• Organizacje

• Góra Grosza

• Nagroda dla Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzebnicy

/FOTO/

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat bardzo chętnie biorą udział w charytatywnej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Do XIX edycji akcji przyłączyło się ponad 9000 szkół i przedszkoli z całej Polski. Wspólna Góra Grosza
            wyniosła  2 723 835, 76 zł. Celem, na który zbierane są te drobne monety podczas akcji, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Akcja ma również charakter konkursu. Zgodnie z regulaminem, nagradzane są szkoły i przedszkola, które zbiorą najwięcej „grosików” w przeliczeniu na jednego ucznia w całej Polsce oraz w każdym województwie. Z wielką radością informuję, iż nasza szkoła w XIX edycji Góry Grosza zajęła I miejsce w województwie dolnośląskim i jednocześnie II miejsce w Polsce.

Dnia 10 stycznia 2020 r. podczas szkolnych Jasełek w sali kinowej GCKiS w Trzebnicy, w obecności uczniów i nauczycieli, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomu i nagrody pieniężnej dla szkoły w wysokości 7000 zł. Nagrodę wręczyła przedstawicielka Towarzystwa Nasz Dom pani Hanna Jednaszewska. To wspólny NASZ SUKCES.

Bardzo dziękuję Wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie, włożony trud i każdy „grosik”.

Koordynator Jolanta Szymczyk

Akcja „Góra Grosza” zakończona – rok szkolny 2018/2019 !!!

Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły, jak co roku, bardzo chętnie przyłączyli się do akcji „GÓRA GROSZA”. Wolontariusze uporali się z liczeniem olbrzymiej góry grosików. Każda klasa przez kilka tygodni zbierała drobne monety dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną (w domach dziecka oraz na dofinansowanie rodzinnych domów dziecka). W sumie zebraliśmy– 5898zł. To bardzo duża góra grosików!!! Wysłaliśmy 360 kg monet. Najwięcej pieniędzy w naszej szkole zebrała klasa 2b z wychowawczynią p. Iwoną Gajską. Uczniowie z tej klasy okazali się niesamowici, gdyż to właśnie oni zwyciężyli również w konkursie na klasę, która nazbiera najwięcej monet.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w akcję. Szczególne podziękowania składam p. Małgorzacie Merczyńskiej, która dzielnie wraz ze swoją grupą wolontariuszy pomagała w liczeniu grosików. Prawie wszystkie klasy w naszej szkole włączyły się w to przedsięwzięcie. Pokazały, iż umieją dzielić się tym co mają, że oddając chociażby kilka grosików, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.  Zwycięzcom serdecznie gratuluję !!!!!

koordynator akcji- Jolanta Szymczyk

Ranking klasowy

Najwięcej pieniędzy w kategorii klas 0-3 zebrały:

2b-wych.p. Iwona Gajska                        I miejsce

0a- wych. p. Joanna Tiuchty                II miejsce

0c – wych.p. Aleksandra Gniłka          III miejsce

3b - wych.p.  Renata Marszałek          III miejsce

0b- wych.p. Anita Pszczółka, p. Renata Marszałek         IV miejsce

2c - wych.p. Monika Lech                      V miejsce

Najwięcej pieniędzy w kategorii klas 4-7 zebrały:

4e – wych.p. Dorota Powązka-Baranowska        I miejsce

4c – wych.p. Beata Dyk                                        II miejsce