Wydarzenia kl.4-8

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

/foto/

14 września klasy piąte i szósta obchodziły na języku polskim Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie odznaczali się ubiorem, w którym to w głównej mierze dominowały  grochy, kółka, kropki… Wcześniej każdy przygotował w domu po trzy, dowolnego formatu, koła.  Zajęcia rozpoczęły się od poznania  historii pewnej bohaterki, której to zmieniło się życie, właśnie dzięki temu, że spotkała na swojej drodze kropkę… W dalszej  części uczniowie wypisywali do zeszytu wszystkie litery, które w zapisie mają wspomniany znak. Przy okazji każda zgłaszająca się osoba, w nagrodę mogła przyczepić swoje koło na tablicę korkową. W ten oto sposób tworzyła gazetkę szkolną. Efekty działań można podziwiać w holu szkoły.

Uczniowie otrzymali też zbiór zasad kiedy i w jakich sytuacjach używamy kropki. Zdobytą wiedzę mogli zweryfikować uzupełniając tekst, który całkowicie pozbawiony był kropek i to nie tylko na końcu zdań.

Ilona Rudkiewicz