• Wydarzenia kl.0-3

          • Wydarzenie 20/21

          •  

            WROCŁAW JAKIEGO NIE ZNACIE

            10 czerwca uczniowie klasy 3a byli na wycieczce we Wrocławiu. Pod opieką przewodnika udali się w magiczną podróż po zakamarkach Rynku, podczas której zobaczyli najsłynniejsze wrocławskie krasnale. Dowiedzieli się jakie mają imiona, poznali ich ulubione zajęcia oraz ich historię. Spacer okraszony był wieloma ciekawostkami o Wrocławiu, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową mapę miasta z zaznaczonymi na niej wszystkimi krasnalami. Kolejną atrakcją okazał się  rejs małym statkiem „Guciem” po Odrze z Przystani Kardynalskiej, aż do Przystani ZOO. Na koniec wycieczki uczniowie przeszli Kładką Zwierzyniecką nad rzeką Odrą, w tym miejscu zaobserwowali częściowe zaćmienie Słońca. Do domu wracali pełni wrażeń. A tak wycieczkę podsumowała Marysia Wacławek  „ Odkryłam, że Wrocław to nie tylko wielkie dolnośląskie miasto, ale też miasto pełne niezwykłych historii i legend. Z pewnością wrócę tam z moją rodziną, aby odkryć inne krasnale”.                                                       

            Jadwiga Michalak

             

            Trzebnica -moja mała Ojczyzna

                      Uczniowie z klas 2 przez cały rok szkolny z ogromnym zaangażowaniem brali udział w lekcjach edukacji regionalnej, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online. Podczas zajęć realizowali program „Trzebnica - moja mała Ojczyzna”. Dzieci zapoznały się z legendami, historią oraz symbolami ziemi trzebnickiej. Poznały także najważniejsze zabytki i ciekawostki związane z regionem, w którym mieszkają.  Lekcje te nie tylko miały na celu zwiększenie zainteresowania swoją „MAŁĄ OJCZYZNĄ”, ale również rozbudzenie prawdziwej dumy, z faktu, że to właśnie  ONI, uczniowie klas drugich, mają zaszczyt i ogromny przywilej mieszkać w tym przepięknym zakątku Polski.  Kiedyś to  od nich będzie zależało, czy będą go otaczali troską i dbali o jego piękno.  Ci „mali dzisiaj mieszkańcy”  przyczynią się w przyszłości do rozwoju Trzebnicy.    

            Miłą niespodzianką dla dzieci na zakończenie lekcji edukacji regionalnej było otrzymanie  gadżetów związanych z Trzebnicą. Te drobne prezenciki sprawiły uczniom ogromną radość. Bardzo dziękujemy panu Burmistrzowi Markowi Długozimie za wsparcie i przekazanie miłej niespodzianki drugoklasistom.

            Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć.

            Jolanta Szymczyk

             

            Wirtualna wyprawa do Afryki

                  Uczniowie z klasy 2c w drugim tygodniu czerwca wybrali się na wirtualną wyprawę do Afryki. Podczas kilku dni zajęć drugoklasiści dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat klimatu, roślinności, zwierząt i ludności zamieszkującej ten Czarny Ląd. Uczniowie tańczyli na bosaka i wygrywali na bębenkach afrykańskie rytmy. Za pomocą nowoczesnych technologii gościli w klasie dzikie zwierzęta. Na zakończenie kilkudniowego, wirtualnego pobytu w Afryce dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonały prace plastyczne „Zwierzęta sawanny”. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

            Jolanta Szymczyk

             

            Konkurs Plastyczny - „PORTRET RODZINNY - MOJA RODZINA”.

              W dniach od 10 maja do 20 maja 2021r. odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „PORTRET RODZINNY - MOJA RODZINA”. Konkurs przeznaczony był, dla dzieci z klas pierwszych. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy plastycznej, której głównym tematem była rodzina;  wykonanie portretu rodzinnego lub bliskiej mi osoby. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęłam także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu.

            W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas pierwszych. Oddane prace, wykonane  zostały różnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów.

            Wszystkie prace wzbudziły zachwyt , a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

            Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na : twórczość, estetykę wykonania, wrażliwość artystyczną oraz samodzielność.

            Laureatami konkursu zostali :

            Oliwia Banaś kl.I d - miejsce I

            Matylda Napieralska kl. Id – miejsce II i Szymon Bednarz  kl. Ib- miejsce II

            Maja Ogórek kl. I b - miejsce III i Małgorzata Florek Ic – miejsce III

            Maria Humeniuk kl. Id. - miejsce IV i Maja Merchut kl.Id - miejsce IV

            Wyróżnieni otrzymali: Emilia Franczak, Michał Sielowski, Małgorzata Paluch, Arkadiusz Łysoń, Aleksandra Chodała, Marta Gurbiel, Martyną Krawczyk, Roksana Augustyniak, Hania Jakubowska.

                        Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki rzeczowe i dyplomy. Wszystkie prace można obejrzeć na stronie szkoły.

            M. Marycz

             

            Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „LEON”  dla klas trzecich

            Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon”.  W konkursie w sesji wiosennej wzięło udział 2838 uczniów z całej Polski. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 12 uczniów z klas trzecich. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Leon” jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk.

            Jest nam niezmiernie miło powiadomić, iż nasi uczniowie w sposób szczególny udowodnili, że ich umiejętności matematyczne są na najwyższym poziomie.  

