- SERDECZNA KARTECZKA
- „Śniadanie daje moc” w klasach 0-III
- Aktywnie Po Zdrowie
- BohaterOn
- Dni Kultury Zdrowotnej
- CZYTAM Z KLASĄ
- Projekt Krokus
- ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
- Integracja
- „POCZYTAJ BRATKOWI”
- Programy edukacyjne
- Projekt edukacji patriotycznej
- Face to Face with the World
- Dzień Ziemi
- Szkoła w Chmurze
- „KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM”- sprawozdanie
- Program profilaktyki zdrowotnej „Problem z głowy”
- „Akademia Przyjaciół Pszczół”,
- Bieg po zdrowie
- „Czyste powietrze wokół nas,,
- „Książka Naszym Przyjacielem”
- "Rozprawmy się z reklamami"
- „CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ”
- „Trzymaj Formę!”
- Jak się uczyć by się nauczyć?
- Czas na Zdrowie
- „ENGLISH MAKES FRIENDS”
- „W drogę do wysokiej jakości edukacji”
- W hołdzie Niepodległej
- „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”
- Projekt czytelniczy
- „ DBAM O ZDROWIE"
- PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
- Projekt Edukacyjny „Emocja”
Projekt edukacji patriotycznej
„Młodzież szkół dolnośląskich w miejscach pamięci narodowej”
29 kwietnia 2014 r. dołączyliśmy do szkół uczestniczących w projekcie edukacji patriotycznej
„Młodzież szkół dolnośląskich w miejscach pamięci narodowej” pod patronatem Wojewody Dolnośląskiego i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Wychowania.
Cele programu to:
• budzenie szacunku dla dokonań pokolenia, które swoim patriotyzmem i wielką ofiarnością budowało kulturę narodową,
• wzmacnianie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej wśród dzieci i młodzieży,
• zaangażowanie młodego pokolenia i społeczności lokalnej w opiekę nad miejscami pamięci narodowej znajdującymi się w ich otoczeniu,
• poszerzenie wśród młodych mieszkańców Dolnego Śląska wiedzy o historii naszego narodu.
Nasza szkoła opiekuje się Krzyżem Katyńskim znajdującym się na placu przed trzebnicką bazyliką, który upamiętnia bohaterów września 1939, a przede wszystkim żołnierzy Armii Krajowej. Taki cel przyświecał kombatantom AK obwodu trzebnickiego – m.in. panu Adamowi Kempie, śp. Wacławowi Prokopczykowi, którzy podjęli się trudu postawienia tego pomnika pamięci, a przede wszystkim śp. panu Szczepanowi Siekierce, piłsudczykowi, żołnierzowi AK, który był pomysłodawcą całego przedsięwzięcia. Ówczesny kustosz bazyliki, śp. ks. dziekan Wawrzyniec Bochenek przyjął propozycję z entuzjazmem. Wskazał również miejsce, w którym krzyż miałby stanąć.
Uroczystość poświęcenia Krzyża Katyńskiego w Trzebnicy miała miejsce 3 mają 1990 roku. Natomiast 5 lat później 17 września 1995 r. wmurowano pod nim urnę z prochami pomordowanych oficerów WP w 1940 r przez NKWD, żołnierzy AK zamordowanych przez UB w więzieniu we Wrocławiu, we Wronkach, na zamku lubelskim i w więzieniu mokotowskim w Warszawie.
29 kwietnia 2014 r. podczas koncertu finałowego VIII Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej pani dyrektor Grażyna Kantecka odebrała z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pani Beaty Pawłowicz akt objęcia opieką miejsca pamięci narodowej, czyli Krzyża Katyńskiego w Trzebnicy.
Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Szkolnego Klubu Historycznego. Przewodniczący klubu Filip Grucela odczytał treść dokumentu:
„My, społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy im. gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” świadomi, że naród, który nie kultywuje pamięci swoich przodków skazany jest na zagładę, uroczyście przyrzekamy, nie zapominać o Tych, którzy bronili niepodległości, są żywym świadectwem martyrologii narodu, ale i siły jego przetrwania, zdolności do poświęcenia swojego życia dla Ojczyzny. Zobowiązujemy się otoczyć troskliwą opieką Krzyż upamiętniający Walkę i Męczeństwo Narodu Polskiego jako miejsce upamiętniające ważne wydarzenia z historii naszego kraju, dbać o wystrój i estetyczny jego wygląd. Obiecujemy zdobywać i upowszechniać wiedzę o latach minionych i kultywować pamięć broniących Ojczyzny. Dołożymy starań, aby swoją codzienną postawą oddawać hołd i szacunek obrońcom Ojczyzny, pamiętając jednocześnie o tym, że naszym obowiązkiem jako patriotów jest budowanie pokoju, tolerancji i współpracy z innymi narodami”.