• Uwaga!

  We wtorek 3 lutego na 7 lekcji odbędzie się szkolny etap Konkursu Wiedzy o krajach Niemieckojęzycznych dla klas V i VI. Dwie osoby, które zdobędą największą liczbę punktów reprezentować będą szkołę na etapie powiatowym w Kuźniczysku 11 lutego 2015.

   

  Tematyka konkursu obejmuje zagadnienia z zakresu ogólnej historii, geografii, kultury, zwyczajów krajów niemieckojęzycznych np:

   

  1.Położenie geograficzne krajów.

  2.Rozróżnienie mapy danego kraju.

  3.Podział Niemiec na landy.

  4.Najwyższe szczyty, największe jeziora.

  5.Znajomość flag, stolic i walut.

  6.Największe miasta.

  7.Największe zabytki stolic krajów niemieckojęzycznych.

  8.Zwyczaje świąt bożonarodzeniowych, wielkanocnych i innych .

  9.Znani ludzie (pisarze, kompozytorzy, ludzie współcześni).

  10.Daty świąt narodowych.

  11.Znajomość historii muru berlińskiego.

   

  Zapraszam do udziału!

   

  Edyta Łapińska

   

 • „W krainie miodu”

  Z  ogromną uwagą i zainteresowaniem uczniowie klas: II a, II b, II c, II d  i klasy III a uczestniczyli w warsztatach ekologiczno - prozdrowotnych przeprowadzonych przez Pana Piotra Tworuszkę. Pan Piotr z pasją miłośnika „groźnie bzyczących” owadów, opowiadał nam o ciężkim życiu pszczół oraz o tym jak ważne są te małe owady dla życia na Ziemi. Dowiedzieliśmy się ile jest rodzajów miodu , jak rozpoznawać miód prawdziwy od sztucznego oraz  jak prawidłowo go przechowywać i używać. W pełnej dowcipu opowieści zapoznaliśmy się z zadaniami: królowej pszczół, trutnia oraz pszczoły robotnicy. Pan Piotr przygotował dla wszystkich niespodziankę. Uczniowie dostali arkusz węzy pszczelej, z której własnoręcznie wykonali świece woskowe, o różnych i niepowtarzalnych wzorach. Zapach woskowych świec zapalonych w domu, będzie nam przypominał o tym ciekawym spotkaniu, ale także będzie korzystnie wpływał na nasze zdrowie. Od dzisiaj zamiast cukierka chętniej sięgniemy po pyszny i zdrowy miodek, który poprawi naszą osłabioną przez zimę odporność . Panie Piotrze bardzo dziękujemy!

   Halina Grocholska

 • 18.01.2015

  BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

 • Kolejny sukces z języka niemieckiego!

  Już po raz drugi odbył się II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ZIMOWEJ W JĘZYKU NIEMIECKIM KLAS I-III. W konkursie, który  organizuje Szkoła Podstawowa  w Kuźniczysku wzięli udział Jagoda Jaszczyk i Filip Wolar z klasy III a.

  Jagoda Jaszczyk zachwyciła jury swoim wykonaniem kolędy „Lasst uns froh und munter sein” i zajęła I miejsce. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Filip Wolar za piosenkę „In der Wiehnachtsbäckerei”.  Jagoda i Filip są uczniami  p. Edyty Łapińskiej.

   

 • Jasełka w Zakładzie Opiekunczo-Leczniczym

  Z okazji Dnia Babci  i  Dziadka

  ,,Bo byłem chory, a odwiedziliście mnie”.

      14 stycznia 2015 r. uczniowie kl. III b, w przepięknych strojach, odwiedzili pensjonariuszy  w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym im. św. Jadwigi Śl. Odwiedziny te były niezwykłe, ponieważ uczniowie chcieli zadedykować  jasełka, które w tym roku przygotowali z okazji Świąt Bożego Narodzenia,  wszystkim chorym. Podobnie jak pasterze i trzej mędrcy podzielili  się tą radosną nowiną  przyjścia na świat Bożej Dzieciny z innymi.

       Mieszkańcy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, w czasie wspólnego śpiewania kolęd i przedstawienia, choć na chwilę mogli zapomnieć o swoim cierpieniu. Występ bardzo się chorym podobał, nie kryli  oni łez wzruszenia. Przedstawieniu towarzyszyła piękna sceneria jadalni, w której królowała piękna choinka i wielka palma niczym z  Palestyny. Na koniec uczniowie wręczyli chorym  wykonane przez siebie laurki  z życzeniami  z okazji  zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

      Wizyta ta mogła się odbyć dzięki siostrze Weronice, która przekazała na koniec aktorom  słodki poczęstunek.

