• Aktualności

        • 07gru
            • Młodzi inżynierowie

              Obsługa techniczna apelu, imprez czy wydarzeń szkolnych, ma ogromne znaczenie nie tylko dla przebiegu wydarzenia zgodnie z planem, ale również dla osiągnięcia zamierzonych efektów dźwiękowych i wizualnych.

              Niezbędni w tym celu są specjaliści, wykwalifikowani technicy...czy mogą nimi być uczniowie podstawówki????​​​​​​​ Odpowiedź brzmi: TAK!

              Mikołaj z 8c i Kuba z 7a zapewniają profesjonalną obsługę techniczną imprez w naszej szkole. Potrafią nie tylko obsługiwać sprzęt: miksery, mikrofony, itp., ale również znaleźć optymalne rozwiązanie w sytuacji problemowej. Świetnie również potrafią wytłumaczyć obsługę sprzętu, służą pomocą, a współpraca z nimi jest przyjemnością!​​​​​​​​​​​​​​

              Jesteśmy dumni, że tak zdolni, pomocni i życzliwi uczniowie zasilają nasze szeregi.

              Jeszcze o nich usłyszmy, być może wtedy będą się już sygnować mianem inżyniera!

        • 07gru
            • Kampania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

              Mała książka - wielki człowiek 

              Jako pełnoprawni czytelnicy - pierwszoklasiści otrzymali w dniu dzisiejszym wyprawkę czytelniczą-  książkę, która zaprasza najmłodszych do odbycia niezwykłej przygody i podróży do przeszłości, pokazując, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni.

              „Wnuczka antykwariusza” to książka autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami, niezwykle utalnetowanej artystki, Emilii Dziubak.

              Bohaterką książki jest Gabrysia, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka odkrywa wiele niecodziennych przedmiotów, przechowujących pamięć o minionych czasach.

              Pisząc książkę „Wnuczka antykwariusza”, autorka czerpała inspirację z własnych opowieści rodzinnych oraz opowieści przyjaciół i znajomych.

              Do książki została dołączona broszura dla rodziców z ciekawymi informacjami na temat wspólnego czytania - Kochasz?Czytaj razem z dzieckiem!

              Przyjemnej nauki czytania i cudownej przygody w świecie literatury!

        • 07gru
            • Mikołajkowy Turniej Sportowy

              6 grudnia 2023 r. uczniowie klas II oraz III wraz z wychowawcami uczestniczyli w Mikołajkowym Turnieju Sportowym, który odbył się w Gminnej Hali Widowiskowo - Sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Trzebnicy.

              Podczas zawodów dzieci miały możliwość wykazania się sprawnością, szybkością i zwinnością. Mali sportowcy rywalizowali między sobą w siedmiu konkurencjach: bieg z bombką umieszczoną na plastikowej łyżce, slalom św. Mikołaja - prowadzenie bombki kijem do mini hokeja, bieg między pachołkami z szarfą i rzut woreczkiem do celu. Konkurencje takie jak „Sanie św. Mikołaja”, „Wyścigi zaprzęgów”, „Podaj piłkę” oraz zadanie plastyczne wymagały od dzieci wykazania się umiejętnością współpracy i współdziałania.

              Emocji nie brakowało, każda z drużyn z dużym zaangażowaniem kibicowała swoim zawodnikom. Mikołajkowe potyczki miały na celu promocję zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności ruchowej, ale przede wszystkim dobrą zabawę i integrację zespołów klasowych. Uczniowie wykazali się dużą sprawnością fizyczną oraz przestrzeganiem zasad fair play. Wszystkie klasy zajęły I miejsce i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

              Miłą niespodzianką była wizyta Mikołaja wraz z Elfami, którzy obdarowali dzieci słodkościami. Dziękujemy wszystkim uczniom klas II i III, wychowawcom klas paniom: R. Marszałek, J. Prokopowicz, J. Szymczyk, J. Straszak, A. Kozerze, G. Madeji oraz Pani. E. Smółkowskiej i J. Derze za gorącą atmosferę i wspaniałą zabawę. M. Strzykalska, D. Sikora

        • 07gru
            • Mikołaj w klasie 3 D

              „6 grudnia – jak dobrze wiecie,

              Święty Mikołaj chodzi po świecie.

              Dźwiga swój worek niezmordowanie

              I każde dziecko prezent dostanie”.

