• Wydarzenia kl.0-3

          • Wydarzenia 21/22


          •  2021/2022       

             

             

            Finał Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym

            Dnia 10 czerwca 2022r. powiatowi mistrzowie z klas I – III wzięli udział w Finale Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym. Nasze dzielne drużyny z wielki zaangażowaniem rywalizowały z uczniami wielu dolnośląskich szkół. Startowaliśmy w rzucie piłeczką palantową, skoku w dal i w biegu na 60 metrów. Niektórym zawodnikom udało się nawet pobić swoje świetne wyniki z zawodów powiatowych. Wyczynu tego dokonali Weronika Kwak, Bartosz Zgóra, Maciej Gajowy i Jacob Chrostowski w rzucie piłeczką palantową. Mistrzowski skok w dal oddała Iga Zgóra, a Antek Maleszka był niepokonany w biegu na 60 m.

            Nasze drużyny zajęły w tych zawodach następujące miejsca:

            Klasa II – V miejsce,

            Klasy I i III miejsce VII.

            Gratulujemy wspaniałego wyniku i dziękujemy za sportową postawę i ducha rywalizacji.

            Halina Grocholska

            Iwona Gajska

            Małgorzata Strzykalska

             Konkurs Ortograficzny „Złote Pióro”

                 21 kwietna 2022r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III „Złote Pióro”. Trzecioklasiści pisali dyktando zawierające różne trudności ortograficzne: ó – u, rz – ż, ch – h, ą , ę , en, em, a także sprawdzające znajomość zasad interpunkcji oraz pisownię wyrazów wielką literą. Konkurs miał na celu propagowanie wśród uczniów poprawnej polszczyzny, wyłonienie talentów ortograficznych i zachęcenie do pogłębiania wiedzy z tego zakresu.

               W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Oto wyniki:

            I miejsce – Jakub Kuczkowski kl. III a

            II miejsce – Paulina Smorąg kl. III a i Julia Walczak kl. III c

            III miejsce – Oliwia Miela kl. III c

            IV miejsce – Kamil Stępień kl. III b i Filip Świderski kl. III c

             

                Zwycięzca weźmie udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Złote Pióro”, który odbędzie się 29 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Krynicznie.

               Dziękujemy uczestnikom za udział i gratulujemy wysokich wyników, a laureatowi życzymy sukcesów na kolejnym szczeblu.

                                                Organizatorzy: Halina Grocholska, Renata Marszałek i Jolanta Szymczyk

             

            1 Kwietnia w kl. 2 d.

            ,,Prima Aprilis ,bo się pomyślisz, dzień żartów, zabaw i psikusów w klasie 2d.

            1 kwietnia każdego roku obchodzimy tak zwany „dzień żartów”. Prima aprilis, bo o nim mowa, na trwałe wpisał się w tradycję wielu krajów, m.in. Polski. W tym dniu robimy naszym znajomym, kolegom czy rodzinie żarty. Tak też stało się w klasie II d. Żartów, żarcików nie brakowało, wśród dzieci i nauczycieli. Udało nam się wywołać uśmiech na wielu twarzach, a uczniowie ten dzień spędzili aktywnie i twórczo. Powstały piękne wiosenne prace, planszówki i puzzle, były w tym dniu bardzo rozchwytywane. Dzień upłynął sympatycznie. 

             M.Marycz

             

             

            "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
            Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

            Jan Paweł II

            Uczniowie klasy 2a oraz 2c ze świetlicy szkolnej solidaryzują się z Narodem Ukraińskim w tak trudnym dla nich czasie..

            Jeden za wszystkich ,wszyscy za jednego!

            Marta Przybylska
              

                                                                             TŁUSTY CZWARTEK W KLASIE 2 „D”

            „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, tłustych pączków nasmażyła” . Tak jak staropolskie przysłowie mówi, w klasie 2 d, również pączki nasmażyła, tym razem mama Mikołaja i każdego obdarowała, w to czwartkowe popołudnie. Aby tradycji stało się zadość, wszyscy uczniowie zjedli pysznego pączka. Dziękujemy Pani Iwonie, za pyszne pączki!

            M.Marycz

             WALENTYNKI W KLASIE 2 „D”

            W dniu 14 lutego 2022 r. w naszej klasie obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO‘’, w którym przekazaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią . Walentynki przyniosły społeczności klasowej wiele uśmiechu. Ten dzień, będzie przypominać nam o tym, co w życiu najważniejsze – o miłości, a symboliczne, ręcznie wykonane serduszka, pozwolą dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot. Dziękujemy Walentemu i jego pomocnikowi :) za gorące serca! :) 

                                                                                          M.Marycz

            „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła,

            dobrych pączków nasmażyła.”

                 Pączki z marmoladą, pieczone, smażone, różane, z cukrem pudrem lub lukrem – deser ten gości w różnych regionach polski, lecz zawsze na słodko. Tymczasem, pierwotnie były to małe chlebki ze słoniną. Dopiero w XVI wieku postanowiono obsypać pączki cukrem. Tylko do części z nich wsadzano orzechy. Łakomczuchowi, który trafił na nadzienie, miało sprzyjać wyjątkowe szczęście. Do XIX wieku pączki smażono wyłącznie w bogatych domostwach i na dworach szlacheckich. Smażenie wymagało użycia dużej ilości tłuszczu, na którą nie każdy mógł sobie pozwolić. Tłusty czwartek w kalendarzu chrześcijańskim to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, znany także jako zapusty, rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami.

