• Wydarzenia kl.0-3

• Świetlica szkolna

•

W ostatnich dniach stacjonarnej nauki uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach świetlicowych dotyczących Święta Niepodległości. Dzieci uczyły się słów hymnu narodowego i pieśni patriotycznych, zapoznały się  także z polskimi symbolami narodowymi: flagą i  godłem. Dzieci obejrzały  również  animowany film przedstawiający  historię Polski oraz zapoznały się z legendą o Lechu,  Czechu i  Rusie.

Anna Niełacna

Marzycielska Poczta w Świetlicy Szkolnej

/foto/

30 stycznia wzorem wcześniejszych lat  w świetlicy szkolnej dzieci starszych przeprowadzona została akcja Marzycielska Poczta. Miała ona na celu zaangażowanie uczniów w działania na rzecz innych osób. Akcja polega na pisaniu listów i kartek w których wysyła się słówa otuchu i wsparcia do chorych dzieci. Napisanie listu czy kartki pocztowej nie wymaga dużego nakładów pracy, a może dać wiele radości drugiemu człowiekowi. Zajęcia miały na celu uwrażliwić dzieci na cierpienie innych, a także kształtować postawy altruistyczne w naszych uczniach.  Marzycielska Poczta wyzwoliła w dzieciach wielkie pokłady wrażliwości i dobroci. Uczniowie wypełniali przygotowane kartki pocztowe z fotografiami naszego miasta, pisali listy, tworzyli własne projekty kartek pocztowych na których przesyłali pozdrowienia oraz życzenia. Wszystkie kartki zostały odpowiednio zaadresowane i w najbliższym czasie zostaną wysłane.

Małgorzata Merczyńska, Paulina Pierchorowicz-Rączka

,,Kreatywni na 101”

/foto/

Świetlica szkolna dzieci młodszych wzięła udział w programie edukacyjnym ,,Kreatywni na 101”. Celem przeprowadzonej akcji był rozwój kreatywności, sprawności manualnych oraz umiejętności pracy w grupie wśród uczniów klas 0-3.

W ramach zajęć świetlicowych pod opieką nauczyciela uczniowie wykonywali kreatywne zadania polegające na stworzeniu makiety domu oraz figurek 101 dalmatyńczyków z plasteliny. Za pomocą farb, kredek, bibuły oraz przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych dzieci ozdobiły, a następnie skleiły tekturową makietę domu. Z dużym zaangażowaniem wykonały figurki 101 dalmatyńczyków. Efekt końcowy naszej wspólnej pracy został uwieczniony na zdjęciach, i zgłoszony do konkursu ,,Kreatywni na 101”.

Małgorzata Merczyńska

Upominki dla Babci i Dziadka

Uczniowie ze świetlicy szkolnej bardzo kochają swoje babcie i dziadków, zatem z okazji ich święta postanowiły samodzielnie wykonać dla nich upominki . Dzieci tworzyły swoje prace z koralików do prasowania. Z pomocą wychowawcy powstały z nich breloki w kształcie serc. Święto Babci i Dziadka to dobra okazja do sprezentowania im czegoś, co sami dla nich stworzyliśmy. Dzieci włożyły dużo serca w ich przygotowanie.

Prace z koralików do prasowania przynoszą dzieciom wiele radość, zwłaszcza że gotowe prace mogą zabrać ze sobą do domu.  Z pewnością jeszcze nie raz będą one wykorzystywane w świetlicy szkolnej.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego!

Wychowawca świetlicy-M. Merczyńska

Porządki na boisku szkolnym

/foto/

W ramach zajęć świetlicowych na świeżym powietrzu, uczniowie zadbali o nasze najbliższe otoczenie. Dając dobry przykład innym uczniom postanowili pomóc w porządkach na boisku szkolnym przy grabieniu i zbieraniu jesiennych liści. Praca okazała się również świetną zabawą, odbył się mini konkurs  dziewczynki kontra chłopcy. Dzień minął przyjemnie i zostawił ślad w postaci czystego boiska szkolnego.

Światowy Dzień Jabłka

/foto/

Promując zdrowe odżywianie, a także nawiązując do trzebnickiego święta sadów, w świetlicy szkolnej dzieci młodszych oraz świetlicy oddziału przedszkolnego zorganizowane zostały zajęcia z okazji Światowego Dnia Jabłka. Dzieci dowiedziały się, że jabłka nie tylko są smaczne, ale także bardzo zdrowe. W ramach obchodów tego dnia uczniowie rozmawiali z wychowawcą na temat walorów zdrowotnych tego owocu i wykonali plakat reklamujący jego zalety dla organizmu. Dzieci klas zerowych także uczestniczyły w dyskusji dotyczącej korzyści, jakie niesie za sobą spożywania nie tylko jabłek, ale i innych owoców. Każde dziecko zostało poczęstowane przez wychowawcę smacznym jabłkiem. Przypomniano im o konieczności mycia owoców i rąk przed posiłkiem. Uczniowie kolorowali i śpiewali piosenki, wykonali także  piękne kolorowe jabłka techniką wyklejania. Wszystkie prace oraz plakat zostały wywieszone w korytarzu i tworzą piękną gazetkę tematyczną.

Małgorzata Merczyńska