• Aktualności

        • 30mar
        • 29mar
            • Kiermasz Świąteczny w SP2

              🐣Z wielką radością i w świątecznym nastroju zapraszamy do udziału w Kiermaszu Wielkanocnym, który odbędzie się w czwartek tj. 30 marca w godz. 16. 00 - 18. 00 w naszej szkole.

              🍰Kawiarenka z ciastami umili nam wspólne rozmowy, a jednocześnie może stać się inspiracją do świątecznych domowych wypieków, natomiast zakup pięknych dekoracji już jutro może wprowadzić świąteczną atmosferę w waszych domach.

              🐇Zapraszamy🪻

              🌷Dyrekcja oraz nauczyciele wraz z uczniami SP2 w Trzebnicy🌸

        • 28mar
          • FESTIWAL TALENTÓW
            • FESTIWAL TALENTÓW

               

                          Przez dwa dni społeczność uczniowska wraz z nauczycielami i dyrekcją witała kalendarzową wiosnę. Powitanie upragnionej pory roku, zgodnie z tradycją naszej szkoły, połączone jest z Festiwalem Talentów. Podczas spotkania, które odbyło sie w Gminnej Hali Widowiskowo - Sportowej chętni uczniowie prezentowali swoje ukierunkowane zdolności...W wyniku tego nie brakowało fascynujących wykonań tanecznych, zmagań sportowych, układów choreograficznych, prezentacji hobby czy śpiewu na miarę największych telewizyjnych gwiazd! Okazało się, że wielu uczniów skrywa talent, który na co dzień nie jest zbytnio widoczny. Wiele pokazów odnosiło się np. do układania kostki Rubika na czas, była prezentacja dzieł sztuki powstałych metodą origami, budowle z klocków LEGO, popisy na dużej gumowej piłce...W określonych momentach sala sportowa zmieniała się w najwyższej klasy salę koncertową, a to za sprawą występów muzycznych na ksylafonie, pianinie czy koncertów skrzypcowych...Były to bardzo wzruszające, profesjonalne popisy, które odbyły się również dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy organizacyjnie postanowili wesprzeć swoje pociechy.

                          Wszystko rozpoczęło się od powitania przez osoby prowadzące imprezę - p. Ilonę Rudkiewicz, p. Marka Zgórę i p. Paulinę Kwak zebranych gości, dyrekcji, grona pedagogicznego oraz  uczniów. W dalszej części pani dyrektor zwróciła się do zebranych, życząc udanych występów a także pomyślnego przywołania wiosny.  Po części wstępnej nastąpiła prezentacja talentów. A ponieważ społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 2 ma ich wielu, to zabawa trwała dwa dni:) Każda klasa pod czujnym okiem wychowawcy przygotowała  okrzyk, aby w ten sposób zachęcic panią wiosnę do zdecydowanego pojawienia się i zawitania u nas na dobre:)

              Tego dnia okrzyki radości niosły sie po całej Trzebnicy... i dzięki temu nastała upragniona pora roku:)

               

                          Organizatorzy imprezy pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które wsparły nas podczas organizacji jak i sprawnego przeprowadzenia imprezy - są to osoby związane z obsługą- pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej. Szczególne podziękowania dla p. Edyty Smółkowskiej oraz dla p. Mirosława Mroza za wsparcie techniczne!

              Dziekujemy dyrekcji, wszystkim nauczycielom za opiekę podczas imprezy a wychowawcom za przygotowanie okrzyków z klasami oraz przygotowanie wychowanków do indywidualnych występów.

               

                                                                                                                                           I.Rudkiewicz

        • 28mar
          • Dzień Kolorowej Skarpetki
            • Dzień Kolorowej Skarpetki

              Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzone jest corocznie 21 marca.

              To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest przypadkowa. Trisomia 21 to obecność dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, dlatego 21 marca (21.03) został symbolicznie wyznaczony jako święto, szyld i hasło,które co roku zwraca uwagę na zespół Downa.

              Symbolem tego święta są kolorowe skarpetki nie do pary. Symbolizują one niedopasowanie społeczne i genotypowe z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. W naszej szkole celebrowaliśmy ten dzień ubierając właśnie kolorowe skarpetki nie do pary jak również klasy młodsze dekorowały swoje zakładki do książek w kształcie skarpetek.

              Serdecznie dziękujemy wychowawcom i uczniom za aktywny udział i współpracę.