                 W dniu 24 lutego 2022 roku zgodnie z tradycją w klasie I D obchodziliśmy tłusty czwartek. Z tej okazji zajadaliśmy się pączkami. To jedyny dzień w roku, kiedy bezkarnie można pozwolić sobie na większe ilości słodyczy. Radości nie było końca. Podczas zajęć plastycznych dekorowaliśmy pączki plasteliną.  Ten dzień był wyjątkowo słodki, pyszny i pełen uśmiechniętych buzi ubrudzonych marmoladą i lukrem.

                                                                                                                                                   M. Strzykalska

             Bal Karnawałowy w Klasach  Drugich!!

            „Jak co roku w karnawale, wszyscy uczniowie bawią się wspaniale…!”

            Karnawał…to czas bardzo wyczekiwany przez dzieci, to chwile, przepełnione muzyką i najlepszą zabawą. Karnawał to…czas na słodki poczęstunek. Tak też było u nas, gdy odbył się nasz wyczekiwany bal. Dzieci z klas: 2 „a”, 2 „b” i 2 „d” przebrane były za, wróżki, królewny, motylki, kotki, rycerzy, kowbojów, policjantów,… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły a wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za przygotowanie strojów balowych oraz słodki poczęstunek. Do zobaczenia już za rok, na BALU KARNAWAŁOWYM !!!

            M.Marycz, A.Drzewiecka

            BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE I B

            Klasa I B w dzień zabawy karnawałowej (28 stycznia) stawiła się w szkole świetnie przygotowana. Nie zabrakło wspaniałych kostiumów i chęci do zabawy. Tańce, zabawy, swawole tego potrzebowały dzieci po miesiącach ciężkiej pracy. Bawiły się chętnie i wesoło, aż spocone i umęczone padły na krzesła. Niektóre z dzieci pozbyły się też kostiumów, które krępowały ich spontaniczne pląsy. Szkoda, że wszystkich wspaniałych momentów zabawy nie udało się uchwycić na zdjęciach.

            wychowawczyni Urszula Kupiec

            "NIECH  ŻYJE BAL..."  WSPOMNIENIA Z ZABAWY KARNAWAŁOWEJ KLASY III B

            Zabawa karnawałowa klasy 3 b odbyła się pomimo rygorów covidowych w atmosferze radości i wspólnych żywiołowych tańców. Aby tradycji karnawałowej stało się zadość , większość uczniów przygotowała wspaniałe stroje. Odbyły się też konkursy i zabawy sprawnościowe.  Wszyscy w szampańskich humorach, tanecznym krokiem, weszliśmy w zasłużony czas odpoczynku podczas  ferii zimowych.

            Halina Grocholska

            A W KARNAWALE, A W KARNAWALE, TO WSZYSCY W GŁOWACH MAJĄ BALE...

                                             Z wielką niecierpliwością, czekaliśmy na 28 stycznia 2022r.. Zgodnie ze słowami piosenki
            „ A w karnawale, a w karnawale, to wszyscy w głowach mają bale…”  to właśnie w tym dniu w naszej szkole odbyły się bale karnawałowe. Nie zabrakło pomysłowych przebrań, konkursów, zabaw i tańców. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory.

            Uczniowie klasy 3c bawili się doskonale, co można zobaczyć na zdjęciach.

                                                                                                                                     J                               olanta Szymczyk

            Bal karnawałowy w klasie 2 c

            Nie od dziś wiadomo, że karnawał jest czasem bardzo atrakcyjnym dla dzieci i powoduje on u ich kolorowy zawrót głowy. Dlatego w klasie 2 „C”w dniu 28.01.2022 r. w sali 203 zapanował iście imprezowy nastrój. Uczniów nie trzeba było namawiać do wspólnej zabawy i tańców.

            Dzieci chętnie uczestniczyły w grach i zabawach zaczynając od dekorowania masek, klasowego pociągu i wiele innych przygotowanych atrakcjach.

            Wszyscy byli pięknie przebrani i w doskonałych nastrojach bawili się przednio.

            Mamy nadzieje, że powtórzymy to za rok!

            M. Nita, M. Lech

            "Świąteczny Anioł w kl. 2c

             

            Dnia  14.01.2022 r. odbyło się wręczenie dyplomów i nagród w konkursie plastyczno-technicznym klasy 2c pt.: „Świąteczny Anioł”. 

            Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej, kształtowanie poczucia estetyki oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych. 

            W konkursie brało udział 20 przepięknych prac. Komisja miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ była pod ogromnym wrażeniem prac dzieci, dlatego też podjęła decyzję o przyznaniu ex aequo I miejsca wszystkim uczestnikom konkursu. Zasłużoną nagrodę, dyplom i I miejsce w konkursie otrzymują:

             

            Natalia Baran, Karol Barwiński, Andżelika Deindl, Wiktor Dubiel, Małgorzata Florek, Laura Gawęcka, Kacper Grabowski, 

            Lena Grobel, Antonina Jaremkiewicz, Lena Kapinos, Kamila Kapłon, Kacper Klonowski, Karolina Majka, Julian Michta, 

            Matylda Miśta, Hubert Pszczółka, Tymoteusz Rzeźnik, Gabriela Skóra, Milena Stępień, Hanna Wacławek.

             

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wygranej!

             

            M. Lech, M. Nita

            Życzliwość na co dzień i od święta

             

                        Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo i uśmiech są na wagę złota. Dzieci z grupy 0a  z okazji Dnia Życzliwości przygotowały uśmiechnięte buźki, aby podzielić się nimi z innymi uczniami SP2. 21 listopada to wyjątkowy dzień, który przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, czy przyjazne nastawienie. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczą się, aby o tej ważnej wartości pamiętać nie tylko 21 listopada, ale każdego dnia.
            Przez dwa grudniowe tygodnie w czasie zabaw i zajęć dzieci z 0a zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość, serdeczność wobec rówieśników i dorosłych, jak można je okazywać i jak sprawić, żeby gościły u nas zawsze. O życzliwości najmłodsi uczyli się, słuchając opowiadań i bajek, samodzielnie przedstawiając scenki z wykorzystaniem kukiełek czy śpiewając piosenki. Uczniowie 0a systematycznie zbierają nakrętki, aby w ten sposób wspierać chore dzieci. Pamiętają także o pomocy zwierzętom zimą.

