Historia Szkoły Nasz Pierwszy Dyrektor Tradycje Szkoły Patron OTWARCIE NOWEJ SZKOŁY Medal Pro Patria ZŁOTE SOWY Dolnośląska Rodzina Szkół im. AK Szkoła bez Przemocy 2012 Rokiem Janusza Korczaka Wystawa w Kuratorium Konferencja Klubów Historycznych

Wystawa w Kuratorium

Rok 2014 obfituje w wiele rocznic historycznych. W tym roku przypada m.in. 75 rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 70 rocznica powstania warszawskiego. Właśnie powstaniu warszawskiemu poświęcona została wystawa prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Organizatorem wystawy były szkoły należące do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej. Nad wystawą honorowy patronat objęła Kurator Dolnośląska pani Beata Pawłowicz. 4 marca 2014 roku pani Kurator dokonała oficjalnego otwarcia wystawy. Oprócz uczniów szkół obecni byli przedstawiciele i kombatanci AK oraz pracownicy IPN z Wrocławia. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów, pani Kurator B. Pawłowska w krótkim przemówieniu wyraziła zadowolenie z kultywowania tradycji patriotycznych w szkołach i zachęciła do dalszej działalności i upowszechniania wiedzy o przeszłości naszej Ojczyzny.

Podczas uroczystości uczestnikom konkursu na opracowanie poradnika wiedzy o Armii Krajowej: „Armia Krajowa , jej bohaterowie – elementarz” zostały wręczone nagrody. Dwaj uczniowie naszej szkoły” Filip Grucela i Jędrzej Szabla zajęli III miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Po obejrzeniu zaprezentowanych prac,  zwiedziliśmy salę sejmiku wojewódzkiego. Dzięki pracownikom sejmiku województwa dolnośląskiego mogliśmy pogłębić swoją wiedzę na temat struktur samorządowych oraz działalności wojewody, marszałka województwa i kompetencji radnych sejmiku. Przyjrzeliśmy się insygniom władzy marszałkowskiej i mogliśmy obejrzeć odznaczenia przyznawane przez radnych sejmiku. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało cenne nagrody za wiedzę o samorządach lokalnych.