Jest wiele słów, którymi można określić uczniów startujących w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”. Wśród nich niewątpliwie znaleźć się powinny: oddanie, pracowitość, skromność, uczciwość, poszanowanie dla drugiej osoby, wyrozumiałość i szlachetność. I choć tych kilka przykładowych nie oddaje w pełni charakteru tych młodych i wspaniałych istot, to umożliwia pewne wyobrażenie, o jakich osobowościach mówimy.
Do etapu szkolnego konkursu, który odbył się 8.03.2016 r., wystartowało 5 niezwykłych uczennic z klas VI, mianowicie: Aleksandra Zalewska Julia Jaworska, Weronika Durbajło, Zofia Idzik i Angelika Kraska. Dziewczęta miały niełatwe zadanie, gdyż musiały zaprezentować przed komisją (w składzie: p. Ewa Dudek, p. Izabela Głuchowska, p. Justyna Popiel) swoje działania na rzecz drugiego człowieka, lokalnej społeczności lub państwa. Ponieważ każda z dziewczynek ukazała szeroki wachlarz swoich możliwości, komisja jednogłośnie uznała, że wszystkie zasługują na to, by zakwalifikować się do etapu gminnego, który odbył się 18.03.2016 r. w Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy. Tam z kolei po prezentacji 25 kandydatów z różnych szkół, kapituła konkursu wybrała „Ośmiu Wspaniałych”, wśród których znalazła się nasza uczennica – Angelika Kraska.
Ostatnim etapem na szczeblu gminnym była uroczysta gala, w trakcie której burmistrz Marek Długozima wręczył Wspaniałym pamiątkowe dyplomy i statuetki, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Na tym jednak emocje się nie kończyły, gdyż kapituła spośród „Ośmiu Wspaniałych” wybrała tę jedną, najbardziej niezwykłą osobę, a była nią właśnie Angelika. I nikogo ten fakt nie zdziwił. W swojej prezentacji w sposób niezwykle wzruszający dziewczynka opowiadała nie o sobie, działającej w wielu przeróżnych organizacjach i akcjach, lecz o tych, którym starała się pomóc. Siebie chowała jakby w tle, gdyż nie ona, w swoim poczuciu, była w tej historii najważniejsza i samo mówienie o niej w kategoria „wspaniałej” wywoływało w niej pewien sprzeciw, dlatego też długo wahała się, czy w ogóle brać udział w konkursie. Ostatecznie przekonał ją argument, że jej działania mogą zachęcić innych do bezinteresownej pomocy potrzebującym.
Angelice oraz pozostałym dziewczętom serdecznie gratulujemy otwartego serca na drugiego człowieka, rodzicom kłaniamy się nisko, że w tak trudnych czasach potrafili wychować tak niezwykłe młode osobowości, a sobie możemy życzyć, by takich wspaniałych było jak najwięcej. Wszystkim wówczas żyłoby się lepiej.