            Niech gesty życzliwości i pomocy towarzyszą nam każdego dnia nowego roku 2022 i zmieniają świat wokół nas.

             

            Maria Czajkowska

             

            Dekorowanie pierników w klasie Ia

            14  grudnia uczniowie klasy Ia dekorowali pierniczki, które upiekli w tym celu ich rodzice. Dzieci ozdabiały pierniki kolorowym lukrem i różnymi posypkami. Dekorowanie pierników okazało się dla nich wielką frajdą –można było puścić wodze fantazji. Powstały smakowite i przepiękne dzieła. Tego dnia w klasie i na korytarzu szkolnym unosił się korzenny zapach – przypominający, że Święta tuż, tuż. Przygotowane pierniki będą prezentami dla bliskich. Nowo nabyte umiejętności dzieci z pewnością zaprezentują  w swoich rodzinnych domach podczas przygotowań świątecznych.

            Jadwiga Michalak

            MIKOŁAJKI w 3c

            To był cudowny, MIKOŁAJKOWY dzień w naszej klasie. Jak co roku 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj i rozdał wszystkim  prezenty przygotowane wcześniej przez swoich pomocników. Następnie  wspólnie zmieniliśmy naszą salę 208 w salę kinową i oglądaliśmy film fabularny
            o pracy św. Mikołaja. To był naprawdę niesamowity, tajemniczy dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Bardzo dziękujemy Mikołajowi i wszystkim pomocnikom.

                                                                                                                                          Jolanta Szymczyk

            MIKOŁAJKOWY  TURNIEJ  SPORTOWY

                     07 grudnia 2021 r.  uczniowie  klas I c oraz I d uczestniczyli w  Mikołajkowym Turnieju Sportowym.  Podczas zawodów dzieci miały możliwość wykazania się sprawnością, szybkością i zwinnością. Mali sportowcy rywalizowali między sobą w pięciu konkurencjach: przekładanie szarfy, rzuty woreczkami do celu, przejście z woreczkiem na głowie, podrzucanie i chwytanie obręczy, bieg slalomem. Emocji nie brakowało, każda z drużyn z dużym zaangażowaniem kibicowała  swoim zawodnikom. Mikołajkowe potyczki miały na celu  promocję zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności ruchowej, ale także dobrą zabawę i integrację zespołów klasowych . Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną oraz przestrzeganiem zasad fair play.

             

                                                                                                            M. Strzykalska, D. Sikora  

             

            Akcja BohaterON - włącz historię

            Nasza szkoła już włączyła historię!

            Akcja BohaterON

            Według Tytusa Liwiusza: „Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, 

            pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości”.

            Dzięki naszej młodzieży przemówiła i dziś.

             

            W tym roku nasza szkoła włączyła  się po raz drugi w akcję „BohaterON” - ogólnopolską kampanię mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

            Nasi uczniowie udowodnili, że krążące współcześnie przekonanie na temat młodzieży, która rzekomo nie lubi patrzyć wstecz i nie jest zainteresowana historią swojego kraju,  całkowicie mija się z prawdą. Uczniowie klas trzecich i ósmych z ogromnym zaangażowaniem wzięli bowiem udział w akcji związanej z powstaniem warszawskim, by nie tylko zgłębić jego historię oraz przebieg, ale i upamiętnić bohaterów.

            Uczniowie klas trzecich rozmawiali o roli dzieci i młodzieży w Powstaniu. Pracując w parach wypełniali karty pracy,  malowali symbol Polski Walczącej, każde dziecko otrzymało do pokolorowania obrazki dotyczące Powstania Warszawskiego. W klasach powstały wystawy prac uczniów. Dodatkowo dzieci mogły przymierzyć strój sanitariuszki, mundur harcerza, opaski na ramię PCK, opaski z symbolem Polski Walczącej oraz nakrycia głowy.

             

                 Jesteśmy bardzo dumni z tego, iż uczniowie naszej Szkoły podjęli wyzwanie i przyłączyli się tak chętnie do tej wspaniałej akcji, która jest szansą na oddanie hołdu i czci ostatnim żyjącym Powstańcom Warszawskim.

            Lucyna Sobczak, Małgorzata Strzykalska

             

            Pierwsza wizyta klasy 1c w bibliotece

            30 listopada uczniowie klasy 1c po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegły różnice między biblioteką publiczną, biblioteką szkolną a księgarnią. Dzięki pani bibliotekarce nabrali również przeświadczenia, że  biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i, w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.
            Młodzi kandydaci na czytelników mieli także, po raz pierwszy, okazję do samodzielnego wypożyczenia literatury dziecięcej.

            D. Sikora

             

            Bądź eko! Zrezygnuj z foliówek! Naprawdę warto!

            Uczniowie klasy 3c przerażeni używaniem przez ludzi ogromnej ilości toreb jednorazowych postanowili samodzielnie ozdobić torby lniane i tylko takich w przyszłości używać.

            Dbamy o naszą planetę Ziemię,

            ponieważ ją kochamy

            i tylko lnianych toreb wszędzie używamy.

