GODZINY PRACY WYDARZENIA OGŁOSZENIA PROFILAKTYKA DOKUMENTY Warsztaty dla rodziców Dzień Szkoły bez Przemocy Wyprawka szkolna BEZPIECZNE WAKACJE Nakrętki dla Hospicjum Bezpieczeństwo- Konkursy. OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE Informacje dla rodziców DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNEGO I INWALIDY Klub Bezpiecznego Puchatka 31 maja - DZIEŃ BEZ PAPIEROSA EKOLUDEK W KLASACH 0 Bezpieczeństwo na wsi Bądź bezpieczny na drodze Dzień Życzliwości

Pedagog szkolny

Bezpieczeństwo- Konkursy.

2016/2017

Program edukacyjny

 „Bezpieczne życie”

/Album fotograficzny/

         W  roku szkolnym 2016/2017 w sem. II Szkoła Podstawowa nr 2  uczestniczy  w programie edukacyjnym  „Bezpieczne życie” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Komendy Głównej PSP, który ma na celu uświadomienie dzieci o przyczynach i skutkach powstawania pożarów oraz przedstawienie profesjonalnej formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna. 

         W ramach programu w szkole zorganizowaliśmy dla uczniów klas młodszych   konkurs plastyczny  pod hasłem „25 lat- PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” - XIX edycja Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży 2017

         Głównym zadaniem  konkursu plastycznego było zapoznanie dzieci z pracą Strażaka. Poprzez sztukę promowana była wiedza o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.  Zwrócono też uwagę na ważne zjawiska i sytuacje mogące zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwiono uczniów  na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia.

         Ważne są przemyślenia dzieci i skojarzenia powiązane  ze służbą drugiemu człowiekowi,realizowaną przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Celem konkursu było także ukazanie strażaków – ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo- gaśniczych.

          W eliminacjach szkolnych zwycięzcami konkursu plastycznego zostali:

I miejsce:   Jakub Chochela    kl. III c

II miejsce:  Julia Ręboch        kl. III b

III miejsce: Zuzanna Janicka  kl. III b

 

Wyróżnienia: Aleks Michalski  kl. III a, Weronika Gurbiel kl. III b, Mateusz Frączek III b, Oliwier Czarnik kl. III b.

Wszystkie prace konkursowe  naszych uczniów zostały przekazane do Starostwa Powiatowego. Trzymamy za wszystkich kciuki.

         Życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu.

Koordynatorzy programu:

Jolanta Rainczuk, Jolanta Straszak, Lucyna Sobczak

 

2014/2015

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

 pod hasłem

 „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga !”

        W konkursie plastycznym w eliminacjach szkolnych zdobyli  miejsca następujący uczniowie :

I grupa – uczniowie  klas  I- III :

I miejsce   - Jakub Chochela   kl. I c

II miejsce  - Filip Prokopowicz   kl. I d

III miejsce -  Anna Hutman         kl. II b

 

II grupa  -  uczniowie  klas IV- VI :

I miejsce - Damian Dąbrowski  kl. V c

II miejsce – Kacper  Smorąg      kl IV b

III miejsce – Angelika Kraska  kl. V c

 

        Wszystkie prace plastyczne  wymienionych  uczniów  przeszły do Etapu Powiatowego i spośród 72 prac, które napłyneły do Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, komisja konkursowa oceniła pod względem zgodności z tematyką konkursu oraz  plastycznym i wytypowała do eliminacji wojewódzkich następujące prace z naszej szkoły:

 II miejsce - Jakub Chochela   kl. I c

 III miejsce - Filip Prokopowicz   kl. I d

        Laureaci zostali zaproszeni na uroczyste spotkanie  dnia 19.06. 2015 r. o godz. 10. 00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, jak i opiekunom.

Koordynatorzy: Jolanta Rainczuk, Jolanta Straszak

 

W DOLNOŚLĄSKIM  KONKURSIE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 ZDOBYŁA III MIEJSCE.

