• OGŁOSZENIE

  Wykaz_podrecznikow_2017-18.docx

  Uwaga! zmiana w wykazie podręczników dla klasy 0

 • OGŁOSZENIE

  Uwaga ! w dniach 12.07  do 14.08 2017 r. sekretariat będzie nieczynny

 • Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów, dużymi krokami zbliżają się wyczekiwane przez wszystkich uczniów WAKACJE. Przerwa wakacyjna to czas wypoczynku, relaksu, wyjazdów, zabawy i  nowych przeżyć.

 • WYPRAWKA 6 – LATKA NA ROK SZKOLNY 2017/18

 • AKCJA CZYTELNICZA

  “CZYTANIE PORUSZA”- ZACHĘCAMY DO CZYTANIA

   POPRZEZ ADAPACJĘ FILMOWĄ CIEKAWEJ KSIĄŻKI.

        Nasza Biblioteka Szkolna znalazła się wśród 1300 bibliotek, które  uczestniczyły w akcji czytelniczej “ Czytanie porusza” .

       14 czerwca uczniowie klas IV – V mieli okazję bezpłatnie obejrzeć film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra” (reż. P. Klange i W. Soderlund), którego publiczną emisję mogliśmy zorganizować w związku z udziałem biblioteki w akcji czytelniczej zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Fundacją Cała Polska Czyta Dzieciom.

          Film  „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”  jest najnowszą ekranizacją jednego z tomów znanej serii książek dla dzieci, zdobywcą nagrody publiczności na festiwalu Kino Dzieci.

      Akcji towarzyszyła promocja książek poczytnego szwedzkiego pisarza dla dzieci, Martina Widmarka. Oprócz prezentacji książek i ich recenzji odbyło sie również głośne czytanie fragmentów jednej z ksiązek tego autora.

       Dzięki uprzejmości i stałej współpracy z GCKiS w Trzebnicy mogliśmy skorzystać nieodpłatnie z sali kinowej i obejrzeć film w komfortowych warunkach.  

    Ewa Bednarz, bibliotekarka

 •  7 edycja akcji „Nakrętki dla Hospicjum”

   w roku szkolnym 2016/2017

 • RODZINNY FESTYN W KLASIE 0A

  „kochamy Was, kochamy całym sercem

  Mamo, Tato”

   

  Kiedy wiosna już w pełni u nas zagości i jesteśmy u progu lata,  czekają nas dwa wyjątkowo piękne, świąteczne dni – Dzień Mamy i Dzień Taty. Zapewne nie bez powodu właśnie w tym okresie przypadają te Święta, to czas kiedy kwiaty mają najśliczniejsze kolory, a podarowane rodzicom, wywołują uśmiech i radość. Była to zatem wspaniała okazja aby dzieci wraz rodzicami z klasy 0A, spotkały się na pikniku w Pawłowie Trzebnickim. Słoneczna pogoda, radosne dzieci i rodzice – wszystko to tworzyło niepowtarzalną atmosferę. Świętowanie rozpoczęło się od przedstawienia programu artystycznego przygotowanego przez dzieci – „Bajkowe życzenia”. To zbiór bajek dedykowanych rodzicom. Dzieci wystąpiły w bajkowych strojach na tle kolorowej, baśniowej dekoracji. Mali artyści bez żadnej tremy, doskonale poradziły sobie na scenie, wywołując radość ale i wzruszenie widowni, którą tworzyli Ci dla których wszystko to przygotowano – ich Rodzice.  Po występach przyszedł czas na wspólne biesiadowanie i zabawy. Przygotowane przez rodziców słodycze i ciasta oraz potrawy grillowe pysznie wyglądały na stołach, do których zasiedli dzieci z rodzicami. To jednak nie koniec programu artystycznego. W podziękowaniu za „Bajkowe życzenia”, rodzice przygotowali niespodziankę dla swoich pociech. Przy odpowiedniej dekoracji, ubrani w przemyślne stroje, grupa rodziców przedstawiła  teatralny spektakl pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Dla wielu był to pierwszy występ przed publicznością i od razu tak wymagającą czyli przed własnymi dziećmi. Aktorzy, amatorzy stanęli jednak na wysokości zadania czym wywołali burzę oklasków i łzy radości na widowni. Kolejny raz okazało się, że wspólne zaangażowanie rodziców i dzieci przy wsparciu i koordynacji nauczyciela, dało szanse na przeżycie wspaniałego dnia, dnia w którym wszyscy byli razem, choć na chwilę oderwani od codzienności. Piękne podziękowania dla dzieci i rodziców – oby takie imprezy przyczyniały się do umacniania więzów rodzinnych.