                                                                     wych.  Jolanta Szymczyk

                     

            PROJEKT PRZYRODNICZY

            Uczniowie klas: I d,  II c i II a  zrealizowali kolejne zajęcia z Projektu przyrodniczo- ekologicznego „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?”, którego  najważniejszym założeniem  jest rozbudzanie u dzieci ciekawości, która potęguje chęć poznawania inspirującego świata przyrody i odkrywania własnych pasji. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny, omawiali różne środowiska, w których żyją zwierzęta, zastanawiali się nad wpływem ruchu samochodowego na zwierzęta. W pracach plastycznych uczniowie przedstawiali swoje pomysły na działania zmniejszające ruch samochodowy i związane z nim zanieczyszczenia. Podczas zajęć omawialiśmy o warunkach życia jeży, zastanawialiśmy się czy ruch samochodowy oddziałuje na jeże, czy ludzie mogą wpłynąć na poprawę ich sytuacji. Na zakończenie zajęć stworzyliśmy kodeks zachowań przyjaznych środowisku. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą strażnikami przyrody. Podczas zajęć dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zanieczyszczeń środowiska spowodowanych ruchem samochodowym, aktywnie brały udział w zajęciach, były zainteresowane omawianym tematem.

                                                                                                                      M. Strzykalska

             

            Klasa I B - zabawy w teatr

            Zabawy teatralne sprawiają dzieciom ogromną radość. Nie inaczej było w klasie I B. Gdy za oknem szaro, deszczowo i zimno - w naszej klasie jasno, ciepło i wesoło. Gra teatralna była świetnym pomysłem na dobrą zabawę. Dzieci spontanicznie przeobrażały się w zwierzęta, przedmioty, wcielały się w różne postaci. Same improwizowały i wymyślały dialogi dla swoich postaci. Do teatralnych zabaw wykorzystały wykonane przez siebie kukiełki z drewnianej łyżki. Już samo tworzenie kukiełek dostarczyło dzieciom ogromnej satysfakcji. Każdy miał na nią inny pomysł.

             Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne rozwija ich wyobraźnię, doskonali mowę, pomaga walczyć z własnymi lękami. Zabawa w teatr, w szkole jest niezbędna. Nie tylko utrwala i poszerza wiadomości programowe, ale dostarcza dzieciom ogromnej radości tworzenia.  

            Urszula Kupiec

             

               ANDRZEJKI W  I D

            Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.                                                         

            Dnia 30.11.2021 roku w klasie I D odbyła się zabawa andrzejkowa, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii.  Uczniowie  mogli wyczytać z przygotowanych kart  jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Były wróżby z liczbą, wróżby z butami, zabawy muzyczno- ruchowe oraz taniec na gazecie.   Atmosfera w klasie, pomimo chłodu za oknem, bardzo szybko stała się gorąca i andrzejkowa. 

             

                                                                                                                                     M. Strzykalska        

             

            DZIEŃ MISIA W O A

            „– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.

            – Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:

            – To mój ulubiony dzień”.

            /A. A. Milne ”Kubuś Puchatek” /

             

            25 listopada 2021 roku najmłodsi uczniowie z grupy 0a uczcili Dzień Pluszowego Misia. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych maskotkach, poznały historię święta oraz dowiedziały się wielu ciekawych informacji nie tylko o bajkowych misiach, ale także o zwierzętach – niedźwiedziach brunatnych, polarnych, czarnych, pandach i wargaczach leniwych. Były także piosenki i zabawy związane z misiami. Wszyscy chętnie wysłuchali jednej z przygód Kubusia Puchatka. Dzieci z rolek po papierze toaletowym przygotowały swoje misie, a z plasteliny ulepiły dla nich ule pełne miodu. Na koniec każdy przygotował misiową maskę i sam przez chwilę mógł się poczuć jak bohater tego dnia.

            Maria Czajkowska

             

            ZWIERZYNIEC I a

            W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy I a na placu przed budynkiem szkoły  wykonali pracę plastyczną ZWIERZYNIEC. Inspiracją stały się zajęcia o kredzie,  w których uczestniczyli tego dnia. Kolorowe kredy  posłużyły  im do wykonania wspólnego dzieła. Podczas pracy dzieci wykazały  się pomysłowością i kreatywnością. Powstały wspaniałe rysunki przedstawiające różne zwierzęta, zarówno lądowe jak i wodne. Podczas tej pracy uczniowie przekonali się, że należy ze sobą  współpracować, aby dobrze wykonać powierzone im zadanie.

            Jadwiga Michalak

            Dzień Czarnego Kota w 2C

            Święto narodziło się we Włoszech. Powstało z inicjatywy krajowego stowarzyszenia obrony zwierząt i środowiska. Celem tego dnia jest nie tylko wystosowanie apeli o opiekę nad czworonogami, ale także walka z uprzedzeniami i przesądami, które są wyjątkowo krzywdzące dla czarnych kotów. 

            Czarne koty bowiem mają strasznego pecha. Są źle traktowane, przedstawiane w najgorszym świetle i wciąż tępione za to rzekome sprowadzanie nieszczęścia na ludzi. 

            W naszej szkole łamiemy te krzywdzące przesądy! W dniu ich święta, 17 listopada zorganizowaliśmy prawdziwe święto naszych czarnych braci mniejszych. Uczniowie klasy 2c przyszli do szkoły przebrani za czarne koty, a na nasze klasowe koty czekała cała masa atrakcji. Otrzymaliśmy kilka listów od kocich bohaterów, min. kota Bonifacego, Felixa czy Winstona. W listach pojawiło się wiele ciekawostek, a każdą z nich autor listu opieczętował  zadaniem do wykonania - zadaniem zabawnym, wesołym i sprytnym. Bo przecież takie właśnie są koty…

            Czarne koty przyniosły nam drobne upominki, aby wraz ze sporą dawką dobrej zabawy 

            przekonać nas iż czarny kot nie tylko pecha nie niesie, ale wręcz … przynosi… szczęście.