            Wyniki z konkursu:

            Maria Stanisz - miejsce 10

            Janina Skraburska – miejsce 12

            Wojciech Barwiński- miejsce 13

            Alicja Babel- miejsce 15

            Adam Pióro- miejsce 16

            Szymon Miklas- miejsce 17

            Leon Wołos- miejsce 18

            Lena Gałka- miejsce 21

            Aleksandra Piecyk- miejsce 22

            Michał Warchulski- miejsce 23

            Borys Dec- miejsce 24

            Seweryn Szatanik- miejsce 28

            Wszystkim  uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            D. Sikora, M. Strzykalska

             

            WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA DO ZOO WE WROCŁAWIU 

            1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa I d i III c odwiedziła ogród zoologiczny we Wrocławiu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisała, więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały zwierzęta. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Afrykarium oraz poznanie wodnego świata Afryki i żyjących tam zwierząt. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach pływające nad głowami rekiny oraz płaszczki. Niesamowitym przeżyciem było także zobaczenie pingwinów oraz ogromnych hipopotamów. Po wyjściu z Afrykarium uczniowie dokonali pamiątkowych zakupów. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. 

            D. Sikora, M. Marycz 

             

            Poczta laurkowa z okazji Dnia Mamy 

            Na zajęciach edukacji informatycznej uczniowie klasy III b tworzyli wirtualne laurki z okazji Dnia Mamy. W ich wykonanie włożyli dużo serca.   Rankiem 26 maja wirtualne laurki zostały wysłane do adresatek. 

            Z pewnego źródła wiem, że taka niespodzianka sprawiła Mamusiom wiele radości i była powodem wzruszeń. 

            wychowawczyni Urszula Kupiec 

             

            Wyniki przesłuchań 25.Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka 2021r.”

            7 maja 2021r. odbyły się w sali kinowo - widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy przesłuchania 25.Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka. Niestety, ze względu na bezpieczeństwo związane z sytuacją epidemiczną przesłuchania odbyły się bez udziału publiczności. Naszą szkołę reprezentowało sześć osób. Z ogromną przyjemnością informujemy, iż duet- Zofia Marciszewska i Oliwia Miela z kl. 2c zakwalifikował się do następnego etapu konkursu. Dziewczynki wystąpią na gali finałowej, podczas której zostaną ogłoszone miejsca oraz wyróżnienia przyznane przez jury. Gala finałowa 25.Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka odbędzie się 13 czerwca 2021r. na Scenie między Stawami w Trzebnicy.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczennicom za doskonałe reprezentowanie naszej szkoły podczas przesłuchań. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

                              Halina Grocholska, Jolanta Szymczyk

             

            Szkolny etap Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka 2021r.” 

            Festiwal piosenki jest doskonałą okazją do odkrywania i promowania talentów muzycznych. Dnia 13 kwietnia 2021r., punktualnie o godzinie 15.00, w SP2 odbył się szkolny etap Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka 2021r.”. Zgodnie z regulaminem konkursu jury wyłoniło sześć osób, które reprezentowały naszą szkołę 7 maja 2021r. podczas przesłuchań 25.Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka w sali kinowo - widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy.

            Naszą szkołę reprezentowali:                                                                                                  

            w kategorii soliści 

            -   Nikola Lorek  z kl. 2b 

            -   Hanna Braksator z kl. 2c 

            -   Klementyna Gauden z kl. 3a 

            -   Maja Ciepluch  z kl. 3b 

            w kategorii duety 

            -  Zofia Marciszewska i Oliwia Miela z kl. 2c 

            Nasi uczniowie doskonale zaprezentowali się podczas przesłuchań. Swoje utwory przedstawili z ogromną pasją i sercem do muzyki. Z niecierpliwością czekamy na wyniki ich estradowych zmagań, mocno trzymając kciuki. 

                                                                                        Halina Grocholska,  

            Urszula Kupiec, 

             Jolanta Szymczyk 

             

             

            DZIEŃ ZIEMI W ZERÓWECZKACH

            22 kwietnia na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi. To wspaniała okazja pomyśleć, co każdy może zrobić dla naszej planety, aby była zdrowa, piękna i czysta. Czasem wystarczy dokręcić kran, zgasić żarówkę, odnieść do neutralizacji zużyte baterie, wyrzucić śmieci do właściwego kosza, żeby Ziemia poczuła się zadbana.

                        Zerówkowicze naszej szkoły również obchodziły to święto pod hasłem – „ZIEMIA TO WYSPA ZIELONA”.  Tego dnia wszystkie dzieci miały w swoim stroju elementy zieleni. Na tę okazję wykonały prace plastyczne zgodnie z hasłem przewodnim, oglądały bajkę oraz prezentację multimedialną o naszej planecie Ziemi. Punktem kulminacyjnym był happening, którym był marsz wokół trzebnickich stawów. Podczas marszu dzieci niosły transparent z hasłem „Czysta Ziemia, Piękna Ziemia”. Po happeningu wszystkie dzieci z klas zerowych uatrakcyjniły obchody Dnia Ziemi występem przed Szkołą Muzyczną śpiewając piosenkę pt. „Ziemia to wyspa zielona”.

            Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem i po takim dniu dzieci na pewno to zapamiętają.

            A.Tiuchty

             
             Wynalazki 3D
             
            Uczniowie klasy 3 d próbowali odpowiedzieć na pytanie czym jest odkrycie, a czym wynalazek. Poznali postaci sławnych odkrywców i wynalazców, zastanawiali się także nad wpływem niektórych wynalazków na przyrodę. Zainspirowani dokonaniami sławnych wynalazców  wykonali własne wynalazki.  
             
            Lecimy w kosmos!
             
            „Obierz cel na księżyc. Nawet jeśli nie trafisz, wylądujesz wśród gwiazd.”
             