               

              Ho, ho, ho czy są tu jakieś grzeczne dzieci? Oczywiście! W klasie 3 D uczą się tylko grzeczne dzieci! 6 grudnia odwiedził nas długo wyczekiwany gość w czerwonym stroju i workiem pełnym prezentów- Święty Mikołaj oraz jego pomocnicy. Uczniowie przygotowywali się do tego niezwykłego dnia bardzo starannie. Ubrali choinkę i wykonali prace plastyczne ilustrujące postać świętego, którymi udekorowali klasę. Na powitanie gościa nauczyli się piosenki „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna” oraz wesołego okrzyku. Po występie Mikołaj obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju i zapraszamy za rok !!!

               

              M. Strzykalska

        • 06gru
            • Mikołajki w 0B

              Klasa 0B brała udział w mikołajkowym turnieju, na którym pojawił się także Święty Mikołaj 🎅. Ale to nie było nasze jedyne spotkanie. Gdy Mikołaj dotarł już do naszej sali, to przywitaliśmy go piękną piosenką i powiedzieliśmy wierszyk. Na koniec daliśmy Mikołajowi laurkę i bardzo mocno go uściskaliśmy, żeby miał dużo energii na kolejne wizyty u innych dzieci. 

        • 06gru
            • Barbórka w 2b i 2c

              4 grudnia z okazji Dnia Górnika gościliśmy w naszej szkole pana Grzegorza Deca, tatę jednego z uczniów. Opowiedział nam wiele ciekawostek o pracy górników, tych którzy pracują na powierzchni oraz pod ziemią.

              Pan Grzegorz ubrany był w galowy strój górniczy. Każde dziecko miało możliwość obejrzenia czapki górniczej, czyli czako. Na koniec spotkania obejrzeliśmy filmy o tym jak powstaje węgiel, ropa naftowa oraz gaz ziemny. Na koniec spotkania, każde dziecko mogło samodzielnie złożyć z kartonu czako. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi za bardzo interesujące spotkanie oraz upominki.

              J.P i J.Sz.

        • 06gru
            • Andrzejki w 2c

              Czas na wróżby i bajanie  

              oraz nocne zgadywanie.  

              Może z wosku się dowiemy,

              Co nas czeka, gdy dorośniemy.

              Wróżby andrzejkowe to tylko zabawa, traktujemy je z przymrużeniem oka. Uczniowie klasy 2c doskonale bawili się 30 listopada poznając swoją przyszłość. Nie zabrakło najbardziej tradycyjnych wróżb, czyli wyścigów butów, lania wosku, przekuwania serduszek. Były także wróżby online oraz taniec przy muzyce. Humor wszystkim dopisywał. Ten dzień był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy,a jednocześnie świetną integracją zespołu klasowego.

              J. Sz.

        • 05gru
            • ANDRZEJKI W klasie 3c i 3d

              Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb.

              Andrzejki to dzień pełen wróżb, które według dawnych wierzeń pozwalały zerknąć w przyszłość. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Dla nas Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla polskiej tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dnia 30.11.2023 roku w klasie 3c oraz 3d odbyła się zabawa andrzejkowa, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Uczniowie mogli wyczytać z przygotowanych kart jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Były wróżby z liczbą, wróżby z butami, zabawy muzyczno- ruchowe, taniec w parach na gazecie oraz taniec z balonem. Uczniowie czytali przysłowia związane z Andrzejkami, próbowali je interpretować.

              Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze. Jeżeli na świętego Andrzeja wiatr i mgła, to od Bożego Narodzenia będzie sroga zima.

              Na Andrzeja słońce świeci, w grudniu śnieg z nieba nie poleci. Gdy w Andrzeja deszcz lub słota, w grudniu drogi bez błota.

              Śnieg na Andrzeja, dla zboża zła nadzieja. Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży.

              Atmosfera w klasie, pomimo chłodu za oknem, bardzo szybko stała się gorąca i andrzejkowa.