             

            Wszystkim naszym kotom serdecznie dziękujemy!

            Klasa 2 C wraz z nauczycielkami:

            M. Lech i M. Nitą

             

            "Magiczny las"

            Podczas kolejnej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", uczniowie klasy 2C poznali kilka gatunków popularnych drzew, które występują w polskich lasach, dzieci poszerzyły także swoją wiedzę na temat tego, czego w lesie robić nie wolno. Wiedzieliśmy, że nie wolno śmiecić, mieliśmy świadomość, że w lesie hałasować nie tylko nie należy, ale nawet nie wypada! Kto by to widział, aby goście zachowywali się niegrzecznie! A przecież przychodząc do lasu stajemy się jego gośćmi... Dlatego też, kiedy wybieramy się na leśną wycieczkę zachowujemy się tak, jakbyśmy chcieli, aby przychodzący do nas goście zachowywali się w naszym domu... Zaskoczyło nas to, że jeśli idziemy do lasu z psem - nie należy spuszczać go ze smyczy. Wiecie dlaczego? Bo my już wiemy...

            Zaczarowana lasem klasa 2C wraz z nauczycielkami:

            Moniką Lech i Małgorzatą Nitą| 

                                  

             Cudowny świat w miniaturze!

            W środę 17.11.2021r. klasa 1c i 1d udały się autokarem do Kolejkowa we Wrocławiu aby zobaczyć największą makietę Dolnego Śląska. Przekraczając progi Kolejkowa przenieśliśmy się do innego świata powstałego z marzeń powołanych do życia. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca we Wrocławiu, takie jak rynek czy Dworzec Świebodzki. Makiety przedstawiały też inne ciekawe miejsca w Polsce. Widzieliśmy obserwatorium na Śnieżce, a także dworzec w Karpaczu. Oglądając życie toczące się pośród budowli i sklepów, jeżdżących pociągów, tramwajów, samochodów czy śpiewających ptaków poczuliśmy, że sami należymy do tego miniaturowego świata. Byliśmy bardzo zdziwieni kiedy w pomieszczeniu zapadła ciemność, okazało się, że co 9-minut nad makietą zapada noc. Pani przewodnik zadawała nam różne zagadki, szukaliśmy na makietach krasnali, kotów, lisów, banknotu 20-złotowego, a także superman'a czy fana Roberta Lewandowskiego.

            To była piękna wycieczka, będziemy ją miło wspominać!

            D.Sikora, M.Strzykalska

            Dzień Postaci z bajek w 0 b

             

            5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klasy 0b przebrali się za swoje ulubione bajkowe postacie. Dzień ten był wyjątkowo barwny i kolorowy. Były pokazy strojów, zabawy z muzyką, czytanie fragmentów bajek, quizy, praca plastyczna i wiele innych ciekawych zabaw. Wszystko po to, aby przypomnieć dzieciom jak ważne i pouczające są bajki i ich przesłania. Zabawa zakończyła się wręczeniem medali i słodkich upominków. 

             

                                                                                                                      A. Gniłka

             

            Dzień Postaci z Bajek w grupie 0a

            5 listopada 2021 roku sala numer 5 zamieniła się w bajkowy świat. Tego dnia pojawili się w nim m. in. Król Maciuś Pierwszy, Roszpunka, Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna. Wszyscy przybyli goście rozwiązywali quizy i zagadki, związane z bajkami i baśniami, a także wzięli udział w pokazie slajdów. Zachęcamy wszystkich, aby jak najczęściej odwiedzali literacki świat bajek i baśni, zwłaszcza w długie jesienne i zimowe wieczory, bo:

            „Za bramami sennych marzeń,

            W świecie baśni i bajeczek,

            spotkasz elfy, gnomy, skrzaty,

            Jest tu także stwór kudłaty.

             

            Kto do świata baśni wejdzie,

            Ten nieprędko zechce wrócić.

            Jest możliwe wszystko tutaj –

            Czary-mary i kot w butach.

             

            Więc gdy dosyć masz już nudy,

            masz dziś chęć, by fantazjować –

            przymknij oczy i posłuchaj,

            co baśń szepcze ci do ucha”.

            /Maria Brody-Bajak „W świecie baśni”/

            Maria Czajkowska

            MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

            “Z kulturą mi do twarzy”

                                   Uczniowie klasy 1c, 2d realizują w roku szkolnym 2021–2022 MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY “Z kulturą mi do twarzy”. Jest to projekt, który powstał na bazie aktualnej Podstawy Programowej oraz realizuje tegoroczny kierunek polityki oświatowej: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych, edukacji patriotycznej i poznawanie polskiej kultury. 

            Celem projektu jest wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia. Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej.

            Nauczyciel  wraz uczniami realizują  konkretne zadania z poszczególnych 5 modułów. Zadania wykonywane są sukcesywnie przez uczniów. W październiku 2021 r. zakończyliśmy  realizację zadań z I modułu – W krainie muz. Naszą przygodę z projektem rozpoczęliśmy od poznania magicznego świata dźwięków. Dzieci poznały różne instrumenty muzyczne, ich wygląd i brzmienie. Następnie odkrywały tajemnice teatru, poprzez zapoznanie z rodzajami teatru, budową i osobami z nim związanymi. Kolejnym elementem realizacji modułu 1 była wizyta w Teatrze Lalek we Wrocławiu. Dzieci miały przyjemność oglądać spektakl „Czarodziejski flet”, który jest stworzony na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Mozarta i opowiadający o magicznej sile muzyki. Miały okazję posłuchać gry na doskonale znanych im instrumentach: dzwonkach, kontrabasie, pianinie, perkusji, a nawet butelkach z wodą. Po powrocie do szkoły zostały wykonane piękne plastyczne ilustracje przedstawienia. Kolejnym zadaniem jakie zrealizowaliśmy było samodzielne wykonanie przez dzieci kukiełek. Następnie dzieci odgrywały teatrzyk kukiełkowy.

