1 marca klasy IV wybrały się do trzebnickiego kina Polonia na seans „Skarb Mikołajka”. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili losy Mikołaja i jego przyjaciół, nie brakowało wzruszeń i śmiechu.
A. Niełacna
- 10mar
WYJŚCIE KLAS IV
- 10mar
WSZYSTKO JEST POEZJĄ
9 marca w Szkole Podstawowej w Wiszni Małej odbyła się szósta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla klas IV „Wszystko jest poezją”. Wszyscy uczestnicy prezentowali niezwykle ambitne utwory i ich doskonałe interpretacje.
Nasi uczniowie zajęli wspaniałe miejsca:
Bruno Kasprzyk: II miejsce,
Maja Ciepluch: wyróżnienie.
Gratulujemy!
POLONISTKI
- 10mar
Dzień Kobiet w klasie 1a
8 marca w klasie 1a obchodzono Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy przywitali dziewczynki życzeniami. Potem odbył się Quiz, w czasie którego każdy z nich zadawał zagadkę losowo wybranej koleżance. Za prawidłowe odpowiedzi dziewczynki otrzymały nie tylko brawa, ale i "Certyfikat Super Dziewczyny". Dodatkowo obdarowane zostały upominkami. Chłopcy spisały się super, więc i dla nich znalazły się niespodzianki. Duże brawa należą się Rodzicom za przygotowanie pięknych certyfikatów oraz upominków, które sprawiły radość wszystkim dzieciom.
J. Michalak
- 10mar
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „ Z KULTURĄ MI DO TWARZY”
Uczniowie klasy 1c, 2d, 1a, 1b w ramach realizowanego w naszej szkole Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Z KULTURĄ MI DO TWARZY” zrealizowali zadania z modułu II i III. W module II realizowaliśmy tematy wiązane tradycją naszego kraju i regionu m.in. wykonaliśmy tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe, prace plastyczne prezentujące piękno polskiej przyrody oraz prace przedstawiająca znane miejsce w naszej miejscowości, wzięliśmy udział w szkolnych obchodach Święta Niepodległości. W module III realizowaliśmy tematykę związaną z dobrym zachowaniem. W klasach zostały wykonane kodeksy dobrego zachowania w grupie oraz tydzień uprzejmości, zostały zorganizowane wspólne poczęstunki aby poznać zasady savoir vivre przy stole. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, były zainteresowane omawianymi tematami. Podczas realizacji modułów było wiele pozytywnych emocji i wspólnej, wspaniałej zabawy.
Koordynator D. Sikora
- 09mar
Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!
Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.
Formularz zgłoszeniowy
Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.
Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.
W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.
Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny!
Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
Plac Powstańców Warszawy 1
50-153 Wrocław
- 09mar
Dzień Kobiet w klasie I d
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. To święto o którym nie wypada zapomnieć. Pamiętali o nim również chłopcy z klasy I d, którzy złożyli swoim koleżankom życzenia, odśpiewali tradycyjne „Sto lat” . Chłopcy wręczyli dziewczynkom laurki oraz upominki – piękne kubeczki z imionami. Dziewczynki były nimi zachwycone!
M. Strzykalska
- 08mar
„Być kobietą…” czyli o obchodach Dnia Kobiet w klasie 1c.
W polskim kalendarzu wiele jest dni, które bywają okazją do miłych spotkań czy gestów, a spośród nich wszystkich taką szczególną datą jest na pewno Święto Kobiet. To dzień o którym nie wypada zapomnieć. Pamiętali o nim również chłopcy z klasy I c, którzy złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli małym kobietkom niespodziankę – piękne personalizowane lusterka. Chłopcy również zostali obdarowani słodkościami przez dziewczynki, dzięki temu dzień ten był szczególny dla wszystkich – wesoły i miły.
D. Sikora
- 08mar
- 08mar
Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych
1 marca w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu wspominamy Bohaterów, uczestniczymy w uroczystościach upamiętniających ich męstwo, patriotyzm, gotowość do oddania życia za Ojczyznę. Te żywe lekcje historii uzmysławiają nam, jak trudną drogę przeszła Polska, aby stać się wolnym krajem. Gdyby nie determinacja i odwaga naszych przodków, nie moglibyśmy cieszyć się wolnością. Z kart historii wiemy, że walka była długa i nierówna. Wiemy też, że poświęcenie polskich żołnierzy nie poszło na marne. Cześć i chwała bohaterom!
We wtorek 1 marca 2022 r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w gminnych obchodach ku czci pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Społeczność szkolną reprezentowali: pani dyrektor Lidia Piotrowska, pani wicedyrektor Lucyna Sobczak, poczet sztandarowy w składzie: chorąży Marcin Idzik, asysta Alicja Bisikiewicz i Hanna Kuczma, opiekun pocztu sztandarowego pani Krystyna Janowska oraz uczniowie klasy 7a i 7c z wychowawczyniami p. K. Wielgo i p. Beatą Dyk.
