  TP1

  TP2

  TP3

  TP4

   

 • „Piękna i Bestia”

  W dniu 26 stycznia 2016 r.  klasy III b i III c odwiedziły Teatr Lalek, by zobaczyć jedną z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych baśni, czyli „Piękną i Bestię”. Fabuła sztuki mimo wielu wątków grozy, zawierała także sporo zabawnych sytuacji,  stworzonych przez komiczne postaci, wspaniale zagrane przez wrocławskich aktorów. Dzięki niebanalnej scenografii, w niezwykły sposób przenosiliśmy się w miejsca odwiedzane przez bohaterów, a dźwięk i światło tworzyły klimat grozy w zamku Bestii. Wszystkie dzieci były oczarowane muzyką, grą aktorską i animacją lalek.  Najważniejsze jednak i ponadczasowe było przesłanie tej historii – w życiu nie należy kierować się pozorami, a to, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu. Warto byśmy pamiętali o tym na co dzień i kierowali się ta zasadą w każdej sytuacji.

  Halina Grocholska

  Jolanta Szymczyk

 • Jak się uczyć by się nauczyć?

 • „Bezpieczne ferie zimowe w klasie 2E - jako tutoring rówieśniczy”

  Ferie zimowe to wymarzony czas zabaw i odpoczynku dla dzieci. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Celem przybliżenia naszym najmłodszym uczniom tych zasad, w dniu 26 stycznia 2016 roku wszyscy uczniowie klas zerowych oraz pierwszych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych pt.”Bezpieczne ferie zimowe”, które zostały przeprowadzone przez Straż Miejską. W zajęciach tych dodatkowo także wzięły udział dzieci z klasy 2E.

           Klasa została losowo podzielona na dwie grupy, grupom zostały przydzielone odpowiednie zadania. Zadaniem grupy pierwszej było aktywne uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez panie ze Straży Miejskiej. Dzieci w skupieniu wysłuchały informacji, które pani Ania Cisak z właściwą sobie charyzmą przekazała. Uczniowie dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie podczas ferii zimowych, jakie mogą być skutki ślizgania się na zamarzniętych rzekach i jeziorach, pani Ania mocno uczulała dzieci, aby do zabaw wybierały tylko właściwe - bezpieczne - miejsca. Przypominała także o odpowiednim zachowaniu w przypadku kiedy spotkają nieznajomą osobę, która zachowuje się podejrzanie.

           Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tych zajęciach, zadawały mnóstwo pytań, z zaciekawieniem przyglądały się prezentacji multimedialnej, a na koniec z radością obejrzały odcinek bajki o przygodach Bolka i Lolka, który dotyczył niebezpiecznych zabaw i wynikających z nich skutków.

           Po obejrzeniu prezentacji, bajki i wysłuchaniu wszystkich ważnych informacji grupa pierwsza miała za zadanie przekazać tę wiedzę swoim kolegom z grupy drugiej. Dzieci zostały dobrane w pary (także losowo) i wspólnie tworzyły projekt: „Bezpieczne w ferie”. Skonstruowały ulotkę informacyjną, a także wykonały interesujące plakaty. Celem tych zajęć było wdrożenie dzieci do współuczestnictwa i odpowiedzialności za zachowanie własne i kolegów, a także zwrócenie uwagi na zagrożenia i niebezpieczeństwa. Metoda tych zajęć przybrała formę tutoringu rówieśniczego, który w tym wypadku nie tylko spełnił swoje podstawowe założenie (wiedza na temat bezpieczeństwa w czasie ferii), ale również przyczynił się do budowania kompetencji kluczowych, szczególnie umiejętności współpracy, gdzie dzieci uczą się i nauczają nawzajem. Uczniowie zostali postawieni w pewnej sytuacji nierówności w zakresie doświadczenia i wiedzy (jedna strona doświadczyła czegoś, czego nie doświadczyła druga), ale gdy zostali postawieni przed wspólnym zadaniem  - okazało się, że razem dysponują zasobami, by sobie z zadaniem poradzić. I poradzili sobie doskonale zdobywając wiedzę i umiejętności poprzez zaangażowanie w proces zdobywania, przekazywania i wspólnego tworzenia.