            Zajęcia  były dla uczniów nie tylko nauką, ale także wspaniałą, kreatywną zabawą.

            D. Sikora, M. Marycz

            KLASA 1C I 2D W TEATRZE LALEK WE WROCŁAWIU

            Dnia 21 października uczniowie klasy 1c i 2d pojechali do Teatru Lalek we Wrocławiu na spektakl pt. Czarodziejski flet. Spektakl ten został stworzony dla dzieci na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Mozarta i opowiadający o magicznej sile muzyki. Kompozytor zaprosił dzieci do swojego magicznego Operatorium, pełnego najróżniejszych instrumentów i przedmiotów o nieznanym przeznaczeniu. CZARODZIEJSKI FLET we Wrocławskim Teatrze Lalek  okazał się spektaklem lekkim i zabawnym.  Dzieci dowiedziały się, że w życiu powinniśmy kierować się takimi wartościami jak: dobroć, miłość, chęć niesienia pomocy innym. Z wielkim zaangażowaniem oglądały przygody bohaterów, entuzjastycznie reagowały na efekty. Bajkowe kostiumy, muzyka, żywe interakcje z najmłodszą publicznością dodawały dużo wrażeń i emocji. Spektakl „Czarodziejski flet” to dla młodego widza doskonały początek przygody z muzyką klasyczną. Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

            D. Sikora, M.Maryc

             

             

            W TEATRZE LALEK

             

                         Dnia 26 października 2021 r. uczniowie klasy 1 d udali się do Teatru Lalek we Wrocławiu na spektakl pt. „Czarodziejski flet”. Przedstawienie powstało na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta. Muzyczny spektakl, który obejrzeliśmy był zabawny, z szybkim tempem i wieloma odniesieniami do współczesności.  Mogliśmy podziwiać piękną scenografię oraz postaci w barokowych perukach i kostiumach. Dzieciom bardzo podobała się postać Mozarta, zawadiackiego przewodnika po świecie muzycznym, który objaśniał widzom, co za chwilę nastąpi. Mozart ubrany w strój z epoki klasycyzmu nosił conversy, żuł gumę, a także grał na znanych dzieciom instrumentach: dzwonkach, kontrabasie, perkusji, a nawet butelkach z wodą.  Spektakl ten to piękna, ponadczasowa opowieść o magicznej sile muzyki, miłości, poszukiwaniu szczęścia i harmonii,  relacjach nocy i dnia, a także doskonały początek przygody dzieci z muzyką klasyczną.

                                                                                                                              M. Strzykalska

             

            Mundial Przedszkolaków

             

                19 października 2021 odbyła się pierwsza rozgrywka Ligi Piłki Nożnej Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dali z siebie wszystko, wygrywając dwa z trzech rozgrywanych meczów. Kolejne turnieje przed nami. Trzymamy kciuki za naszych przedszkolaków.

             

                                                                                                                                       A. Gniłka  

             

            Klasa 3c w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu

            Dnia 28 września 2021r. uczniowie z klasy 3c pojechali na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego do Wrocławia. Pogoda dopisała, więc dzieci z przyjemnością spacerowały, obserwowały i poznawały zwierzęta z całego świata. Niezapomnianym etapem wycieczki była wizyta w Afrykarium, gdzie znajdowały się rośliny i zwierzęta z Czarnego Lądu. Z wielkim zainteresowaniem wszyscy podziwiali morskie stworzenia w wodnym tunelu.

            Oto jak uczniowie z kl. III c opisują swoje wrażenia z wycieczki:

            Zosia

            Na wycieczce w zoo najbardziej podobało mi się Afrykarium, a szczególnie pływające manaty. Są to ogromne zwierzęta ważące prawie tonę, ale potrafiące bardzo dobrze pływać. Moją uwagę zwróciły również małpy  i tygrysy bengalskie. Bardzo chętnie odwiedzę zoo kolejny raz.

            Oliwia

            W zoo zachwyciły mnie lemury i ich piękne,  długie ogony.

            Artur

             Zachwyciły mnie tygrysy, które śmiesznie tarzały się w trawie. To bardzo ładne, ale groźne zwierzęta. Podobały mi się też lemury.

            Hania

            W zoo najbardziej podobało mi się Afrykarium. Zachwycił mnie podwodny świat różnych morskich stworzeń oraz kolorowej roślinności. Fajnie było patrzeć na pływające ryby, płaszczki, manty, żółwie. Chętnie tam wrócę.

            Jula

            Najbardziej podobały mi się małpki kapucynki oraz piękne kolorowe rybki w akwarium.

            Maks

            Wczorajsza wycieczka do zoo zrobiła mi wielką radość. Cieszę się, że mogłem tam pojechać z moją klasą. Najbardziej podobały mi się tygrysy bengalskie, który świetnie się bawiły na trawie. Chciałbym jeszcze raz pojechać do zoo.

            Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest doskonałym miejscem do spędzenia czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

            Jolanta Szymczyk

            Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej grupy 0a

             

                        12 października 2021 roku uczniowie z grupy 0a odwiedzili bibliotekę szkolną. Pani Joanna Sztyma zapoznała dzieci nie tylko z tym ważnym miejscem w naszej placówce, ale także przypomniała jak należy się w nim zachowywać. Uczniowie 0a dowiedzieli się, gdzie znajdują się regały z książkami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników, zadawali pytania, dotyczące interesujących ich książek, a także poznali pomocników Pani Joanny m. in. Misia Paddingtona oraz skarpetki, które po przeżyciu niesamowitych przygód postanowiły zamieszkać w naszej szkolnej  bibliotece. Zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania tego magicznego miejsca w szkole, bo przecież „w bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz: starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”.

