GODZINY PRACY AKTUALNOŚCI OGŁOSZENIA PROFILAKTYKA DOKUMENTY Rekrutacja do gimnazjum Warsztaty dla rodziców Dzień Szkoły bez Przemocy BEZPIECZNE WAKACJE Wyprawka szkolna Nakrętki dla Hospicjum Bezpieczeństwo- Konkursy. OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE Informacje dla rodziców DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNEGO I INWALIDY Klub Bezpiecznego Puchatka 31 maja - DZIEŃ BEZ PAPIEROSA EKOLUDEK W KLASACH 0 Bezpieczeństwo na wsi

Pedagog szkolny

Nakrętki dla Hospicjum

 7 edycja akcji „Nakrętki dla Hospicjum”

 w roku szkolnym 2016/2017

 

         Chcemy być zakręconą szkołą, dlatego zaprosiliśmy w tym roku szkolnym 2016/ 2017 wszystkie klasy do tak ważnej akcji ( 7 edycji )  zbiórki plastikowych nakrętek prowadzonej przez Fundację  Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Fundacja  ta opiekuje się dziećmi przewlekle i nieuleczalnie chorymi .

         Na terenie szkoły stoi  specjalny pojemnik  oznaczony  plakatem  akcji.  W służbie chorym dzieciom zbieraliśmy  plastikowe nakrętki po przeróżnych napojach, pojemnikach, szamponach, dezodorantach  lub środkach czystości itp.

         Bardzo cieszy nas życzliwość i zaangażowanie nie tylko naszych uczniów, ale całych ich rodzin i wszystkich przyjaciół naszej szkoły. Rezultatem okazania dobrego serca i chęci niesienia bezinteresownej pomocy było zebranie w ciągu dziesięciu  ostatnich miesięcy ponad 1,5 tony nakrętek dla Hospicjum. 

         Akcja „Nakrętki dla Hospicjum” została zapoczątkowana w 2011 roku i swoim zasięgiem objęła  cały Dolny Śląsk. Solidarne działanie daje co roku spektakularne efekty. Pozyskane surowce, zostają odpłatnie przekazywane firmom zajmującym się recyklingiem, które dają im nowe życie. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostają w całości przeznaczone na wyposażenie i pomoc oraz  rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci, podopiecznych Fundacji.

Od początku trwania akcji czyli od lutego 2011 r. do 30 czerwca 2016 r.  wszystkie szkoły, przedszkola, które uczestniczyły w akcji  zebrały  390,5 tony nakrętek! Przekłada się to na kwotę 453 533,60 zł. za którą można było opłacić pół roku rehabilitacji dla WSZYSTKICH podopiecznych.

         Zbiórka nakrętek w naszej szkole uczy dzieci już  od najmłodszych lat jak drobne, nic nie znaczące przedmioty można  zamieniać w dobry gest i uczynek.

         Zorganizowanie  akcji  w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy  pozwala nam wszystkim uświadomić sobie jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy najbardziej potrzebującym oraz  kształtowanie postaw społecznych, uczenie   stałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu.

          Pokazuje również , że pomoc to nie tylko pieniądze, ale czas, wrażliwość i odrobina systematyczności. Mali i duzi uczą się empatii oraz oswajają się z trudnymi tematami. A dodatkowo dbają o nasze środowisko.

         Podsumowanie całościowe akcji, dyplomy dla szkoły i zaproszenie do kolejnej 8 już edycji zostaną wysłane przez organizatorów do naszej szkoły na przełomie sierpnia/września 2017 r.

         Za aktywne włączenie się do zbiórki i  wszystko co robicie dla  dzieciaków potrzebujących pomocy – z serca dziękujemy !!!

         Na zakończenie śmiało można powiedzieć, że nasi uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, a także rodziny, sąsiedzi i znajomi pomaganie mają we krwi, dlatego, tym przedsięwzięciem chcielibyśmy przyłączyć się do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym również w przyszłym roku szkolnym. Jednocześnie zachęcamy do wakacyjnego zbierania nakrętek ,ponieważ od września wznawiamy naszą akcję.

 Dla wielkich rzeczy, małe gesty.

Koordynator: Jolanta Rainczuk pedagog szkolny.

 

 

Rok szkolny 2015/2016

Nakrętki dla Hospicjum - 6 edycja programu

Wiktorek.odt

Nakrętki dla Hospicjum.pdf

Akcja „Nakrętki dla Hospicjum

w roku szkolnym 2014/ 2015   -   5 edycja

Szkoła Podstawowa nr 2 w roku szkolnym 2014/ 2015 uczestniczyła już w 5 edycji akcji „Nakrętki dla Hospicjum”. Akcja ta, kończy się dla szkół   z końcem czerwca. Ale od września ruszamy znowu. Tylko organizatorzy  zważą  i spieniężą  zebrane nakrętki .