- 07mar
Pomóż dzieciom na Ukrainie!!!
Dziś bądźmy wszyscy razem, bowiem każde dziecko
ma prawo do życia w pokoju.UNICEF jest na miejscu i stale pomaga dzieciom na Ukrainie. Eskalacja działań wojennych sprawia jednak, że potrzeby humanitarne najmłodszych rosną w szybkim tempie. Zniszczona została część infrastruktury wodnej i edukacyjnej, występują ograniczenia w dostawie prądu i gazu. Dostęp do opieki medycznej w nagłych przypadkach jest coraz trudniejszy. Rodziny z dziećmi opuszczają swoje domy, wzrasta poziom ubóstwa. Wobec nasilania się konfliktu zwiększamy skalę naszej pomocy. Obecnie nasza pomoc skupia się na zapewnieniu czystej wody i na wsparciu medycznym.
Zebrane środki przekażemy na zapewnienie dzieciom m.in. bezpiecznych schronień i wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych. Współpracujemy z lokalnymi partnerami, dzięki czemu możemy dobrze oszacować najpilniejsze potrzeby i dostarczyć dzieciom skuteczną pomoc.
W najbliższych dniach planowane są dostawy artykułów medycznych, higienicznych, wody, koców i zimowych ubrań dla dzieci.
Przekaż darowiznę i pomóż razem z nami !
Marek Krupiński Dyrektor Generalny UNICEF POLSKA
Dzieci na Ukrainie potrzebują pomocy teraz! (unicef.pl)
Dziękujemy !!!
Pedagog szkolny Jolanta Rainczuk
- 01mar
POTRZEBNA POMOC!
Szanowni Państwo!
Zwracamy się do Państwa w imieniu Rodziców półtorarocznej Natalki, która potrzebuje pomocy. Natalka jest siostrzyczką naszej uczennicy. W trzeciej dobie życia przeszła poważną operację usunięcia guza. Pojawiły się komplikacje – niedowład nóg oraz wady układu moczowego. Dziecko wymaga intensywnej, wielopoziomowej rehabilitacji. Dotychczasowa pomoc daje powoli pierwsze efekty. Istnieje, więc realna szansa na to, aby w przyszłości dziewczynka mogła samodzielnie funkcjonować. Niestety, koszt rehabilitacji przekracza możliwości finansowe rodziców trójki dzieci.
Liczymy na Państwa wsparcie. Razem możemy wiele!
Dyrekcja SP2
Jak można pomóc:
*Przekaż 1 % podatku:
w rozliczeniu PIT wpisz numer KRS Fundacji „Serce dla Maluszka”: 0000387207 z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „2362 Natalia Kujawa”
* Zeskanuj kod QR aparatem telefonu z ulotki lub wejdź pod adres, aby dokonać bezpośredniej wpłaty: https://zrzutka.pl/97jh2j
- 28lut
- 06mar
DENTOBUS
W styczniu odwiedził naszą placówkę Dentobus, czyli mobilny i w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny, którego program został uruchomiony w ramach prac nad polityką prozdrowotną kraju i jest w pełni nakierowany na poprawę stanu zdrowia dzieci. Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego udzielanych w Dentobusie są pokrywane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Cieszymy, że gmina Trzebnica przystąpiła to tego programu, za co serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z fachowej opieki stomatologicznej. W trakcie wizyty lekarz dokonał przeglądu uzębienia oraz błon śluzowych, ocenił wady zgryzu uczniów klas 0-VIII oraz wydał zalecenia odnośnie dalszego leczenia.
Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia.
Kolejna wizyta Dentobusa odbędzie się w drugiej połowie marca i będą z niej mogli skorzystać wszyscy uczniowie, którzy w styczniu przebywali na kwarantannie i mieli nauczanie zdalne.
- 02mar
Sercem z Ukrainą
"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest.
Nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.."
Jan Paweł II
Uczniowie klasy 2a oraz 2c ze świetlicy szkolnej solidaryzują się z Narodem Ukraińskim w tak trudnym dla nich czasie..
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Marta Przybylska
- 14mar
Bal Karnawałowy w Klasach Drugich!!
„Jak co roku w karnawale, wszyscy uczniowie bawią się wspaniale…!”
