• Wyniki rekrutacji do klasy 0 w roku szkolnym 2016/2017

 • Pokaz Zumby

  W dniu 26.04.2016 r. odbył się w Naszej szkole pokaz Zumby z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

  Uczestnikami występu  byli uczniowie klas I-III, przygotowani przez Panią  Dorotę Kustrę.

  Tańczący oraz wesoła muzyka porwali do tańca całą widownię. Wszyscy doskonale się bawili.

  Aplauzom nie było końca.

 • Hurrra!!! – klasa 0 zdobyła I miejsce

  Dnia 26.04.2016 roku w Przedszkolu Integracyjnym w Trzebnicy odbył się konkurs „Omnibusik” pod hasłem „Australia – najmniejszy kontynent świata”. Jego celem było zdobywanie wiadomości na temat ciekawych miejsc Australii. Udział w nim wzięła drużyna naszych przedszkolaków w składzie: Mikołaj Chmulak z klasy 0a,Jan Długosz z klasy 0a oraz Agata Kamińska z klasy 0b. Zmagania trwały 3 godziny i składały się z 3 rund, które oprócz wiedzy i umiejętności wymagały świetnej drużynowej współpracy, spostrzegawczości i super refleksu. Podczas trwania konkursu dzieci zdobywały wiedzę na temat Australii i rozwiązywały z nią zadania sprawdzające słuch fonematyczny, pamięć słuchowo – wzrokową, umiejętności matematyczne, orientację przestrzenną. Nasza drużyna zdobyła I miejsce. Nagrodami za udział w konkursie były dyplomy, książki, pamiątkowe kubki i słodycze.   

  Do konkursu przygotowały: A. Tiuchty, A. Jaworowska

  A. Tiuchty

 • QUIZ BAŚNIOWY DLA KLAS I

  Dnia 26.04.2016 r. uczniowie klas: I b, I d, I e, I f, I g. wzięli udział w Quizie dotyczącym znajomości popularnych baśni i bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenkę, słuchały fragmentów baśni i odgadywały ich tytuły. Była zabawa ruchowa, rymowanki, „Czarodziejski Kuferek”, a w nim rekwizyty z bajek. Za każde prawidłowe wykonanie zadania każda klasa otrzymywała punkt. Na koniec wspólnej podróży do krainy baśni i bajek każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

   

  M. Strzykalska, K. Dumas

   

   


   

 • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy laureatami III Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego

  We wtorek 26  kwietnia w SP nr 3 w Trzebnicy  odbył się  III Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego, w którym uczestniczyło 10 uczniów klas VI ze szkół podstawowych Powiatu Trzebnickiego.  Uczniowie rozwiązywali test, z którego mogli uzyskać  60 punktów. Zakres tematyczny konkursu obejmował wiele zagadnień leksykalnych, gramatycznych oraz dotyczących   geografii, kultury oraz zwyczajów krajów niemieckojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowali:  Kay Czułek, który zajął I miejsce oraz Kacper Woźniak, który uplasował się na miejscu III.

  Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

 • Dawid Opałka laureatem III miejsca w Powiatowym Konkursie Matematycznym „POTĘGA”

  12 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. ppor. Józefa Krysińskiego w Obornikach Śląskich odbył się XVI Powiatowy Konkurs Matematyczny „Potęga”, przeznaczony dla uczniów klas szóstych. Celem tego konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz umożliwienie uczniom szczególnie uzdolnionym matematycznie sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności.

  W konkursie wzięło udział 15 najlepszych uczniów klas szóstych ze szkół powiatu trzebnickiego. Naszą szkołę reprezentował Dawid Opałka, uczeń klasy VI b, zwycięzca etapu szkolnego.

  Każdy z uczestników konkursu przez 60 minut rozwiązywał indywidualnie 6 zadań otwartych, wymagających dużej wiedzy z zakresu matematyki oraz  niestandardowego sposobu myślenia.

  Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń zajął w nim III miejsce.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  A. Kraska

   

   

 • CZYSTA ZIEMIA, PIĘKNA ZIEMIA

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły przyszli w tym dniu ubrani na zielono. Wcześniej – już od 19 kwietnia – dzieci zbierały zużyte baterie. Punktem kulminacyjnym w dniu 22 kwietnia był happening, którego początkiem był marsz ulicami Trzebnicy. Dzieci w zielonych strojach i z zielonymi balonami wraz z nauczycielami przemaszerowały ulicami miasta. Podczas marszu widoczny był niesiony transparent z hasłem „Czysta Ziemia, Piękna Ziemia”. W tym czasie trzecioklasiści sprzątali teren wokół szkoły. Po happeningu wszyscy uczestnicy spotkali się koło szkoły, aby uczestniczyć w sadzeniu krzewów. Ten moment został uatrakcyjniony przez występ zerówkowiczów, którzy zaśpiewali piosenkę o ekologii. Dla uczczenia tego ważnego święta dzieci klasy 0A i 0B wykonały plakaty, które można oglądać na korytarzach szkoły. Celem corocznie obchodzonego Dnia Ziemi jest przede wszystkim rozbudzenie współodpowiedzialności za najbliższe otoczenie jak też zainteresowanie dzieci koniecznością dbania o otaczające nas środowisko.

         

  Koordynatorki: A.Tiuchty, J. Michalak

 • VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Mały Europejczyk”

  21 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Urazie odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Mały Europejczyk” dla uczniów klas drugich i trzecich. Celem konkursu było prezentowanie wiadomości o Unii Europejskiej oraz rozbudzanie chęci zdobywania i poszukiwania wiadomości o Finlandii, Danii i Szwecji.

  W konkursie wzięło udział 23 uczniów z ośmiu szkół. Naszą szkołę reprezentowali laureaci szkolnego etapu konkursu: Wiktor Jaremko, Grzegorz Pakuła i Szymon Sztadilów, uczniowie z kl. 3b.

  Nasi przedstawiciele doskonale poradzili sobie z pytaniami i zajęli:

  I miejsce Wiktor Jaremko (jako jedyny zdobył maksymalną liczbę punktów)

  II miejsce Grzegorz Pakuła

  III miejsce Szymon Sztadilów

  Serdecznie gratuluję wspaniałych wyników i życzę kolejnych sukcesów !!!!

   

  Jolanta Szymczyk

   

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM w naszej szkole:

        Cała Polska Czyta Dzieciom to akcja, promująca czytanie. Od wielu lat nasza szkoła bierze w niej udział , organizując liczne działania, zachęcające uczniów do sięgnięcia po książkę.

       Termin akcji przypada tradycyjnie w kwietniu,  w związku z dorocznym Świętem  Książki i Praw Autorskich, obchodzonym 23 kwietnia.

        W naszej szkole w dniach: 22 – 28 kwietnia odbędą się:

  -    spotkania z uznanymi autorami książek dla dzieci, z bajkopisarką Wiesławą Kuciębą i pisarzem dla dzieci i młodzieży, Marcinem Pałaszem;

  -    kiermasz nowych książek ( m.in. autorów, którzy spotkają się z dziećmi);

  -     konkurs plastyczny dla klas IV –VI na plakat reklamujący czytanie pod hasłem WARTO CZYTAĆ;

  -       szkolne czytanie fragmentów książek na wybranych lekcjach pod hasłem POCZYTAJ MI, NAUCZYCIELU.

   

  Program akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM  w naszej szkole:

  - 22 kwietnia (w piątek) - spotkanie autorskie dla klas II i III z bajkopisarką, Wiesławą Kuciębą;

  - 25 – 26 kwietnia (w  poniedziałek – wtorek) – szkolne czytanie pod hasłem:  POCZYTAJ MI,     NAUCZYCIELU:

        - klasy IV – VI :  na 1. lub 3. lekcji czytamy fragmenty książki Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”;

       -  klasy I – III :  na 1. lub 5. lekcji  czytamy fragmenty książek Wiesławy Kucięby: „Ja, krasnoludek, oświadczam”,  „ Nie tylko cacanki”.

         Książkibędzie można kupić  z autografem autora po okazyjnych, hurtowych cenach (w bibliotece lub na spotkaniu z Autorem).