            Co się znajduje w przestrzeni? Wszechświat, co to takiego? Czy słońce jest gwiazdą? Kim był Mikołaj Kopernik? Pierwsi ludzie w kosmosie…? 
            Na te i inne nurtujące pytania, związane z tematyką kosmosu, uczniowie klasy I d wytrwale szukali odpowiedzi. Dzięki swoim doświadczeniom, obserwacją i zebranym informacją, poznali odpowiedź na stawiane sobie pytania. Nie są im obce zjawiska astronomiczne, poznane Planety Układu Słonecznego jak i spadające gwiazdy. Przedstawione tematy, stały się inspiracją do wykonania pięknych prac plastycznych oraz wzmocniły umiejętność samodzielnego myślenia dzięki czemu każdego dnia dzieci rozwijały swoją naturalną ciekawość o „Galaktycznych niespodziankach”. 
            M.Marycz
             
            Dzień Kobiet!
             
            W poniedziałek 8 marca 2021 obchodziliśmy - Międzynarodowy Dzień Kobiet, który na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Dzień Kobiet w klasie I d był bardzo uroczyście obchodzony. Chłopcy w tej klasie są prawdziwymi dżentelmenami, dla swoich koleżanek przygotowali słodki poczęstunek oraz wręczyli kwiaty i drobne upominki. W tym wyjątkowym dniu chłopcy z klasy Id pamiętali również o innych Kobietach. Raz jeszcze składamy:  Wszystkiego Najlepszego dla wszystkich Pań tych większych i tych mniejszych.
            Chłopcy z klasy I d! :)

            M.Marycz

            OMAWIAMY LEKTURĘ

            W pierwszym tygodniu marca uczniowie klasy IIIa omawiali lekturę pt „Rany Julek” autorstwa Agnieszki Frączek, którą samodzielnie wcześniej przeczytali. Książka ta przedstawia wiele historii z dzieciństwa Juliana Tuwima, przeplatanych wierszami  i żartami. Uczniowie na zajęciach plastycznych wykonali portrety poety, a na informatyce zajmowali się wyszukiwaniem  ciekawostek z życia tego twórcy. Tak wyszukane informacje wykorzystali podczas wykonywania lapbooka. Powstały piękne  i oryginalne prace, które w ciekawy sposób ukazały znanego dzieciom poetę. Na zakończenie każdy uczeń prezentował swój lapbook, a wszystkie zostały umieszczone na klasowej wystawie.

            Jadwiga Michalak

            "WIOSNA - ACH TO TY"

            Nie mogliśmy w tym roku witać wiosny Festiwalem Talentów, ale nasze talenty przelaliśmy na papier.

            Powitaliśmy wiosnę plastycznie. Z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY przygotowaliśmy prace wykorzystujące różne techniki, np. tapowanie, origami i klasyczną wydzierankę. Mamy nadzieję, że wiośnie spodobają się nasze obrazy i rozgości się w przyrodzie na dobre.

            Pozdrawiam wiosenne

            klasa II b

            z wychowawczynią

            Halina Grocholską 


             

             Dzień kolorowej skarpetki

              21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. W tym dniu okazujemy naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Włączamy się w akcje społeczne służące propagowaniu praw ludzi z taką wadą genetyczną i integracji z nimi tak, by zapewnić im należne miejsce w społeczeństwie. Dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego wsparcia i solidarności.  Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.                                                                                                                                                                                            

                 Uczniowie klasy 3 D przyłączyli się do tej akcji już 19 marca. W tym dniu założyli kolorowe skarpetki nie do pary jako wyraz  solidarności i  integracji  z osobami  z  Zespołem Downa.

                                                                                                                         M. Strzykalska

              

                „Każde dziecko jest artystą”

                                     Pablo Picasso

             

                 Uczniowie klasy 3 D uczestniczą w zajęciach  koła plastycznego „Spotkania ze sztuką”, którego głównym celem jest stwarzanie dzieciom okazji do poznawania różnorodnych technik plastycznych, eksperymentowanie różnym materiałem plastycznym, obcowanie ze sztuką, zapoznanie z dziełami najwybitniejszych polskich i europejskich twórców, uprawianie sztuki zgodnie z posiadanymi uzdolnieniami i zainteresowaniami.                                                     

                Inspirowani dziełami wybitnych twórców dzieci malowały farbami plakatowymi „Słoneczniki” Vincenta van Gogh’a, „Irysy” Leona Wyczółkowskiego, „Krajobraz zimowy” Juliana Fałata. Ołówkiem rysowały martwą naturę, wykonały także prace inspirowane obrazami Tadeusza Makowskiego.  Uczniowie poznali technikę rysowania kredkami świecowymi na papierze ściernym oraz technikę „mokre na mokrym”.  

              Podczas zajęć uczniowie udali się na wirtualną wycieczkę do Musee du Louvre, muzeum sztuki w Paryżu, jednego z największych muzeów na świecie, wirtualnie zwiedzili także Muzeum „Panorama Racławicka” we Wrocławiu, gdzie obejrzeli dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka.   Prace uczniów można podziwiać na I i II piętrze szkolnego korytarza.

                                                                                                                                                  M. Strzykalska

                           

            Moje wymarzone skarpetki

            Skarpetki muszą być magiczne, bo jak inaczej wytłumaczyć ich niesamowitą zdolność do rozpływania się w powietrzu? Jak to się dzieje, że z każdą „wizytą” w pralce znikają kolejne sztuki? Ta zagadka została rozwiązana przez Justynę Bednarek w książce „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Uczniowie z klasy 2c zainspirowani przeczytaną lekturą zaprojektowali swoje wymarzone skarpetki. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach.

