Na sportowo

Wydarzenia sportowe

ZAJĘCIA CROSS KIDS – UROZMAICENIE LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO.

Dnia 05.02.2018r. uczniowie  klasy 7a i 7b Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy wzięli udział w zajęciach Cross Kids w ramach lekcji  wychowania fizycznego. Zajęcia odbyły się w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA-Zdrój w sali Cross Box i poprowadzone zostały przez wykwalifikowanego insruktora  Sebastiana Borowieckiego.

Na początek zapoznaliśmy się z wyposażeniem sali: miejscem ćwiczeń oraz sprzętem.

Nowoczesna, młodzieżowa sala i muzyka podczas zajęć były dodatkowymi atutami zajęć.

Zajęcia składały się z trzech części: rozgrzewki, części głównej oraz części końcowej.

Zajęcia przeprowadzone zostały metodą stacyjną. Uczniowie podzieleni zostali na 12 dwuosobowe zespoły.

Na 12 stacjach chłopcy  wykonywali ćwicznia wzmacniające mięśnie obręczy barkowej, nóg, ćwiczenia  poprawiające cechy motoryczne dzieci, takie jak gibkość, szybkość, koordynacja oraz kształtujące siłę mięśniową. Wszystkie ćwiczenia na poszczególnych stacjach wykonywane były w czasie 30 sekund po czym następowała zmiana stacji.

Podczas zajęć uczniowe poznali i ćwiczyli na:

- taśmach treningowych typu TRX,

- piłkach

- hantelkach

- stepach

- sztangach

- sandbagach

Część końcową stanowiły ćwiczenia rozciągjące mięśnie nóg oraz grzbietu.

Zajęcia były bardzo ciekawe i dynamiczne, a za ich poprowadzenie dziękuje nauczyciel wychowania fizycznego Paulina Kwak wraz  z wspaniałymi uczniami klasy 7a i 7b.

 

BIEG SYLWESTROWY 2018

30 grudnia odbył się Sylwestrowy Bieg Dzieci. Pierwsze miejsce zdobył Jakub Świderski, a drugie Stanisław Ferte.
W klasyfikacji Szkół Podstawowych zdobyliśmy 2 miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, pokazali, że są prawdziwymi sportowcami. Brali udział w zawodach w czasie wolnym od zajęć.

Krzysztof Adamczyk

ZAJĘCIA CROSS KIDS – UROZMAICENIE LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO.

Dnia 12.12.2017r. uczniowe klasy 4e Szkoły Podstawowej nr.2 w Trzebnicy wzięli udział w zajęciach cross kids w ramach lekcji  wychowania fizycznego. Zajęcia odbyły się w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA-Zdrój w sali Cross Box i poprowadzone zostały przez dwóch wykwalifikowanych instruktorów Sebastiana Borowieckiego i Kornela Kowalczyka.

Barwna sala,muzyka w tle i duży asortyment różnego sprzętu na wejściu wprowadził dzieci w zachwyt.

Zajęcia składały się z trzech części: rozgrzewki, części głównej oraz części końcowej.

Rozgrzewka w formie biegowej od razu zapoznała dzieci z salą w której wszytko było ciekawe.

W częśći głównej dzieci w podziale na zespoły trzyosobowe wykonywały ćwiczenia wzmacniające mięśnie obręczy barkowej i nóg. Jedna grupa wykonywała przysiady z kijkiem, który służy do nauki prawidłowej techniki wszelkich ćwiczeń, druga grupa podciągania na taśmach treningowych typu TRX, a trzecia wyskoki z podporu leżąc przodem (burpees). Każdy uczeń wykonywał 10 powtórzeń, po tym następowała zmiana ćwiczenia. Część główną zajęć urozmaicały zabawy. Jedną z nich była zabawa ”Ziemia to lawa”. Pozycją wyjściową zabawy było leżenia przodem lub siad skrzyżny. Na komendę „Ziemia to lawa” dzieci musiały znaleźć się w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, ale nie na podłodze. Zabawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem, gdyż dzieci mogły wejść lub zawisnąć na dowolnie wybranym przez siebie miejscu, podczas gdy instruktor odliczał na głos do 3.