  27 kwietnia ( w środę) - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat promujący czytanie i zbiórka książek pod hasłem WYMIEŃ SIĘ KSIĄŻKĄ ( zbiórka książek w bibliotece).

  - 28 kwietnia ( w czwartek) – spotkanie klas IV – VI z pisarzem, Marcinem Pałaszem w sali kinowej GCKiS.

   

   

   

 • BIEGI NA ORIENTACJĘ W NASZEJ SZKOLE

  19 kwietnia w ramach projektu realizowanego dzięki współpracy Gminy Trzebnica oraz Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej, odbyły się szkolne Biegi na Orientację. Całość rozpoczęła się od spotkania w sali, podczas którego uczniowie poznali trenerów, ogólne zasady biegu oraz cel przeprowadzania tego typu zabaw. Każdy uczestnik otrzymał mapę naszej szkoły w skali 1:1000. Pod mapą znajdowała się szczegółowa legenda. Uczniowie zostali przeszkoleni z odczytywania punktów i wyznaczonej trasy. Zadanie polegało na pokonaniu trasy zgodnie z mapą i wyznaczonymi punktami w jak najkrótszym czasie. Biegi odbyły się na terenie szkoły. Przy sprzyjającej pogodzie uczniowie wykazali się bardzo dobrą orientacją w terenie i wytrzymałością biegową. W ten sposób nasi sportowcy mogli pogłębić umiejętności związane z orientacją przestrzenną, spostrzegawczością czy wytrwałością. Podczas zabawy uczestnicy odznaczali się dużym zaangażowaniem, wszyscy dążyli do osiągnięcia celu. Jednocześnie był to mile spędzony czas na świeżym powietrzu.

   Ilona Rudkiewicz

 • DAWID PAŁYS w konkursie „Ambasador Szkolnej Wynalazczości”

  Dawid Pałys – uczeń klasy IV b wziął udział w konkursie organizowanym przez Urząd Patentowy RP oraz Polską Akademię Dzieci pt. „Ambasador Szkolnej wynalazczości”.

  Konkurs skierowany jest do młodych wynalazców i konstruktorów do 13 roku życia i można w nim zgłosić projekty w dwóch kategoriach:

  1. Wynalazek lub inne rozwiązanie techniczne

  2. Gra planszowa lub komputerowa

  Dawid wykonał edukacyjną grę planszową, łączącą matematykę i jego zamiłowanie do lotnictwa. Celem gry jest zdobycie licencji pilota. Jest to możliwe jedynie dzięki dobrej znajomości matematyki oraz umiejętności logicznego myślenia, ważna jest również szybkość w podejmowaniu decyzji, posiadanie wiedzy z zakresu lotnictwa i jej historii. W grze należy wykazać się także sprawnością fizyczną oraz umiejętnością zachowania się w sytuacjach praktycznych z jakimi napotyka się w swojej pracy pilot.

  Trzymamy kciuki za Dawida i życzymy mu powodzenia w konkursie!

  A. Kraska

   

 • Konkurs Recytatorski „Koty, kotki, koteczki…

  W Publicznym Przedszkolu nr 2 im. „Polskiej Niezapominajki”  w Trzebnicy w dniu 12.04.2016r. odbył się Konkurs Recytatorski „Koty, kotki, koteczki…”. 
  Celem konkursu było: uznanie piękna języka polskiego i poprawności wymowy oraz przezwyciężenie onieśmielenia u dzieci.

  Naszą szkołę reprezentowały:  Maja Łukaniec klasa 0 A, Agata Kamińska klasa 0 B.

  Podczas oceny jurorzy  wzięli pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. 
  Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie. Wszystkie dzieci pięknie mówiły, gestykulowały oraz właściwie zmieniały intonacje. Nie zabrakło pomysłowych strojów i rekwizytów.

  Reprezentantki zostały wyróżnione, dostały dyplom,  piękne książki oraz ciekawe upominki.

  Serdeczne gratulacje oraz wielkie brawa należą się naszym  małym laureatkom.

