• Aktualności

        • 18kwi
            • UNIVERSIADA CHEMICZNA

              Z przyjemnością informujemy - nasza drużyna zakwalifikowała się do udziału w GALI FINAŁOWEJ konkursu UNIVERSIADA CHEMICZNA!

              Etap drugi, konkursu Uniwersiada chemiczna dla młodych naukowców, już za nami. Polegał, na wykonaniu odpowiedniego raportu, na podstawie przeprowadzonych eksperymentów. Dzięki wykonaniu odpowiednich kroków, zaangażowaniu uczestników oraz opiekun, nasza drużyna została zaproszona do etapu III ostatniego, którym jest Gala Finałowa konkursu. 

              Odbędzie się wkrótce - 26 kwietnia, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestnicy będą prezentowali, swoje założenia oraz swoje dokonania, na wyznaczonych stanowiskach. Członkowie jury będą oceniać projekty. Otrzymaliśmy informacje, że powyższy konkurs, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pracowników wydziału: profesorów, doktorów, doktorantów. Wyniki konkursu będą połączone z wykładem popularnonaukowym. 

              Jesteśmy bardzo podekscytowani oraz pełni nadziei na przygodę, która pozostanie w naszej pamięci na długo.

              Relacje wkrótce. 

              Uczestnicy konkursu: B. Pracowity, J. Tronina, M. Łukaniec, A. Kołaczek, G. Niziałkowski - Pietrzak wraz z opiekun P.Sierpowską

        • 27mar
            • KARTA ROWEROWA - TERMINY I WARUNKI FORMALNE

              Terminy egzaminu teoretycznego:

              Klasa 4a - 10.05. lekcja techniki

              Klasa 4b - 13.05. lekcja techniki

              Klasa 4c - 9.05. lekcja techniki

              Klasa 4d - 7.05. lekcja techniki

              Klasy 5 - 13.05. 6 godzina lekcyjna, biblioteka, 12.45 - 13.30

              Klasy 6-8 - 13.05. - 7 godzina lekcyjna, biblioteka, 13.40 - 14.25.

              Egzamin teoretyczny poprawkowy - 20.05. - 7 godzina lekcyjna, biblioteka, 13.40 - 14.25. 

              Wyniki egzaminu teoretycznego klas IV-VI zostaną oznaczone w dzienniku, na przedmiocie technika w zakładce KR (z -zaliczony, nz-niezaliczony). Wyniki uczniów klas VII-VIII zostaną przesłane do wychowawców. 

              Przewidziany jest tylko jeden egzamin poprawkowy z teorii. Osoby, które zdały egzamin teoretyczny w poprzednich latach na arkuszu w komórce: Wiadomości teoretyczne, piszą ołówkiem znak +. Zgodność będzie zweryfikowana z protokołami z lat poprzednich.

              Egzamin praktyczny:

              27 maja i 28 maja. Szczegółowy harmonogram opublikowany zostanie na początku maja.

              Do egzaminu przystępują tylko uczniowie, którzy zdali wypełniony ARKUSZ ZALICZEŃ UCZNIA (do pobrania w sekretariacie). 

               

              Więcej informacji, arkusze do pobrania, przykładowe pytania i kluczowe treści w zakładce RODZICE/KARTA ROWEROWA.

              https://sp2trzebnica.edupage.org/a/rodzice?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQyJnN1YnBhZ2U9Mw%3D%3D

               

              Przykładowe pytania i kluczowe treści:

              KARTA ROWEROWA.pptx (sharepoint.com)

               

        • 17kwi
            • Światowy Dzień Zdrowia 2024

              Światowy Dzień Zdrowia 2024

              pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo.”

              Najważniejsza wartość w życiu każdego człowieka to ZDROWIE. Światowy Dzień Zdrowia przypada na 7 kwietnia 2024 r. i jest obchodzony niemalże na całym świecie. Na czele tego święta stoi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Tegorocznym hasłem ustanowionym przez Światową Organizację Zdrowia jest „Moje zdrowie, moje prawo.” Głównym celem przyświecającym Promocji Zdrowia jest promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia i nawyków prozdrowotnych. To wyjątkowa okazja, aby poświęcić trochę czasu na refleksję nad własnym zdrowiem i zaczerpnąć inspiracji do zdrowszego stylu życia. Każdy z nas doskonale wie co powinien jeść , aby być zdrowym, mimo to często sięgamy po produkty, które po prostu nam nie służą. Okazuje się, że to głównie nawyki determinują nasz sposób odżywiania. Należy dotrzeć do najmłodszych uczniów z informacjami, wskazówkami, dobrymi radami i praktykami jak owe prawidłowe nawyki żywieniowe ukształtować.