        W ciągu dziewięciu ostatnich miesięcy zebrano  56 ton nakrętek. Dla porównania - dorosła samica hipopotama waży 1,5 tony.

       Nasza szkoła w tym roku szkolnym  z Waszą pomocą  zebrała około  1 tony . Znowu pobiliśmy rekord szkoły. BRAWO !  Cały rok szkolny wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele  pomagali nam z zbiórce  plastikowych, kolorowych nakrętek.  Każdego dnia dzieci  pamiętały , aby „dobry plastik” wrzucać do specjalnego  pojemnika . Za to chcemy wszystkim serdecznie  podziękować.  A zwłaszcza chcą podziękować za wasze  zaangażowanie  i wkład -  dzieci z Hospicjum we Wrocławiu.

       Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla dzieci  opiekuje  się dziećmi przewlekle i nieuleczalnie chorymi. Większość chorób ma podłoże neurologiczne lub genetyczne. Pomaga  też dzieciom po zakończonym leczeniu onkologicznym i tym, które uległy nieszczęśliwym wypadkom. Starając  się być przy nich zawsze wtedy, gdy nas potrzebują, gdy trzeba uśmierzyć ból lub kontrolować właściwe działanie osłabionego organizmu. Ale tak naprawdę naszym pacjentem jest nie tylko dziecko, lecz cała jego rodzina, która również potrzebuje stałej opieki lekarza lub psychologa.

       Kolejny rok  uczestnicząc w akcji ,  pedagog szkolny, nauczyciele  chcą kształtować wśród uczniów  postawy, dzięki którym pomaganie, empatia i wrażliwość na los innych nie będą tylko słowami, a staną się naszą codziennością. Wystarczy uwaga  i świadomość tego co robimy i dla KOGO. Pamiętajcie każda nakrętka  to możliwość zrobienia dobrego uczynku, to pomaganie w czystej postaci. Pomagajmy więc!

        Kochani zbieracze – czekamy na nakrętki, zakrętki i koreczki. Wszystkiego dobrego. Zapraszamy wszystkich do współpracy we wrześniu.

Jeszcze raz wszystkim DZIĘKUJĘ!       

 Koordynator  akcji : Jolanta Rainczuk

..........................................................................................................................................................................................

4   edycja „Nakrętki dla Hospicjum”

w roku szkolnym 2013/14

 

Od września 2013 r . Szkoła Podstawowa nr 2  w Trzebnicy  zgodnie z kalendarzem szkolnym, wystartowała  z   czwartą  odsłoną akcji. Zebrane nakrętki przez naszych  uczniów, nauczycieli i rodziców  pod koniec czerwca  przewiezione zostały  do magazynu we Wrocławiu.

Razem zebraliśmy  ponad  400 kg. Pobiliśmy rekord  szkoły z  poprzednich lat  (w poprzednim roku zebraliśmy 300 kg. ).  BRAWO !!!

Dokładne dane odnośnie ilości wszystkich zebranych nakrętek  na całym  Dolnym Śląsku  i  zebranych pieniędzy  będą  zamieszczone na stronie internetowej  www.hospicjum.wroc.pl  we wrześniu 2014 r.

         W  imieniu Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” wszystkim, którzy przyłączyli się do tej szlachetnej akcji pragnę SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ.

          Zaangażowanie, radość systematyczność i troska o chorych rówieśników  to cechy i zachowania, które warte są podkreślenia i wzmacniania. Z podziwem patrzymy na pracę wychowawczą naszych  uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy pokazują  własnym przykładem, że żyjemy nie tylko dla siebie.

         Dzięki zbiórce małych plastikowych nakrętek życie podopiecznych Fundacji staje się lepsze, łatwiejsze, pozbawione  bólu. Macie wielkie serca i potraficie dzielić się swoją dobrocią .

         Dziękuję wszystkim za włączenie się do tej  akcji i  serdecznie zapraszam   we wrześniu do  udziału w kolejnej  edycji  akcji „Nakrętki dla Hospicjum”. 

Koordynator akcji w szkole - pedagog szkolny Jolanta Rainczuk.

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
    ul. 3-go Maja 5
    55-100 Trzebnica.
  • 71 312-00-29

Galeria zdjęć