              Koordynatorzy akcji:

               Celina Pietroń, Małgorzata Nita, Regina Łomotowska, Monika Ciosek

        • 27mar
          • XII Wystawa Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK  „Przejawy pamięci o dowódcach AK w naszym regionie”
            • XII Wystawa Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK „Przejawy pamięci o dowódcach AK w naszym regionie”



                       6 marca 2023 r. w Sali Kolumnowej im. płk. Jerzego Woźniaka Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie Dolnośląskiej Wystawy Historycznej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej pt. „Przejawy pamięci o dowódcach AK w naszym regionie”.

              W tegorocznej prezentacji wystawy uczestniczyli: powstaniec warszawski i AK-owiec kpt. Stanisław Wołczaski, Wicewojewoda Jarosław Kresa, prezes dolnośląskiego okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej prof. Stanisław Ułaszewski, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, a także dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie  szkół, które należą do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK. W tym roku zorganizowana wystawa dotyczyła przejawów upamiętnienia Armii Krajowej oraz jej dowódców w najbliższym otoczeniu. Uczniowie poszczególnych szkół opowiadali               o miejscach pamięci, wydarzeniach, które czczą pamięć o Armii Krajowej w ich lokalnych ojczyznach. Wymieniali m.in. ulice, place, parki, pomniki i tablice pamiątkowe. Zaprezentowano także pomysły na szlaki turystyczne związane z największą podziemną armią Europy, np. szlak rowerowy miejscami związanymi z AK po Wrocławiu.

              Uczennice naszej szkoły Ania Kaczor, Bianka Haładaj z kl. 6a i Natalia Darowska, Nina Wiaderek z kl. 8a zaprosiły wszystkich gości na niezwykły spacer po Trzebnicy, przedstawiając mapę Trzebnicy, na której umieszczone zostały zdjęcia prezentujące miejsca związane z Armią Krajową.

              Wycieczkę po Trzebnicy nasze uczennice rozpoczęły spod naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 2 , której patronem jest gen. Leopold Okulicki, pseudonim „Niedźwiadek”, polski wojskowy, ostatni dowódca Armii Krajowej. To właśnie w obwodzie naszej szkoły znajdują się ulice imienia bohaterów ściśle związanych z Armią Krajową.

              Kierując się ulicą generała Stefana Grota Roweckiego, Armii Krajowej, a następnie ulicą Żołnierzy Września odwiedziły rondo Żołnierzy Wyklętych, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający niezłomną postawę żołnierzy niepodległościowego podziemia. Każdego roku,              1 marca, spotykamy się tam, by złożyć kwiaty pod tablicą pamiątkową, a także, by w chwili zadumy i ciszy oddać należyty hołd tym, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

              Kolejnym etapem spaceru był trzebnicki Rynek, którego centralnym punktem jest Ratusz.                    W sierpniu ubiegłego roku właśnie na  trzebnickim Rynku odbyły się uroczystości związane            z 102. rocznicą Święta Pułkowego 9-Pułku Ułanów Małopolskich z Trembowli na cześć ich zwycięstwa nad bolszewikami w bitwie pod Komarowem w 1914 roku. W ramach uroczystości, miało miejsce bardzo ważne wydarzenie - podpisanie i wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod utworzenie Muzeum Armii Krajowej w trzebnickim Ratuszu. Muzeum Armii Krajowej                       w Trzebnicy to miejsce, w którym nie tylko będziemy mogli ocalać historię od zapomnienia, ale w którym będziemy się edukować i inspirować do szukania własnych korzeni i budowania poczucia tożsamości narodowej i lokalnej.

              Ostatnim punktem spaceru po Trzebnicy była Bazylika św. Jadwigi. Wieloletni proboszcz               a zarazem kustosz bazyliki, ksiądz Wawrzyniec Bochenek był kapelanem kombatantów Armii Krajowej. Dał się poznać jako gorliwy kapłan, dobry gospodarz, człowiek miłujący Kościół                 i Ojczyznę.

              Na koniec prezentacji uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy zaprosiły uczestników wystawy do odwiedzenia naszej „małej” ojczyzny.

              Po występie uczennice otrzymały gromkie brawa, a zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania i pochwał.

              Te niezwykłe spotkania rodziny AK to czas wymiany doświadczeń, nauczycieli i uczniów szkół "AK-owskich", to cementowanie międzyszkolnych przyjaźni i inspiracja do zgłębiania wiedzy o bohaterach historycznych, których życie i czyny będą przykładem postępowania według uniwersalnych wartości "Bóg, honor, ojczyzna".

