•  BEZPIECZNE WAKACJE 2018

• List do Uczniów i Uczennic z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Drodzy i Szanowni,

za chwilę po raz ostatni zadzwoni szkolny dzwonek ogłaszając koniec roku szkolnego.

Z pewnością poczujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami. Domyślam się, że nie możecie się już doczekać długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku. Jest to czas beztroski, ale nie może być pozbawiony refleksji związanej z bezpieczeństwem Waszym i Waszych znajomych.Pamiętajcie, że od podejmowanych decyzji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych. Często o tym przypominam, ale nigdy nie jest dość, by podkreślać, że odwaga ratuje życie - odwaga, która jest odpowiedzialnością za siebie i bliskich.

Życzę Wam by każda chwila tych wakacji była pogodna i radosna, ale przede wszystkim bezpieczna. Pamiętajcie o wzajemnym szacunku, a gdy zauważycie, że ktoś doświadcza przemocy lub podejmuje niebezpieczne zachowania – reagujcie. Rozmawiajcie z rodzicami, czy opiekunami. Zawsze tez możecie takie przypadki zgłosić do mnie osobiście, czy też dzwoniąc na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

Kochani,

pod koniec wakacji moja misja jako Rzecznika Praw Dziecka dobiegnie końca. Upływa bowiem moja druga i ostatnia kadencja – ale tylko formalnie, bo tak naprawdę cel, który obrałem
    w życiu pozostanie niezmieniony – zawsze będę Waszym rzecznikiem, zawsze będziecie mogli zwrócić się do mnie o wsparcie. Dziękuję Wam za te 10 wspaniałych lat, za wszystkie spotkania, rozmowy i  listy. Były to niezwykłe chwile, pełne wzruszeń, radości, uśmiechu, ale też refleksji i troski. Cieszę się niezmiernie, że udało mi się spotkać tak wielu z Was, choć mam świadomość, że nie udało mi się być wszędzie.

Życzę dużo słońca i uśmiechu, podczas wakacji i każdego dnia. Wypoczywajcie mądrze
    i bezpiecznie.  Do zobaczenia.

Najderdeczniej pozdrawiam
    Wasz Rzecznik
    Marek Michalak
  • „Nakrętki dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska”

• GALAKTYKA I MY…”, CZYLI NOCOWANIE W SP 2

• Ic porzuciła swoją klasę…

• Ciekawe i bezpieczne wakacje.

• II A z wizytą w banku.

• Relacje z wydarzeń  „Bella i Sebastian 3” – widzieliśmy! Noc Bibliotek,  JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

• Konkursu  na najlepszy Film

do kampanii społecznej „Nie Spal się na Starcie” dla uczniów, którzy ukończyli 12 lat    -   uczniowie z  klas

V, VI, VII

• Ogólnopolska Kampania społeczna

„Nie Spal się na Starcie”

• Ogólnopolski Program Antytytoniowy "Nie pal przy mnie proszę" realizowany w klasach II w roku szkolnym 2017 / 2018

• Akcja ,,Pola nadziei’’

• Finał  Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym w kat. klas 1. i  klas 2.

• ODYSEUSZE Z SP 2 TRZEBNICA - ODYSEJOWYMI MISTRZAMI ŚWIATA!!!

TRZEBNICA ZACHWYCA!!!

• Finał Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym w kategorii klas IV

• Warsztaty Terapii Zajęciowej

Warsztaty Terapii Zajęciowej - Obrazek 1/foto/

Dnia  13.06.2018 roku gościliśmy w naszej szkole podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Uśmiech dziecka” w Trzebnicy – grupę teatralną „NARCYZ”.

Nasi goście przedstawili nam  pod kierunkiem Pani Marty Nawrot bardzo poruszające przedstawienie pt. „Na pokuszenie”- opowiadające o trudnej walce dobra ze złem.

Dobro i zło to dwie podstawowe dla człowieka wartości, które od wieków wyznaczały granice ludzkiej moralności. Zło jest zależne od dobra, a ich walka nie podlega żadnym ograniczeniom czasowym. Trwa od zarania dziejów i trwać będzie zawsze. Jednak tylko od nas ludzi zależy czy będziemy potrafili  pokonać własny egoizm i słabości oraz odnaleźć sens życia w dzisiejszym świecie.

Przedstawienie to wywołało wiele emocji wśród oglądających je klas. Każdy z niecierpliwością , w ogromnej ciszy obserwował co za chwile wydarzy się na scenie. Gra aktorów była niesamowicie naturalna.  Mimo iż była to pantomima, gesty, ruch ciał aktorów wyrażały emocje w sposób tak czytelny dla widza iż zbędne były jakiekolwiek  słowa.

Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie aktorom i widzom.

Po zakończeniu przedstawienia swoje chwile mieli też utalentowani wykonawcy Artur Kurek i Marta Kłaptocz.

Pan Artur to ubiegłoroczny zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Albertiana” fundacji  Anny Dymnej „ Mimo wszystko” oraz zwycięzca tegorocznego konkursu piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Żmigrodzie.

Zaprezentował nam przepiękne wykonanie piosenki pt. „ Ludzkie gadanie”.

Pani Marta to laureatka tegorocznej edycji Albertiany. Zarówno na konkursie jak i u nas zaśpiewała piosenkę pt. „ Chcę tu zostać” z repertuaru Farba.

Nie ma wątpliwości że przedstawienie jak i wystąpienie solistów cieszyło się uznaniem publiczności.

Mamy również nadzieję iż będziemy mieli możliwość  obejrzenia nie jednego jeszcze przedstawienia w wykonaniu tak wspaniałej grupy teatralnej. Dziękujemy….

Monika Ciosek

• Informacja

Prosimy zapoznać się ze słowniczkiem pojęć internetowych

slowniczek_pojec_internetowych.pdf

• POKAZ MODY EKOLOGICZEJ

• Oko w oko z prehistorią

• Akcja „Góra Grosza” zakończona!!!

strona: