• Samorząd Uczniowski

• Rok szkolny 2020/2021

Podsumowanie akcji z okazji

Światowego Dnia Życzliwości

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji z okazji Światowego Dnia Życzliwości.

Byłyśmy pod wrażeniem Waszej kreatywności w odesłanych pracach:

- projektach maseczek

- plakatach

- kodeksach życzliwości.

Cieszymy się, że pomimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią potraficie obdarzać innych serdecznością, uśmiechem czy dobrym słowem i pokazać, że życzliwość to nie zwykły frazes ale cecha, którą warto w sobie pielęgnować. Wasza pozytywna energia dodaje nam wiary w człowieka i lepsze jutro. Pamiętajcie, aby być dla siebie życzliwym na co dzień a nie tylko od święta J.

Jolanta Rainczuk, Ilona Rudkiewicz, Paulina Wabnic

21 listopada 2020 r.

obchodzimy  Światowy Dzień Życzliwości

Po raz kolejny w naszej szkole realizowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień i dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.Główna ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać sie podstawa do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.Wystarczy skierować do drugiego człowieka uśmiech, miłe słowo czy ciepłe spojrzenie.Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i  tylko wystarczy okazać komuś bezinteresowną życzliwość.Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką.Dlatego też  zachęcamy wszystkich wychowawców i uczniów do przyłączenia się do akcji z okazji Światowego Dnia Życzliwości.

Do wszystkich ŻYCZLIWYCH!!!

Z okazji zbliżającego się ważnego wydarzenia jakim jest

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI,

który odbywa się 21 listopada zachęcamy wszystkich chętnych uczniów

do przyłączenia się do akcji!

Kto?

Wszyscy chętni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

Co?

1. Stwórz ilustrację tematyczną, która przedstawia sytuację odnosząca się

do tematu – życzliwość (Format: minimum A4 Technika: dowolna)

1. Stwórz kodeks życzliwości (Format: A4 Technika: czytelny, estetyczny, w formie zdań zapisanych w punktach. Ilość punktów minimum 5)

1. Zaprojektuj lub uszyj maseczkę z wesołą minką, która rozweseli największego ponuraka.

1. Na platformie Teams w tygodniu 23-27.11.2020 ustaw swoje tło na kolor żółty lub w miejscu na zdjęcie profilowe wstaw wesołego emotikonka :)

1. Pamiętaj, że w aplikacji Teams możesz wysłać życzliwą wiadomość do

rówieśników czy nauczycieli.

Ważne !!!

Uczeń może wziąć udział we wszystkich lub w wybranej z zaproponowanych propozycji.

Kiedy?

Prace należy odesłać do 30 listopada z dopiskiem: dzień życzliwości, autor i klasa na adres mailowy: samorzad.sp2.trzebnica@gmail.com

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Akcja premiowana jest punktami.

Organizatorzy: Jolanta Rainczuk, Ilona Rudkiewicz, Paulina Wabnic