   

  Opracowała: Monika Lech

 • PROJEKT: „Bezpieczne ferie zimowe - 2015/2016”

  Ferie zimowe to wymarzony czas zabaw i odpoczynku dla dzieci. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W celu przybliżenia naszym najmłodszym uczniom tych zasad, w dniu 26 stycznia 2016 roku wszyscy uczniowie klas zerowych oraz pierwszych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych pt.”Bezpieczne ferie zimowe”, które zostały przeprowadzone przez Straż Miejską.

           Pani Ania Cisak z właściwą sobie charyzmą opowiadała dzieciom o niebezpieczeństwach czyhających na nie podczas ferii zimowych, dzieci dowiedziały się jakie mogą być skutki ślizgania się na zamarzniętych rzekach i jeziorach, pani Ania mocno uczulała dzieci, aby do zabaw wybierały tylko właściwe - bezpieczne - miejsca. Przypominała także o odpowiednim zachowaniu w przypadku kiedy  spotkają nieznajomą osobę, która zachowuje się podejrzanie.

           Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tych zajęciach, zadawały mnóstwo pytań, z zaciekawieniem przyglądały się prezentacji multimedialnej, a na koniec z radością obejrzały odcinek bajki o przygodach Bolka i Lolka, który dotyczył niebezpiecznych zabaw i wynikających z nich skutków.

           Na zakończenie spotkania panie ze Straży Miejskiej  życzyły uczniom udanych i bezpiecznych ferii, a dzieci obiecały, że będą ostrożne i uważne podczas zabaw i odpoczynku.

           Dla wszystkich uczniów naszej szkoły uczestnicy szkolnego radia „Głos Niedźwiadka” przygotowali audycję tematyczną dotyczącą bezpieczeństwa podczas ferii. Dowiedzieliśmy się z niej min.: jak się ubierać, by bawić się na powietrzu, gdzie bezpiecznie zjeżdżać na sankach, jak dzieci powinny się zachowywać kiedy zostają same w domu (np. nie otwierać drzwi nieznajomym). Radiowcy zachęcali także do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i nieprzesiadywaniu całymi dniami przed komputerem, zwrócili naszą uwagę także na to, by nie podawać swoich danych osobom poznanym w Internecie.

           W holu szkolnym uczniowie znaleźli ciekawą prezentację, a także plakaty przygotowane przez klasę 2E, uświadamiające nam ten ważny dla nas wszystkich  temat bezpieczeństwa.

           Dla całej społeczności szkolnej - w tym uczniów, rodziców i nauczycieli - na stronie internetowej szkoły i szkolnym Facebook-u umieszczone zostały ulotki dotyczące omawianego tematu. Wszystkie te działania mają na celu poprawę naszego bezpieczeństwa, uświadomienia dzieciom zagrożeń i przypomnienia dorosłym, że podstawą bezpieczeństwa jest jak zwykle zdrowy rozsądek i ostrożność.

   

  Opracowała: Monika Lech

  Organizatorki projektu: Jolanta Rainczuk, Jolanta Straszak, Monika Lech

 • „Niech żyje bal…”

  Bal karnawałowy uczniów klas 0 – III w tym roku odbył się w Sali Retro Trzebnickiego Centrum Kultury. Na kilka godzin sala  zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów i innych barwnych postaci z filmów i bajek. Animatorzy od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewali dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna. Każda klasa w  korowodzie tanecznym prezentowała swoje pomysłowe i niepowtarzalne stroje. Podczas imprezy odbywały się także konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział. Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego.

  Halina Grocholska

 • „Bezpieczne ferie zimowe”

      Dnia 26.01.2016r. klasa Ic wraz z innymi uczniami klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych pt.”Bezpieczne ferie zimowe”, które zostały przeprowadzone przez Straż Miejską. Dzieci dowiedziały się w jakim celu organizowane są ferie zimowe. Dowiedziały się również jak bezpiecznie bawić się podczas przerwy zimowej oraz jak zachować się w przypadku kiedy spotkają nieznajomą osobę, która zachowuje się podejrzanie. Uczniowie zostali również zapoznane z odpowiednimi miejscami do zabaw zimowych. Poznali również skutki ślizgania się na zamarzniętych rzekach i jeziorach.

      Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań Straży Miejskiej oraz z zaciekawieniem oglądały przygotowaną prezentację multimedialną. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach czego dowodem były liczne pytania, które zadawali. Na podsumowanie zajęć uczniowie obejrzeli odcinek Zimowe Igraszki ze znanej nam wszystkim bajki pt. „Bolek i Lolek”. Dzięki obejrzanych przygód bohaterów uczniowie przekonali się jak mogą być niebezpieczne zimowe zabawy, które nie zostały przemyślane. Dzieci obiecały, że będą ostrożne podczas ferii zimowych. Na koniec uczniowie klasy Ic zrobili sobie zdjęcie pamiątkowe ze Strażą Miejską.

           

  Aleksandra Tyl

 • Drodzy Rodzice!


   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy zawiadamia,

  że zebranie informacyjne w sprawie zmian prawa oświatowego

  dotyczących dzieci objętych obowiązkiem szkolnym

   od 6. roku życia (klasy: O, I, II) 

  odbędzie się 16 lutego 2016 r. w godzinach:

   

  klasy I -   1630

  klasy II -  1700

  klasy O -  1730

   

            Zapraszamy!

 • Wystawa klocków Lego

  W piątek 8 stycznia 2016 r. pojechaliśmy do Wrocławia, żeby na Stadionie Miejskim podziwiać wystawę klocków Lego. Już przy wejściu reklamy robiły duże wrażenie. Gdy weszliśmy na salę, zobaczyliśmy przepiękne budowle z klocków. Dookoła nas stały gabloty z około 100 eksponatami. Znajdowały się tam wielkie budowle świata, np. Statua Wolności, Coloseum, wieża Eiffla, różne pojazdy z najnowszej wersji Star Wars oraz potężny okręt -Titanic. Titanic był naprawdę duży i długi, zrobił na mnie ogromne wrażenie. Został zbudowany z 500 000 000 klocków. Autorzy projektu zadbali, żeby we wszystkich szczegółach przypominał oryginalny okręt. Oprócz tego widzieliśmy zrobione z klocków wesołe miasteczko, Zoo, stacje kolejki, lotnisko z różnymi modelami pojazdów i wiele innych dzieł. Bardzo podobała mam się wioska Muminków, w której nie zabrakło tych sympatycznych trolli. Na końcu poszliśmy na tak zwany plac zabaw, gdzie przez pół godziny mogliśmy budować z klocków Lego i oglądać ciekawe filmy wyświetlane na projektorze, a niektórzy pograli nawet na Play Station.

  Myślę, że była to jedna z najlepszych wycieczek. Mogłam przenieść się do świata Lego, który bardzo lubię. Każdy z uczestników wycieczki mógł podziwiać ulubione zestawy klocków, którymi się bawił, a niektórzy emocjonują się nimi do dziś.

                 Zuzanna Marciniak

 • Zajęcia otwarte dla rodziców uczniów klasy I F

  Dnia 22.01.2016 r. w ramach realizacji programu „Mały Mistrz” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców uczniów klasy I F. Zajęcia prowadzili wychowawca klasy M. Strzykalska oraz nauczyciel wychowania fizycznego P. Kubiak. Celem zajęć była integracja dzieci i rodziców, rozwijanie sprawności fizycznej, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie a także zachęcanie rodziców do wspólnych ćwiczeń z dzieckiem w wolnym czasie. W trakcie zajęć panowała miła atmosfera. Były „wyścigi rzędów”, gra zespołowa „Coolball”, lubiana przez dzieci zabawa ruchowa „Lew”. Rodzice chętnie włączali się do zabaw ruchowych. Staraliśmy się pokazać, że lekcje WF mogą być dla dzieci atrakcyjne, przyjemne , że każde dziecko może znaleźć swój rodzaj sportu - na miarę własnych zainteresowań i możliwości psychofizycznych. Na koniec zajęć zarówno dzieci, jak i rodzice otrzymali medale.

          M. Strzykalska

 • Zdobywamy sprawności

  W tym roku szkolnym uczniowie klas I przystąpili do drugiej edycji ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”, którego ideą jest propagowanie aktywnej postawy.

  Formuła „Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych: Rowerzysta - TurystaGimnastyk - TancerzSaneczkarz - Narciarz - Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak - Wodniak. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką - sprawnością.

