• „CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ”

• 2021/2022

PROJEKT EKOLOGICZNY „CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ”

Dnia 6 czerwca 2022 roku w hali widowiskowo- sportowej zrealizowany został projekt ekologiczny „Chrońmy Naszą Planetę”. Uczestniczyły w nim klasy drugie naszej szkoły.

Celem projektu było podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci poprzez zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa w rozwiązywaniu problemów dotyczących środowiska naturalnego.

Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat ochrony środowiska poprzez udział w Quizie międzyklasowym. Każdy zespół za poprawną odpowiedź uzyskiwał punkt – Zielony listek.

Drugoklasiści wykazali się dużą wiedzą na temat ekologii i przyrody, bowiem każda klasa zdobyła maksymalną ilość punktów. Udział w projekcie dostarczył uczniom wiele nowych wrażeń, doświadczeń i radości ze wspólnej zabawy.

Koordynatorki:

J.Michalak, J.Drzewiecka

Projekt ekologiczny „CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ” klas II

/foto/

ŚRODOWISKO PONAD WSZYSTKO

Ekoludek to taki skrzat, co o cały świat dba.

Bardzo go szanujemy, więc odpady segregujemy

Czystą wodę pijemy i długo w zdrowiu żyjemy.

Chroniąc wodę chronimy przyrodę!

Gdy powietrze nie jest czyste dbamy o nie to oczywiste!

Zniszczymy las to po prostu  nie będzie nas!.

15 czerwca 2020 r. został zrealizowany projekt ekologiczny dla klas drugich, w tym roku pod hasłem „DBAMY O NASZĄ PLANETĘ”. Wzięły w nim udział klasy: 2a,2b,2c i 2d. Przeprowadzony został w formie zdalnej. Uczniowie zapoznali się z prezentacją, dzięki której poznali praktyczne zasady dotyczące: segregowania śmieci, oszczędzania wody i prądu, używania toreb i opakowań wielorazowych. Mogli też sprawdzić swoją wiedzę wykonując pewne ćwiczenia lub praktyczne działania.

Na zakończenie otrzymali do wykonania zadanie, które polegało na wymyśleniu rymowanki bądź hasła na temat: DBAMY O NASZĄ PLANETĘ. Efekty pracy drugoklasistów możemy obejrzeć w galerii. Ponadto każdy uczestnik projektu otrzymał tytuł MISTRZA EKOLOGII oraz zdobył Wirtualny PUCHAR.

Dziękujemy serdecznie Uczniom, ich Rodzicom oraz Wychowawcom za zaangażowanie się w realizację tego projektu.

Koordynatorki  J. Michalak, D. Sikora

Projekt ekologiczny „Chrońmy Naszą Planetę”

/foto/

Dnia 6 czerwca 2019 roku zrealizowany został projekt ekologiczny „Chrońmy Naszą Planetę”. Uczestniczyły w nim klasy drugie. Celem jego było podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci poprzez zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa w rozwiązywaniu problemów dotyczących środowiska naturalnego. W pierwszej części uczniowie obejrzeli bajkę edukacyjną promującą ekologiczne postawy i zachowania. Następnie po ułożeniu z puzzli hasła „Chrońmy Naszą Planetę” sprawdzili swoją wiedzę w Quizie między klasowym. Każdy zespół za poprawną odpowiedź uzyskiwał punkt – Zielony listek. Drugoklasiści wykazali się dużą wiedzą na temat ochrony przyrody, bowiem każda klasa zdobyła maksymalną ilość punktów.

Koordynatorki: J. Michalak, M. Lech

Projekt ekologiczny „CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ”

Dnia 19 czerwca 2015 roku klasy IIa, IId, IIIb, IIIa realizowały projekt ekologiczny „CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ”. Wybierając określony styl życia, wpływamy na środowisko, w którym mieszkamy, często nie zdając sobie z tego sprawy. Niektóre nasze działania mogą mieć negatywny wpływ na warunki życia nawet w bardzo odległych miejscach i przynosić szkody, które będą musiały naprawiać następne pokolenia. Dlatego celem tego projektu było podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci poprzez zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa w rozwiązywaniu problemów dotyczących środowiska naturalnego.  Dzieci poznały praktyczne zasady: segregowanie śmieci, oszczędzanie wody, gaszenie światła w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa, ... które wdrożone w życie nabierają praktycznego wymiaru i  kształtują w dzieciach dobre nawyki dbałości o środowisko.

Koordynatorki projektu: J.Michalak, R.Marszałek, D.Sikora