  A. Tiuchty

 • KLASA 0A W NARODOWYM FORUM MUZYKI

  12 czerwca klasa 0A wybrała się do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na nowatorski pomysł „Bajeczne warsztaty”, które opierają się na syntezie słowa i muzyki. Dzieci były uczestnikami przedstawienia parateatralnego ze słowem mówionym i muzyką na żywo, opartego na treściach najpiękniejszej bajki „Kopciuszek”. Najsłynniejsi bajkowi bohaterowie zamieniali się w przewodników po świecie muzyki, która towarzyszyła bajce „Kopciuszek” i to nie tylko jako tło, ale również jako element formotwórczy. Kopciuszek odnajdujący pod łóżkiem klarnet zaciekawił się, wzbudził ciekawość dziecka i skupił uwagę na instrumencie. Treść słowna była przeplatana muzyką wykonywaną na żywo – zaprezentowane zostały fragmenty najbardziej znanych dzieł sławnych kompozytorów różnych epok, takich jak np. Mozarta, Rossiniego czy Czajkowskiego.   W ten sposób bajka zwiększyła swoją atrakcyjność poprzez budowanie nastroju, ilustrowanie postaci, a także wprowadziła element humorystyczny. Muzyka na żywo oraz słowo mówione pobudzają wyobraźnię u dzieci i kształtują ich wrażliwość w odbiorze sztuki.

  A. Tiuchty

 • Udany Festyn Zdrowia

  10 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Zdrowia, który był finałem ogólnopolskiego programu Czas na Zdrowie.

 • Obchody Roku Jadwiżańskiego

  Bieżący rok jest dla wszystkich mieszkańców Trzebnicy rokiem jubileuszowym, ponieważ obchodzimy 750 rocznicę kanonizacji naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej. Klasa 2 e postanowiła włączyć się w obchody Roku Jadwiżańskiego. Pod kierunkiem wychowawcy M. Strzykalskiej  oraz katechetki J. Bejm uczniowie realizowali projekt pt. „Kobieta, która trzyma Kościół”.  Jego efekty zostały zaprezentowane 12.06.2017 r. uczniom klas:  2c, 2f, 3c a także rodzicom. Uczniowie w pięknie recytowanym tekście przybliżyli słuchaczom postać św. Jadwigi Śl., jej życie, uczynki miłosierdzia oraz legendy z nią związane.

  M. Strzykalska, J. Bejm

 • Dzień Przedszkolaka w naszej szkole

  9 czerwca 2017 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Przedszkolaki  z PP nr 1, PP nr 2 i Przedszkola Integracyjnego.

  Zorganizowaliśmy dla nich ciekawe zajęcia na pięciu stanowiskach. Największym zainteresowaniem cieszył się nasz plac zabaw. Jednak na innych zajęciach dzieci bawiły się równie dobrze.

  W sali plastycznej pod opieką Pani Krystyny Wielgo dzieci wykonywały prace plastyczne związane z wakacjami. Pani Paulina Kwak przygotowała wesoły tor przeszkód na boisku, a pani Paulina Pierchorowicz- Rączka zorganizowała ciekawe zajęcia informatyczne w sali komputerowej. Przedszkolaki mogły też pośpiewać sobie pod opieką Pani Małgorzaty Łabandy oraz zapoznać się z rożnymi instrumentami muzycznymi.

  Grupy przedszkolne oprowadzali uczniowie naszej szkoły z klasy IV e. Pożegnaliśmy dzieci słodkimi batonikami.

  Przedszkolaki opuszczały szkołę zadowolone i wesołe.

  Z niektórymi z nich na pewno spotkamy się jeszcze we wrześniu, kiedy rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

   

  Koordynatorki: Monika Lech i Renata Marszałek 

 • KLASA 0A W KONKURSIE PLASTYCZNYM „112 – RATUJE ŻYCIE”

              Została rozstrzygnięta II edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „112 – ratuje życie”, którego organizatorem było Centrum Powiadamiania Ratunkowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. W rywalizacji udział wzięły  dzieci z klasy 0A. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej – rysunku, w którym uczestnicy musieli przedstawić swoje wyobrażenia o tym, co dla nich oznacza możliwość skorzystania z alarmowego numeru 112. Podstawowym celem konkursu było dotarcie do jak największej ilości dzieci w przedszkolach i rozpowszechnianie wiedzy o temacie konkursu. Priorytetem jest podkreślanie ogromnej roli numeru alarmowego w ratowaniu życia, zdrowia, mienia lub środowiska.

              W konkursie udział wzięło jedenaścioro dzieci z klasy 0A. Wszystkie prace zostały wykonane na wysokim poziomie. Jury Starostwa Powiatowego w Trzebnicy doceniło pracę Zofii Skotnej, która zajęła IV miejsce oraz zostały wyróżnione 3 prace: Hanny Szurkawskiej, Filipa Kupca oraz Macieja Pałysa. Gratulacje dla wszystkich uczestników za udział a szczególnie dla Zosi, Hani, Filipa i Macieja.

  A. Tiuchty

 • WESOŁO I KOLOROWO W KLASIE 0A Z OKAZJI DNIA DZIECKA

                          „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

  Jest w kalendarzu jedna szczególna data, dobrze znana najmłodszym:1 czerwca. Wówczas obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.

  Co ciekawe, nie we wszystkich krajach święto przypada na 1 czerwca. Na przykład w Brazylii, Dzień Dziecka obchodzony jest 12 października, a w Australii w pierwszą sobotę lipca każdego roku. Niezależnie od daty, jest to okazja do organizowania specjalnych „dziecięcych” atrakcji.

  W naszej klasie 0A również celebrowaliśmy ten dzień. Były słodycze, lody, balony i drobne upominki dla chłopca i dziewczynki. Dziewczynki otrzymały kolorowe opaski z balonikami, a chłopcy tatuaże. Największą atrakcją były zdjęcia dla każdego dziecka, naklejone na papierowym baloniku, zawieszone nad głową na nitce.  Również nie zabrakło wesołej zabawy i choć życzenia składane były wszystkim milusińskim w dniu ich święta, powtórzmy: Drogie Dzieci! Życzę Wam radości i uśmiechu nie tylko w tym wyjątkowym dniu, ale przez cały rok! Niech każdy Wasz kolejny dzień będzie wesoły i wyjątkowy!

  A. Tiuchty

 • PODZIĘKOWANIE

  Festyn Zdrowia już za nami !!!
   

  Udany dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli oraz wsparciu sponsorów.

  Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo w imprezie.

 • Wycieczka Ia i IIe

  31 maja 2017 r. uczniowie klasy I a i II e odbyli wyprawę w przeszłość udając się na wycieczkę do Izby Tradycji Młynarskich „W Starym Młynie” w Kuźniczysku.  Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili dworski młyn wodny z XVII wieku, gdzie wzięli udział w grze terenowej „Sekrety Wodnego Młyna”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach piekarniczych, podczas których dzieci miały możliwość ręcznego mielenia mąki na tradycyjnych żarnach. Uczniowie własnoręcznie wyrabiali także cisto drożdżowe i formowali z niego wymyślone przez siebie kształty bułeczek. Uformowane bułeczki trafiły do zabytkowego pieca. Pachnące, cieplutkie i pyszne wypieki dzieci zjadły z wielkim apetytem. Na koniec wycieczki na wyspie wśród stawów urządziliśmy piknik. Wycieczka była wspaniałą okazją do integracji, wspólnej nauki i zabawy w klimacie ubiegłej epoki.

  M. Strzykalska, D. Sikora

 • Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2017 – relacja z gali wręczenia nagród

  Uczeń klasy V b – Dawid Pałys został finalistą konkursu organizowanego przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, Polską Akademię Dzieci oraz Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, zatytułowanym „Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2017”. Za swój wynalazek: „Ulepszoną tacę ogrodową” otrzymał Mini Patent Urzędu Patentowego RP a nasza szkoła Dyplom Ambasady Szkolnych Wynalazców. Wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej gali w Warszawie, z której przedstawiamy relację fotograficzną.