              Dlatego też w naszej szkole w miesiącu KWIETNIU w ramach Światowego Dnia Zdrowia pod przewodnim tematem „Moje zdrowie, moje prawo” podejmujemy różnego rodzaju działania, inicjatywy, akcje mające na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

              Każda klasa może celebrować Światowy Dzień Zdrowia na swój sposób i we własnym zakresie - w końcu to my sami musimy zadbać o własne zdrowie.

              To wydarzenie cyklicznie organizowane przez naszą szkołę ma na celu zachęcenie uczniów do aktywności i zdrowego stylu życia. Mamy nadzieję, że przeprowadzone działania zachęcą dzieci do prowadzenia zdrowego trybu życia, co pozwoli im cieszyć się dobrą formą przez długie lata. Pamiętajmy, że każdy z nas musi dbać o swoje zdrowie, bo zdrowie jest wartością nadrzędną.

              Koordynatorzy: Jolanta Rainczuk,Małgorzata Strzykalska, Małgorzata Janicka- Gałka.

        • 15kwi
            • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 📚

              Co ma wspólnego kość pawiana, węzły na sznurkach, hieroglify oraz runy?

              Tego mogliśmy się dowiedzieć podczas interaktywnych warsztatów, pt.: „Historia książek, pisma i druku” zorganizowanych przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzebnicy. Była to żywa lekcja historii książki, pisma i druku zorganizowana z okazji  Dnia Książki dla Dzieci (2 kwietnia) oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia).

              Wystawa pozwoliła najmłodszym odkrywcom na  na sprawdzenie, jak pisało się na glinianych tabliczkach i jak uczą się „pisać” niewidome dzieci używające alfabetu Braille`a. Sięgnęliśmy w przeszłość odcyfrowując runy i hieroglify. Zaglądaliśmy do książek pop-up, harmonijkowych i książek-kolibrów. Dzieci zwiedziły bibliotekę poznając zasady korzystania z księgozbioru, zaś w ostatniej części spotkania odbył się rambit książkowy, w którym konkurencje wiedzowe przeplatały się ze sportowymi.

              Serdecznie dziękujemy Paniom, Ani i Anicie, za zorganizowanie tak fascynującej lekcji, podziwiamy ogrom wiedzy, organizację oraz pomysłowość. 

              Zbiory Miejskiej i Gminnej Biblioteki  Publicznej w Trzebnicy są imponujące, na pewno każdy znajdzie tam dla siebie ciekawą lekturę. 

              Zapraszamy do ponownego odwiedzenia biblioteki i tym razem powrotu z książką do domu!

               

              Poniżej zamieszczamy wybrane oryginalne eksponaty omawiane podczas lekcji, tj.

              1. Kość z Ishango - nakości są trzy wyraźnie odróżniające się i pogrupowane rzędy nacięć. Może to oznaczać, że służyła do zapisu systemu liczbowego.

              2. Kipu - forma trójwymiarowego zapisu stosowana przez Indian prekolumbijskiej Ameryki Południowej. Nazywane „pismem węzełkowym”, ze względu na swoją formę: zbiór wykonanych z bawełny lub włosia lamy i alpaki kolorowych sznurków z supełkami.

              3. Pismo klinowe -  jedna z najstarszych na świecie odmian pisma, powstała na Bliskim Wschodzie, stworzona najprawdopodobniej przez Sumerów ok. 3500 lat p.n.e. Nazwa pochodzi od kształtu znaków odciskanych na glinianych tabliczkach za pomocą kawałka trzciny.

              4. Hieroglify - "święte znaki", słowa hieroglif, piktogram i glif odnoszą się do starożytnego pisma obrazkowego. Słowo hieroglif składa się z dwóch starożytnych greckich słów: hieros (święty) + glyphe (rzeźba), które opisują starożytne święte pismo Egipcjan. Egipcjanie jednak nie byli jedynymi ludźmi, którzy używali hieroglifów; zostały włączone do rzeźb w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej oraz na obszarze znanym obecnie jako Turcja.