  We wrześniu i październiku pierwszoklasiści uczestniczyli w wycieczkach przedmiotowych, wykazując się znajomością bezpiecznych zachowań podczas wyjść poza teren szkoły. Wzięli też udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczna droga do szkoły”. Zaliczyli praktyczny egzamin przechodzenia przez jezdnię w obecności Straży Miejskiej. Ponadto uczestniczyli w wyjazdach do Teatru w Radiu Wrocław, gdzie obejrzeli  przedstawienie pt. „Baśnie polskie”. Działania te umożliwiły zdobycie pierwszej sprawności – Turysty.

   Kolejną sprawnością, nad którą pracowali uczniowie, była sprawność Gimnastyka. Egzamin  praktyczny w klasie Ia przeprowadził pan Krzysztof Adamczyk podczas zajęć z wychowania fizycznego.

  Ostatnia, zdobyta w tym semestrze, sprawność Saneczkarza sprawiła dzieciom wiele radości, bowiem zaliczony został tor saneczkowy i śnieżny slalom. Ponadto uczniowie klasy Ia na kolejnych zajęciach pracowali w grupach nad rzeźbą ze śniegu, najpopularniejszą okazał się bałwan.

  Podczas wspólnych zajęć na śniegu dzieci pamiętały o współpracy i bezpiecznym zachowaniu się podczas zabaw zimowych.

  Życzę wszystkim pierwszoklasistom powodzenia w zdobywaniu kolejnych sprawności!

      Jadwiga Michalak

   

 • Jasełka, jasełka, zielona jodełka ...

  Jasełka, jasełka, zielona jodełka
  światełkami błyska, a przed nią kołyska,
  W kołysce Pan Jezus właśnie się narodził,
  będzie kochał ludzi, wśród nich żył i chodził”

   

  Dnia 15 stycznia 2016r. z bożenarodzeniowym przesłaniem dla swoich  kolegów i koleżanek z  klas: 0a.1b,1d,2e, rodziców, babć i dziadków wystąpili uczniowie z klasy 3b prezentując Jasełka. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem wprowadziła zgromadzoną publiczność w szczególny nastrój. Aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Pastuszkowie przynieśli swe dary maleńkiemu Jezuskowi. Aniołowie, dzieci z Europy z serduszkami na dłoni i królowie, którzy mimo zaledwie kilku lat nie stracili nic ze swojego majestatu, zostali serdecznie przyjęci przez Maryję (Zofię Grytę) i Józefa (Adama Pierzchałę).Całość przedstawienia  przeplatana była kolędami, pastorałkami, w wykonaniu: Zofii Gryty, Poli Lech, Mai Wilczyńskiej, Kasi Kubackiej, Kingi Świat i Mai Zys. Największy zachwyt publiczności wzbudzili uczniowie grający kolędy na instrumentach: Maja Zys na akordeonie, Kasia Kubacka i Kinga Świat na gitarze, Krzysztof Kaczmarek na pianinie, a Szymon Sztadilów na saksofonie. Aktorzy, muzycy z kl. 3b swym pięknym, niepowtarzalnym występem, podbili serca publiczności i na zakończenie zastali nagrodzeni gromkimi brawami.

         Jolanta Szymczyk

 • Bezpieczne ferie zimowe 2015/2016

  Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:

  Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.

  Pamiętajcie jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

   

  Specjalnie dla Was prezentujemy kilka wskazówek, które pomogą uczynić ten czas czasem odpoczynku i radości. Pamiętajcie! Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Wam cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

   

  Opracowały:

  Monika Lech, Jolanta Rainczuk

 • LIST DO DZIECI I MŁODZIEŻY W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ FERIAMI ZIMOWYMI

  Drodzy i Szanowni,

  Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Przede wszystkim jest jednak okazja do wykorzystania uroków tej pory roku i aktywnego spędzenia czasu podczas jazdy na nartach, snowboardzie, sankach czy łyżwach oraz długich spacerów, a w przypadku braku śniegu i mrozu -  na pływalni czy w halach sportowych. 

  Ruch bez wątpienia jest znakomitą alternatywą dla telewizora czy komputera. Aktywność procentuje – służy nie tylko lepszemu samopoczuciu i zdrowiu, ale ma także wpływ na kondycję psychiczną i przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Czas ferii wykorzystajcie jak najefektywniej, tak by z uśmiechem wrócić do szkolnej ławki. Podczas wszelkich aktywności pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim oraz kolegów.