Karnawał…to czas bardzo wyczekiwany przez dzieci, to chwile, przepełnione muzyką i najlepszą zabawą. Karnawał to…czas na słodki poczęstunek. Tak też było u nas, gdy odbył się nasz wyczekiwany bal. Dzieci z klas: 2 „a”, 2 „b” i 2 „d” przebrane były za, wróżki, królewny, motylki, kotki, rycerzy, kowbojów, policjantów,… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły a wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za przygotowanie strojów balowych oraz słodki poczęstunek. Do zobaczenia już za rok, na BALU KARNAWAŁOWYM !!!
M.Marycz, A.Drzewiecka
- 28lut
PODZIĘKOWANIE
„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.”
Albert Schweitzer
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy serdecznie dziękują Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom zaangażowanym w doposażenie świetlic szkolnych w materiały dydaktyczne, biurowo - plastyczne oraz gry edukacyjne. Dzięki Państwu świetlice stały się przestrzenią do pobudzania kreatywności, rozwijania pasji oraz atrakcyjnym miejscem, by uczniowie spędzali szczęśliwie i aktywnie czas czekając na rodziców lub powrót autobusem do domu.
Dziękujemy!
- 28lut
TŁUSTY CZWARTEK W I D
„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.”
Pączki z marmoladą, pieczone, smażone, różane, z cukrem pudrem lub lukrem – deser ten gości w różnych regionach polski, lecz zawsze na słodko. Tymczasem, pierwotnie były to małe chlebki ze słoniną. Dopiero w XVI wieku postanowiono obsypać pączki cukrem. Tylko do części z nich wsadzano orzechy. Łakomczuchowi, który trafił na nadzienie, miało sprzyjać wyjątkowe szczęście. Do XIX wieku pączki smażono wyłącznie w bogatych domostwach i na dworach szlacheckich. Smażenie wymagało użycia dużej ilości tłuszczu, na którą nie każdy mógł sobie pozwolić. Tłusty czwartek w kalendarzu chrześcijańskim to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, znany także jako zapusty, rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami.
W dniu 24 lutego 2022 roku zgodnie z tradycją w klasie I D obchodziliśmy tłusty czwartek. Z tej okazji zajadaliśmy się pączkami. To jedyny dzień w roku, kiedy bezkarnie można pozwolić sobie na większe ilości słodyczy. Radości nie było końca. Podczas zajęć plastycznych dekorowaliśmy pączki plasteliną. Ten dzień był wyjątkowo słodki, pyszny i pełen uśmiechniętych buzi ubrudzonych marmoladą i lukrem.
M. Strzykalska
- 22lut
UWAGA UCZNIOWIE KLAS I-III !!!
KONKURS PLASTYCZNY „WIOSNA”
1.Cele konkursu:
● rozwijanie kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej dzieci;
● kształcenie umiejętności obserwowania przyrody;
● zainteresowanie pięknem, bogactwem i kolorystyką świata przyrody;
● poznawanie i operowanie różnymi technikami plastycznymi;
● kształtowanie poczucia estetyki;
● promowanie działań na rzecz ochrony przyrody.
2.Warunki techniczne prac:
● Jednostronne prace płaskie wykonane na papierze dowolną techniką format A-4,
● Praca powinna być opatrzona metryczką (na odwrocie pracy): imię i nazwisko autora pracy, klasa.
3. Prace należy składać do 25 marca 2022 r. u pań: M. Strzykalskiej (sala 205), D. Sikory (sala 206) lub u wychowawcy swojej klasy.
4. Komisja oceniać będzie:
- zgodność pracy z tematem konkursu,
- oryginalność pomysłu, kompozycję, użycie odpowiednich kolorów;
- samodzielność oraz estetykę wykonania pracy.
5. Laureaci I, II, III miejsca otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy.
6. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do wykorzystania prac jako materiału wystawowego.
Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy ciekawych pomysłów.
M. Strzykalska. D. Sikora
- 22lut
LIST DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY
Wrocław,2022-02-21
Szanowni Rodzice!