              5. Skryptorium - średniowieczna nazwa pulpitu do pisania i czytania oraz całości warsztatu pisarskiego. W klasztorach skryptoriami nazywano pomieszczenia, w których przepisywano ręcznie księgi. Zakonników zajmujących się rękopiśmiennictwem nazywano skryptorami lub skrybami. Z czasem powstały dzięki nim takie specjalizacje jak kaligrafia i iluminacja.

        • 15kwi
        • 15kwi
            • Zwycięzcy IV Powiatowego Konkursu „Dookoła świata”🌍

              10 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Trzebnicy odbył się IV Powiatowy Konkurs „Dookoła świata” dla uczniów klas drugich. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała drużyna składająca się z dwóch uczniów : Marii Piróg i Huberta Pawlika z kl. 2c. Zadania konkursowe składały się z czterech części:

              1.pracy z mapką,

              2.rozwiązywania zadań matematycznych z zakresu obliczeń pieniężnych, zegarowych oraz wykorzystywania informacji zawartych w tabeli,

              3. wyzwań dla umysłu, czyli obserwowania przez 10 sekund ilustracji na temat danego kraju, rozwiązania testu dotyczącego zapamiętanych informacji oraz napisania w jak najkrótszym,

              4. dyktanda bieganego zawierającego nazwy geograficzne.

              Z ogromna radością informujemy, iż Marysia i Hubert zajęli I miejsce i zostali tegorocznymi zwycięzcami IV Powiatowego Konkursu „Dookoła świata” dla uczniów klas drugich.

              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

              Jolanta Szymczyk

        • 15kwi
            • III Dolnośląski Konkurs - Geniusz Językowy

              Jeszcze w pierwszym półroczu uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnym etapie III Dolnośląskiego Konkursu Geniusz Językowy w dwóch kategoriach:dla uczniów klas 4-6 „Little Linguistic Genius” oraz dla klas 7-8 „Great Linguistic Genius”. Dwoje naszych uczniów Adam Pióro z kl. 6b oraz Lena Krzemianowska z kl. 8c zakwalifikowali się do półfinału. Rozstrzygający etap miał miejsce w Sycowie w Szkole Podstawowej nr 2 i ogromne gratulacje,ponieważ i Lena i Adam zakwalifikowali się do ścisłego finału i znaleźli się w piątce najlepszych z języka angielskiego na szczeblu województwa dolnośląskiego. Wielkie Gratulacje !!!!

        • 12kwi
            • Szkolny etap Konkursu Dicto Challenge

              W marcu 2024 odbył się szkolny etap Konkursu Dicto Challenge organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr IV im. Stefana Żeromskiego we Wrocławiu oraz Wydawnictwo Macmillan. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zapisać w języku angielskim wysłuchany trzykrotnie fragment tekstu. W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas VII i VIII. Dwie uczennice: Karolina Iwanik uczennica klasy 7c oraz Maja Krasińska uczennica klasy 8b uzyskały ilość punktów dajacą kwalifikacje do ścisłego finału, który odbędzie się w drugiej połowie kwietnia we Wrocławiu! Gratulujemy! Opiekunowie Lucyna Lechowska i Agnieszka Rudnicka

        • 09kwi
            • 19. ROCZNICA ŚMIERCI ŚW. JANA PAWŁA II

              We wtorek 2 kwietnia 2024 roku obchodziliśmy 19. rocznicę śmierci Papieża - św. Jana Pawła II - wielkiego Polaka, kapłana i człowieka. Z tej okazji uczniowie uczęszczający na lekcje religii z klas 0b, 0c, 1a, 4d wzięli udział w specjalnej katechezie poświęconej św. Janowi Pawłowi II. Uczniowie poznali życie Papieża, myśli i przesłania, które kierował do dzieci i młodzieży. Pięknym dopełnieniem zajęć był śpiew ulubionej pieśni Papieża - "Barki".

              Uczniowie otrzymali pamiątkowe obrazki z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

        • 08kwi
            • "Malowanie jest muzyką dla oczu a wyciszeniem dla umysłu.. "

              Wycieczki szkolne stanowią bogate źródło przeżyć uczestników, a także przywołują chęć aktywnego działania. Należą one do najbardziej lubianych przez dzieci form organizacyjnych procesu dydaktyczno - wychowawczego. Uważane są za podstawowe elementy kształcenia w procesie nauczania.