            Jolanta Szymczyk

             

            DZIEŃ KOTA W KLASIE 0A

             

            17 lutego został uznany w Polsce za Dzień Kota. Postanowiliśmy z dziećmi z klasy 0A wykorzystać taki dzień aby  podkreślić znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócić uwagę na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Jak zawsze najlepszą metodą dla osiągnięcia tego celu wśród najmłodszych są zabawy tematyczne. Dlatego zorganizowane zostały takie właśnie zabawy i zajęcia nawiązujące do naszych przemiłych zwierzątek domowych. Przedszkolaki miały okazję potańczyć przy piosence „Deszczowa wyliczanka”, sprawdzić swoją zwinność w zabawie „Sprytne kocury” oraz swój „koci” słuch podczas rozpoznawania różnych dźwięków. Dzieci  rysowały kota zgodnie z „Rysunkowym wierszykiem” oraz wykonały duży format puzzli „kotek”. Była to także okazja, aby przypomnieć dzieciom, że Super Kot jest dziecięcym symbolem i maskotką Trzebnicy.

            Podczas oglądania prezentacji multimedialnej dowiedziały się czego potrzebuje kot, aby był zdrowy i szczęśliwy bowiem w wielu domach kot jest członkiem rodziny i domowym ulubieńcem. Zajęcia uświadomiły dzieciom, aby jednak pamiętać także o tym, że kotek w domu to nie pluszowa zabawka i trzeba się nim zajmować odpowiedzialnie i dbać jak o każdego domownika.

            A.Tiuchty

             

             

            BAL KARNAWAŁOWY W „ZERÓWECZCE 0A”

             

            Jest karnawał, jest zabawa. Wprawdzie to nie matura, ale jak przystało na szkolną tradycję padło hasło „Poloneza czas zacząć”. No więc dzieci z klasy 0A,  przebrane w piękne i oryginalne stroje balowe rozpoczęły swój szkolny bal karnawałowy. Zabawa połączona została z Tłustym Czwartkiem. Na czas zabawy dziewczynki zamieniły się w księżniczki, królewny, biedronki, krakowianki, hiszpanki, kotki, a wśród chłopców można było spotkać policjanta, żołnierza, kosmonautę, Batmana, Spidermana. Przedszkolaki w sali pięknie udekorowanej w balony, w znakomitych humorach, pląsały w rytm muzyki. Dużą atrakcją były konkursy oraz smaczny „pączkowy” poczęstunek przygotowany przez Rodziców. To był radosny dzień, pełen śmiechu i radości, po którym każdy wracał do domu z dyplomem i kolorowym balonem.

             

            A.Tiuchty

            Z wyprawą na Grenlandię

            W ostatnim tygodniu stycznia uczniowie z klasy 2c brali udział w klasowym projekcie edukacyjnym „ Z wyprawą na Grenlandię”. Dzieci podzieliły się na 4 grupy i przez jeden tydzień, korzystając z różnych źródeł wiedzy przygotowywały ciekawostki na dany temat. Grupa 1 poszukiwała informacji o Grenlandii (położenie geograficzne, stolica, symbole narodowe). Grupa 2 zajmowała się ubiorem mieszkańców Grenlandii, warunkami ich życia dawniej
            i obecnie. Grupa 3 przygotowywała ciekawostki dotyczące lodowców, gór lodowych, zorzy polarnej, Oceanu Arktycznego. Grupa 4 natomiast szukała informacji dotyczących zwierząt zamieszkujących Grenlandię. Drugoklasiści w piątek 29 stycznia 2021r. z ogromnym zaangażowaniem i w bardzo ciekawy sposób prezentowali przygotowane informacje. Można było zobaczyć własnoręcznie wykonaną przez Oliwię Ziober górę lodową. Przepiękny obraz zorzy polarnej namalowała farbami świecącymi w ciemności Hania Braksator. Zwierzęta żyjące na biegunie północnym narysowane zostały przez Maksymiliana Szalę i Miłosza Wawrzyniaka. Zajęcia przeprowadzone metodą projektu rozbudziły ciekawość dzieci i pogłębiły wiadomości uczniów o biegunie północnym. Lekcje przeprowadzone za pomocą tej metody doskonalą także umiejętność współpracy w grupie, umiejętność przygotowania i praktykowania wystąpień publicznych oraz wyrabiania odpowiedzialności za podjętą i wykonaną pracę.Bardzo dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie tego klasowego projektu. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć, która tylko częściowo oddaje atmosferę towarzyszącą wszystkim podczas podsumowania projektu.

            Jolanta Szymczyk

            KUBUŚ PUCHATEK W KLASIE 0A

                       

                                                           - Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?

                                               - Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

             

            Zaczęło się od tego, że Alan Alexander Milne podarował swojemu synowi pluszowego misia. Był 1921 rok, młody Milnr świętował pierwsze urodziny, a jego ojciec pewnie nie przypuszczał, że za sprawą zwykłej zabawki zyska wkrótce tak wielką sławę. Tymczasem już pięć lat później w Londynie drukiem ukazał się jego „Kubuś Puchatek”, którego bohater uważany jest dzisiaj za najsłynniejszego misia świata. W rocznicę urodzin Milne’a, czyli 18 stycznia obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka.

            Najmilszy i najsłynniejszy miś mieszkający w Stumilowym Lesie obchodził 18 stycznia swoje święto wspólnie z klasą 0A. Tego dnia dzieci poznały historię powstania książki „Kubuś Puchatek” oraz wysłuchały jej fragmentów. Przedszkolaki wykonały emblematy misia, z których następnie zostały zrobione opaski na głowę. Dzieci opisywały misia o mały rozumku a z tzw. wydzieranki układały niektóre z jego barwnych przygód. Wszystkie zabawy, zadania, zagadki i inne aktywności tego dnia związane były z mieszkańcami Stumilowego Lasu oraz największym przysmakiem uwielbianego przez dzieci Misia czyli miodu, który dzieci miały okazję spróbować podczas degustacji.

