- SERDECZNA KARTECZKA
- „Śniadanie daje moc” w klasach 0-III
- Aktywnie Po Zdrowie
- BohaterOn
- Dni Kultury Zdrowotnej
- CZYTAM Z KLASĄ
- Projekt Krokus
- ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
- Integracja
- „POCZYTAJ BRATKOWI”
- Programy edukacyjne
- Projekt edukacji patriotycznej
- Face to Face with the World
- Dzień Ziemi
- Szkoła w Chmurze
- „KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM”- sprawozdanie
- Program profilaktyki zdrowotnej „Problem z głowy”
- „Akademia Przyjaciół Pszczół”,
- Bieg po zdrowie
- „Czyste powietrze wokół nas,,
- „Książka Naszym Przyjacielem”
- "Rozprawmy się z reklamami"
- „CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ”
- „Trzymaj Formę!”
- Jak się uczyć by się nauczyć?
- Czas na Zdrowie
- „ENGLISH MAKES FRIENDS”
- „W drogę do wysokiej jakości edukacji”
- W hołdzie Niepodległej
- „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”
- Projekt czytelniczy
- „ DBAM O ZDROWIE"
- PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
- Projekt Edukacyjny „Emocja”
CZYTAM Z KLASĄ
2022/2023
„Podróże po świecie” klasy 2a
Uczniowie klasy 2a zakończyli realizację międzynarodowego projektu CZYTAM Z KLASĄ- Lekturki spod chmurki. W ramach III modułu „Podróży po świecie” omówili książkę pt. „Afryka Kazika”, autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Zrealizowana została LEKCJA POD CHMURKĄ, podczas której nie zabrakło czytania przez dzieci ulubionych fragmentów tej lektury. Ponadto uczniowie wykonali zakładki do książki oraz bilety na podróż do Afryki. Zafascynowani przygodami głównego bohatera książki, odbyli wirtualną wyprawę po tym kontynencie. Było to możliwe dzięki nowej technologii, okularom VR z #LaboratoriaPrzyszłości. Na zakończenie uczniowie klasy 2a otrzymali certyfikat. Projekt ten nie tylko rozbudził w dzieciach ciekawość literacką, ale i zintegrował zespół klasowy oraz pozwolił na nabycie nowych umiejętności i doświadczeń.
J.Michalak
„Podróże po Europie” klasy 2a
Uczniowie klasy 2a zakończyli realizację II modułu międzynarodowego projektu CZYTAM Z KLASĄ.
W ramach „Podróży po Europie” przenieśli się do „magicznej wioski” z książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Poznali autorkę lektury, jej bogate życie oraz twórczość. Dzieci odbyły też wirtualną wycieczkę do Szwecji. Zapoznały się ze zwyczajami, tradycją i kulturą tego kraju. Zachwycone beztroskim dzieciństwem i zabawami głównych bohaterów stworzyły lekturkę na lince. Największą frajdę sprawiło uczniom zbudowanie makiety Bullerbyn. Klocki konstrukcyjne i magnetyczne z Laboratoria Przyszłości umożliwiły im odtworzenie Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej, zamieszkiwanej przez rówieśników ze wspomnianej książki.
J. Michalak
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - Wyprawa 2a do Łodzi
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 2a odbyli wirtualną podróż do Łodzi. Bowiem w tym mieście mieszkał Julian Tuwim, główny bohater lektury, którą omawiali w ramach projektu CZYTAM Z KLASĄ. Wykorzystując GREENSCREEN - fotograficzne tło zielone z LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI powstała dokumentacja zdjęciowa z ciekawych miejsc, które zobaczyli. Drugoklasiści mogli spacerować ulicami Łodzi, a nawet usiąść na Ławeczce Tuwima. Podczas sesji fotograficznej dzieciom towarzyszyły niesamowite emocje i przeżycia. Zapraszamy do galerii zdjęć.
