• Konkursy w SP2

• Mistrz Rachunku 2024

• Regulamin konkursu „ Mistrz Rachunku 2024”

1. Celem konkursu jest:

-promowanie oraz popularyzacja matematyki wśród dzieci,

-ułatwienie dzieciom ujawnienia potencjalnych możliwości

-doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia

2. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 5- tych.

3. W konkursie biorą udział: po 1 uczniu ze szkoły; szkołę, gdzie funkcjonuje po 4 i więcej oddziałów z danego poziomu może reprezentować 2. uczniów szkół powiatu trzebnickiego.

4. Konkurs powiatowy odbędzie się : 08.05.2024 r. o godz. 10 w SP 2 w Trzebnicy

5. Zgłoszenie do konkursu powiatowego należy przesłać do 29.04.2024 włącznie: e-mail trzebnicasp2@wp.pl , Szkoła Podstawowa nr 2,

ul. 3-go Maja 5, 55-100 Trzebnica lub tel. 71 312 00 29

Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie (przesłanie na podany adres e-mailowy wypełnionej karty zgłoszenia) jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu oraz jego promocji, a także na wykorzystanie wizerunku na stronie internetowej organizatorów – zarówno ucznia, jak i nauczyciela prowadzącego ( Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchyleni adyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE.L 2016 Nr 119, str. 1)

6. Zgłoszenie powinno zawierać: Kata_zgloszeniowa(1).docx

7. Sposób przygotowania zadań -SO SOWA

Literatura : "I Ty zostaniesz Pitagorasem" dla klasy 5.

Wytyczne dla opracowujących zadania na konkurs:

Rachunki pamięciowe – m. in. wykorzystanie praw matematycznych, kolejności działań do sprytnego liczenia. Potęgowanie, mnożenie, dzielenie, dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych, ułamków zwykłych i ułamków dziesiętnych ( przykłady jednodziałaniowe i wielodziałaniowe)

8. Przewodniczącym komisji konkursowej jest organizator konkursu.

9. W skład komisji wchodzą wszyscy nauczyciele matematyki obecni podczas konkursu.

10. Czas trwania konkursu 25 minut

11. Konkurs przeprowadza się jednocześnie dla wszystkich uczestników. Otrzymują oni do rozwiązania jednakowy zestaw zadań składający się z 60 przykładów.

12. Na karcie konkursowej, uczestnicy wpisują wyniki w najprostszej postaci. Obliczenia uczniowie mogą wykonywać na oddzielnych kartkach, które nie podlegają ocenie.

13. W czasie trwania konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów i opuszczać sali.

14. Za każde prawidłowo wykonane obliczenie przysługuje 1 punkt.

15. O kolejności zajętych miejsc decyduje liczba otrzymanych punktów.

16. Wyniki konkursu, ogłaszane są w dniu przeprowadzenia konkursu.

17. Laureaci otrzymują nagrody książkowe i dyplomy, pozostali uczestnicy-pamiątki udziału w konkursie.

Organizatorzy: Dorota Powązka – Baranowska

Magdalena Szostak - Kasiniak