  Bądźcie zawsze czujni i uważni, nie ufajcie napotkanym obcym, nie dajcie się namówić na ryzykowne zabawy. Ślizgawki na zamarzniętych rzekach, stawach, jeziorach – kuszą, ale w rzeczywistości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajcie także o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, zawsze noście przy sobie elementy odblaskowe, które sprawiają, że jesteście widoczni dla kierowców.

  W trudnych sytuacjach nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc. Do Waszej dyspozycji jest również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pod numerem 800 12 12 12 czekają  eksperci – gotowi Was wysłuchać i pomóc rozwiązać wszelkie problemy.

  Życzę Wam fantastycznych, śnieżnych ferii.

  Z pozdrowieniami,
  Wasz Rzecznik
  Marek Michalak

  Link do strony www

  http://brpd.gov.pl/aktualnosci/list-do-dzieci-i-mlodziezy-w-zwiazku-ze-zblizajacymi-sie-feriami-zimowymi

 • Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Trzebnicy na przedstawieniu jasełkowym w naszej szkole

  Dnia 14.01.2016 r. uczniowie klasy I F wystawili Jasełka, na które przybyły przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Trzebnicy  oraz uczniowie klasy V A i uczniowie z kółka regionalnego z kl. I B wraz z wychowawcami. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie w wykonaniu swoich starszych kolegów.  Zaproszeni goście włączyli się w przedstawienie śpiewając kolędy i pastorałki. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze. Nasi aktorzy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych przed kolegami i koleżankami, za co otrzymali gromkie brawa.

          M. Strzykalska

 • Drodzy uczniowie klas szóstych

  25 stycznia (poniedziałek) na siódmej lekcji odbędzie się szkolny etap konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Do etapu powiatowego przystąpią dwie osoby, które w etapie szkolnym zdobędą największą ilość punktów.

  Etap powiatowy konkursu odbędzie się 18 lutego w Szkole Podstawowej w Kuźniczysku.

   

  Tematyka konkursu obejmuje zagadnienia z zakresu ogólnej historii, geografii, kultury, zwyczajów krajów niemieckojęzycznych np.:
  • Położenie geograficzne krajów.
  • Rozróżnienie mapy danego kraju.
  • Podział Niemiec na landy.

  Najwyższe szczyty, największe jeziora.
  • Znajomość flag, stolic i walut.
  • Największe miasta.
  • Największe zabytki stolic krajów niemieckojęzycznych.
  • Zwyczaje świąt bożonarodzeniowych, wielkanocnych i innych.
  • Znani ludzie (pisarze, kompozytorzy, ludzie współcześni).
  • Daty świąt narodowych.
  • Znajomość historii muru berlińskiego.

   

  Proszę o zgłoszenie chęci udziału w konkursie nauczycielowi do piątku 22 stycznia!

   

  26 kwietnia odbędzie się powiatowy konkurs języka niemieckiego. Wcześniej również odbędą się szkolne eliminacje. Proszę zapoznać się z zagadnieniami, które należy powtórzyć:

  ZAGADNIENIA:

  LEKSYKALNE: szkoła, rodzina, życie codzienne, mieszkanie, czas wolny, wypoczynek, podróżowanie, tradycje i zwyczaje świąteczne, komunikacja, zdrowie, elementy wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

   

  GRAMATYCZNE: czasownik: regularne, nieregularne: haben, sein, sehen, wissen, lesen, helfen, sich treffen, laufen, tryb rozkazujący, zaimek: osobowy, dzierżawczy, zwrotny, pytające, przeczenia: nicht, kein, stopniowanie przymiotnika, czas przeszły Perfekt

   

  PROPONOWANA LITERATURA:

  podręczniki i zeszyty ćwiczeń zatwierdzone przez MEN do użytku szkolnego

   

   Zapraszamy do udziału!

 • Jest taki dzień

  „Jest taki dzień

  Tylko jeden, raz do roku,

  Dzień zwykły dzień,

  który liczy się od zmroku”

   

            Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i niepowtarzalny czas w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci.  Z tej okazji uczniowie  klasy III c przygotowali Jasełka, które zamieniły zwyczajny wieczór 18 grudnia, w jedyny i niepowtarzalny czas Bożego Narodzenia. Widzowie na nowo mogli przeżyć historię Marii i Józefa, która mimo swej wielkości, nie była pozbawiona trudów, zatroskania i zmęczenia.  Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatane były kolędami i pastorałkami. Dzieci w przepięknych strojach, na tle rozgwieżdżonego nieba, palmy i groty betlejemskiej, występowały przed swoimi rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Gra młodych aktorów pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła, nagrodzona została gromkimi brawami.

