ZŁOTA SOWA 2013

Poniedziałek 21.08.2017
liczba odwiedzin: 2084694

 

Witamy na naszej stronie

 

Witamy serdecznie na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” w Trzebnicy.
Na stronie znaleźć można ważne informacje dla rodziców, ciekawostki dla uczniów a także wiele zdjęć z życia szkoły. Strona to nie tylko wizytówka naszej szkoły, ale także informacja na temat naszej pracy, sukcesów uczniów i nauczycieli, kronika wydarzeń. To wrota, dzięki którym wszyscy korzystający z Internetu mogą stać się gośćmi naszej placówki. Staramy się, by na naszej witrynie publikować wszystkie najpotrzebniejsze informacje i komunikaty.
Dodajcie nas do swoich ulubionych!

 

Wiadomości

 • Wykaz_podrecznikow_2017-18.docx

  Uwaga! zmiana w wykazie podręczników dla klasy 0

 • Uwaga ! w dniach 12.07  do 14.08 2017 r. sekretariat będzie nieczynny

 • Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów, dużymi krokami zbliżają się wyczekiwane przez wszystkich uczniów WAKACJE. Przerwa wakacyjna to czas wypoczynku, relaksu, wyjazdów, zabawy i  nowych przeżyć.

 • WYPRAWKA 6 – LATKA NA ROK SZKOLNY 2017/18

 • “CZYTANIE PORUSZA”- ZACHĘCAMY DO CZYTANIA

   POPRZEZ ADAPACJĘ FILMOWĄ CIEKAWEJ KSIĄŻKI.

        Nasza Biblioteka Szkolna znalazła się wśród 1300 bibliotek, które  uczestniczyły w akcji czytelniczej “ Czytanie porusza” .

 •  7 edycja akcji „Nakrętki dla Hospicjum”

   w roku szkolnym 2016/2017

 • „kochamy Was, kochamy całym sercem

  Mamo, Tato”

   

  Kiedy wiosna już w pełni u nas zagości i jesteśmy u progu lata,  czekają nas dwa wyjątkowo piękne, świąteczne dni – Dzień Mamy i Dzień Taty. Zapewne nie bez powodu właśnie w tym okresie przypadają te Święta, to czas kiedy kwiaty mają najśliczniejsze kolory, a podarowane rodzicom, wywołują uśmiech i radość. Była to zatem wspaniała okazja aby dzieci wraz rodzicami z klasy 0A, spotkały się na pikniku w Pawłowie Trzebnickim. Słoneczna pogoda, radosne dzieci i rodzice – wszystko to tworzyło niepowtarzalną atmosferę. Świętowanie rozpoczęło się od przedstawienia programu artystycznego przygotowanego przez dzieci – „Bajkowe życzenia”. To zbiór bajek dedykowanych rodzicom. Dzieci wystąpiły w bajkowych strojach na tle kolorowej, baśniowej dekoracji. Mali artyści bez żadnej tremy, doskonale poradziły sobie na scenie, wywołując radość ale i wzruszenie widowni, którą tworzyli Ci dla których wszystko to przygotowano – ich Rodzice.  Po występach przyszedł czas na wspólne biesiadowanie i zabawy. Przygotowane przez rodziców słodycze i ciasta oraz potrawy grillowe pysznie wyglądały na stołach, do których zasiedli dzieci z rodzicami. To jednak nie koniec programu artystycznego. W podziękowaniu za „Bajkowe życzenia”, rodzice przygotowali niespodziankę dla swoich pociech. Przy odpowiedniej dekoracji, ubrani w przemyślne stroje, grupa rodziców przedstawiła  teatralny spektakl pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Dla wielu był to pierwszy występ przed publicznością i od razu tak wymagającą czyli przed własnymi dziećmi. Aktorzy, amatorzy stanęli jednak na wysokości zadania czym wywołali burzę oklasków i łzy radości na widowni. Kolejny raz okazało się, że wspólne zaangażowanie rodziców i dzieci przy wsparciu i koordynacji nauczyciela, dało szanse na przeżycie wspaniałego dnia, dnia w którym wszyscy byli razem, choć na chwilę oderwani od codzienności. Piękne podziękowania dla dzieci i rodziców – oby takie imprezy przyczyniały się do umacniania więzów rodzinnych.

 • 12 czerwca klasa 0A wybrała się do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na nowatorski pomysł „Bajeczne warsztaty”, które opierają się na syntezie słowa i muzyki. Dzieci były uczestnikami przedstawienia parateatralnego ze słowem mówionym i muzyką na żywo, opartego na treściach najpiękniejszej bajki „Kopciuszek”. Najsłynniejsi bajkowi bohaterowie zamieniali się w przewodników po świecie muzyki, która towarzyszyła bajce „Kopciuszek” i to nie tylko jako tło, ale również jako element formotwórczy. Kopciuszek odnajdujący pod łóżkiem klarnet zaciekawił się, wzbudził ciekawość dziecka i skupił uwagę na instrumencie. Treść słowna była przeplatana muzyką wykonywaną na żywo – zaprezentowane zostały fragmenty najbardziej znanych dzieł sławnych kompozytorów różnych epok, takich jak np. Mozarta, Rossiniego czy Czajkowskiego.   W ten sposób bajka zwiększyła swoją atrakcyjność poprzez budowanie nastroju, ilustrowanie postaci, a także wprowadziła element humorystyczny. Muzyka na żywo oraz słowo mówione pobudzają wyobraźnię u dzieci i kształtują ich wrażliwość w odbiorze sztuki.

 • Udany Festyn Zdrowia

  10 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Zdrowia, który był finałem ogólnopolskiego programu Czas na Zdrowie.

 • Bieżący rok jest dla wszystkich mieszkańców Trzebnicy rokiem jubileuszowym, ponieważ obchodzimy 750 rocznicę kanonizacji naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej. Klasa 2 e postanowiła włączyć się w obchody Roku Jadwiżańskiego. Pod kierunkiem wychowawcy M. Strzykalskiej  oraz katechetki J. Bejm uczniowie realizowali projekt pt. „Kobieta, która trzyma Kościół”.  Jego efekty zostały zaprezentowane 12.06.2017 r. uczniom klas:  2c, 2f, 3c a także rodzicom. Uczniowie w pięknie recytowanym tekście przybliżyli słuchaczom postać św. Jadwigi Śl., jej życie, uczynki miłosierdzia oraz legendy z nią związane.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29

Galeria zdjęć