 Dnia  5.05. 2015 r.  O godz. 9.00   w Gimnazjum nr 21 we Wrocławiu odbył sie Dolnośląski Konkurs pt."Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze" organizowany  przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Celem tego konkursu było przygotowanie uczniów do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia niebezpieczeństw i zagrożeń.

W Dolnośląskim konkursie uczystniczyły 24 szkoły podstawowe .

         Etap rejonowy prezentowali naszą szkołę następujący uczniowie: Karol Spychała kl. VI b, Konrad Mostek kl. VI a, Bartosz Kotarba kl. VI a. Etap ten przeprowadzony został w formie pisemnej i zadań praktycznych, które opracowała Rejonowa Komisja Konkursowa z dziedziny:

                    Bezpieczeństwo w ruchu drogowym,

                    Pierwsza Pomoc,

                    Zapobieganie Pożarom,

                    Prewencja Ogólna.

         Na początku nasz trzyosobowy zespól pisał w osobnych salach test . Zdobyliśmy razem 54 punkty.

         Następnie zadania praktyczne nasi reprezentanci wykonywali  na  4 stacjach tematycznych  z wyżej wymienionych dziedzin. Nasi uczniowie musieli wykazać się nie lada znajomością i praktycznym przygotowaniem   w przypadku wystąpienia zagrożenia  w szkole, w domu i środowisku rówieśniczym. Musieli  przedstawić, wcześniej wylosowane  zadanie  przed Strażakami, Policjantami i Ratownikami Medycznymi.

Chłopcy : Karol, Konrad i Bartosz  pracowali wspólnie jak zespół  nad zadaniem, protrafili  wspólpracować ze sobą i dzielić się wiadomościami i doświadczeniem.

         Na zakończenie  konkursu  zadanie z dziedziny :Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wytypowany przez zespół, uczeń miał do przejechania na rowerze  tor z licznymi  przeszkodami: Karol zdobył  największą liczbę za  przejazd  max. 20 punktów. Jako jedyny  z pośród wszystkich uczestników  przejechał bezbłędnie tor  przeszkód.  Razem drużyna zdobyła 113 punktów.

I tym samym  nasza Szkoła  zdobyła III miejsce   w Dolnośląskim Konkursie  wśród 24 szkół podstawowych  na Dolnym Śląsku .   

         Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom : Karolowi, Konradowi i Bartkowi za miejsce na podium i godne reprezentowanie naszej szkoły. Uczniowie przygotowywali  sie intensywnie  ponad 2 miesiące do konkursu ucząc się w szkole na zajęciach , podczas dodatkowych zajęć  po lekcjach oraz w  domu, poświęcając swój cenny czas . Jesteśmy z Was dumni . Dziękujemy Wam.

Opracowała Jolanta Rainczuk , Alina Grzeżułkowska.

 

Powiatowy Turniej " Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"

Dnia 27.03. 2015 r. w Powidzku odbył się Powiatowy Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym". Szkołę Podstawową  nr 2  reprezentowali: Karol Spychała kl. VI b,  Weronika Kuczma kl. VI a, Alicja Syrko kl. VI a i Maciej Janicki kl. VI a.

W turnieju uczestniczyło 11 szkół z całego Powiatu. Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część praktyczna była naprawdę bardzo trudna. Uczniowie na rowerze musieli przejechać prawidłowo tor z licznymi przeszkodami. Nasza  drużyna zdobyła III miejsce.  Otrzymali dyplomy i puchar. A Mistrzem Powiatowego Turnieju "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"  został Karol Spychała, który przejechał tor przeszkód jako jedyny z  pośród wszystkich uczestników bezbłędnie oraz zdobył największą ilośc punktów z testu (32 pkt.) . Karol  jako mistrz otrzymał dwa puchary .

Nasza drużyna wróciła z trzema pucharami do szkoły.

Gratulujemy naszym uczniom : Karolowi, Weronice, Ali i Maćkowi za miejsca na podium i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Jesteśmy z Was dumni.

Opracowała Jolanta Rainczuk.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
    ul. 3-go Maja 5
    55-100 Trzebnica.
  • 71 312-00-29

Galeria zdjęć