              Wyjazdy szkolne są przede wszystkim interesujacymi zajęciami oraz sposobem wprowadzania, pogłębiania i rozszerzania realizowanych treści kształcenia.

              Wszystkie te wymienione powyżej funkcje spełnił wyjazd klasy 4c oraz 5a, który odbył się 3 kwietnia br. do studia malowania farbami -

              "Pigcasso" we Wrocławiu.

              Miał on charakter edukacyjno - rozrywkowy, podczas, którego dzieci zaspakajały swoje potrzeby wyrażania emocji i odczuwania przyjemności.

              Podczas pobytu w studiu, dzieci uczestniczyły w sesji "fluo", polegającej na malowaniu farbami fluorescencyjnymi, które świeciły różnymi kolorami w zaciemionym pomieszczeniu. Dzieci malowały po wszystkim i jak chciały: po podłodze, ścianach, płótnie, po ochronnych ubraniach, które miały na sobie.

              Podczas tej zabawy wychowawczynie - p. Lucyna, p. Ilona oraz p. Marta mogły zaobserwować umiejętności sensoryczne wraz z elementami arteterapii u wszystich swoich podopiecznych . Podczas zabawy twórcom towarzyszyła muzyka, która spełniała rolę terapeutyczną.

              Uczniowie doznali niezapomnianych wrażeń oraz mieli możliwość pogłębić doświadczenia artystyczne, które ważne są dla każdego bez względu na wiek i umiejętności!

              Oprócz zajęć w studiu malarskim dzieci zwiedziły najstarsze zakątki stolicy Dolnego Śląska, Stare Jatki - pomnik zwierząt "ku Czci Zwierząt Rzeźnych”, historyczną Halę Targową, dawne więzienie. Uczniowie poszukiwali również wrocławskich krasnali.

              Wycieczka bardzo wszystkim się podobała. Nie tylko wzbogaciła wiedzę artystyczną, dostarczyła wiele niezapomnianych wrażen , ale przede wszystkim sprawiła, że "świat zamigotał tysiącem barw".

              Organizatorzy wycieczki: Marta Przybylska, Lucyna Lechowska, Ilona Rudkiewicz

        • 08kwi
            • Konkurs plastyczny - „Taki mój Świat"

              REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „TAKI MÓJ ŚWIAT"

              POSTANOWIENIA OGÓLNE

              1. Konkurs jest organizowany pod nazwą „Taki mój Świat".

              2. Organizatorem, a także koordynatorem konkursu jest nauczyciel plastyki Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy Jowita Jezioro-Wolska.

              3. Konkurs odbywa się od dnia 05. 04. 23 do 26. 04. 23 r.

              4. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży oraz propagowanie wiedzy o sobie samym co pomaga zidentyfikować zainteresowania, wartości, własne cele.

              UCZESTNICY KONKURSU

              1. Uczestnikami konkursu są uczniowie kl 4-8 naszej szkoły.

              2. Jeden uczeń prezentuje jedną pracę.

              3. Warunkiem udziału w konkursie jest oddanie pracy do 26. 04. 24 r. do sekretariatu.

              4. Prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą. (tył pracy - prawy dolny róg).

              ZADANIE KONKURSOWE

              1. Pracę wykonujemy na kartce technicznej A3 (duży blok).

              2. Pracę wykonujemy w technice mieszanej tzn. używamy kredek, farb, lakierów, flamastrów.

              3. Praca ma być płaska (brak odstających elementów).

              4. W zadaniu staramy się uchwycić ważne dla Was sprawy, te które kochacie i lubicie, ale także te których nie chcielibyście w Waszym życiu widzieć - trzeba to ująć w jednej pracy.

              KRYTERIA OCENIAΝΙΑ

              Przy ocenie prac konkursowych będzie brane pod uwagę:

              1. Zgodność tematyki konkursu i jej trafne przedstawienie (max 4 pkt).

              2. Walory artystyczne pracy i użycie środków wyrazu artystycznego (max 3 pkt).

              3. Oryginalność i pomysłowość w umiejętności zobrazowania tematu konkursu (max 3 pkt).

              4. Ogłoszenie wyników 10. 05. 24 r.

        • 08kwi
        • 08kwi
            • Konkurs plastyczny - "Powołani do miłości- moja rodzina"

              Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 0-3 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.: "Powołani do miłości- moja rodzina" organizowanym przez Gminne Przedszkole nr 2 im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy.