            Ten miły i wesoły dzień zakończył się wręczeniem dyplomów 

            „Przyjaciel Kubusia Puchatka”

             

            1. Tiuchty

             

            Prezenty dla Babci i Dziadka

            Kilka dni temu obchodziliśmy wyjątkowe święto: Dzień Babci i Dzień Dziadka.    

            Uczniowie klasy III b pamiętali o swoich ukochanych babciach i dziadkach. Wykonali piękne prezenty. Zwykłe słoiki zamienili w świeczniki! - wkładając w ich wykonanie mnóstwo serca.

            U. Kupiec

             

            ZNOWU RAZEM!!!

            Hu, hu, ha, śnieżna zima nie jest zła.

            Wspólnie na boisku bałwana lepimy

            i świetnie się przy tym bawimy!

             

            Uczniowie z klasy 2c nie kryli swojej radości z powrotu do szkoły w trybie stacjonarnym.
            19 stycznia 2021r. ciesząc się z uroków zimy razem, doskonale bawili się na śniegu podczas zajęć ruchowych.

             

            Jolanta Szymczyk

             

            WIGILIA W KLASIE 0A

             

            Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią

            Nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią

            Lecz najmilszy – wigilijny wieczór przed świętami

            Jest tak piękny, taki inny – tak oczekiwany.

             

            Wigilia Bożego Narodzenia to szczególny i uroczysty czas. Choć każdy celebruje ją w swoim domu, to trudno wyobrazić sobie, aby w naszej klasie 0A tzw. „przedszkolnej rodzinie” mogło jej zabraknąć. To święto obchodzone z ogromnym szacunkiem od pokoleń. Tego dnia na odświętnie nakrytych stołach nie zabrakło białego opłatka i życzeń z głębi serca, historii narodzin Jezusa Chrystusa opowiedzianej na kartkach Pisma Świętego przez Ewangelię Św. Łukasza, sianka, szopki oraz jednego wolnego miejsca przy stole dla niespodziewanego gościa. Dzieci smakowały  słodkości, przygotowane przez rodziców. Wspólny śpiew kolęd i pastorałek wprowadziły przedszkolaków w świąteczny nastrój.

            Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

            KLASA 0A WRAZ Z WYCHOWAWCĄ

            ŻYCZĄ

            SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2021 ROKU

             

            1. Tiuchty

             

             

            Jasełka w klasie 0c

            Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.
            Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
            Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
            Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski...
            Niech ten piękny tekst będzie z Wami w te święta.
            Niech zgasną wszelkie spory a miłość zagości w naszych sercach.

            Niech te święta, choć w tym roku troszkę inne przyniosą nadzieję na lepsze jutro.
            Wesołych Świąt

             

            Dekorowanie pierników przez 3a

            21grudnia uczniowie klasy 3a tradycyjnie, tak jak w ubiegłych latach ozdabiali pierniczki. W tym roku szkolnym robili to podczas zajęć zdalnych u siebie w domu, a nie w sali lekcyjnej. Każdy pięknie dekorował swoje pierniczki używając kolorowego lukru i różnych posypek. Sprawiało im to wielką frajdę. Powstały przepiękne i smakowite dzieła - ”małe cudeńka” przypominające, że święta tuż, tuż…

                     Jadwiga Michalak

             

            PRZEDSZKOLNE MIKOŁAJKI, CZYLI SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W KLASIE 0A

             

                        7 grudnia wszyscy przenieśliśmy się w „bajkowy świat”. Przedszkolaki z klasy 0A wyglądały jak małe elfy, a może raczej, jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – czerwono i „mikołajkowo”.

            „Dzyń, dzyń, dzyń Mikołaju Święty przynieś nam prezenty” śpiewały dzieci czekając na spotkanie z Mikołajem. Od rana w klasie panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście tego niezwykłego gościa. Gdy w oddali poza klasą rozbrzmiewały dzwoneczki, to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie przyszedł – PRAWDZIWY ŚWIĘTY MIKOŁAJ! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi wierszykiem i piosenką, do której przygrywały na instrumentach. Na koniec spotkania wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem.

                        Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

            1. Tiuchty

             

             

            Mikołajki w klasie 0 "c"

             

            Już na płatkach śniegu przyfrunęły święta
            Teraz wszystkie dzieci marzą tylko prezentach
            Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami
            Święty Mikołaju, bądź już wreszcie tutaj z nami

            A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna
            Od domu do domu ciężką pracę ma
            Jego piękną brodę pokrył srebrny lód
            Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł.

             

            PRZYJACIEL MIŚ W KLASIE 0A

             

            MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY

            MIŚ JEST FAJNY I KUDŁATY

            MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA

            MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA

             

            Gdzie dzieci tam pluszowe misie. Nie ma dziś chyba dziecka, które nie posiada swej ulubionej maskotki i nie ma  takiego, które nie chciałoby świętować jego urodzin. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie był i jest dla każdego dziecka kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

            Dzieci z klasy 0A uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Poznały historię tego święta, zapoznały się z misiami występującymi w bajkach, misiami, które możemy spotkać podczas wycieczki w ZOO. Dzieci obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się, jakie są etapy powstawania pluszowego misia.

            Podczas pracy plastycznej wykonały swojego „Przyjaciela Misia” z kartonu. Wspólnie z misiami bawiły się przy piosenkach m. in: „Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”.  Chociaż w tym roku ulubione misie nie mogły przyjść z dziećmi do szkoły to i tak  doskonale się one bawiły.

            Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało dyplom „Przyjaciela Pluszowego Misia” oraz misiową maskę.

