• STOŁÓWKA SZKOLNA

• Jadłospis od dnia 29.04.2024 do dnia 30.04.2024

Poniedziałek, 29.04.2024 Zupa wiosenna zabielana z ziemniakami i zieloną natką pietruszki (seler, mleko), kotlet drobiowy panierowan (gluten, jajko, mleko, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty białej, marchewki, jabłka, cebuli i oliwy z oliwek, sok z aronii i malin, woda niegazowana

Wtorek, 30.04.2024 Zupa neapolitańska na rosole z drobnym makaronem, ziemniakami i zielona natką pietruszki (seler, jajko, gluten), gulasz wieprzowy w sosie własny, (gluten,) kasza gryczano-jęczmienna, ogórek kiszony, kompot gruszkowo jabłkowy,, woda niegazowan

• Dodatkowe informacje

• Do każdego posiłku podawana jest woda niegazowana Żywiec Zdrój lub Primavera. Potrawy przygotowywane są w piecu konwekcyjno-parowym. Potrawy zawierają produkty alergenne. Załącznik II: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego Rady (UE) nr 1169/2011 z dn. 25 października 2011 r. Jadłospis dostosowany do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dn. 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemy oświaty oraz wymagań jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach. Do przygotowania posiłków używane są przyprawy: pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, tymianek, kminek, zioła prowansalskie, papryka słodka, cukier waniliowy, cynamon. Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe (np.: kakao, herbata, dżem, ketchup, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa) mogą zawierać śladowe ilości alergenów: glutenu, mleka łącznie z laktozą, jaj, soi, orzechów, selera i gorczycy. Do produkcji wykorzystuje się oleje roślinne. Napoje zawierają nie więcej niż 10 gram cukrów w 250 ml. Potrawy są sporządzane z naturalnych składników (bez użycia koncentratów spożywczych).