               

              Krystyna Janowska

              Lucyna Sobczak

        • 22mar
        • 21mar
          • Anna Waberska laureatką Powiatowego Konkursu Recytatorskiego kl. VIII
            • Anna Waberska laureatką Powiatowego Konkursu Recytatorskiego kl. VIII

                           17 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył III Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 8. Poszczególne szkoły naszego powiatu reprezentowali zwycięzcy szkolnych eliminacji. Uczniowie przedstawili po 2 wybrane teksty: utwór poetycki i fragment prozy.

                  Szkołę Podstawową nr 2 w Trzebnicy godnie reprezentowały dwie uczennice: Jagoda Gajowa z kl. VIII b i Anna Waberska z kl. VIII d.

                  Miło nam poinformować, że Anna Waberska, uczennica p. Anny Niełacnej, zdobyła III miejsce w konkursie.

                   Serdecznie gratulujemy sukcesu, tym bardziej, ze poziom konkursu był niezwykle wysoki.

                                                                                                                                                E.B.

        • 21mar
          • TAK. POMAGAM.
            • TAK. POMAGAM.

              W dniach 17-18 marca Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz chętni uczniowie, przyłączyli się do  XXII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności ,,Tak. Pomagam".

              Nasi uczniowie w sklepie ,,Biedronka" przy ulicy B.Chrobrego zbierali żywność do specjalnych koszy.  Udało się jej  zebrać 143,75 kg.

              Żywność będzie rozdzielona do paczek świątecznych dla najuboższych podopiecznych PZC.

              W akcji udział wzięło 36 uczniów.

              Dziękujemy uczniom i rodzicom za udział w akcji.

              Ewa Dudek

        • 16mar
          • Dzień Kobiet w klasie 2a 
            • Dzień Kobiet w klasie 2a 

              8 marca w klasie 2a obchodzono Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy wręczyli swoim koleżankom specjalnie przygotowane przez siebie Kartki- laurki. Każda dziewczynka otrzymała też piękny kwiatek w doniczce. Otrzymane niespodzianki sprawiły im dużo radości. Potem wszyscy zasiedli w klasowej kawiarence, aby wspólnie degustować muffinki, które upiekli tym razem  rodzice Wiktora i Milenki. Wszystkim udzieliła się wspaniała atmosfera. 

              J. Michalak 

        • 16mar
          • Szkolny Konkurs Interpretacji  Poezji Dziecięcej dla klas  II   
            • Szkolny Konkurs Interpretacji  Poezji Dziecięcej dla klas  II   

                          8 marca odbył się  Szkolny Konkurs Interpretacji  Poezji Dziecięcej dla klas II.                

              W tym roku szkolnym dzieci recytowały wiersze autorstwa Hanny Niewiadomskiej                     

              Nasi mali recytatorzy pięknie interpretowali wybrany przez siebie utwór. Oto wyniki: 

               I miejsce  - Milena Przychodzeń 2a, Natalia Giedziun 2a 

               II miejsce  -Hanna  Drozdowska 2c, Wojciech Martyniak 2a 

              III miejsce  - Oliwia Janusz 2b, Celina Grzelak 2a, Alicja Kujawa 2b 

              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Laureatki I miejsca Milenka i Natalka będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 22 marca w naszej szkole . 

              Życzymy im  powodzenia!!! 

               Koordynatorki: J. Michalak, I. Gajska 

               

        • 16mar
          • ZAJĘCIA MYDLARSKIE
            • ZAJĘCIA MYDLARSKIE

                   Warsztaty mydlarskie to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące i kolorowe mydła. Dzięki nauczycielkom chemii P.Sierpowskiej i M.Seyda chętni uczniowie mieli okazję przenieś się w pachnący świat mydła oraz pobudzić kreatywne myślenie. Uczestnicy samodzielnie wybierali kształty, kolory i dekoracje. Nadali wytworzonym samodzielnie mydełko oryginalny i niepowtarzalny zapach oraz kształt. 

              Uczestnicy poznali tajniki tworzenia mydła od podstaw. Na zajęciach wykorzystano m.in. formy wykonane w szkolnej drukarce 3D. Dzięki zaangażowaniu uczniów i aktualnej pogodzie mydła zdążyliśmy wykonać oraz pięknie zapakować. Uczestnicy zajęć zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi mydłem. 

              Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. 

              Zapraszamy do zakupu mydełek - będą dostępne na kiermaszu wielkanocnym. 

              Uczniom składam raz jeszcze serdeczne podziękowania za zaangażowanie. 

              Zapraszam do galerii zdjęć.

