• Wydarzenia kl.0-3

• Pasowanie na Ucznia

•          Pasowanie - ID

„To Ja, mały uczeń pierwszaczek…” to słowa, które na długo pozostaną w pamięci uczniom klasy I d.

12 lutego 2021 roku w klasie I d od samego rana panowała podniosła atmosfera. Uczniowie ubrani odświętnie, dekoracja klasy - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Pasowanie to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia, rodzica, wychowawcy i szkoły. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w którym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Ślubowanie pierwszaków odbyło się przed pocztem sztandarowym. Uczniowie klasy I d ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Grażyna Kantecka w obecności wicedyrektor Lidii Piotrowskiej i Renaty Góreckiej dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. To moment w którym pierwszaki stały się prawowitymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Po pasowaniu na uczniów czekał słodki poczęstunek oraz upominek. Dziękuję wszystkim uczniom klasy I d za piękny występ oraz ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do występu.

M.Marycz

Pasowanie - IA

Dnia 12 lutego 2021 roku w naszej szkole miało miejsce Pasowanie na ucznia dzieci z klasy I a. Tego roku Pasowanie odbyło się  bez udziału rodziców i zaproszonych gości. Uczniowie  recytowali swoje wierszyki i śpiewali piosenki. Po inscenizacji  odbyło się Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia. Po Pasowaniu Pani dyrektor Grażyna Kantecka  pogratulowała uczniom pięknego występu oraz przyjęcia do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy im. Gen. Leopolda Okulickiego ,,Niedźwiadka’’. Dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki od rodziców.

wychowawca

J. Straszak