J. Michalak
CZYTAM Z KLASĄ
Uczniowie klasy 2a w ramach projektu CZYTAM Z KLASĄ zrealizowali pierwszy jego moduł -PODRÓŻE PO POLSCE. Omawiali lekturę pt. "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą". Książka ta opowiada o dzieciństwie wielkiego poety, a napisana została z ogromnym poczuciem humoru przez Agnieszkę Frączek. Dzieci z zaangażowaniem wykonały lapbooki, w których zawarły ciekawe informacje dotyczące życia Julka, głównego bohatera. Drugoklasiści stworzyli piękny plakat, na którym każdy uczeń narysował i napisał, dlaczego warto przeczytać tę książkę. Z entuzjazmem przekazali go bibliotekarce pani Joannie Sztymie. Zostanie on umieszczony w bibliotece szkolnej, aby zachęcić innych uczniów do czytania tej zabawnej lektury.
J.Michalak
CZYTAM Z KLASĄ
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa CZYTAM Z KLASĄ - Lekturki spod chmurki. Tegoroczna IV edycja nosi nazwę Podróżowanie przez czytanie. Swoją przygodę z projektem rozpoczęła klasa 2a. Po poznaniu chmurki Tosi, uczniowie wykonali klasową chmurkę, a potem każdy zrobił swoją. Podróżowanie przez czytanie rozpoczynają lekturą "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą".
J.Michalak
2019/2020
CZYTAM Z KLASĄ 2a
Uczniowie klasy 2a w tym roku szkolnym realizowali Ogólnopolski Projekt Edukacyjny autorstwa pani Honoraty Szaneckiej „CZYTAM Z KLASĄ- Lekturki spod chmurki”.
Swoją przygodę czytelniczą zaczęli od poznania Czytusia, bohatera filmu edukacyjnego. Stał się on dla nich inspiracją do wykonania swoich Czytusiów, które zamieszkały na wystawie w sali lekcyjnej i codziennie przypominały dzieciom, że warto czytać książki.
W ramach projektu uczniowie realizowali 3 moduły. W pierwszym wybrali lekturę „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)” autorstwa Justyny Bednarek, w II module pracowali z ksiażką Hugha Loftinga „ Doktor Dolittle jego zwierzęta”. Natomiast w trzecim zapoznali się z wierszami Jana Brzechwy. Uczniowie po samodzielnym przeczytaniu lektury, omówieniu jej treści na zajęciach wypełniali LEKTURNIKI. Wykonywali zakładki do książek , które później podarowali kolegom bądź rodzeństwu. Następnie pracując w grupach tworzyli makiety przedstawiające dowolną scenę z czytanej lektury oraz plakaty zachęcające innych do jej przeczytania, które eksponowane były na tablicach szkolnych korytarzy lub w bibliotece.
Podczas realizacji II modułu odbył się KLASOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. Uczniowie prezentowali wybrany fragment książki „ Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Ich popisom przysłuchiwała się bibliotekarka pani Joanna Sztyma.
Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobny upominek- zakładkę do książki.
Ostatni moduł dzieci realizowały zdalnie, oczywiście pod bacznym okiem swoich rodziców, którzy mieli bardzo duży wkład w ten projekt. Uczniowie samodzielnie tworzyli plakaty oraz trójwymiarowe postacie bohaterów z wybranego wiersza, które można było później obejrzeć w Klasowej Galerii ( w aplikacji Padlet). Dzieci uczyły się ich na pamięć, a swoje interpretacje czasem z udziałem rodzeństwa przedstawiali kolegom na filmikach. Powstały naprawdę przepiękne inscenizacje.
Po wykonaniu wszystkich zadań klasa 2a i każdy uczeń otrzymał certyfikat, potwierdzający ukończenie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ CZYTAM Z KLASĄ- Lekturki spod chmurki”.
Dziękuję za wspólną edukacyjną przygodę w rozwijaniu umiejętności czytania i kształtowania nawyku obcowania z książką, która wpłynęła na rozwój kreatywności, wyobraźni, współpracy oraz integracji zespołu klasowego.
Dziękuję za wsparcie i zaangażowanie Rodzicom dzieci, bez których w obecnej sytuacji trudno by było wykonać wszystkie zadania.