                 A. Jaworowska

 • WICEMISTRZOWIE POWIATU TRZEBNICKIEGO W MINIPIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS IV

  W dniu 13.04.2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3  w Obornikach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Minipiłkę Siatkową klas IV chłopców. Nasza drużyna zajęła II miejsce i została wicemistrzem Powiatu Trzebnickiego. Szkołę reprezentowali: Błaszczyk Damian, Jaworski Kacper, Bisikiewicz Kacper, Woźniak Jakub, Zinczenko Kacper, do zawodów drużynę przygotowała Pani Halina Bolisęga.

   

   

 • Konkurs plastyczny „PISANKA WIELKANOCNA” dla uczniów klas I i II rozstrzygnięty

  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło aż 80 prac. Wszystkie prace były ciekawe, estetyczne i pomysłowe. Wśród prac były zarówno prace płaskie na papierze wykonane różnymi technikami plastycznymi, jak i prace przestrzenne, gdzie dzieci wykazały się dużą pomysłowością.

  Jury (uczniowie kl. III d) po trudnych obradach przyznało następujące miejsca:
  I miejsce: Nina Długosz kl. I c, Gabrysia Grzegorczyk kl. I f ,Martyna Sikorska kl. II e
  II miejsce: Hania Witas kl. I e, Julia Panyło kl. I g, Miłosz Nalaskowski kl. II a, Dominika Drab kl. II b, Zuzanna Lewandowska kl. II e
  III miejsce: Julia Kuras kl. I c, Zuzanna Karyś kl. I c, Zuzanna Bielecka kl. I d, Weronika Sielska kl. I e, Maria Janicka kl. I e, Magdalena Hejduk kl. I f, Kacper Krężołek kl. I f, Nadia Rudkiewicz kl. I f, Julia Błoniarz kl. II c, Alicja Jesionowska kl. II c
  Laureaci I, II, III miejsca otrzymali dyplomy i nagrody. Uczestnikom konkursu wręczone zostały także wyróżnienia. Wszystkim autorom prac gratulujemy pomysłowości i wyobraźni plastycznej.

  M. Strzykalska, M. Lech, R. Marszałek

 • Spotkanie edukacyjne w klasach III

  W dniach 7 i 8 kwietnia br  w klasach III odbyło się spotkanie edukacyjne na temat różnych niepełnosprawności u dzieci, prowadzone przez panią Anitę Szlęzak- psychologa, prywatnie mamę trójki chłopców, w tym niepełnosprawnego Ignasia.

  Podczas spotkania pani Anita czytała uczniom fragmenty książki „Duże sprawy w małych głowach”, autorstwa Agnieszki Kossowskiej oraz prezentowała historię małych bohaterów książki: niedosłyszącego Frania oraz Frania chorującego na genetyczną chorobę SMARD.

  Uczniowie z dużym zainteresowanie słuchali opowieści, dzielili się z zaangażowaniem swoją wiedzą i doświadczeniami z obszaru niepełnosprawności, uczyli się gestów języka migowego i zdobywali podstawową wiedzę na temat omawianych niepełnosprawności. Celem spotkań było rozwijanie empatii wobec świata inności wśród dzieci oraz oswajanie z tym, co na co dzień budzi w  nas skrępowanie, zakłopotanie lub zwyczajny lęk w kontakcie z chorym człowiekiem.

  W planach są kolejne spotkania z Panią Anitą, tym razem poświęcone problematyce autyzmu oraz niepełnosprawności ruchowej.

 • Odysejowa drużyna z SP nr 2 w Trzebnicy w Finale Odysei Umysłu

  Odysejowa drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy, reprezentowała nasz region na Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu, który się odbył 2-3 kwietnia w Gdyni.  W jubileuszowym 25. finale uczestniczyła rekordowa ilość uczestników – aż 215 drużyn z całej Polski, wybranych w eliminacjach regionalnych.

      Odyseusze z Trzebnicy wykazali się świetnym przygotowaniem i waleczną postawą, dzięki czemu w konkursowej rywalizacji udało im się pokonać wiele zespołów gimnazjalnych i zająć ostatecznie w swojej kategorii 7. miejsce.

      Gratulujemy całej odysejowej drużynie, w której skład wchodzą uczniowie klas VI:  Wiktoria Dumka, Paulina Jarosz, Angelika Kraska, Zuzanna Kumor, Jakub Marcjoniak,  Anastazja Nowak oraz Maciej Śmichowicz oraz pani trenerce,  Paulinie Pierchorowicz-Rączce.