  Agnieszka Kraska

 • Spotkanie uczniów klasy II e z Panią Julianną Michorczyk

  25 maja 2017 r. uczniowie klasy II e uczestniczyli w spotkaniu z trzebnicką poetką, Panią Julianną Michorczyk, która zaprezentowała swoje wiersze z tomiku pt. „Karuzela z piosenkami”. Uczniowie  wysłuchali także piosenek z płyty dołączonej do zbioru wierszy. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość chętnie i cierpliwie odpowiadał, rozdawał także autografy. Pani Michorczyk  z wielką uwagą wysłuchała wierszy napisanych przez uczniów klasy II e w ramach klasowego konkursu na napisanie wiersza o tematyce wiosennej. Po wysłuchaniu wierszy Pani Julianna stwierdziła, iż jest mile zaskoczona przepiękną, pełna porównań, przenośni i metafor twórczością młodych poetek. 02 czerwca 2017 r. Pani Julianna odwiedziła nas ponownie, aby rozstrzygnąć konkurs literacki. Podczas spotkania wręczyła nagrodzonym uczennicom: Joannie Opałce, , Mai Pisuli, Julii Rozin, Nadii Rudkiewicz dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo „OVO” .                        

  W podziękowaniu za poświęcony czas, miłą atmosferę  i niezapomniane wrażenia literackie uczniowie wręczyli Pani Juliannie kwiaty i słodki upominek.

  Małgorzata Strzykalska

 • Ahoj przygodo !

  Dzieci z klasy 2b i 2d postanowiły wspólnie z piratami: Piratką Piranią, Kapitanem Chlupem, Piratem Wiosło, zdobyć skarb. W tym celu pojechaliśmy do Nenufar Clubu w Kościanie. Szukając skarbu, na kolejnych wyspach, opłynęliśmy tratwami „cały świat”. Odwiedziliśmy piramidy w Egipcie, gdzie odczytywaliśmy hieroglify. Wykonaliśmy taniec indiański, przebrani w stroje Apaczów. Zobaczyliśmy Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Bena, Krzywą Wieżę. Wszędzie odnajdywaliśmy skrzynie ze wskazówkami i mapki z drogą do upragnionego skarbu. Oczywiście dzięki pomysłowości, współpracy i szczęściu udało się. Nasza „Piracka Przygoda” zakończyła się pomyślnie – skarb odnaleźliśmy. Niestety nie zdradzimy, co udało się nam odszukać, to nasza „słodka” tajemnica.

  U. Kupiec J. Majcher

 • Konkurs LOGICZNEGO MYŚLENIA - wyniki

  Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej spośród 20 uczniów biorących w nim udział dwoje uzyskało tytuł Eksperta Logicznego Myślenia:

  Kosma Czarnik  ucz. kl.6d- zajmując 11 miejsce oraz Jagoda Jaszczyk ucz. kl. 5a – 15 miejsce.

  Gratulujemy!

  I.Marciniak

   

 • Wieczór z muzyką brytyjską

  W piątek, 2 czerwca, kilkoro uczniów – pasjonatów muzyki i języka angielskiego wzięło udział w spotkaniu poświęconym muzyce brytyjskiej i irlandzkiej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z twórczością kilku zespołów i wokalistów, takich jak: Radiohead, PJ Harvey, Nirvana, U2, Gorillaz i Blur, przy okazji rozwijając znajomość języka. Uczestniczyli w zabawach sprawdzających trudną umiejętność rozumienia tekstów piosenek ze słuchu, a na koniec ułożyli listę przebojów, wybranych spośród zaprezentowanych utworów. Zwyciężyła piosenka „Good Fortune” brytyjskiej wokalistki PJ Harvey, na drugim miejscu ex aequo uplasowały się utwory „Burn the Witch” zespołu Radiohead oraz „Clint Eastwood” w wykonaniu Gorillaz. Zachęcamy do ich posłuchania!

  Agata Bednarz 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"
  ul. 3-go Maja 5
  55-100 Trzebnica.
 • 71 312-00-29

Galeria zdjęć