            A.Tiuchty

            Dzień Pluszowego Misia w klasie 0 "c"

            Pokochaj Pluszowego Misia
            On Przyjacielem Dzieci Jest
            Dorotka , Adaś I Justysia
            Wesoło Wszyscy Bawmy Się

             

            3 b - ogrodnicy

            Uczniowie klasy 3 b posiadają wiele różnorakich umiejętności. Ostatnio sprawdzili się jako hodowcy fasoli. W swoich „przydomowych” ogródkach posadzili ziarna fasoli i przez kolejne tygodnie obserwowali rozwój roślin, dbając o to, by miały dobre warunki wzrostu. Zobaczcie sami, jakie wspaniałe okazy wyhodowali. Brawo 3 b!

            3 b - magicy

            Każdy uczeń i każda uczennica klasy 3 b zapragnęli mieć taki sam magiczny koralik jak Karolcia z lektury Marii Krüger. Stworzyli przepiękne czarodziejskie koraliki, które niebawem zamienią się w śliczne choinkowe bombki i zawisną na bożonarodzeniowym drzewku. Czyż to nie dowód ich magicznej mocy?

            wychowawczyni Urszula Kupiec

             

            KLASA 0A OBCHODZIŁA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

             

                                                „JESTEM DZIECKIEM”

                                    Jestem dzieckiem i lubię się bawić

                                    Bardzo chętnie poznaję świat

                                    Mam przyjaciół i ważne sprawy

                                    Chociaż jeszcze niewiele mam lat

                                    Tak jak każdy chcę być szczęśliwy

                                    Mieć malutkie i wielkie marzeni.

                                    I codziennie z radością oglądać

                                    Jak nasz świat bardzo szybko się zmienia

                                    Chcę mieć prawo do nauki, spokoju

                                    Bezpieczeństwa w szkole i w domu

                                    Chcę też wierzyć, że nigdy nic złego

                                    Nie stanie się nikomu

             

            20 listopada w klasie 0A obchodziliśmy DZIEŃ PRAW DZIECKA. Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć. Podczas zajęć dzieciom zostały przybliżone Prawa Dziecka oraz ich wielka ranga. A jeżeli mowa o prawach dziecka, nie mogło zabraknąć wspomnienia osoby Janusza Korczaka. Cenił on wartości takie jak: sprawiedliwość, szacunek, godność, piękno, prawdę i miłość do bliźniego.

                        W nawiązaniu do tematu zajęć dzieci obejrzały film „Król Maciuś Pierwszy”, wykonały plakat z ważnym hasłem – „MOJE PRAWA – WAŻNA SPRAWA” – dzieci przykleiły odrysowaną swoją rączkę na znak, że znają i rozumieją swoje prawa czyli Prawa Dziecka.

            A.Tiuchty

             

            DZIEŃ KREDKI W KLASIE 0A

             

            „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…” – któż nie zna tej piosenki. Kredki to prawdziwe dziecięce skarby – przenoszą na papier wszystko, o czym dziecko pomyśli, a czarno-białym kolorowankom nadają najpiękniejsze barwy. Ale czy tylko? Każde dziecko kiedyś rozpoczyna swoją przygodę z kolorowymi kredkami. Rysowanie rozwija wyobraźnię, zachęca dzieci do zabawy i towarzyszy im przez cały okres nauki i zabawy. Rysowanie to również wielka frajda i ważny trening dla  dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czyn marzą.

            W klasie 0A dzieci wspólnie świętowały „Dzień Kredki”. Były zabawy, gry oraz prace plastyczne. Dzieci tańczyły do piosenki – Kolorowe kredki”,  podzielone na cztery zespoły malowały farbami duże kolorowe kredki, które zdobią korytarz, była także wykonana zakładka w kształcie kredki. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplom za udział w zabawach z okazji „Dnia Kredki”. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień.

            A.Tiuchty

             

            Dzień Życzliwości

            21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i emocji. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i - tak na próbę okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

             

            Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

             

            20 listopada 2020r., dzieci z klasy 0 „c” obchodziły Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, święto ustanowione dla upamiętnienia przyjęcia Konwencji o Prawach Dziecka- fundamentalnego dokumentu prawa międzynarodowego, który ustanowił powszechne standardy ochrony praw dzieci. 

             

            DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W KLASIE 0A

             

                               Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna

                                    Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie

                                    Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie

             

             21 listopada przypada ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.

             

            Celem przeprowadzonych zajęć i zabaw w klasie 0A było zachęcanie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. Dzieci zastanawiały się nad tym: Co to jest życzliwość? Dlaczego warto być życzliwym? Jak okazywać ją na co dzień bliskim, przyjaciołom.  Odpowiedzi dzieci były jasne i proste: „pomagać sobie, nie bić się, być dla siebie miłym i dobrym, często uśmiechać się do wszystkich, nie robić komuś przykrości”.

            Dzieci na początku zajęcia złożyły przyrzeczenie, mówiąc „przyrzekamy”:

            będziemy zawsze używać magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję

            będziemy się uśmiechać

            będziemy mili i życzliwi dla innych

            ● będziemy pomagać sobie nawzajem

             

            Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Zaczarowany flet” – oceniały zachowanie postaci – pozytywne czy negatywne.

            Dzieci kolorowały wesołe buźki, które naklejały na wielkie serce z napisem: „Miej życzliwość  w swojej naturze bo życzliwi żyją dłużej” a także tworzyły z serduszka „Order Życzliwości” na którym przykleiły motto:

            „Niech uśmiech na Twojej twarzy zagości, bo dzisiaj jest DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI”.

