• Konkursy w SP2

• 2023/2024

SKRYPT O św. JADWIDZE

XII POWIATOWy KONKURs

„ŚCIEŻKAMI ŻYCIA ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ”.

ŚCIEŻKAMI ŻYCIA ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ

SZKOŁA  PODSTAWOWA NR 2

IM. GEN. LEOPOLDA OKULICKIEGO

„NIEDŹWIADKA”

UL. 3 MAJA 5

55-100 TRZEBNICA

tel.(71) 312-00-29  e-mail: trzebnicasp2@wp.pl

II. TERMIN:

30 listopada 2023 r. godz. 9.00

III. ADRESACI:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych powiatu trzebnickiego

IV. CELE KONKURSU:

Ÿ przybliżenie postaci patronki Dolnego Śląska św. Jadwigi Śląskiej

Ÿ pogłębianie wiary i kształtowanie postaw chrześcijańskich na wzór św. Jadwigi

Ÿ kształtowanie postaw patriotycznych i religijnych młodego pokolenia

Ÿ zachęcanie do naśladowania cnót św. Jadwigi w życiu codziennym

V. PRZEBIEG KONKURSU, ZASADY UCZESTNICTWA:

Ÿ Eliminacje szkolne należy przeprowadzić we własnej szkole dla uczniów klas IV-VI.
            Ÿ W etapie powiatowym udział bierze jeden przedstawiciel z jednej szkoły. W szkołach, gdzie są 4 oddziały i więcej z każdego poziomu dopuszcza się po 2 uczniów ze szkoły.

Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu opracowanego przez  SO SOWA.
            Ÿ Test składający się z 30 pytań: pytania otwarte, pytania zamknięte, połącz w pary,

I.

ORGANIZATOR I MIEJSCE KONKURSU:

2 / 3

prawda- fałsz, krzyżówka, cytaty, daty .                                                                                       Ÿ Czas trwania testu: 60 minut.

Ÿ Zgłoszenia do konkursu:

Szkoła zgłasza laureatów konkursu  szkolnego do 24.11.2023

przesyłając dane uczestnika i szkoły na adres mailowy organizatora trzebnicasp2@wp.pl        ( formularz zgłoszeniowy w załączniku).

Ÿ Przewodniczącym komisji konkursowej jest organizator konkursu.

Ÿ W skład komisji wchodzą wszyscy nauczyciele religii, obecni podczas konkursu.

Ÿ Po zakończeniu testu komisja sprawdza prace konkursowe i wyłaniani są laureaci ( I, II, III, IV, V miejsca)

Ÿ W przypadku równej liczby punktów nagradzani są laureaci z najwyższą liczbą punktów.

Ÿ Nagrody książkowe i dyplomy otrzymują laureaci, pozostali uczestnicy otrzymują dyplomy za udział w konkursie.

Ÿ Literatura : Materiał w formie skryptu jest dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce /konkursy/

VI. KONTAKT:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy, ul. 3 Maja 5, 55-100 Trzebnica

Tel.: 71 312-00-29; e-mail: trzebnicasp2@wp.pl

Organizatorzy: Dominika Surma, ks. Przemysław Antoniuk

Załącznik:

Karta zgłoszeniowa:

3 / 3

KARTA ZGŁOSZENIOWA

• 1. NAZWA I ADRES SZKOŁY

• 2. IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA

• 3. IMIĘ I NAZWISKO OPIEKUNA

• 4. TELEFON KONTAKTOWY
              ………………………………………………………………………………………………………………………………….

Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie (przesłanie na podany adres e-mailowy wypełnionej karty zgłoszenia) jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu oraz jego promocji, a także na wykorzystanie wizerunku na stronie internetowej organizatorów – zarówno ucznia, jak i nauczyciela prowadzącego
            ( Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE. L 2016 Nr 119, str. 1)

R E G U L A M I N  K O N K U R S U:

1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI SP

PRZEBIEG KONKURSU, ZASADY UCZESTNICTWA:

– Eliminacje szkolne należy przeprowadzić we własnej szkole dla uczniów klas IV-VI.
            – W etapie powiatowym udział bierze jeden przedstawiciel z jednej szkoły. W szkołach, gdzie jest więcej niż 4 oddziały z każdego poziomu, dopuszcza się po 2 uczniów ze szkoły.

2.Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu  opracowanego przez  SO SOWA.
            3.Wytyczne dla opracowujących zadania na konkurs:

Test z 30 pytań:

– pytania otwarte, pytania zamknięte, połącz w pary ,prawda- fałsz, krzyżówka, cytaty, daty .

4.Czas trwania testu -6o minut.

5.Zgłoszenia do konkursu:

Szkoła zgłasza laureatów konkursu  szkolnego do 22.11.2022

przesyłając dane uczestnika i szkoły na adres mailowy organizatora trzebnicasp2@wp.pl ( formularz zgłoszeniowy w załączniku).

Karta zgłoszeniowa:

Załącznik:

KARTA ZGŁOSZENIOWA

NAZWA I ADRES SZKOŁY

IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA

IMIĘ I NAZWISKO OPIEKUNA

TELEFON KONTAKTOWY
            ………………………………………………………………………………………………………………………………….

Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie (przesłanie na podany adres e-mailowy wypełnionej karty zgłoszenia) jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu oraz jego promocji, a także na wykorzystanie wizerunku na stronie internetowej organizatorów – zarówno ucznia, jak i nauczyciela prowadzącego
            ( Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE. L 2016 Nr 119, str. 1)

Konkurs Powiatowy odbędzie się 29.11.2022  o godz.10.00

w Szkole  Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

ul. 3 Maja 5

7.Kontakt: telefon, adres, e-mail tel.(71) 312-00-29 e-mail trzebnicasp2@wp.pl  tel.71 312-00-29

ul. 3 Maja 5

55-100 Trzebnica

8.Przewodniczącym komisji konkursowej jest organizator konkursu.

9.W skład komisji wchodzą wszyscy nauczyciele religii, obecni podczas konkursu..

10.Po zakończeniu testu komisja sprawdza prace konkursowe i wyłaniani są laureaci ( I, II, III, IV, V miejsca)

11.Nagrody książkowe i dyplomy otrzymują laureaci, pozostali uczestnicy otrzymują dyplomy za udział w konkursie.

12.Literatura :Materiał w formie skryptu jest dostępny na stronie internetowej szkoły./konkursy/

13.Organizatorzy konkursu:

Janina Bejm, Ewa Dudek, ks. Marek Sumara