Bezpieczna droga do szkoły Aktywnie Po Zdrowie Dni Kultury Zdrowotnej „Śniadanie daje moc” w klasach 0-III „POCZYTAJ BRATKOWI” Programy edukacyjne „Nie pal przy mnie, proszę”- sprawozdanie ,,Czyste powietrze wokół nas" - sprawozdanie Projekt edukacji patriotycznej ZIELONY DZIEŃ W SZKOLE Akademia Aquafresh „KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM”- sprawozdanie Program profilaktyki zdrowotnej „Problem z głowy” Projekt Krokus Bezpieczne ferie zimowe „Akademia Przyjaciół Pszczół”, Integracja „Czyste powietrze wokół nas,, „Książka Naszym Przyjacielem” "Rozprawmy się z reklamami" „CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ” Programy edukacyjne - podsumowanie Jak się uczyć by się nauczyć? Bieg po zdrowie „Trzymaj Formę!” Czas na Zdrowie Dzień Ziemi

Projekty

Czas na Zdrowie

Udany Festyn Zdrowia

 

/Album fotograficzny/

 

10 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Zdrowia, który był finałem ogólnopolskiego programu Czas na Zdrowie. Był on realizowany przez uczniów SP 2, a koordynował go powołany zespól tzw. TROPICIELKI ZDROWIA.  Program odnosił się do  praktycznego promowania postaw prozdrowotnych oraz żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej. Zgodnie z założeniami projektu, podczas festynu wyróżniono trzy strefy:

pierwsza - to  strefa aktywności ruchowej skupiona na boisku szkolnym. Pan Krzysztof Adamczyk i pani Dorota Kustra przygotowali gry i zabawy, w których udział wzięli  dzieci i dorośli. Ponadto pani Kustra przygotowała wraz ze swoją  grupą uczniów pokaz zumby, zachęcając tym sposobem do aktywności

fizycznej.

Strefę aktywności, dzięki zaangażowaniu pani Ilony Rudkiewicz,  zasiliły  znane wszystkim gry planszowe - tym razem dzieci zobaczyły je w niewyobrażalnym powiększeniu. Dzięki współpracy z  GCKIS dzieci pod opieką pani Edyty Smółkowskiej i zaangażowanych rodziców miały możliwość zagrania w jengę, grę twister, chińczyka, bierki czy krykieta.

druga - to strefa projekcji filmów edukacyjnych, nad którą czuwała pani Aleksandra Warchulska. Polegała ona na obejrzeniu filmów edukacyjnych z serii „Śmietnik w mojej głowie”. Całość  była  poprzedzona prelekcją pani dietetyk Alicji Mostek.

trzecia - to strefa degustacyjna, na którą składała się tylko i wyłącznie zdrowa żywność. Każdy miał możliwość skosztowania potraw przygotowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły, zjedzenia świeżych owoców- jabłek czy truskawek. Kto miał ochotę, mógł napić się wody oraz soku jabłkowego, które zasponsorowali państwo Pałysowie. Wielką popularnością cieszyły szaszłyki owocowe, które zaproponowały panie z Rady Rodziców. Każdy mógł spróbować miodu z pasieki państwa Mostek, na pieczywie podarowanym przez właścicieli  piekarni JULKA. Nad strefą tą czuwała pani Jolanta Rainczuk i Agnieszka Kraska. Aby stworzyć lepszy klimat dla gości czekały specjalnie przygotowane stoliki i krzesełka, które zachęcały do spokojnej konsumpcji…

Festyn charakteryzował się dużą ilością atrakcji. Zadbano zarówno o tych najmłodszych jak i o tych najstarszych gości…

Oto kilka z nich:

-pokaz sztuk walki Taekwondo Trzebnickiej Szkoły ITF Dallyon, której instruktorem jest pan Paweł Tomczak

-bezpieczne wakacje -Straży Miejskiej

-pokaz sprzętu Straży pożarnej i Policji

-pomiar ciśnienia i badanie zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu pod przewodnictwem pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej

-spotkanie z dietetyk panią Katarzyną Gedigą i możliwość  pomiaru tkanki tłuszczowej

- tlenoterapia

-spotkanie z bajkopisarką panią Wiesławą Kuciębą.

          Był też oblegany Kącik dla dzieci, gdzie pani Ilona Rudkiewicz wraz ze swoją ekipą zajmowała się malowaniem twarzy najmłodszym. Czekające w kolejce do malowania dzieci mogły stworzyć tematyczną owocowo-warzywną pracę plastyczną, która przyczyniła się do powstania dekoracji.

Ważnym punktem projektu było losowanie naród specjalnych pana Marka Długozimy  Burmistrza Gminy Trzebnica, a także losowanie nagród, które ufundowali państwo Elżbieta i Sławomir Ćwikłowie oraz pani Marta Frąckowiak.

Na zakończenie imprezy Pani Dyrektor Grażyna Kantecka zaprosiła wszystkich zebranych do bicia rekordu w ilości osób tańczących zumbę. Na płycie boiska zebrało się mnóstwo chętnych uczestników festynu. Bez względu na wiek wszyscy doskonale się bawili pod czujnym okiem pani Doroty. Ogromna radość i rytmiczne ruchy tańczących przyczyniły się do przegonienia chmur deszczowych, które do końca dnia już nie powróciły.

Festyn udał się dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, dyrekcji oraz wsparciu sponsorów.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo w imprezie!!!

                                                                                                  

                                                   Jadwiga Michalak

               wraz z TROPICIELKAMI ZDROWIA

 

 

 Czas_na_zdrowie_2017.pptx         

     W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu Czas na Zdrowie,  którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat honorowy nad nim objęli: Minister Edukacji Narodowej,  Minister Sportu i Turystyki , Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  Agencja Rynku Rolnego oraz Rzecznik Praw Dziecka.                                                     

Głównym celem projektu jest promocja zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej.  Program Czas na Zdrowie ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Powołano zespół  TROPICIELKI  ZDROWIA, którego zadaniem jest koordynowanie i przeprowadzenie projektu w szkole .  Do zespołu należą: Amelia Ćwikła, Antonina Kucharska, Nikola Szymańska, Zuzanna Marciniak, Partycja Mądry, Aleksandra Iwaszuk, Maja Ogrodnik, Zuzanna Sagan, Viktoria Wojda i Oliwia Mostek. Opiekunem zespołu jest pani Jadwiga Michalak. Projekt składa się z dwóch etapów:

- pierwszy – przygotowawczy , polegał na powołaniu zespołu uczestników,   który po zdobyciu wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, rolnictwa ekologicznego miał za zadanie wypromować ją wśród całej społeczności szkolnej i lokalnej;                                                                                       

- drugi – polega na organizacji ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia, czyli  praktycznym promowaniu postaw prozdrowotnych oraz żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej.

     Zapoznanie społeczności uczniowskiej z wynikami projektu Czas na Zdrowie  i podjętymi działaniami odbędzie się podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
    ul. 3-go Maja 5
    55-100 Trzebnica.
  • 71 312-00-29

Galeria zdjęć