             

            Z OKAZJI DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ DZIECI Z KLASY 0A ŻYCZĄ WSZYSTKIM UŚMIECHU I RADOŚCI.

            A.Tiuchty

             

             

             

            Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

                            w klasie 0 „c”

            Oj rety rety, co tu się dzieje,

            wszędzie są wróżki i czarodzieje.

            To nie do wiary, ja chyba śnię,

            wszystko co zechcę, to spełnia się.

            No, bo, my lubimy bajki,

            wtedy, kiedy jest nam źle.

            My lubimy takie bajki,

             które dobrze kończą się. 

             

             
            Z historią za pan brat
            Uczniowie klasy II b poznawali na lekcjach edukacji społecznej życie i zwyczaje dawnych Słowian. Historia mieszkańców Biskupina zainspirowała ich do wykonania własnoręcznie glinianych garnków i figurek. Oto efekty ich pracy.
            Halina Grocholska

             

             

            MALI POECI Z KLASY 0A

            JESIEŃ PIĘKNA, JESIEŃ ZŁOTA

            Chociaż chmury, chociaż słota

            Jesień piękna, jesień złota

            Przyszła do nas, powolutku nie w pośpiechu

            Zapraszając wszystkie dzieci do uśmiechu.

             

            Wyszły zatem dzieci z klasy 0A

            Do Lasku Bukowego najszybciej jak się da

            I szukały skarbów jesieni

            A to listek, a to kasztan w ściółce się mieni.

             

            Wokół stawu pobiegały, poskakały

            Z radością śpiewu ptaków słuchały

            Z wesołą minką na twarzy wracały

            I pracę plastyczną wykonały.  

             

            W słoneczny jesienny dzień dzieci z klasy 0A wraz z wychowawcą udały się na spacer do pobliskiego Lasu Bukowego. Dzieci szukały i nazywały dary jesieni. Znalezione skarby – kolorowe liście, kasztany, szyszki zaniosły do kącika przyrody. Wiele radości sprawił im naturalny tor przeszkód między drzewami i ułożony z gałęzi na dróżce w lesie. Uważnie obserwowały zmieniającą się przyrodę. Dzieci radosne i pełne wrażeń oraz z koszykiem jesiennych zbiorów wróciły do szkoły. Wycieczka dała natchnienie dzieciom, które wraz z nauczycielką zabawili się w poetów i ułożyły wiersz o jesieni.

            1. Tiuchty

             

             

            Wycieczka do Lasu Bukowego klasy 0c

            W dniu dzisiejszym dzieci z klasy 0c wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Lasu Bukowego. Dzieci miały okazję zwiedzić zabytki naszego miasta między innymi: Kościół w. Czternastu Świętych Wspomożycieli, grotę Matki Boskiej z Lourdes oraz znajdującą się w jego pobliżu Drogę Krzyżową zwaną Trzebnicką Kalwarią, również przeszły ścieżką „ Dębów Pamięci”. Wycieczka była bardzo udana, dała dzieciom dużo radości i natchnienia do popołudniowej pracy plastycznej.

             

            MARZYCIELSKA POCZTA

            Choroba, szpital, to słowa, które kojarzą się nam ze smutkiem, cierpieniem i chorobą. Każdy, kto się z nimi zmierzył, musiał wykazać się wielkim bohaterstwem. Bohaterami są dzieci, których profile z Marzycielskiej Poczty poznali uczniowie klasy 3a, 3c oraz 1d.

            Marzycielska Poczta jest to wspaniała ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, a otrzymane listy dają im ogromne wsparcie i pozwalają zapomnieć o chorobie i  samotności. Najpierw uczniowie zapoznali się wnikliwie z sylwetkami kolegów do których chcieliby napisać ciepłe słowa wsparcia i uznania. Potem na zajęciach z wychowawcą klasa 3a i 3c pisała listy do Julii i Pawła, a klasa 1d wykonała dla nich piękne laurki. Następnie wspólnie stworzyliśmy paczki z listami do naszych bohaterów. Dla wielu naszych dzieci była to pierwsza okazja, żeby napisać prawdziwy list do realnej osoby. Uczniowie pisali o swoich zainteresowaniach, ulubionych zwierzętach, sposobach spędzania wolnego czasu. Każdy podczas pisania listu czy wykonywania laurki starał się włożyć maksimum serca w to, co robi. Wszystkim przyświecał jeden cel- dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom, których życie zdominowała choroba.

            Akcja wyzwoliła w naszych uczniach wielkie pokłady wrażliwości i dobroci. Było to zadanie wyjątkowe i niezwykle ważne, pouczające i wzruszające. Mamy nadzieję, że stworzone przez nas listy sprawią obdarowanym mnóstwo radości!
            Z pewnością akcja Marzycielska Poczta odbędzie się w naszych klasach w tym roku szkolnym jeszcze nie raz!

            D. Sikora, J.Michalak,  M. Marycz

             

            Jesienne baletnice

             

            Jesień tańczy zamaszyście,

            wirują na wietrze złote liście.

            Wszyscy się pięknem przyrody zachwycają

             i niesamowite baletnice z liści  wykonają.

             

            Uczniowie z klasy 2c zachwyceni piękną jesienną przyrodą z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonania z zebranych jesiennych,  różnokolorowych liści tańczące baletnice. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach.

                                                                                                                                               Jolanta Szymczyk

             

            DZIEŃ JABŁKA W KLASIE 0A

             

            Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

            A jako przekąska niezwykle sycące…

            Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

            Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

             

            Już w literaturze dziecięcej „jabłko” ma swoje zasługi – co prawda zatrute, ale miało ważną rolę w opowieści o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, którą zna każdy przedszkolak.

