• Konkursy w SP2

• KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KL. VI

V Konkurs Recytatorski dla uczniów kl. VI w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

REGULAMIN

1. ORGANIZATOR I MIEJSCE KONKURSU Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy im. gen. L. Okulickiego „Niedźwiadka“ ul. 3 Maja 5 55-100 Trzebnica tel. 71 312 00 29 Anna Niełacna, Bożena Sadownik

2. TERMIN: 19 marca 2024 r. godz. 9 °°

3. ADRESACI Uczniowie klas VI szkół podstawowych powiatu trzebnickiego.

4. CELE KONKURSU • uwrażliwienie na piękno języka ojczystego, • popularyzacja poezji i utworów literatury pięknej, • rozwijanie talentów recytatorskich uczniów, • upowszechnienie kultury żywego słowa wśród uczniów.

5. ZASADY UCZESTNICTWA • Każda szkoła zgłasza jednego ucznia klasy VI wyłonionego w eliminacjach szkolnych. • Szkołę, w której jest cztery i więcej oddziałów klas VI reprezentuje dwoje uczniów. • Uczestnicy przygotowują 2 utwory o dowolnej tematyce – wiersz i fragment prozy. • Uczestnictwo należy zgłosić do 12 marca 2024 r. • Kartę zgłoszeniową należy przesłać na adres mailowy szkoły trzebnicasp2@wp.pl . • Zgłoszenie powinno zawierać: dane szkoły, imię i nazwisko uczestnika, tytuł i autora prezentowanych utworów, imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego ucznia. • Czas trwania jednego utworu nie może przekraczać 5 minut.

6. Ocenie podlega wyłącznie recytacja utworu poetyckiego i fragmentu prozy. Nie oceniamy kostiumów, rekwizytów, ruchu scenicznego.

PRZEBIEG KONKURSU:

· O kolejności występów zdecyduje losowanie.

Oceniane będą:

-interpretacja tekstu,

-dykcja,

-stopień opanowania tekstu,

-dobór repertuaru,

-wrażenia artystyczne.

· Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po naradach jury, tego samego dnia.

· Laureaci nagrodzeni zostaną dyplomami i nagrodami książkowymi. • Organizatorzy dopuszczają możliwość przyznania wyróżnień, nieprzyznania miejsca lub przyznania miejsc ex aequo. • Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy uczestnictwa.

7. KONTAKT Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy, ul. 3 Maja 5, 55-100 Trzebnica. Tel. 71 312 00 29 Organizatorzy; Anna Niełacna, Bożena Sadownik anna.nielacna@sp2.trzebnica.pl

Karta zgłoszeniowa:

KARTA ZGŁOSZENIOWA

NAZWA I ADRES SZKOŁY ……………………………………………………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………………………………………………………. ………………………………………………………………………………………………………………………………….

IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA ………………………………………………………………………………………………………………………………….

TYTUŁY I AUTORZY PREZENTOWANYCH UTWORÓW

IMIĘ I NAZWISKO OPIEKUNA ………………………………………………………………………………………………………………………………….

TELEFON KONTAKTOWY ……………………………………………………………………………………