• Psycholog

• Informcje dla uczniów

• Słów kilka dla wszystkich uczniów...

Drogie Dzieci :)

Każdego roku w naszej szkole czas przedświąteczny spędzamy razem. Na korytarzu w szkole stoi duża, ozdobiona choinka, organizowane są różnego rodzaju akcje charytatywne, a także kiermasz świąteczny, który wprowadza wielu z nas w świąteczny nastrój, a wy wzorowo angażujecie się w jego udział na różne sposoby: piekąc babeczki, ciasta, robiąc własne kreatywne ozdoby świąteczne. W ostatnich dniach szkoły przed świętami wspólnie z waszymi wychowawcami organizujecie wigilie klasowe, kiedy jest czas na miłe życzenia, wspólny posiłek i pobycie ze sobą w miłej, swobodnej atmosferze. Te wszystkie sytuacje szkolne, które mobilizują nas wszystkich do współpracy i wspólnego działania dają okazję do budowania relacji z Waszymi kolegami, koleżankami, nauczycielami, a także kształtują w nas wzajemną życzliwość. Dlatego tak ważne jest, aby być otwartym na każdego człowieka bez względu na jego charakter, wygląd, zainteresowania, bo pamiętajcie o tym, że każdy z Was jest wyjątkowy i posiada szczególne dary, którymi obdarzy świat swoją wyjątkową energią i to tylko od Was zależy jak ją wykorzystacie:)

Nawiązując do waszej osobistej energii, uważam, że najfajniejsze uczucie to podzielić się nią z innymi w możliwy dla Was sposób. To nie muszą być wielkie rzeczy czy dary pieniężne, ale każdy drobny gest z waszej strony czy sytuacja, której poświęcicie chwilkę uwagi przyczyniając się do zrobienia czegoś dobrego dla kogoś. Myślę, że każdego dnia mamy tysiące okazji do powiedzenia komuś czegoś miłego, dla nas czasami to dwa słowa, a dla kogoś radość i wiara w siebie. Pamiętajcie, że to najprostsza i najważniejsza forma - życzliwość dla innych :)

Jest także wiele innych propozycji, które są Wam znane np. akcje z Caritasu czy „Nakrętki dla hospicjum”. W tym roku szkolnym ze względu na sytuację związaną z pandemią niestety nie możemy spotkać się wspólnie w szkole, ale możemy połączyć siły i każdy z nas może zrobić coś osobiście. W Trzebnicy, w tym tygodniu stanęły dwa pojemniki w kształcie serc pod Urzędem Gminy i w Rynku, do którego możecie wrzucać nakrętki dla hospicjum. We Wrocławiu w galerii handlowej Wroclavia stoi pudło, do którego można oddać jakąś parę butów, w których już nie chodzicie, lub ktoś z członków waszej rodziny. Znaną organizacją humanitarną jest także UNICEF dla dzieci z Jemenu. Moi drodzy, to już od Was zależy jaki możliwy i realny sposób pomocy wybierzecie. Pamiętajcie, że każdy Wasz gest z pozoru drobny jest dla kogoś wielki.

Kochani, dużymi krokami kończy się rok 2020. Uważam, że każdy z Was jest dzielny, że musi znosić tyle nowych wyzwań związanych z pandemią i nauką zdalną, która wymaga od Was radzenia sobie w nowej sytuacji w jakiej wszyscy bez wyjątku się znaleźliśmy. Nowy Rok 2021 postawi przed nami nowe wyzwania, sytuacje, które są nam wszystkim potrzebne, aby każdy z nas się rozwijał, ale wierzę i jestem dobrej myśli, że w końcu spotkacie się w szkole i wiele nowych wspólnych działań, akcji przeżyjecie wspólnie :)

Radosnych Świąt:)

Sporządziła