     Uczniom towarzyszyły p. wychowawczyni J. Michalak i katechetka,  p. E. Dudek. Uczniowie mieli okazję spełnić jeden z uczynków miłosierdzia . Była to wspaniała lekcja dla dzieci.

 • Międzyszkolny konkurs plastyczny

   "WIELKA BRYTANIA W MOICH OCZACH"

  W ramach konkursu nadeszło ponad 170 ciekawych i barwnych prac. Jury starało się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie, pomysłowość, estetykę wykonania pracy i jej zgodność z tematyką. Spośród nadesłanych prac Jury wybrało łącznie 26 zwycięskich prac.

  Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!

  Klasa I

  1 miejsce: Milena Giedziun (SP2) oraz Julia Szymczak (SP2)

  2 miejsce: Adrianna Szczuplak (SP3) oraz Julia Mazurek (SP3)

  3 miejsce: Jakub Zając (SP2) oraz Jakub Stefański (SP2)

  Klasa II

  1 miejsce: Gabriel Miś (SP3)

  2 miejsce: Milena Pałko (SP3)

  3 miejsce: Paweł Michorczyk (SP3)

  Klasa III

  1 miejsce: Maciej Korzystka (SP2)

  2 miejsce: Magdalena Trelińska (SP3)

  3 miejsce: Julia Sieradzan (SP3)

 • Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców

  Dnia 13.01.2015 odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr  3 w Trzebnicy.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  Alicja Syrko 6a, Maria Kluga 6a, Bartosz Kotarba 6a, Karol Spychała 6b, Jędrzej Szabla 6a

  Nasze dziewczęta zdominowały zawody i  zajęły I miejsce.  Chłopcy w finale minimalnie (jednym punktem) ulegli rewelacyjnie grającej reprezentacji ze Szkoły Podstawowej w Masłowie i ostatecznie zajęli II miejsce. Dziewczęta zakwalifikowały się do finału powiatowego, który odbędzie się 13.02.2015.

  Życzymy powodzenia.

 • 13.01.2015

  Pedagog szkolny - BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

 • W dzień Wigilii klasowych uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią p. Edytą Smółkowską, postanowili wybrać się w podróż śladami Św. Mikołaja. Zaproszenie do wspólnej podróży przyjęły dzieci z oddziałów 0a i 0b wraz z wychowawczyniami. Mapa świata i globus stanowiły narzędzia do ukazania tak wielu miejsc, które zamieszkują dzieci czekające na Św. Mikołaja, a m. in. Afryka, Grenlandia, Hiszpania, Bałkany, Australia, Wielka Brytania i oczywiście Polska. Opowieść o odwiedzinach najróżniejszych krajów świata wzbogacił śpiew piosenek zarówno w języku polskim jak i angielskim. Po takiej wędrówce wszystkie dzieci wróciły do klas by z apetytem zjeść smakołyki przygotowane specjalnie na tę okazję. 

 • Frohe Weihnachten!

  Tuż przed przerwą świąteczną odbył się szkolny etap konkursu na Bożonarodzeniową Kartkę w języku niemieckim.  Spośród wielu pięknych prac, wyłoniono trzy, które reprezentowały naszą szkołę na konkursie międzyszkolnym w Kuźniczysku. Autorami wyróżnionych prac są: Natalia Grzegorzewska kl. VIa, Maciej Janicki VIa i Gabriela Kalinowska VIa.

  Kartka wykonana przez Gabrielę Kalinowską zajęła III miejsce na etapie międzyszkolnym. 

  Prace można było wykonać dowolną techniką w formacie A5 i załączyć własnoręcznie napisane życzenia w języku niemieckim.

  Serdecznie gratulujemy !

 • Orszak Trzech Króli

       6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz pierwszy w Trzebnicy przeszedł ulicami Orszak Trzech Króli. Pomimo dnia wolnego od szkoły, ok. 80 uczniów    naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w tym pięknym wydarzeniu.

       Reprezentowaliśmy kontynent azjatycki. Uczniowie mieli przygotowane piękne stroje w kolorze zielonym z rekwizytami rycerzy i  dworek. W przygotowanie strojów zaangażowali się rodzice, towarzysząc swoim pociechom. Niektórzy też mieli na głowie koronę, którą rozdawali organizatorzy, śpiewnik z kolędami i naklejkę orszakową. Wszystkich zachwyciła niezwykła atmosfera, barwni królowie na koniach, piękne scenki ulicznych jasełek.

       Było to przede wszystkim nasze świadectwo wiary, że chcemy, aby na wszystkich kontynentach ludzie  mogli  żyć w pokoju i poznać Jezusa.