Piąta fala pandemii koronawirusa wywołana przez omikron opada, spada liczba zachorowań
i zmniejsza się ilość hospitalizacji. Poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliła na podjęcie decyzji
o powrocie do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 21 lutego br. uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do szkół. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nauczanie stacjonarne sprzyja efektywności kształcenia i socjalizacji uczniów, jest naturalnym stanem edukacji. Co więcej, od 11 lutego br. zlikwidowana została tzw. „kwarantanna z kontaktu”, sam kontakt z osobą chorą nie jest podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny. To oznacza, że w przypadku pojedynczych zachorowań uczniów całe oddziały nie będą przechodzić na nauczanie zdalne - chorzy uczniowie pozostaną w domu, zaś reszta będzie uczęszczać do szkoły.Epidemia wszakże nie powiedziała ostatniego słowa, stąd ciesząc się z powrotu
do stacjonarnego kształcenia musimy wszyscy zachować ostrożność, przestrzegać zasad sanitarnych, dbać o siebie i innych. Najskuteczniejszą bronią przeciw COVID-19 pozostają szczepienia - na Dolnym Śląsku zaszczepiło się dotąd ponad 80% nauczycieli i pracowników szkół, 50% uczniów w wieku 12-19 lat, 10,3% dzieci w przedziale 5-11 lat. Warto się zaszczepić, to wyraz troski o siebie, najbliższych oraz wszystkich, z którymi się spotykamy.Wobec nasilania się negatywnych skutków wymuszonej przez pandemię długotrwałej izolacji uczniów Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek podjął decyzję
o przeznaczeniu dodatkowych 180 mln zł na zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wsparcie będzie obejmowało organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie. Realizacja dodatkowych zajęć specjalistycznych w szkołach będzie się odbywała od 1 marca do 20 grudnia br.Pragnę poinformować, że w 2022 r. będzie realizowana II edycja programu Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii „WF z AWF”, na ten cel zostanie przeznaczone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki 36 mln zł. Przeszkoleni przez wrocławską AWF nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczania wczesnoszkolnego będą prowadzić dodatkowe zajęcia aktywizujące ruchowo uczniów. Zajęcia te będą odbywać się w małych, oddziałowych lub międzyoddziałowych grupach. Już starożytni Rzymianie powiadali „mens sana in corpore sano - w zdrowym ciele zdrowy duch”. Wyniki szczegółowych badań kondycji fizycznej dzieci i młodzieży przeprowadzone przez AWF są niepokojące - zwiększa się wskaźnik masy ciała (BMI), spada sprawność, wytrzymałość biegowa i wydolność krążeniowo-oddechowa. Proszę abyście Państwo zachęcili swoje dzieci do udziału w tych zajęciach, szczególnie te, które z różnych powodów stronią od wysiłku fizycznego
i pozostają na bakier z zajęciami wychowania fizycznego.Z radością informuję ponadto, że w 2022 r. będzie kontynuowany program „Poznaj Polskę”. Szkoły organizujące wycieczki w atrakcyjne miejsca naszego kraju otrzymają dofinasowanie
w kwocie 5 tys. (wycieczka jednodniowa), 10 tys. (wycieczka dwudniowa) i 15 tys. (wycieczka trzydniowa). W 2022 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy na realizację programu 100 mln zł, w ubiegłym roku było to 35 mln zł. Wnioski o dofinasowanie będzie można składać od 1 marca, każde województwo otrzyma środki finansowe w wysokości proporcjonalnej do liczby uczniów. Zachęcam do korzystania z programu i organizowania wyjazdów zwłaszcza w miejsca, gdzie szczególnie mocno bije serce Polski i które młody Polak powinien koniecznie odwiedzić.Żyjemy w szumie informacyjnym, tym bardziej więc warto sięgać do wiarygodnych źródeł informacji. Rekomenduję Państwu strony internetowe Ministerstwa Edukacji i Nauki (www.mein.gov.pl) oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu (www.kuratorium.wroclaw.pl). Zawierają one użyteczne, aktualne i szczegółowe informacje. Zapraszam do ich częstego odwiedzania.
Szkoła jest, owszem, ważną instytucją, ale przede wszystkim jest wspólnotą. Tę wyjątkową wspólnotę tworzą uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi, a także wszyscy przyjaciele szkoły, którzy się z nią identyfikują i udzielają jej wsparcia. Aby wspólnota rozwijała się i kwitła potrzebni są wszyscy jej uczestnicy. Gorąco proszę o interesowanie się sprawami szkoły i angażowanie w jej działalność. O regularne komunikowanie się i częste bywanie w szkole przy różnych okazjach - nie tylko wywiadówek czy konsultacji. O zgłaszanie uwag
i propozycji dyrektorom, wychowawcom, nauczycielom, a także Radzie Rodziców i Radzie Szkoły. Przez swoją obywatelską aktywność możecie Państwo zdziałać dużo dobrego.Z życzeniami zdrowia i szacunkiem
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
- 22lut
Srebro dla Bartka Więckowskiego!
21.02.2022 r. nasz kolega Bartosz Więckowski zajął II miejsce podczas II Otwartych Mistrzostw Śląska w Kickboxingu! Bartek od dwóch lat trenuje w GKS Fighter Trzebnica. Do zawodów przygotowała go trenerka Barbara Nalepka. GRATULUJEMY!!!
Bartku! Życzymy kolejnych sukcesów! Rozwijaj się i osiągaj zamierzone cele. Powodzenia!!!
Klasa 7c z wychowawczynią :)
Archiwum Aktualności