Jadwiga Michalak
PROJEKT CZYTELNICZY "LEKTURKI SPOD CHMURKI" KLASA II D
W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, trudno jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. By zainspirować dzieci do czytania, w klasie II D od października 2019 r. do maja 2020 r. realizowany był ogólnopolski projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”, który opierał się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu zarówno nauczyciela, uczniów, jak i rodziców w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. W ramach projektu uczniowie przeczytali wybrane lektury: „Drzewo do samego nieba” M. Terlikowskiej, „O psie, który jeździł koleją” R.Pisarskiego oraz „Szelmostwa Lisa Witalisa” J. Brzechwy. W trakcie realizacji projektu systematycznie wypełnialiśmy nasze „Lekturniki” związane z przeczytanymi lekturami, omawialiśmy ich treść, zorganizowaliśmy kącik czytelniczy w klasie, który systematycznie wzbogacaliśmy. Podczas zajęć plastyczno- technicznych zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy zakładki do książek, które nawiązywały do przeczytanej lektury, ulepiliśmy z plasteliny „Czytusie”, które towarzyszyły nam podczas realizacji zadań. Uczestniczyliśmy w zajęciach bibliotecznych, poznaliśmy zalety czytania książek. W grupach rozwijaliśmy umiejętność planowania i współpracy – wykonaliśmy plakaty dotyczące przeczytanych lektur i ich autorów, zachęcając innych uczniów do czytania książek. Udaliśmy się na wycieczkę do przychodni weterynaryjnej, zbudowaliśmy legowiska dla psiaków. Zorganizowaliśmy konkurs pięknego czytania. Z powodu pandemii praca nad projektem w końcowej jej fazie przebiegała w innych warunkach niż dotychczas, przeniosła się ze szkoły do domu. Ostatnie zadania zrealizowaliśmy zdalnie, ale to nie przeszkodziło nam w zabawie.
Z pomocą rodziców uczniowie przygotowali wiersze J. Brzechwy na konkurs recytatorski, wykonali piękne sylwety jednego z bohaterów lektury, Lisa Witalisa. Udało się nam także zrealizować pokaz mody baśniowej. Udział w projekcie był wspaniałą przygodą czytelniczą. Rozbudził w uczniach ciekawość literacką, zintegrował zespół klasowy, pozwolił na nabycie nowych wiadomości, umiejętności i doświadczeń.
M. Strzykalska
„CZYTAM Z KLASĄ- lekturki spod chmurki”
Uczniowie klasy 2c ukończyli realizacje ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ- lekturki spod chmurki”. Cały projekt to wspaniałe przedsięwzięcie autorstwa pani Honoraty Szaneckiej.
Celem projektu było: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.
W ramach projektu klasa 2c realizowała 3 moduły, w każdym module wybraliśmy jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykonywaliśmy zadania. W pierwszym module wybraliśmy lekturę „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek. W drugim module czytaliśmy lekturę Waldemara Cichonia” Cukierku, ty łobuzie”. Natomiast w trzecim module przeczytaliśmy lekturę „ Detektyw Pozytywka” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Wszystkie lektury były przeczytane samodzielnie przez uczniów. Po omówieniu informacji dotyczących treści lektury, uczniowie zaczynali wykonywanie zadań od wypełnienia swojego lekturnika. Następnie przechodziliśmy do zadań praktycznych. Uczniowie projektowali i wykonywali zakładki do książek, które nawiązywały do przeczytanej lektury. W grupach wykonywali makietę, która przedstawiała dowolną scenę z czytanej lektury oraz plakat zachęcający innych do przeczytania tej lektury. Tworzyli trójwymiarowe postacie z przeczytanych lektur oraz na korytarzu organizowaliśmy wystawkę na temat czytanej lektury. Po wywiązaniu się ze wszystkich zadań danego moduły otrzymaliśmy kolorowe dyplomy. Natomiast po wywiązaniu się z realizacji trzech modułów klasa 2c otrzymała certyfikat, potwierdzający ukończenia ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „ CZYTAM Z KLASĄ- lekturki spod chmurki”.
Cały projekt był dla uczniów klasy 2c wartościową lekcję czytelniczą, fantastycznym doświadczeniem i ogromną przygodą.
D. Sikora