• O szkole

• Medal Pro Patria

• Szkoła Podstawowa nr 2 Trzebnicy otrzymała medal Pro Patria.

29 lutego 2012 roku podczas uroczystego jubileuszu Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej nasza szkoła została uhonorowana medalem Pro Patria.
               „Pro Patria” został ustanowiony Zarządzeniem Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych 1 września 2011 roku. Uhonorowane  nim mogą być osoby i instytucje „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”.
                Członkiem Rodziny Szkół im. Armii Krajowej jesteśmy już pięć lat! Wciąż podejmujemy działania, których celem jest  przybliżanie naszym uczniom najnowszej historii naszej ojczyzny.  Zobowiązuje nas do tego patrom szkoły, gen. Leopold Okulicki – ostatni dowódca Armii Krajowej.
            Pomni ofiary życia złożonej przez gen. Leopolda Okulickiego wychowanie patriotyczne uczyniliśmy jedną z naczelnych zasad statutu szkoły, a wartości, którymi kierował się patron szkoły - patriotyzm, odwaga, honor - zajmują naczelne miejsce szkolnego kodeksu.
              Do dotychczasowych działań dołożyliśmy kolejne. 25 listopada 2011 roku podczas wspólnego spotkania szkół z Rodziny, które miało miejsce w Gimnazjum nr 18 we Wrocławiu, zdecydowaliśmy o utworzeniu w naszej szkole Klubu Historycznego im. Armii Krajowej. Wtedy też wraz z dziewięcioma szkołami z Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. AK przystąpiliśmy do projektu Śladami Armii Krajowej na Dolnym Śląsku, który obejmował sześć działań. Zaczęliśmy od od utworzenia wspólnego blooga i facebooka. Mogliśmy tam umieszczać informacje o sobie, swojej szkole, miejscowości, a przede wszystkim na bieżąco opisywać przebieg realizacji projektu.
                Projekt przewidywał  także dwa konkursy: konkurs fotograficzny ph. „ Śladami Armii Krajowej na Dolnym Śląsku” oraz kolaż ph. „Ci, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce”. Piękne zdjęcia wykonała Agata Ślusarek z kl. VIc, a Szymon Sala z kl.IV b opracował kolaż poświęcony panu Adamowi Kempie. W lutym zorganizowaliśmy Noc z filmem historycznym, wówczas klas nr 22 zamieniła się w salę kinową, rozpoczęliśmy połączenia na facebooku z innymi szkołami, a o godz. 20 rozpoczęliśmy wspólne oglądanie filmu „Inka”. Finałem projektu była konferencja internetowa ph. Łączymy pokolenia. We wszystkich działaniach uczestniczyli członkowie Klubu Historycznego. Zwieńczeniem projektu była uroczystość w Oleśnicy, podczas której szkoła została uhonorowana medalem Pro Patria. zdjęcia