Kolejną zabawą ,która dodała wielu emocji i uśmiechu na twarzy było przeciąganie liny. Zabawa była świetnym sposobem rozwijania siły u dzieci. Zarówno u dziewczynek, jak i u chłopców można było wyczuć chęć zdrowej, sportowej rywalizacji.

Na koniec poznaliśmy różne ćwiczenia rozciągające. Wspaniali instrzuktorzy w części końcowej zatroszczyli się o wyciszenie i uspokojenie organizmu po wysiłku.

Między ćwiczeniami  dzieci mogły swobodnie zapoznać się ze sprzętem obecnym w sali.

Bardzo ciekawie poprowadzone zajęcia przez instruktorów wprawiły grupę w zachwyt i bardzo duże zadowolenie oraz przyczyniły się do integracji klasy.

Za zajęcia dziękują uczniowie klasy 4e wraz z nauczycielem wychowania fizycznego i wychowawcą klasy Pauliną Kwak.

 

ZAJĘCIA NA BASENIE

Dnia 16.11.2017 dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy, w ramach zajęć na basenie, zapoznały się ze sprzętem ratowniczym.

Zajęcia nauki pływania urozmaicił sprzęt ratowniczy, wykorzystywany  w szczególności na krytych pływalniach. Dzieci poznały go a potem mogły bawić się np.  kołami czy  bojami  ratowniczymi, które dla większości stanowią tylko wyposażenie pływalni . Wykorzystując koła oraz boje ratownicze,  dzieci  były bardzo podekscytowane i  ciekawe każdego następnego zadania.

Szczególnie jedna z zabaw  - „JA RATOWNIK” , w której dzieci mogły wczuć się w rolę ratownika i pomagać swoim kolegom i koleżankom, wprawiła je w wielki zachwyt. Najbardziej ekscytujące było to, że dzieci  miały założone boje jak prawdziwi ratownicy!

Oswojenie z ratownictwem wodnym już za nami, lecz to nie koniec niespodzianek, które czekają na uczniów  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.

Paulina Kwak

Jesienne Biegi Przełajowe

27 września rozegrano Jesienne Biegi Przełajowe. Zawody zostały przeprowadzone w Trzebnicy koło basenu. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dobrym przygotowaniem, w wyniku czego zdobyliśmy pierwsze miejsce drużynowo w kategorii szkół podstawowych.
W klasyfikacji dziewcząt klas czwartych 3 miejsce zdobyła Alicja Bisikiewicz, wśród dziewcząt klas piątych 2 miejsce zajęła Martyna Lecyk. W klasach czwartych chłopców 1 miejsce zdobył Jakub Świderski, a trzeci był Nikodem Reźnik. W klasach piątych drugi był Jakub Tabor, a trzeci Adam Pierzchała. W biegu chłopców klas szóstych wygrał Karol Świdziński.
   Gratulujemy !

Krzysztof Adamczyk

 

ZAJĘCIA NA BASENIE

W każdy czwartek uczniowie , którzy spędzają czas w świetlicy szkolnej tzw. dla dzieci młodszych, uczestniczą w zajęciach na basenie. Głównym celem owych wyjść są zabawy w wodzie z elementami nauki pływania, pod okiem instruktora. Spotkania mijają w miłej, pełnej zabawy atmosferze, w ten sposób przyczyniając  się do lepszego rozwoju dzieci, jak również nauki współpracy w grupie.

 28.09 dzieci wzięły udział w zabawach  połączonych z rywalizacją. Zapału do zabawy dodawał kolorowy sprzęt wypornościowy przeznaczony do nauki pływania. Były wyścigi na materacach i  makaronach oraz gra w piłkę wodną. Uczniowie chętnie podejmowali wszelkie wyzwania a ich okrzyków radości nie było końca…    

Paulina Kwak.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
    ul. 3-go Maja 5
    55-100 Trzebnica.
  • 71 312-00-29

Galeria zdjęć