        • 16mar
          • Badanie stomatologiczne – Dentobus
            • Badanie stomatologiczne – Dentobus

                         W dniach 10 i 27 lutego 2023 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skorzystania z programu bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej, refundowanej przez Dolnośląski Oddział NFZ.

              Program ten realizowany był w trybie przychodni mobilnej Dentobus.

              Z możliwości badania profilaktycznego skorzystało łącznie 211 uczniów naszej placówki. Kilkoro z nich, za zgodą i w obecności opiekunów prawnych, poddało się drobnym zabiegom stomatologicznym, jak usunięcie zęba mlecznego.

              Wyniki badania zostały przekazane wychowawcom klas, a za ich pośrednictwem trafiają do rodziców uczniów.

              Wszyscy uczestnicy badania byli bardzo dzielni, a nawet uśmiechnięci.

              Ze zdrowymi ząbkami łatwo się pięknie uśmiechać, polecamy J

        • 16mar
          • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI KLAS VI
            • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI KLAS VI

               „Niektórzy lubią poezję”, jak pisze W. Szymborska , i chętnie czytają i uczą się wiersz oraz prozy. To właśnie tacy uczniowie wzięli udział w kolejnym etapie konkursu recytatorskiego. 14 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy spotkali się uczniowie klas szóstych, którzy wcześniej zostali laureatami konkursów szkolnych, żeby wziąć udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim klas szóstych. Uczniowie naszego powiatu recytowali jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Recytatorów oceniali byli nauczyciele: pani H. Wawruszczak oraz p. R. Łomotowska oraz autorka wierszy dla dzieci, p. J. Michorczyk, twórca zbioru wierszy „Karuzela z piosenkami”. Wysłuchaliśmy utworów min. Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow, Wisławy Szymborskiej oraz fragmenty prozy L. Maud Montgomery, M. Musierowicz, J. K. Rowling i innych twórców. Z niecierpliwością uczestniczy czekali na wyniki konkursu. Z wielką radością przyjęliśmy ogłoszenie wyników, gdyż okazało się , że komisji najbardziej podobała się recytacja naszej uczennicy K. Iwanik. Karolina popisowo zaprezentowała wiersz „Makaron” W. Chotomskiej oraz zaczarował słuchaczy, pozwalając im poznać przemyślenia niezwykłego chłopca, bohatera książki „Cudowny chłopak” R. J. Palacio. Pozostałe miejsca zajęli: II miejsce przyznano uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich, III miejsce zajęły uczennice ze szkoły w Boleścinie i ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy.

               

                      Uczniowie biorący udział w konkursie prezentowali wysoki poziom i zachwycili słuchaczy wrażliwością i aktorskimi umiejętnościami. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie Bardzo dziękujemy nauczycielom za pracę z uczniami i przybycie do naszej szkoły.

               

                                                                                                                                                                                             bs

        • 14mar
        • 13mar
          • Genialny „Czarodziejski flet” i klasy 1b oraz 1c ze SP2
            • Genialny „Czarodziejski flet” i klasy 1b oraz 1c ze SP2

                     Dnia 10 marca 2023 r. uczniowie klasy 1b i 1c pojechali do Teatru Lalek we Wrocławiu na spektakl muzyczny pt. Czarodziejski flet. Ta muzyczna baśń została stworzona dla dzieci na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Mozarta. Opowiada ona o magicznej sile muzyki, która pomaga księciu Tamino w uratowaniu ukochanej Paminy  z rąk okrutnego Sarastra. Pomagają mu w tym Papageno oraz Dwie Damy Królowej Nocy. Ich poczynania komentuje sam Mozart, który gra na doskonale znanych dzieciom instrumentach: pianinie, dzwonkach, kontrabasie, perkusji, a nawet butelkach z wodą. Ten muzyczny spektakl, przeznaczony dla dzieci jest: lekki i zabawny, z szybkim tempem i wieloma odniesieniami do współczesności. Wszystkich nas zachwyciła niesamowita, czarodziejska scenografia, fantastyczna gra aktorska, piękne i kolorowe kostiumy i oczywiście  nieśmiertelna, cudowna muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta. Spektakl „Czarodziejski flet” to dla młodego widza doskonały początek przygody z muzyką klasyczną.

              Pełni wrażeń i zadowolenia wróciliśmy do szkoły z mocnym postanowieniem, że jeszcze niejeden raz odwiedzimy ten wspaniały świat jaki tworzą artyści wrocławskiego Teatru Lalek. 