             

            Maria Czajkowska

            PASOWANIE KLAS I

             „Idą Pierwszaki - dawne maluchy,

            Jeden w drugiego to same zuchy.”

               13 października 2021 r. dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy wkroczyły do nowej, przestronnej Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie miała miejsce piękna uroczystość Pasowania na ucznia.

            W obecności Pana Marka Długozimy Burmistrza Gminy Trzebnica, Pani Lidii Piotrowskiej Dyrektor szkoły oraz Wicedyrektor Pani Renaty Góreckiej i Pani Lucyny Sobczak, a także nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów – pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Samego aktu pasowania dokonali Pan Burmistrz oraz  Pani Dyrektor.

            Podczas  uroczystości  przejęte pierwszaki pięknie zaprezentowały swój  program artystyczny, wzbogacony popisem chóru szkolnego pod batutą pani Haliny Bolisęgi. Bohaterowie dnia wspaniałym występem, jaki i  swoją postawą udowodnili, iż zasługują na miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 2.

            Pierwszoklasiści zostali oczywiście uwiecznieni na fotografiach, a ich wielką radość wywołały upominki: pamiątkowe dyplomy wręczone przez wychowawczynie, tarcze szkolne z logo szkoły ufundowane przez uczniów klas VI oraz prezenty przygotowane przez rodziców.

            Dzieciom życzymy samych sukcesów w szkole, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

             

            Wychowawczynie:

             Jadwiga Michalak, Urszula Kupiec , Daria Sikora, Małgorzata Strzykalska

             

             

            Dzień Drzewa

               Każdego roku 10 października w Polsce obchodzimy Dzień Drzewa. Inicjatorem tego wydarzenia był w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. Kierował się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

               8 października 2021 roku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z grupy 0a włączyli się w obchody Dnia Drzewa. Dzieci ubrały się tego dnia w kolory drzew. Podczas zajęć rozwiązywały ekologiczne zagadki, wykazywały się wiedzą na temat różnych rodzajów drzew, uczyły się rozpoznawać je po liściach i owocach. Rozwijając umiejętność współpracy w zespole, wspólnie wykonały plakat, ukazujący znaczenie drzew dla człowieka i przyrody. Z rolek po papierze toaletowym oraz z zebranych podczas spaceru jesiennych darów, każdy przygotował swoje drzewko, pod którym zamieszkały ulepione z plasteliny zwierzątka. Dzięki wykonanym pracom sala grupy 0a zamieniła się w jesienny las.

            Maria Czajkowska

                           

            DORADZTWO ZAWODOWE W KLASIE I D

            W  ramach doradztwa zawodowego w klasie 1 d odbyły się zajęcia z udziałem logopedy szkolnego, Pani Joanny Kuczmy. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się  czym zajmuje się logopeda, na czym polega jego praca. Dzieci wykonywały także ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych. Okazało się, że zawód logopedy jest bardzo potrzebny, nie tylko małym dzieciom,  ale również artystom, politykom, recytatorom, jak również ludziom chorym (np. po wylewach), którzy muszą uczyć się mowy od nowa.

             

                                                                                                                        M. Strzykalska

            Dzień Chłopaka w 1a

            30 września w klasie 1a obchodzono Dzień Chłopaka. Tego dnia dziewczynki przywitały kolegów piosenką z życzeniami. Potem nastąpiła część główna – Quiz, w czasie którego każda z nich zadawała przygotowane przez siebie pytanie- zagadkę losowo wybranemu koledze. Wszyscy chłopcy udzielili poprawnych odpowiedzi nagrodzonych brawami. Tym samym zdobyli „Dyplom Odlotowego Chłopaka przyznany przez Dziewczyny z klasy 1a”.Dodatkowo obdarowani zostali upominkami. Dziewczynki spisały się na medal, więc i dla nich znalazły się niespodzianki.                                                                                        

            Podziękowania należą się Rodzicom za przygotowanie pięknych dyplomów i upominków, które sprawiły wielką radość wszystkim dzieciom.

            Jadwiga Michalak

            Bezpieczny uczeń

                                            Centrum Rozwoju Lokalnego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i chcąc wesprzeć proces edukacji najmłodszych, zorganizowało ogólnopolską akcję edukacyjną: „Dzieci uczą rodziców”. Jej celem jest zwiększenie świadomości o otaczającym świecie, a także zachęcenie do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. W ramach tejże inicjatywy w klasie 2C odbyły się pierwsze, z dziesięciu zaplanowanych na ten rok szkolny, zajęć. Podczas pierwszej lekcji uczniowie zdobyli i utrwalili zasady ruchu drogowego, poznali bezpieczne sposoby przechodzenia na przejściu dla pieszych. W czasie zajęć omówiliśmy najważniejsze znaki drogowe, a także zasady obowiązujące podczas zabawy na placu zabaw oraz właściwego korzystania z internetu. Dużo uwagi poświęciliśmy także istocie noszenia odblasków i sposobom zachowania podczas sytuacji trudnych, np. dowiedzieliśmy się co robić, kiedy się zgubimy czy też jak reagować, gdy zaczepia nas osoba nieznana. 

            Po zajęciach dzieci w swoich domach przeprowadziły szereg rozmów z rodzicami, sprawdziły także wiedzę rodziców w określonych tematach, np. czy rodzice znają numery telefonów alarmowych? 

            Zajęcia uważamy za niezwykle ważne, bowiem dzięki nim zwiększył się poziom bezpieczeństwa naszej klasy. 