              M. Strzykalska, D. Sikora

        • 05gru
            • Barbórka w klasach trzecich

              Dnia 04.12.2023 r. z okazji Barbórki, czyli święta górników uczniowie klasy 3a, 3b, 3c,3 d gościli Pana Rafała Dawickiego, który jest górnikiem i pracuje w kopalni gazu. N podstawie prezentacji Pan Rafał opowiedział nam, w jaki sposób wydobywa się i do czego wykorzystuje się gaz ziemny i ropę naftową. Obejrzeliśmy film animowany na temat życia św. Barbary, patronki górników. Pan Rafał, ubrany w galowy mundur, wyjaśnił nam, iż górnicze czako posiada godło górnicze, borty oraz pióropusz. Kolor pióropusza jest znaczący, mówi o funkcji i stanowisku górnika. Zielony pióropusz nosi generalny dyrektor górnictwa, biały – inżynier górniczy i osoby dozoru, czarny zarezerwowany jest dla górnika. Pióropusz czerwony zdobi czako członka orkiestry górniczej, a biało-czerwony orkiestmistrza. Dowidzieliśmy się także, iż górnicze mundury górników posiadają 29 guzików, ta liczba symbolizuje wiek Św. Barbary, patronki górników w momencie jej męczeńskiej śmierci. Mogliśmy zobaczyć jak działa transformator prądu, wyciągnęliśmy wniosek: węgiel przewodzi prąd. Nasz gość przybliżył nam postać Ignacego Łukasiewicza, polskiego farmaceuty, pioniera przemysłu naftowego, który w 1853 roku skonstruował lampę naftową, a w 1854 r. założył w Bóbrce pierwszą na świecie i najstarszą kopalnię zajmującą się wydobyciem ropy naftowej. Kopalnia ta otrzymała tytuł Pomnika Historii. Dziękujemy Panu Rafałowi za poświęcony nam czas, przybliżenie nam ciężkiej pracy górników oraz ciekawą lekcję historii z zakresu przemysłu naftowego i gazowego.

              M. Strzykalska

        • 04gru
            • Quiz baśniowy

              W listopadzie 2023 r. uczniowie klas: Ia, Ib, Ic i Id wzięli udział w „Quizie baśniowym” dotyczącym znajomości popularnych baśni i bajek, który odbył się w bibliotece szkolnej.

              Dzieci rozwiązywały zagadki, dobierały obrazki w pary, słuchały fragmentów baśni i odgadywały ich tytuły. Była zabawa ruchowa, rymowanki, „Czarodziejski kuferek”, a w nim rekwizyty z bajek. Za każde prawidłowe wykonanie zadania klasa otrzymywała punkt. Na koniec wspólnej podróży do zaczarowanej krainy baśni i bajek zaśpiewaliśmy piosenkę „Witajcie w naszej bajce” z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością baśni i bajek z różnych stron świata. Za udział w quizie każda klasa otrzymała książkę, dyplom oraz słodkości. Dziękujemy uczniom klas I oraz wychowawcom za dużą dawkę świetnej zabawy. M. Strzykalska, D. Sikora

        • 04gru
            • Zostań wolontariuszem!

              SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ZAPRASZA WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW W NASZEJ SZKOLE DO UDZIAŁU W WIELKIEJ ORKIESTRE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

               

              Kolejna odsłona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami.

              Po raz kolejny cała Polska tłumnie ruszy z puszkami, aby zbierać pieniądze na wyposażenie szpitali.

              Do tego jednak potrzebni są wolontariusze w każdym zakątku kraju, którzy zaoferują WOŚP-owi swoją pomoc. Nie inaczej będzie w Trzebnicy, gdzie też poszukiwani będą wolontariusze.

              Gdzie trzeba się zgłosić, aby zostać wolontariuszem?

               

              Rejestracja na wolontariusza jest w zasadzie bardzo prosta i nie wymaga od zainteresowanej osoby zbyt dużo wysiłku. Przede wszystkim należy odwiedzić stronę internetową: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/.

              Następnie należy się zarejestrować i podać niezbędne dane. Przypominamy jednak, że osoby poniżej 16-ego roku życia muszą poprosić rodziców o zgodę na zostanie wolontariuszem.

              SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU I WIEMY ŻE NIE ZAWIEDZIECIE

              OPIEKUN SKW Monika Ciosek

        • 04gru
            • „ŚCIEŻKAMI ŻYCIA ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ”

              XII POWIATOWY KONKURS

              „ŚCIEŻKAMI ŻYCIA ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ”

              30 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy odbył się XII Powiatowy Konkurs „Ścieżkami życia św. Jadwigi Śląskiej”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów z klas IV-VI. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 15 uczniów z 12 szkół. Byli to reprezentanci szkół z Gminy: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Wisznia Mała, Zawonia.

              Uczniowie zmierzyli się z trudnym testem, który składał się z pytań zamkniętych i otwartych, a także krzyżówki. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat Patronki Miasta Trzebnica – św. Jadwigi Śląskiej.

              Gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom, że podjęli trud przygotowania się do konkursu.

              Życzymy dalszych sukcesów!!!

               

              Organizatorzy:

              Dominika Surma, ks. Przemysław Antoniuk SDS

        • 01gru
            • Najlepszy sezon na czytanie i fotografowanie...

              Drodzy uczniowie i rodzice, witamy w grudniu! Książki w bibliotece już poczuły zimowo-świąteczny klimat!