     A oto kilka relacji uczniów z tego wydarzenia:

     ,,Na orszaku fajne było to, że można było wyjść z domu, spotkać przyjaciół, nie siedzieć w domu przed telewizorem. Podobał mi się występ grupy teatralnej ,,walka aniołów z diabłami”. Wojtek III c

       ,,Na Orszaku Trzech Króli najbardziej podobało mi się kolędowanie i trzej królowie, którzy prowadzili orszak. A na koniec dostaliśmy pyszne bułeczki i herbatę”. Dawid kl. III c

      ,,Ja  uczestniczyłem w Orszaku Trzech Króli z  całą rodziną, rodzeństwem i rodzicami. Mój tato robił zdjęcia. Cieszę się, że w tym roku pierwszy raz orszak odbył się w Trzebnicy, ponieważ w poprzednich latach musiałem jechać do Wrocławia. Moim zdaniem orszak bardzo się udał, stroje były bardzo ładne i pomysłowe. Z atrakcji najbardziej podobała mi się walka aniołów z diabłami”. Michał kl. IV b

      ,,Najbardziej na Orszaku Trzech Króli podobało mi się to, że każda grupa miała inny kolor peleryn. Podobało mi się też, że dzieci były przebrane za królów lub rycerzy . Cieszę się, że w naszym mieście odbył się ten wspaniały orszak”. Julia kl. IV b

    ,,Podobało mi się, że rodzice też chcieli uczestniczyć w orszaku”. Alicja IV b

    opr. Ewa Dudek

 • Nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Mały Mistrz, w związku z czym w  naszej szkole odbyły się zajęcia z instruktorami wytypowanymi przez Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu. Jednym z prowadzących był Krzysztof Wołczek były zawodnik Śląska Wrocław, Mistrz Polski z sezonu 2011/12. Zajęcia były ciekawe i podobały się uczniom klas pierwszych.

 • 30 grudnia odbył się Uliczny Bieg Sylwestrowy Dzieci, skromna reprezentacja naszej szkoły zdobyła 3 miejsce drużynowo. Dziękujemy wszystkim startującym. Każdy uczeń i uczennica za start otrzyma 6 ( ocenę cząstkową ) i 3 punkty z zachowania.

 • Jasełka 2014

   „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,

   dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory...”

  Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniu 18 grudnia 2014 r. o godzinie 16.30 odbyły się coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów z klasy 3b, której wychowawczynią jest pani Jadwiga Michalak.  W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pani Dyrektor Grażyna Kantecka, Pani Wicedyrektor Lidia Piotrowska, nauczyciele, rodzice oraz bliscy zaproszeni przez dzieci . Piękna scenografia Betlejemskiej Nocy, wprowadziła zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę  i chwile pięknych wzruszeń zadbali  zdolni aktorzy i chór szkolny pod dyrygenturą Pani Haliny Bolisęgi. Przepiękne dekoracje, które uświetniły przedstawienie wykonali rodzice dzieci z klasy 3 b. Wyjątkową rolę podczas tegorocznych Jasełek odegrali najmłodsi uczniowie szkoły z klasy  0 b wraz ze swoją przewodniczką Julią Kruszoną z klasy 2 a , które odwiedziły Jezuska w stajence  i ofiarowali Mu przepiękne serduszka. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, spotkać aniołów,  a wraz   z pasterzami uczcić narodziny Małego Jezusa i pokłonić Mu się z Trzema Królami przybyłymi  z daleka. Całość przedstawienia była przeplatana przepięknie wykonanymi przez szkolny chór, kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszyło niejedno serce. Dzieci natomiast miały możliwość uczestniczenia w tradycji i zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Mottem tegorocznych Jasełek stała się kolęda „Maleńka przyszła miłość”w wykonaniu uczennicy 3b Victorii Wojdy, która wspaniale podsumowała całość biblijnej historii o narodzeniu Jezusa.

  Joanna Sobkowiak

 • W świątecznym oczekiwaniu

  Tak często bywa, czekamy na jakiś ważny dzień; chcemy, by czas płynął szybko. Ale czekanie nasze najbardziej jest niecierpliwe, kiedy zbliżają się święta.

  19 grudnia 2014 r., w radosnym oczekiwaniu na  święta Bożego Narodzenia, klasa III a wraz z wychowawcą p. Urszulą Kupiec przygotowała i przedstawiła program artystyczny pt. „Przy choince”, który pokazała pozostałym klasom trzecim. Program składał się z pięknych wierszy i kolęd, a także bożonarodzeniowych życzeń. Obecne na spotkaniu: p. dyrektor Grażyna Kantecka i p. dyrektor Lidia Piotrowska razem z dziećmi śpiewały piękne polskie kolędy. A uczeń Jakub Woźniak, jedną z najpiękniejszych kolęd „Lulajże, Jezuniu”,  zagrał na gitarze. Na zakończenie p. Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Więc …

  Wesołych Świąt!