               Halina Grocholska, Jolanta Szymczyk 

               

               

        • 13mar
          • Dzień Kobiet w 1c
            • Dzień Kobiet w 1c

              Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto obchodzone 8 marca, które posiada ponad stuletnią historię. Każdy kraj ma swoje własne tradycje, ale jedna rzecz jest wspólna – wyraz szacunku dla  osób, które walczyły o równouprawnienie kobiet. Uczniowie klasy 1 rozpoczęli ten dzień od oglądania  filmu animowanego opowiadającego historię tego święta. Następnie chłopcy złożyli życzenia i wręczyli dziewczynkom drobne upominki oraz indywidualne CERTYFIKATY SUPERDZIEWCZYNY. Maja upiekła pyszne ciasteczka i babeczki, które osłodziły nam zabawy  i zajęcia w tym wyjątkowym dniu. Wszystkim osobom zaangażowanym w to nasze klasowe święto DZIĘKUJEMY 😊. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

                                                                                                       Jolanta Szymczyk 

        • 13mar
          • Konkurs o skarpetkach rozstrzygnięty!
            • Konkurs o skarpetkach rozstrzygnięty!

               

                          Takiego konkursu jeszcze nie było! A dokładniej, tak wielkiego problemu z jego rozstrzygnięciem. Prace konkursowe były tak piękne, pomysłowe i wyjątkowe, że komisja nie była w stanie wyłonić zwycięzców w ciągu jednego dnia. Na szczęście po długich i burzliwych obradach mamy wyniki. Oto one:

               

              W kategorii klasy 0-2

              1 miejsce:       „Pan Cosiek” Ryszard Ratański kl. 1c

                                      „Kropek” Agata Jarzębowicz kl. 0c

                                      „LaLa” Laura Nolata kl. 1a

              2 miejsce:       „Wednesday” Maja Kozielska kl. 2a

                                      „Chrupek” Antonina Zając kl. 2a

                                      „Tęczusia” Kalina Lipińska kl. 1d

              3 miejsce:       „Gacuś” Aleksander Śródka kl. 2c

                                      „Bella” Alicja Kujawa” kl. 2b

                                      „Stypek” Zuzanna Zembrzuska kl. 1d

                                      „Anastazja” Natalia Giedziun kl. 2a

              4 miejsce:       „Szalony Maks” Jarosław Wołoszyn kl. 1c

                                      „Koniś” Agata Gazda kl. 2a

                                      „Robotnik” Piotr Jastrzębski kl. 1b

              5 miejsce:       „Piłkarz Janusz” Adam Braksator kl. 2a

                                      „Skarpetka Bożenka” Julia Woźniak kl. 0a

                                      „Oczuś” Hanna Gazda kl. 2a

              Wyróżnienia:  „Pasek” Emilia Krzan kl. 0a; „Maluś” Michał Kanak kl. 1c;

              „Skarpetka Ruzia” Amelia Gaim kl. 2d; „Skarpetka” Przemysław Wójcik kl. 2b

               

              W kategorii klasy 3 – 4

              1 miejsce:       „Dżokejka” Hanna Braksator kl. 4c

              2 miejsce:       „Marynarz” Kacper Czajka kl. 3d

              3 miejsce:       „Jadwinia” LidiaWęgrzynowska kl. 4b

               „Anielka Pocieszycielka” Jan Dereniowski kl. 3d

              Wyróżnienie: „Fioletowa skarpetka” Matylda Napieralska 3d

               

              Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie. Zwycięzcom składam gratulacje!

              Wszystkie prace wystawione są w holu szkoły.

              Zapraszam serdecznie do obejrzenia wystawy.

              Rozdanie nagród i dyplomów wkrótce!

               

              Joanna Sztyma

        • 13mar
          • KONKURS  EKO-OZDOBA WIELKANOCNA
            • KONKURS EKO-OZDOBA WIELKANOCNA

              1. Organizatorem konkursu „ EKO-OZDOBA WIELKANOCNA” jest

              Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy im. Gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka”

              ul. 3-go Maja 5

              55-100 Trzebnica

              Nauczycielki: Monika Marycz, Joanna Drzewiecka, Agnieszka Czajka, Aleksandra Gniłka.

              Czas trwania konkursu: 13.03.2023r. – 24.03.2023r.