              W miesiącu sprzyjającym rodzinie, długim wieczorom, pachnącym cynamonem i mandarynkami, przy świetle światełek choinkowych, goszczą, intensywniej niż dotychczas, wspomnienia, opowieści, wspólne czytanie i śpiewanie. W związku z tym zapraszamy do podzielenia się z nami tym wyjątkowym, rodzinnym ciepłem.

               

              Jak?

              Zapraszamy do zrobienia fotografii, kolażu czy nawet filmiku ze zdjęć (animacji poklatkowej- maks. 20 s) z tego wyjątkowego czasu. Jedyny warunek, bohaterem odgrywającym czy to główną rolę, czy też drugoplanową, musi być książka:)

              Czekają nagrody książkowe!

              Prace konkursowe proszę przesyłać na adres: joanna.dera@sp2.trzebnica.pl do 11 stycznia . Temat wiadomości - Rodzinne czytanie. W treści proszę podać imię i numer w dzienniku ucznia oraz klasę.

              Przesłanie pracy jest równoznaczne ze zgodą na publikację zdjęcia/filmu/kolażu na stronie szkoły i FB szkoły.

        • 01gru
            • Chmurkolina

              Dzieci z klasy OB dzisiaj w ramach projektu Gramy Zmysłami tworzyły masę plastyczną pt: "Chmurkolina" oraz dowiedziały się czym jest ciecz nienewtonowska

        • 01gru
            • Opłaty stołówka - grudzień

              Opłata za obiady w miesiącu grudzień 2023 OD DNIA 01.12.2023 DO DNIA 22.12.2023 

               

              KL. I – VIII 

              Zestaw obiadowy:         16 dni x 15,00 zł = 240,00 zł 

              II danie:                         16 dni x 13,50 zł = 216,00 zł 

               

              KL. 0 od dnia 

              Zestaw obiadowy:         16 dni x 13,50 zł = 216,00 zł 

               

               

               Płatne do 10.12.2023. 

              OBIADY WYDAWANE SĄ W GODZ. OD 11:30 DO GODZ. 14:00. 

               

              PODCZAS WYDAWANIA OBIADÓW W STOŁÓWCE MOGĄ PRZEBYWAĆ TYLKO OSOBY KORZYSTAJĄCE Z OBIADÓW. 

        • 01gru
            • Andrzejki w 0a

              W dniu św. Andrzeja dzieci z klasy 0a przyszły do szkoły przebrane w kostiumy i przygotowane na świetną zabawę. Dzień ten wypełniony był wróżbami, słodkościami i tańcami 💫🔑🪞🎈

        • 30lis
        • 30lis
            • III Dolnośląski Konkurs Poetycki

              „W podziękowaniu za dar nauczania św. Jana Pawła II”

              Motto:

              "Przez rodzinę ku przyszłości". 

               

              Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie poetyckim uczniów klas 4-8, którego celem jest wzbudzanie szacunku wobec drugiego człowieka, wrażliwości na potrzeby innych poprzez promowanie wartości zawartych w nauczaniu Świętego Jana Pawła II, rozbudzanie zainteresowań twórczością poetycką oraz prezentowanie i popularyzacja literackiej twórczości uczniów z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej.

              Regulamin dostępny na regulamin-iii-dolnoslaskiego-konkursu-poetyckiego-w-podziekowaniu-za-dar-nauczania-sw.-jana-pawla-ii-.pdf (kuratorium.wroclaw.pl) oraz w zakładce : KONKURSY

               

              Podstawowe informacje:

              Każdy uczestnik tworzy samodzielnie jeden wiersz w języku polskim, którego tematem jest życie i nauczanie św. Jana Pawła II, w którego centrum była rodzina, a jej przykładem jest beatyfikowana Rodzina Ulmów. Prace mają być niepublikowane i nienagradzane, zgodne z tematyką konkursu.

              Wiersze zostaną ocenione pod względem poprawności językowej, ortograficznej, pomysłowości, wkładu własnej pracy oraz zgodności z tematem Konkursu.

              Forma pracy: dokument PDF, czcionka 12, Times New Roman, interlinia 1,5. Praca nie może przekroczyć jednej strony formatu A4.

              W nazwie pliku należy podać tytuł wiersza oraz inicjały imienia i nazwiska autora. Wiersz powinien być poprzedzony tytułem. Organizator prosi, aby nie umieszczać danych osobowych w treści wiersza.

              Każda praca konkursowa musi być przesłana wraz z kartą informacyjną ( Załącznik nr 1 do  regulaminu).

               

              Prace na etapie szkolnym należy przesyłać na adres: joanna.dera@sp2.trzebnica.pl do 18.12.2023.

        • 30lis
        • 27lis