• Zasady wydatkowania funduszy RR

• ZASADY GROMADZENIA I WYDATKOWANIA

FUNDUSZY RADY RODZICÓW rok szk. 2023/2024

• Rada Rodziców gromadzi fundusze na wspieranie statutowej działalności szkoły z następujących źródeł:

-         składki rodziców

-         wpłaty osób fizycznych, prawnych, organizacji, instytucji i fundacji

-         z innych źródeł np. dochodowych imprez organizowanych przez                                                         RR dla rodziców i środowiska szkoły

Środki gromadzone są na koncie bankowym Banku Spółdzielczego w Trzebnicy:

nr konta 74 9591 0004 5001 0010 3743 0001

• Wysokość składki rodziców ustala prezydium Rady Rodziców

Na rok 2023/2024 wysokość składki ustala się w wysokości – 60 zł.

Jest to kwota przypadająca na rodzinę, niezależnie od ilości dzieci w szkole.

• Termin wpłaty składek na fundusz Rady Rodziców:

I rata – do 30 Listopada 2023 r.

II rata – do 31 stycznia 2024 r.

PROWIZJA:

20% - dla klasy, która wpłaci min 80% na RR w wyznaczonym terminie

10% - dla klas pozostałych

Kwoty z tyt. udzielonej prowizji przekazane zostaną dla wychowawców lub                      skarbników klas.

• FUNDUSZ KONKURSOWY – wspierać będzie bezpośrednio zdolności dzieci, biorących udział w konkursach na poziomie szkolnym.

Proponowana kwota to 10 zł. rocznie od ucznia, płacona jednorazowo do 30.XI. 2023 r.

WYDATKOWANIE funduszy z FK:

• dofinansowanie zakupu materiałów pomocniczych potrzebnych na konkurs
              • dofinansowanie wpisowych (jeśli istnieją)na udział w konkursie
              • dofinansowanie nagród lub poczęstunku dla uczestników konkursu
              • dofinansowanie przejazdu dzieci do miejsca konkursu (jeśli odbywa się poza szkołą)

Wypłaty z FK odbywać się będą tylko na wniosek lub bezpośrednio od organizatora konkursu po zatwierdzeniu Dyrektora Szkoły oraz przez RR.

Wszystkie pozostałe formy dofinansowania po konsultacji z RR i na wniosek osoby        zainteresowanej.