 • "Międzyszkolny konkurs plastyczny: „Wiosna wokół nas” rozstrzygnięty!

  W marcu br, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, zorganizowany został międzyszkolny konkurs plastyczny, przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, pod hasłem ”Wiosna wokół nas”. Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego, doskonalenie sprawności manualnych, propagowanie osiągnięć wychowanków w ramach pokonkursowej wystawy, promocja Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy, nawiązanie kontaktów między szkołą a przedszkolami w Trzebnicy, twórcza wymiana doświadczeń. 
  W odpowiedzi na nasz konkursowy apel napłynęło
  25 ciekawych
  i barwnych prac wykonanych wieloma technikami. 

  Wśród laureatów znaleźli się:

  I miejsce – Iza Kliś - kl. 0a, Stanisław Wróbel - kl. 0a, Adrianna Kurzyńska - Przedszkole "Czerwony Balonik", Dawid Górnicki - Przedszkole "Czerwony Balonik"

  II miejsce - Martyna Wawro - kl. 0a, Urszula Hamkało - kl. 0a, Lena Gałka - Przedszkole "Czerwony Balonik", Antonina Balcerzak - Przedszkole "Czerwony Balonik"

  III miejsce – Oliwia Bajewska - kl. 0a, Oliwia Kwiatkowska - kl. 0a, Kaja Noculak - Przedszkole "Czerwony Balonik"

  Wiedząc, jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu laureaci konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez organizatorki konkursu: Monikę Lech, Izabelę Głuchowską, Lucynę Sobczak.
  W celu zaprezentowania prac szerszemu gronu widzów kolorowe i pełne fantazji wytwory uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. 
  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i serdecznie dziękujemy!

  Organizatorki: Monika Lech, Izabela Głuchowska, Lucyna Sobczak"

 • SZUFLADING w SP2!

 • Adrian Dyl zdobywcą nagrody indywidualnej!

  Adrian Dyl zdobywcą nagrody indywidualnej

  w V Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  w Powidzku.

       7 kwietnia 2016 r. drużyna uczniów w składzie: Zuzanna Giełażun, Natalia Rau,  Kay Czułek i Adrian Dyl reprezentowali naszą gminę w V Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Powidzku.

       Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej każdy członek drużyny indywidualnie musiał napisać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Po części teoretycznej nasi uczniowie wysunęli się na prowadzenie i przystąpili do części praktycznej. W trakcie przejazdu po rowerowym torze przeszkód naszej drużynie zabrakło szczęścia i w klasyfikacji szkół przesunęli się na miejsce czwarte.

      Podczas ogłoszenia wyników okazało się, że Adrian Dyl zdobył nagrodę indywidualną. Nagroda ta została przyznana za najlepiej napisany test podczas tegorocznego Turnieju.

      Serdecznie gratulujemy wiedzy naszym uczniom oraz nagrody indywidualnej, którą otrzymał Adrian.

       Paulina Pierchorowicz-Rączka

 • Powiatowy konkurs matematyczny „Mistrz Rachunku” dla uczniów klas trzecich

  7 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej  im. B. Chrobrego w Żmigrodzie odbył się

  VI Powiatowy konkurs  matematyczny „Mistrz Rachunku” dla uczniów klas 3.

  W konkursie wzięło udział 16 szkół z pięciu gmin. Naszą szkołę reprezentowali laureaci szkolnego etapu konkursu: Zofia Gryta  i Grzegorz Pakuła, uczniowie z kl.3b.
  Mieli oni za zadanie w ciągu
  20 minut rozwiązać 80 przykładów dotyczących dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia w zakresie 100, stosując kolejność wykonywania działań

  ( np.18 + (3∙8):6 = ).

  Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z szybkim, bezbłędnym liczeniem i zajęli:

  I miejsce Grzegorz Pakuła

  III miejsce Zofia Gryta.

   Grzesiowi i Zosi serdecznie gratulujemy!!! Życzymy im dalszych matematycznych sukcesów !!!!

   

  Jolanta Szymczyk

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29

Galeria zdjęć