             

            Uczniowie i wychowawcy klasy 2C

            Opracowanie: M. Lech

             

            Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

             

                                   W 2001 r., z inicjatywy Polskiej Izby Książki, zostało powołane święto każdego czytelnika - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Datę świętowania, dzień 29 września wybrano nieprzypadkowo - to wówczas narodziła się słynna polska pisarka literatury dziecięcej i młodzieżowej, Janina Porazińska.

            Jako że my, uczniowie klasy 2C, a także wierni czytelnicy książki kochamy, to i naturalnym stało się, że postanowiliśmy uczcić dzień 29 września. 

            Podczas zajęć ustaliliśmy, że czytanie książek:

            • jest doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu,
            • świetnie rozbudza naszą wyobraźnię oraz słownictwo,
            • potrafi zastąpić nieobecnego przyjaciela,
            • doskonale trenuje nasz mózg!

            Przy tej okazji wykorzystaliśmy do czytania zasoby współczesnego świata: tablet i czytnik ebooków. Tradycyjne książki mają swój naturalny czar, ale czasem warto także korzystać z nowoczesnych źródeł wzbogacania wiedzy. 

             

            Książki kochamy - codziennie czytamy!

             

            Uczniowie klasy 2C wraz z nauczycielkami: M. Lech i M. Nitą.

            Opracowanie: Monika Lech

             

             

            PREORIENTACJA ZAWODOWA W KLASIE I D

                                   23 września 2021 r. w ramach preorientacji zawodowej  uczniowie klasy 1 d uczestniczyli w zajęciach z udziałem profesjonalnego doradcy zawodowego, Pani Beaty Wyrzykowskiej. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, iż istnieje sześć typów środowisk pracy, które przyciągają konkretne typy osobowości: badawczy, artystyczny, społeczny, przedsiębiorczy, konwencjonalny i realistyczny.  Pani Beata przybliżyła nam podstawową specyfikę pracy w wybranych zawodach. Zastanawialiśmy się nad rolą zdolności i zainteresowań w wykonywaniu danego zawodu. Rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach i ulubionych zabawach. Opowiadaliśmy co chcielibyśmy robić w przyszłości, kim chcielibyśmy zostać w dorosłym życiu. Za aktywne poznawanie zawodów z Mapą Karier otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.

                                                                                                                                                     M. Strzykalska

             

            Projekt: 

            "PRZYRODA Z KLASĄ.  Czy wiesz, jak żyje jeż?"

                           Uczniowie klas: 1d,  II c i II a  przystąpili do realizacji zajęć z Projektu przyrodniczo- ekologicznego „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?”. Organizatorem tego Ogólnopolskiego projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci, która działa już od 13 lat na rzecz pozytywnej zmiany w edukacji.  Najważniejszym założeniem projektu jest rozbudzanie u dzieci ciekawości, która potęguje chęć poznawania inspirującego świata przyrody i odkrywania własnych pasji. Realizację projektu rozpoczęliśmy od zajęć „na rozgrzewkę”, podczas których zastanawialiśmy się „Jak się uczyć koncentracji uwagi? oraz „Jak wspólnie zapracować na sukces?”. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny, pracowali w kartach pracy, wykonywali ćwiczenia dotyczące treningu koncentracji uwagi - zmysłu wzroku, zmysłu dotyku, zmysłu słuchu,  trenowali umiejętność pracy zespołowej i osiągania kompromisu.  Pracując w grupach współdziałali nad budową "jajkodromu". Konstrukcje dzieci były bardzo pomysłowe i oryginalne. Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat ról, które możemy pełnić w grupie, wyjaśnialiśmy, co one oznaczają,  zastanawialiśmy się także, które z ról pojawiły się w ich grupach zadaniowych. Rozmawialiśmy na temat czynników, które sprzyjają dobrej, efektywnej współpracy i prowadzą do sukcesu. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. Dzieci chętnie wykonywały zadania i ćwiczenia, aktywnie brały udział w dyskusjach.

                                                                                                                                      M. Strzykalska     

             

            MARZYCIELSKA POCZTA

                 Uczniowie klasy 1 d oraz klasy 2 c wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Postanowiliśmy napisać list i zrobić laurki oraz prace plastyczne dla Michała, który z powodu swojej choroby nie może spędzać czasu w szkole na nauce i zabawie. Wysyłając kartki chcemy sprawić trochę radości i wywołać uśmiech na twarzy kolegi. 

             

                                                                                             M. Strzykalska, M. Lech

             

            Kropki i kropeczki w 2 C…

            "Bo każdy z nas ma dar"

             

                             15 września stał się w naszej klasie dniem twórczości, kreatywności, wiary we własne możliwości. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Kropki i cieniutkiej, ale jakże bogatej w treści, książeczki Petera H. Reynoldsa pt.: „Kropka”. To na jej kartach śledziliśmy losy nieśmiałej Vashtii, która za sprawą mądrej nauczycielki uwierzyła w siebie i poznała swój talent. 

            W naszej klasie od zawsze staramy się wzbogacać siebie nawzajem, motywować i wspierać. Wiemy, że każdy z nas jest wyjątkowy i ma szczególny dar: pięknie rysuje, świetnie czyta, doskonale liczy, jest klasowym „rozśmieszaczem” czy nosi plakietkę Przyjaciela 2C. 

            Wiemy, że potrafimy. Rozumiemy, że się różnimy i jest to cudownym darem. Dlatego też z przyjemnością celebrowaliśmy to kolorowe, zakropkowane święto - by pamiętać, że wszyscy mamy talenty i mocne strony. A ty jaki masz talent? 

             

            Klasa 2C wraz z nauczycielkami: M. Lech i M. Nitą.

             

            Opracowanie: Monika Lech