            Dzień jabłka – święto, którego celem było:

            - zachęcanie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródło witamin,

            - uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju,

            - wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się,

            - utrwalenie wiadomości na temat jabłek.

             

            8 października w klasie 0A świętowaliśmy „DZIEŃ JABŁKA”. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane na czerwono, zielono, czyli w kolorach jabłek. Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy od wiersza J. Brzechwy- „Entliczek-pentliczek”, zagadek o jabłku i innych owocach, układały jabłko z puzzli, brały udział w konkursach zręcznościowych oraz zajęciach dydaktycznych, dopasowywały napis „jabłko” do ilustracji, oraz wykonywały prace plastyczne – papierowe jabłuszka, które można podziwiać w klasie powieszone na drzewku (jabłoni). Odbyła się też degustacja soku jabłkowego wykonanego podczas zajęć.

            Mam nadzieję, że taki „tematyczny dzień” – zajęcia, zabawy, pogadanki zachęcają dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.

             

            PAMIĘTAJMY

            „JEDNO JABŁKO DZIENNIE TRZYMA LEKARZA ODE MNIE”

             

             

             

            Ciekawe portrety

            Uczniowie z klasy 2c zafascynowani twórczością  włoskiego  artysty Giuseppe Arcimboldo, postanowili tak jak on stworzyć ciekawe portrety warzywno- owocowe. Wykorzystując liście, kwiaty, warzywa i owoce wykonali bardzo pomysłowe prace. Ich dzieła można podziwiać  na zdjęciach.

            Jolanta Szymczyk

             

            Dzień Tabliczki Mnożenia w 3a

            2 października 2020 roku obchodzony był  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.   Ta międzynarodowa akcja ma na celu uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Tego dnia również uczniowie klasy IIIa postanowili poćwiczyć tabliczkę mnożenia. Najpierw samodzielnie obliczali działania i wspólnie sprawdzali wyniki. Następnie wykonali plakaty z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które miały zachęcać do jej nauki. Dzieci też chętnie dzieliły się swoimi sposobami na szybkie jej opanowanie. Głównym zadaniem było ułożenie przez każdego ucznia- Eksperta  kilku działań na mnożenie, gdzie wynik miał mieścić się w 50.  Potem dzieci losowały zestawy do samodzielnego obliczenia. Wykonane działania sprawdzone zostały przez ich autorów dopiero w poniedziałek. Każdy sprawdzający za bezbłędnie wykonane obliczenia napisał: „Gratuluję! Jesteś mistrzem! Ekspertem mnożenia”. Wspólne ćwiczenia stały się zachetą do dalszej nauki i doskonalenia tabliczki mnożenia w zakresie 100.  Dzięki tej akcji  można uczyć się matematyki z przyjemnością, a jej znajomość zaowocuje.

                                                                                                                              Jadwiga Michalak

             

             

            KLASA 0A OBCHODZIŁA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

             

            DZIEŃ KROPKI  w klasie 0A był wyjątkowy i troszkę inny, iż zwykle. Moim celem ukierunkowanym na zadania było rozbudzenie kreatywności, aktywności twórczej, pomysłowości. Dzień KROPKI, to dzień odwagi, wiary we własne możliwości, rozumienia swojej wartości poprzez odpowiednie zabawy.

            Wtorek 15 września wypełniony był kolorowymi kropkami. Pojawiły się w sali, a także na naszych ubraniach. Podczas zajęć dydaktycznych przedstawiona została geneza, charakterystyka i znaczenie tego dnia. Z ogromną uwagą dzieci wysłuchały opowiadania o zwyczajnej, małej kropce, która tak bardzo zmieniła życie pewnej dziewczynki o imieniu Vashti. Ta niezwykła historia uświadomiła dzieciom, że każdy człowiek – mały i duży – ma swoją wartość. Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe!

                        W tym dniu  w klasie odbyły się zabawy z kropką np. liczenie kropek, odnajdywanie największej ilości kropek ukrytych w sali, układanie kompozycji z kropek, czy zabawy takie jak „Kolorowe kropki” – stemplowanie palcem maczanym w farbie na malowance pt. „Miś” oraz „Kropeczkowy balonik” – wycinanie z kolorowego papieru kolorowych kropek i ozdabianie balona.

                        Tego dnia było kolorowo i radośnie.

             

            A. Tiuchty

             

            Międzynarodowy Dzień Kropki.

             15 września we wszystkich klasach 1-3 obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto, stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki.

            Rozpoczęliśmy ten dzień od obejrzenia filmu „The Dot” ( czyli „ Kropka”), to właśnie dzięki temu filmowi i książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, swój początek zawdzięcza to święto. Poznajemy tam historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Film ukazał nam, że w każdym z nas drzemie ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć. Po obejrzeniu bajki o Vasthi stworzyliśmy wspólnie w klasach definicje kreatywności, wymieniliśmy cechy osoby kreatywnej. Następnie uczniowie mogli wykazać się własną kreatywnością podczas tworzenia, projektowania swojej kropki. Niektóre  z kropek dzięki aplikacji Quiver stawały się „żywe” Temat kreatywności naprowadził nas również na temat równości. Rozmawialiśmy o tym czym możemy się różnić, a uczniowie spostrzegli, iż nie wszystkie różnice widoczne są gołym okiem.

            Było dużo emocji, rozmów, zabawy. Poznaliśmy nasze talenty i dzieliliśmy się naszymi pasjami. Uświadomiliśmy sobie, że wyobraźnia i kreatywność jest wielką siłą w życiu każdego człowieka.

            Dziękuje wszystkim wychowawczyniom klas 1-3, za przeprowadzenie Międzynarodowego Dnia Kropki w swoich klasach.

            Koordynator D. Sikora