  A w święta niech się snuje kolęda.

  I gałązki świerkowe

  Niech Wam pachną na zdrowie.

   

 • Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…

  W taki właśnie dzień, a było to 19 grudnia 2014r.zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się w klasie 2b wigilijne spotkanie. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw: pierożków, czerwonego barszczu, pierników i pysznych ciast.. Po wspólnej modlitwie, podzieleniu się opłatkiem, życzeniach, rozmowach na temat tradycji świątecznych i spróbowaniu wszystkich potraw, odbył się klasowy koncert kolęd. Uświetnił go grą na saksofonie Szymon Sztadilów, który prześlicznie zagrał kolędę „Lulajże Jezuniu”. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

 • 11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się Mistrzostwa Gminy w Minikoszykówce. Reprezentacje naszej szkoły zdobyły drugie miejsca. Uczniowie zaprezentowali dobrą dyspozycję i minimalnie przegrali w finałach z SP 3.

 • Wycieczka klas I b i I c do Afrykarium

  W jesienny dzień 03 grudnia 2014 r. uczniowie klasy I b i I c wraz z wychowawczyniami p. Edytą Smółkowską i p. Lucyną Sobczak  zwiedzali wrocławskie Afrykarium, czyli życiodajne wody Afryki. Jest to kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu mieszczący się w ZOO we Wrocławiu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny, które oglądaliśmy przedstawiały rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Dzieci oczarowane były świetnie ukazanymi głębinami Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne które można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 20 m. Kolejna ekspozycja poświęcona była Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane są pingwiny oraz kotiki afrykańskie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć odtworzony fragment dżungli otaczającej rzekę Kongo i zwierzęta ją reprezentujące, między innymi krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Dobre warunki pogodowe sprzyjały też zwiedzaniu pozostałych atrakcji wrocławskiego ZOO.

  Wycieczka przyniosła wiele wrażeń ale spełniła też bardzo dużo funkcji edukacyjnych. Wszyscy uczniowie wrócili z tego wyjazdu bardzo zadowoleni.

 • Konkurs na kartkę bożonarodzeniową.

  Dnia 17 grudnia w klasach IV -VI odbył się konkurs
  na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim.

  Laureaci:

  Klasy IV:
  1 miejsce - Mateusz Kalinowski
  2 miejsce - Natalia Wołoszyn
  3.miejsce - Wojciech Gediga

  Klasy: V:
  1 miejsce - Angelika Kraska
  2 miejsce - Alicja Taranda
  3 miejsce - Julia Cegła

  Klasy VI:
  1.miejsce - Natalia Grzegorzewska
  2.miejsce - Gabriela Kalinowska
  3.miejsce - Karol Spychała i Alicja Syrko

  Gratulujemy!

 • Spotkanie z podróżnikiem

  W ciągu dwóch godzin pokonać odległość ponad 5 000 kilometrów, przemieścić się na sąsiedni kontynent, zwiedzić bardzo egzotyczny kraj… i wrócić na kolejne lekcje. Niemożliwe? Nic bardziej mylnego. Przekonaliśmy się, że z  dobrym przewodnikiem jesteśmy w stanie tego dokonać.

  9 grudnia 2014r. gościliśmy w szkole pana Bolesława Grabowskiego- podróżnika, który udowadnia nam, że chcieć to móc, że prawdziwa pasja czyni nasze życie ciekawszym, a podróże kształcą.

  To już drugie nasze spotkanie z panem Grabowskim. W ubiegłym roku wspólnie zwiedzaliśmy Japonię; tym razem podróżnik zabrał nas szlakiem swojej podróży po Etiopii- kraju bardzo odległym i egzotycznym, a tym samym niezwykłym.                

   Pan Grabowski podzielił się z nami wrażeniami ze swej ostatniej wyprawy. Ciekawą opowieść uzupełnił slajdami będącymi kroniką podróży i licznymi pamiątkami, które dały możliwość „dotknięcia” Afryki.

  Niestety, czasu było zbyt mało, aby pan Grabowski mógł pokazać nam wszystkie ciekawe miejsca, opowiedzieć o wszystkich przygodach, których doświadczył. Nie sposób też opisać ogółu naszych wrażeń, które towarzyszyły spotkaniu z podróżnikiem. Wszyscy natomiast jesteśmy zgodni co do tego, że na gruncie afrykańskim większość naszych problemów jest mało znacząca.

  Prelekcja pana Grabowskiego wzbudziła duże zainteresowanie uczniów  i rozbudziła apetyt na kolejne spotkanie z podróżnikiem i jego fotograficzną relację z podróży po świecie.  

             

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29
  71 711-15-40

Galeria zdjęć