  Po przedstawieniu uczniowie zaprezentowali swoim gościom koncert kolęd. Julia Darowska zagrała na skrzypcach kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, Jagoda Lorek zaprezentowała swoją umiejętność gry na pianinie w utworze „Dzisiaj w Betlejem”, a Laura Gajewska na flecie prostym wykonała utwór „Lulajże, Jezuniu”. Chłopcy z klasy III c równie utalentowani jak ich koleżanki zagrali następujące kolędy: Ignacy Dybała na akordeonie wykonał „Wśród nocnej ciszy”, Michał Kasperski na saksofonie zagrał „ Jezus Malusieńki”, Jakub Styperek na gitarze – „Przybieżeli do Betlejem” , a Wiktor Przysiężny na pianinie zaprezentował kolędę „Cicha noc”. Oklaski i owacje, które otrzymali młodzi aktorzy i muzycy świadczyły o ich wspaniałym przygotowaniu do ról oraz niewątpliwym talencie aktorskim i muzycznym. 

    Jasełka przygotowane przez uczniów klasy III c obejrzeli w dniu 22 grudnia także ich koledzy z klas: III a, III b i III d. Im także przedstawienie bardzo się podobało, a wyraziły to gromkie brawa.

  Halina Grocholska

 • Kiermasz Świąteczny

     Zgodnie z wieloletnią tradycją, tuż przed świętami, 18 grudnia, odbył się w naszej szkole Kiermasz Świąteczny. W uroczysty nastrój wprowadziły licznie przybyłych gości tradycyjne Jasełka. W tym roku świąteczne przedstawienie przygotowała klasa Va (z udziałem szkolnego chóru) i klasa III c. W czasie Jasełek pani dyrektor, Grażyna Kantecka, złożyła życzenia świąteczne całej szkolnej społeczności. Była też okazja, by uhonorować nagrodami zwycięzców bibliotecznego konkursu na świąteczną opowieść.

     Tegoroczny kiermasz składał się z kilku stoisk. Jak co roku można było kupić ozdobioną brokatem bombkę z imieniem, ręcznie wykonane przez dzieci  i nauczycieli pierniczki, ozdoby świąteczne, stroiki, kartki i inne świąteczne drobiazgi.

      Kiermasz książek i prac plastycznych pani Mariny Czajkowskiej oferował bogaty wybór propozycji na prezenty pod choinkę. Swoje stoisko miał też szkolny Caritas, a także klasy młodsze, które proponowały zakup przetworów, które powstały w ramach akcji Lato Zamknięte w Słoiku.

        Dochód z Kiermaszu Świątecznego został w tym roku przeznaczony na zakup sprzętu komputerowego dla szkoły.

               Ewa Bednarz

 • „A Christmas Carol - Opowieść Wigilijna”

  „A Christmas Carol - Opowieść Wigilijna”

  -  świąteczne przedstawienie w języku angielskim

   

  22 grudnia, tuż przed uroczystą klasową wigilią, uczniowie klas IV – VI mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny pt. „Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania angielskiego pisarza, Charlesa Dickensa. Przedstawienie w angielskiej wersji językowej przygotowały uczennice klasy Vc w ramach koła teatralnego z języka angielskiego. W spektaklu wzięły udział: Zuzanna Giełażun, Iga Kuczma, Oliwia Łysoń,  Natalia Wołoszyn, Zuzanna Komarnicka, Julia Dusza, Julia Dłubek, Klaudia Bilska, Julia Krych, Karolina Papierz. Piękny kominek, który zdobi teraz bibliotekę szkolną, wykonała Joanna Tomasiak.

     

      Spektakl miał swą prapremierę w poniedziałkowe popołudnie, 21 grudnia, by rodzice, dziadkowie i rodzeństwo uzdolnionych aktorek mogli również zobaczyć efekt długich przygotowań i podziwiać umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

         Agata Bednarz

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29

Galeria zdjęć