• PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

• PROJEKT KLAS I- III "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

W  ramach realizowanego w klasach I-III  międzynarodowego projektu „Piękna Nasza Polska Cała” uczniowie klasy III b c zrealizowali zadanie pt. "Jak dobrze mieć sąsiada". Uczniowie wybrali naszego południowego sąsiada- Czechy. Przez kilka dni dzieci gromadziły materiały, szukały informacji na temat Czech w Internecie i innych źródłach wiedzy. Zapoznały się z flagą, herbem, stolicą państwa. Poznały atrakcje turystyczne Pragi, takie jak: Stare Miasto, most Karola, czy zegar astronomiczny. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są najważniejsze miasta Czech i z czego słyną. Poznali dania kuchni czeskiej, m. inn.: gulasz z knedlikiem, omówili strój ludowy. Wysłuchali hymnu narodowego Czech. Dzieci kolorowały także wydrukowane obrazki popularnych czeskich bajek, takich jak: "Rumcajs", "Krecik", "Sąsiedzi". Uczniowie klasy 3 a pracując w grupach zrealizowali zadanie  "Dobre, bo polskie".  Uczniowie szukali w różnych źródłach polskich produktów znanych w świecie. Następnie wykonali plakaty. Zorganizowali akcję promocyjną - opowiadali o góralskich oscypkach, pierogach, kosmetykach marki INGLOT, pysznych i zdrowych sokach Tymbark, batonach PRINCE POLO oraz o odzieży, która produkuje polska firma odzieżowa LPP. Na szkolnym korytarzu zorganizowali wystawę "dobrych, bo polskich produktów". Uczniowie klasy 3 d wykonali zadanie plastyczne:  herb naszego miasta, Trzebnicy. Zorganizowali także wystawę pt. „Sławni Polacy” .  Znaleźli się tutaj laureaci Nagrody Nobla: H.Sienkiewicz, W.Reymont, Cz. Miłosz, W.Szymborska, O. Tokarczuk, M. Skłodowska- Curie, astronomowie: M. Kopernik, J.Heweliusz,  dowódcy wojsk: J. Piłsudski, T.Kościuszko, Jan III Sobieski,  znani sportowcy; R. Korzeniowski, R. Kubica, A. Małysz, R.Lewandowski, muzycy: F.Chopin, S.Moniuszko oraz papież Jan Paweł II. Uczniowie klasy I c oraz 3 d wykonali makiety oraz piękne, kolorowe i bardzo pomysłowe prace plastyczne pt. „Moja miejscowość, mój kraj za 100 lat”. Na szkolnym korytarzu została zorganizowana wystawa prac dzieci. Uczniowie klasy 3 d oraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu na terenie naszej szkoły zasadzili drzewko.  Magnolia, kiedy już zakwitnie będzie z pewnością ozdobą naszej szkoły.

Koordynator projektu: Małgorzata Strzykalska

PROJEKT KLAS I- III "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

W  ramach realizowanego w klasach I-III  międzynarodowego projektu „Piękna Nasza Polska Cała” uczniowie klasy I a zaśpiewali i pięknie zatańczyli taniec ludowy "Grozik" pochodzący z Górnego Śląska.  Uczniowie klasy III c oraz III d wykonali  zielniki polskiej roślinności. Uczniowie klasy II b zorganizowali Kącik Książki Patriotycznej, który wzbudził  duże zainteresowanie wśród uczniów.  Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości oraz święta naszej szkoły na szkolnym korytarzu klasa II b oraz III d przygotowała gazetkę  poświęconą naszemu patronowi., gen. L. Okulickiemu. Uczniowie klasy III d  zaśpiewali  pieśń patriotyczną „Przybyli ułani pod okienko”.

Koordynator projektu Małgorzata Strzykalska

PROJEKT KLAS I- III "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

W  ramach realizowanego w klasach I-III  międzynarodowego projektu „Piękna Nasza Polska Cała” uczniowie klasy I c uczestniczyli w zajęciach pt. „W starym kinie”, podczas których  oglądali takie bajki jak: "Przygody Koziołka Matołka", "Bolek i Lolek", "Wędrówki Pyzy", "Reksio", "Przygody kota Filemona", "Porwanie Baltazara Gąbki". Po projekcji bajek dzieci rozmawiały o tym, jak dawniej powstawały bajki, a jak powstają dziś, czym jest film animowany, jak tworzy się kreskówki. Uczniowie dowiedzieli się czym było "nieme kino", zapoznali się także z sylwetką Charlie Chaplina. Uczniowie klasy II a szukali ciekawostek o naszym mieście i województwie. W grupach wykonali plakaty NAJ: najdłuższa rzeka Dolnego Śląska, najwyższy budynek,  najwyższy szczyt, najgłębsze jezioro, największe miasto, najdłuższy tunel, największa jaskinia i wiele innych NAJUczniowie klasy II c  kredą na asfalcie narysowali piękną laurkę dla naszego miasta. Znalazły się tutaj nie tylko kwiaty i serca, ale także herb Trzebnicy oraz charakterystyczne miejsca i obiekty, takie jak: Las Bukowy czy Bazylika św. Jadwigi. Uczniowie klasy III c  poznali kilka zabaw i zabawek z różnych stron świata. Pracując w grupach wykonali Pinatę, zabawkę  pochodzącą z Meksyku. Uczniowie klasy III d poznali  kilka strojów ludowych z różnych regionów Polski, wykonali fotobudkę ze strojem dolnośląskim. Podczas sesji fotograficznej było mnóstwo śmiechu i zabawy.

Koordynator projektu Małgorzata Strzykalska

PROJEKT KLASY I-III "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

W  roku szkolnym 2020/2021 klasy I-III  włączyły się w realizację międzynarodowego projektu „Piękna Nasza Polska Cała”, nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt zgodny jest z obowiązującą Podstawą Programową i  pięcioma  kierunkami  polityki oświatowej MEN.  Celem projektu jest kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej. Realizację zadań projektowych rozpoczęliśmy od  wykonania kącika o tematyce patriotycznej i zorganizowania wystawy pt.: „Bohaterzy z sąsiedztwa”, poświęconej ludziom, którzy rozsławili nasze piękne miasto.

M. Strzykalska