              Zasady konkursu:

              • Uczestnicy wykonują pracę plastyczną zgodnie z tematem, dowolnie wybraną przez siebie techniką plastyczną: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, techniki łączone itp.
              • Format pracy: A3
              • Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
              • Każda praca powinna być na odwrocie podpisana według zasady: imię i nazwisko dziecka, kategoria wiekowa (podanie grupy wiekowej spośród podanych: 3-latki, 4-latki, 5-latki lub klasy szkolne 0, 1, 2, 3), nazwa przedszkola lub szkoły, do której uczęszcza dziecko.
              • Prace nie podlegają zwrotowi, a zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem wszelkich praw autorskich na rzecz Organizatora.
              • dokonując zgłoszenia uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady konkursu zawarte w regulaminie.
              • udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na publikację danych osobowych i wykorzystanie ich w celu popularyzacji konkursu.
              • wszyscy laureaci otrzymają pamiątkowy dyplom.
              • wyróżnione prace dodatkowo zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi.
              • prace zostaną wyeksponowane w Galerii Trzebnickiej oraz dodatkowo podczas Majówki w Klasztorze lub Ogrodach Klasztornych Sióstr Boromeuszek (26.05.2024).

              Prace należy składać do dnia 26.04.2024r. do szkolnych koordynatorek konkursu:

              - klasy 0 do p. Iwony Grzmocińskiej, wychowawczyni klasy 0d, sala 104 w Szkole Muzycznej

              - klasy 1-3 do p. Joanny Drzewieckiej, wychowawczyni klasy 1a, sala 209 w nowym budynku szkoły

        • 05kwi
            • Ania laureatką Dolnośląskiego Konkursu Poetyckiego 🏆

              Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszej uczennicy, Anny W. z klasy 8c, która została laureatką III Dolnośląskiego Konkursu Poetyckiego "W podziękowaniu za dar nauczania Jana Pawła II", motto: "Przez rodzinę ku przyszłości" w kategorii klas VII-VIII.

              Ania została zaproszona na uroczystą galę rozdania nagród w Międzyborzu, gdzie z klasą i wdziękiem zaprezentowała swój, pięknie wyeksponowany przez organizatorów, wiersz "Dziękuję na dobranoc".

              Dziękuję na dobranoc

              Dwudziesta pierwsza trzydzieści siedem.

              Cisza.

              Widzę zdjęcie z Tobą,

              obrazek święty z kolędy.

              Twa pogodna twarz myśli me odwiedza.

              Gdy do milionów mówiłeś

              im, jemu, jej… i mnie także przesłanie na życie zostawiłeś.

               

              Jak prawdy bronić nie wszczynając wojny,

              jak wybaczać umieć gdy się nienawidzi,

              jak nie gromadzić, a być wciąż bogatym,

              jak z małego się cieszyć jak Ty po maturze z kremówek.

              I co czynić by się chciało gdy zapału brak…

               

              Widzę Cię w sutannie białej i kurtce puchowej

              gdy w kochane Tatry Cię powieźli.

              Tam niczym anioł na śnieżnych chmurach stałeś…

              A może i Duch co tej Ziemi odnowi oblicze ?

               

              Ty uświęciłeś życie oddane za inne, bezbronne.

              Jak rodzina z Markowej w ciszy i jedności,

              bez pytań: po co? czy muszę? wypada? koniecznie?

              Choć strachem podszyci to się nie ugięli

              i wszystkie dziatki w tajemnicy trwały.

              Tę pewność mieli od ojca i matki

              co im świat i dom na skale zbudowali.

              Tę skałę oplotły rodziny korzenie,

              na ich konarach białe sumienia mają gniazda,

              a rok cały kwitną ciepłe serca.

              Cywilizacja miłości…

               

              Dzwony z wieży na kwadrans do dziesiątej biją,

              Jutro nowe rozdanie.

              Przyjdziesz znowu ? Weź ze sobą garść nowych myśli.

              A tymczasem… dziękuję na dobranoc.