              1. Cele konkursu:
              • Kultywowanie, pielęgnowanie i propagowanie tradycji Świąt Wielkanocnych.
              • Popularyzacja sztuki ludowej.
              • Rozwijanie zainteresowań, zdolności plastycznych i manualnych, kreatywności oraz wyobraźni z wykorzystaniem materiałów ekologicznych.
              1. Adresaci konkursu:
              • Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.
              1. Organizacja i warunki uczestnictwa w konkursie:
              • W konkursie „ EKO- OZDOBA WIELKANOCNA” mogą wziąć udział uczniowie klas 0-III, którzy dostarczą oryginalną i samodzielnie wykonaną ozdobę wielkanocną z wykorzystaniem materiałów naturalnych. Praca może być w formie przestrzennej, płaskiej. Najważniejsze jest użycie naturalnych, ekologicznych materiałów.
              • Ozdobę wielkanocną należy przynosić do wychowawców klas, bądź składać osobiście do organizatorek konkursu Pani Moniki Marycz (sala 105 SM), Pani Joanny Drzewieckiej (sala 015), Pani Agnieszki Czajki „0c” oraz do Pani Aleksandry Gniłki „0b”.
              • Prace konkursowe należy podpisać imieniem i nazwiskiem ucznia oraz podać klasę, do której się uczęszcza.
              • Prace należy składać do dnia 24.03.2023 r.
              1. Nagrody:
              • W konkursie przewidziane są drobne upominki.
              • Na zakończenie konkursu zostanie zorganizowana wystawa wszystkich pisanek przygotowanych przez uczestników.
              • SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!

                Prace zostaną wystawione na szkolnym kiermaszu wielkanocnym.
        • 13mar
          • Dzień Kobiet w 3a i 3b
            • Dzień Kobiet w 3a i 3b

              Z bukietem róż dziś pragnę przyjść, by złożyć Ci życzenia.

              Pomyślność niech nie opuszcza Cię i spełni wszystkie Twe marzenia! 

              Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet! (…)

               

              Dzień 8 Marca jak wszyscy wiemy - to Święto Wszystkich Kobiet na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Kobiet, na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. W naszej szkole był to dzień bardzo uroczysty i radosny. Chłopcy z klasy 3a i 3d pamiętali o swoich koleżankach, wychowawczyniach i kobietach pracujących w naszej szkole. W tym dniu złożyli życzenia oraz zadbali o upominki dla małych i większych kobiet. Radość i uśmiechy na twarzach wszystkich Pań świadczą o tym, że chłopcy z klasy 3a i 3d to prawdziwi dżentelmeni. Wszystkie Kobiety z całego serca dziękują za miłą niespodziankę i wielkie zaangażowanie w organizację tego dnia :) 

              J.D, M.M

        • 13mar
          • Serdeczna karteczka
            • Serdeczna karteczka

               „Nad jeziorem, tuż przy brzegu obóz swój harcerze mają.

              Przy podłużnym, jednym stole siądzie leśna ta rodzinaI śniadanie na powietrzu wspólnie zje cała drużyna.”

               

              2 2 lutego na całym świecie obchodzony był Dzień Myśli Braterskiej – to święto harcerzy i skautów. Przypada w rocznicę urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. W ten dzień harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry i zabawy (…) Uczniowie klas 0a, 0b, 0c, 3a i 3d oraz uczniowie świetlicy szkolnej pod bacznym okiem p. Aleksandry Lecyk, przygotowali z tej okazji piękne kartki dla Drużynowych z Trzebnickiej 17 drużyny Harcerek Wataha im. Marii Majki Krasowskiej. Własnoręcznie wykonane kartki uczniowie wręczyli podczas spotkania z naszymi drużynowymi: Karoliną Tas, Aleksandrą Cepiel, Karoliną Iwanek oraz Marią Kaczmarczyk. To uczennice naszej szkoły oraz harcerki, które podzieliły się swoją pasją i ogromnym zaangażowaniem jako Harcerze. Dziewczynki opowiadały o swoich zadaniach i obowiązkach. Zaprezentowały swój mundur i wtajemniczyły dzieci, jak zdobyć naszywkę, którą harcerze mają za zadanie samodzielnie wyszyć oraz co każda z nich oznacza. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali historii  z harcerskiego życia. Nasze dziewczyny przygotowały wspólne zabawy i piosenki, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój oraz oddały charakter harcerskiej przygody.

               

              Uczniowie naszej szkoły, pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim harcerkom i harcerzom: pięknych przygód, wspaniałych i życzliwych ludzi wokół siebie, wytrwałości w dążeniu do postawionych celów i kierując się słowami założyciela ruchu – „zostawili ten świat odrobinę lepszym, niż go zastali”.

              M.M, J.D,A.CZ, A.L