               

              Mecenasem duchowym konkursu była Diecezja Kaliska, a organizacją zajął się Dom Kultury, władze miejskie Międzyborza oraz Szkoła Podstawowa w Międzyborzu.

              Gala rozpoczęła się wykładem oraz występami muzycznymi uczniów, następnie odbyła się dekoracja laureatów i wręczenie upominków.

              Serdecznie gratulujemy Ani wrażliwości, talentu i lekkiego pióra, życząc dalszych sukcesów!

        • 05kwi
            • Z wizytą u Seniorów 💕

              Wielkanoc to nie tylko czas refleksji i radości, ale także okazja do wzmacniania społecznych więzi i tradycji.

              Przed świętami wielkanocnymi uczniowie klasy II b i VII a pod opieką Pani Jolanty Prokopowicz i Pani Dominiki Surmy odwiedzili Seniorów z Gminnego Dziennego Domu Pobytu Osób Starszych SENIOR – WIGOR. Uczniowie zaprezentowali występ artystyczny pt.: „Wielkanocne zwyczaje”. Wzruszającym momentem było wspólne zaśpiewanie piosenki pt.: „Wielkanocna piosenka”.

              Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło wiosennego akcentu – każda obecna osoba otrzymała prymulkę zwiastującą przybycie wiosny.

              Spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci.

              Jolanta Prokopowicz

              Dominika Surma

        • 04kwi
        • 04kwi
            • Piękny sukces naszego ucznia 🏆

              Mam zaszczyt i wielką przyjemność poinformować społeczność naszej szkoły o pięknym sukcesie naszego ucznia.

              Stanisław Wróbel uczeń klasy 8c został laureatem prestiżowego konkursu historycznego- zDolny Ślązak z historii w obecnym roku szkolnym 2023/2024.

               

              Aby przejść do etapu wojewódzkiego należało mieć wielką wiedzę  i stalowe nerwy, aby móc z sukcesem konkurować z wieloma innymi uczestnikami konkursu regionu dolnośląskiego.

              Stanisław  wręcz wzorowo przeszedł wszystkie trzy etapy konkursu, osiągając bardzo wysokie wyniki. Wiedza którą musiał opanować to materiał zawierający zagadnienia wykraczające poza program  klas 5-8.

              Uczeń osiągnął tytuł laureata dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pracowitości w zgłębianiu wiedzy z historii Polski i świata.

              Jestem dumna i gratuluję Stanisławowi, że  tak pięknie zapisał się w historii naszej szkoły jako uczeń LAUREAT. 

              Zachowanie i postawa laureata jest godna pochwały i naśladownictwa.

              Zapraszam więc chętnych uczniów do zgłębiania wiedzy historycznej i bycia jak głosi sentencja Horacego -wyhaftowana na  naszym szkolnym  sztandarze -"SAPERE AUDE", z jęz. łac."MIEJ ODWAGĘ BYĆ MĄDRYM".

                                                         Nauczyciel historii 

                                                           Krystyna Wielgo

              P.S. Stasiu życzę Ci dalszych sukcesów  i wytrwałości w spełnianiu marzeń!

        • 04kwi
            • 🎤FESTIWAL TALENTÓW – TALENCIAKI Z SP 2 💃

              21 marca, z samego rana, uczniowie klas 1-3 zebrali się w Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej, aby zaprezentować swoje talenty a także przywołać upragnioną wiosnę. Było to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich zebranych, ponieważ każdy brał czynny udział w imprezie, a to za sprawą prowadzących - p. Ilony Rudkiewicz oraz ks. Przemysława Antoniuka.

              Chętne osoby prezentowały swoje hobby, lecz wcześniej musiały odpowiedzieć na kilka pytań p. Ilonki. Dzięki temu można było poznać tajniki ze świata mody, poszerzyć wiedzę na temat technik sztuk walki oraz posłuchać wspaniałych muzycznych wykonań… Była możliwość sprawdzenia wiedzy przyrodniczej, rozwiązując różne zagadki na temat wiosny. Dla najbardziej aktywnych uczestników czekał słodki poczęstunek –niespodzianka. W wolnej chwili ksiądz zapraszał do zabaw ruchowych, aby nie tylko wierszykami, okrzykami, ale i tańcem przywołać panią wiosnę.

                                                                                          Ilona Rudkiewicz

        • 03kwi
        • 29mar